Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Köszönöm szépen Jake Nabo, és három Sith kollégámnak is :) Mateo, szintén köszönöm!

 

 

Anyáméknak sikerült meglepniük. Nem néztem ki belőlük, hogy bármi SW-témájút kapok (többek közt ezért tettem önhatalmúlag egy kis látogatást a nap folyamán a Holdfényben... :) ) erre a szülinapi tortámon egy Darth Vader gyertya díszelgett :D Disney márkájú, anyci ismerőse Spanyolországban látta meg de a dobozán van magyar felirat is úgyhogy elvileg van rá esély. Ja, és egy Vader pendrive :)

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande, boldog születésnapot :clap:

 

Más. Tud valaki ajánlani a Corvin mozi közelében egy normális/jó kávézót/teázót/pizzériát/akármit, ahova két csaj be tud ülni kicsit pletykázni? :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más. Tud valaki ajánlani a Corvin mozi közelében egy normális/jó kávézót/teázót/pizzériát/akármit, ahova két csaj be tud ülni kicsit pletykázni? :)

Ami most hirtelen eszembe jut az a cserpes tejivó a Corvin közben, viszont hozzákell tennem, hogy én sosem voltam ott, de mostanában eléggé felkapott lett a hely, a facebook ismerőseim közül kisebb lány társaságok (2-3, max 4 fő) jelölgetik ott be magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande, boldog születésnapot! :)

 

Megosztanám veletek ma délutáni „élményemet”, mondanám, hogy okulásképpen, de igazából ez bármikor újra előfordulhat, szóval inkább csak feszültséglevezetésként írom be ide.

Tegnap délután vettem egy jegyet a ma délutáni egyik InterCityre, 1. osztályra szóló menettérti jegy volt, plusz egy helyjegy, szintén az első osztályra. Erre ma délután kimegyek, keresem azt a kocsit, ahová nekem szól a jegyem…. nincs sehol. Ekkor már zavart éreztem az Erőben, de azért odamentem megtudakolni az egyik kalauztól, hogy esetleg a 9 és ¾. vágányról indul e az én kocsim, vagy most mi van? Erre flegmán közli, hogy nem indul első osztály és amennyiben én felszállok, akkor lehet meg is büntet, hogy nincs ugye érvényes jegyem arra a kocsira, ahova éppen beszállok. Ezek után visszamentem a pénztárhoz (azt az ott ülő hölggyel előre tisztáztam, hogy nem vele, hanem a munkáltatójával van problémám) és szembesítettem azzal a ténnyel, hogy ők egy olyan szolgáltatást adtak el nekem a menetjegy plusz 38%-áért, ami valójában nem is létezik. A problémára megoldási javaslatként felvetettem neki, hogy akkor elmegyek a másodosztályon, csak akkor a helyjegyemet cserélje ki egy másodosztályú jegyre, plusz a menetjegyen a különbözetet szolgáltassa vissza, hiszen, amit kínált azt nem tudja nyújtani, akkor adja vissza a pénzt. Erre azt mondja, hogy ezt nem lehet visszaadni és a helyjegyet is csak akkor cserélheti át, ha 1 órával az indulás előtt jelzem ebbéli szándékomat. Erre felhívtam a figyelmét, hogy ez inkább egy vis maior eset és nem arról van szó, hogy én saját elhatározásból szeretném kicseréltetni, hanem eleve az a hely nem is létezett, amit ők eladtak nekem, ezért szeretnék egy másikat, ha már egyszer én ezért fizettem. Illetve önmagában itt az egész helyzetben egy logikai bukfencet is érzek. A vonatot egy másik állomásról indítják (akkor rakják össze a szerelvényt) félórával azelőtt, hogy ideérne és én felszállhatnék rá, akkor elárulhatnák nekem, hogy egy órával előtte mégis honnan kéne tudnom, hogy lesz-e első osztályú kocsi, vagy nem… mikor ezt akkor még ők sem tudják! :facepalm: (erre persze nem kaptam választ)

Amennyiben a különbözetet sem kívánja megtéríteni (nem teljesített egy szolgáltatást, amiért én fizettem neki), akkor már eleve a fogyasztók megkárosítását valósítja meg, az már ennek a minősített esete, ha ezt üzletszerűen követik el. Ugyanis beszéltem egy ismerősömmel és azt mondta, hogy vele is fordult már ilyen elő, hogy eladták az 1. osztályra a jegyet, aztán nem indítottak ilyen kocsit és a pénzt persze nem adták vissza, ezáltal ők plusz bevételre tettek szert egy olyan szolgáltatásért, amit nem is teljesítettek, ami a fogyasztónak pedig ugye plusz költséget jelentett. Az 1. osztályon mindig nagyon kevesen szoktak lenni (ezért szoktam én mindig ide ülni) és lehet, hogy ez nekik nem érte meg üzemeltetni azt a kocsit és úgy voltak vele, hogy majd akik ide vettek jegyet, átülnek a másodosztályra, ők meg az eljárási rendre hivatkozva elteszik pénzt. Nekem nem baj, ha nincs pénzük első osztályú kocsikra, csak akkor ne áruljanak ilyen jegyeket!

És az a durva ebben az egészben, hogy olyan monopolhelyzetben vannak, hogy bármit megtehetnek, mert nincs piaci verseny, ahol én választhatnék egy másik szolgáltatót is… Nem vagyok egy indulatos ember, de kifejezetten felháborít ez a mentalitás. Ráadásul a magyarországi jogrendbe vetett törékeny hitemet igencsak megingatja ez a nyugat-balkáni következménynélküliség! :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm mindenkinek az ötleteket :)

 

Wilde, sajnálom, hogy így jártál a MÁV-val :( Nem kicsit felháborító, hogy ilyet megtehetnek. Ha már megesett a baj, vagyis nincs első osztály, szó nélkül kellene visszafizetniük a különbözetet és cserélni a helyet. Nem tudom, hogy erre a merevségre (pofátlanságra) külön kiképzik-e a pénztárosokat, de ilyenkor illene ügyfélbarátabb viselkedést tanúsítaniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény, szegény Wilde. :) Örülhetnek, hogy nem velem esett meg, mert elég nagy patáliát csaptam volna. Én sajnos kevésbé vagyok türelmes és belátó az ilyen helyzetekben. Mindazonáltal én első osztályra sosem veszek jegyet, így is épp elég drága eljutni Szolnokra, vagy Pestre, hát még ha felárat fizetnék rá. Ezzel együtt megértem az indokodat, bár gyanítom, hogy a jövőben te sem fogsz első osztályú jegyet venni - hála a MÁV etikus eljárásának...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donáttal értek egyet, ilyenkor patáliát kell csapni. 1. osztályút a MÁV-nál tök felesleges venni. IC-n egyébként is kulturált emberek utaznak, a büfé meg úgy tudom pl. teljesen megszűnt már.

 

Az én sztorim, pár napja esett meg:

 

Százhalombattán lakom, a vonat a déliből indul. Van Budapest bérletem, így csak kiegészítő jegyet kell vennem Nagytétény-Diósdtól. Ez volt az utolsó járat, ilyenkor pénztár már nincs (le volt húzva az összes függöny), az a sz... automata meg nem vette be az egyetlen pénzemet, az 1000-es bankót. Mondom, nem szórakozok tovább, mert emiatt nem fogom lekésni a vonatot és megvárni a következő hajnali ötös járatot.

 

Persze a kedves Umbridge-külsejű kalauznő nem így gondolta és meg akart büntetni, amikor én venni akartam nála jegyet. Még egy papírt is lobogtatott, hogy a déliben hajnali fél egyig van pénztár... ja persze. Mondta, ha nem fizetek, szálljak le Budafoknál. Hát hogyne... fizetni nem voltam hajlandó, és akadékoskodtam, mondtam, hogy egyrészt ne mondja meg nekem mikor szálljak le, amikor érvényes bérletem van, másrészt vegye úgy, hogy Nagytétény-Diósdnál szálltam fel és adjon egy kiegészítőt. Ő azonban teljesen rugalmatlan volt (biztos a nyugdíját kívánta kiegészíteni a bírsággal, nem tudom) és ragaszkodott a pótdíjhoz. Itt volt a patthelyzet, mert leszállítani nem tudott, hiszen a bérlettel érvényesen utaztam. :) Így megfogtam és azt találtam ki, hogy Nagytétény-Diósdnál leszállok, ahol jegykiadás soha a büdös életben nem volt, és azon nyomban visszaszállok. "Jó, csak meg ne lássam! - hangzott a felelet. Körülbelül az összes utas röhögött már ekkor. Végül tényleg leszálltam, még oda is kiáltottam a banyának, hogy nehogy odanézzen, mert most leteszem a lábam a peronra... Visszaszálltam azonnal, 10 perc múlva jött és kértem tőle jegyet Battáig, ő pedig úgy tett mintha nem ismert volna meg és nem játszódott le előtte ez a szürrealitás... Ilyen abszurdum egy Monty Python-szkeccsben sincs... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde! A MÁVA -al mindig csak minimálisan kell foglalkozni, ergo ne akarj túl bonyolult dolgot. :D Nekem elég a gyorsvonati pótjegy, oszt szevasz.

Ebben van valami. Amikor tavaly Cegléden jártam, a retúrjegy is bonyolult volt a számukra. Én ugyan kifizettem, de a visszaútra a jegy már nem volt meg (nem, nem vesztettem el, de amikor én utoljára - nagyjából 10 éve - retúr jegyet vettem, még egy jegyen volt feltüntetve az oda-vissza utazás jogosultsága, és nem tudtam, hogy megváltozott azóta a dolog, így amikor távoztam a pénztártól, fel sem vettem, hogy csak egy jegyet adott ki a pénztáros).

 

Elhunyt James Horner, az egyik legjobb hollywoodi zeneszerző. Aliens, Rettenthetetlen, Titanic, Avatar. Csak pár remekműve...

Basszus! :cry: Nyugodjék békében. Az egyik kedvenc zeneszerzőm volt. És mindössze 61 évesen... És lezuhant repülővel. Basszus!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.