Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Rendeltem eBay-ről egy terméket, viszont nincs nagy tapasztalatom az egészben, és a "Purchase History"-nál a rendelt terméknél van négy jel, amelyek számomra nem elég egyértelműek. Van egy dollár jel, egy csomag jel, egy ceruza jel meg egy boríték jel. A terméknél a dollár feketén jelenik meg, vagyis gondolom, hogy a fizetés sikeres volt. A csomag jel viszont halvány, ahogy a ceruza is. Viszont a legutolsó, a boríték megint csak fekete. Ezt nem igazán értem. Máskor mindig egyből a csomag jel jelenik meg feketén a dollár után, vagyis hogy elindult a beszerzés/csomagolás folyamata, vagy már meg is van.

Másrészt, tudomásom szerint a boríték jel azt jelenti, hogy megérkezett a termék. De az nem lehet, tegnap este rendeltem csak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor az ember azt hinné, hogy minden kezd f*szán alakulni az életében, elkezdenek gyűlni a viharfelhők. De még optimista, próbálja derűsen látni a jövőt, és megvan a terve, hogy elhessegesse azokat a felhőket. Aztán jön az élet, és bumm, lekever egy k*rva nagy maflást. A PC Guru többé nem jelenik meg nyomtatott magazinként. :cry:

Ez nem csak azért szomorú nap számomra, mert itt dolgozom hét éve (és mert erről a dologról a mai napig én sem tudtam, jól titkolták...), és ezzel lényegében a munkahelyem fele megszűnik létezni (az online megy tovább, és szeretnék ott maradni, de ez bizonyos dolgoktól még függ), hanem azért is, mert 1999 óta gyűjtöm a magazint, nagyon kevés kivételtől eltekintve minden szám megvan. És igen, húsz évvel ezelőtt született meg az az álmom, hogy ebbe a magazinba akarok írni. Sikerült, jó pár éve írok már, kezdetben csak alkalmanként, de idén már minden hónapban volt jó néhány cikkem. A sors iróniája, hogy az első cikkeim között a Star Wars Battlefront volt, az utolsó cikkeim között pedig a Star Wars Jedi: Fallen Order lesz. Egy Star Wars rajongó második cikke álmai állásában egy Star Wars játék előzetese volt, és az utolsó előtti cikke egy Star Wars játék tesztje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom Dzséjt. Téged is és az újságot is. A hőskorban(kb 1992-kb 2008) ezekből az újságokból(PC Guru, Gamer, Gamestar, persze ezek többször nevet változtattak, valamelyik a PC-X volt a 90-es években)) tudtuk előre mi jön. Ünnepnap volt mikor megjelentek. Imádtam szombaton hazamenni angolról, megebédelni és kibontani a friss újságot.  Aztán elolvasni mondjuk a Half-Life, Quake 2, Solder of Fortune, Sin stb tesztjeit. A nappalinkba költözött Bad Sector, Mocsy, Gyu és a többi nagyszerü játékújságíró. Érezni lehetett a cikkeken hogy szívből szeretik a videójátékokat.

Ami történt nekem nem meglepő. Az is csoda hogy eddig húzta. Egyszerűen abban a korban mikor történik valami és az 2 percen belül a neten van, felesleges egy olyan sajtótermék ami nem tud ilyen gyors lenni.

Akkor tulajdonképpen már csak a Gamestar az egyetlen játékokkal foglalkozó lap a piacon?

 

Érdekességként említem meg hogy a Playboy és a Men's Health is megszűnik, idén decemberben jelennek meg utoljára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Frenkie írta:

Ami történt nekem nem meglepő. Az is csoda hogy eddig húzta. Egyszerűen abban a korban mikor történik valami és az 2 percen belül a neten van, felesleges egy olyan sajtótermék ami nem tud ilyen gyors lenni.

Poén, de valójában nem ezért szűnik meg a nyomtatott változat, ezzel még fel lehetett venni a versenyt, mert még a mai napig van egy rahedli ember, aki inkább újságokból szeret tájékozódni - főleg az olyanok, mint te és én, akik még a '90-es években kaptak rá a videojátékokra és ezekre a magazinokra. A megszűnés hátterében az előállítási költségek és mindenféle, a nyomtatott sajtót ellehetetlenítő költségek vannak, amiket állambácsi rótt ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Poén, de valójában nem ezért szűnik meg a nyomtatott változat, ezzel még fel lehetett venni a versenyt, mert még a mai napig van egy rahedli ember, aki inkább újságokból szeret tájékozódni - főleg az olyanok, mint te és én, akik még a '90-es években kaptak rá a videojátékokra és ezekre a magazinokra. A megszűnés hátterében az előállítási költségek és mindenféle, a nyomtatott sajtót ellehetetlenítő költségek vannak, amiket állambácsi rótt ki.

Sajnálom, Dzséjt. Látszik, hogy milyen sokat jelentett neked az újság, a megélhetésről nem is beszélve. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet nem csak a Guru nyomtatott verziója megy a levesbe :( Egy komment a GS Guru-s híre alatt:

 

 

"Lehet illetlenség ezt most pont ide írnom, de miután gyanús lett hogy a PC Guru előfizetési oldala egyszerűen "eltűnt", később egy kommentben valaki kérdésére válaszolva írták hogy technikai problémák vannak, a gyanúm alább hagyott, de ez a mai hír letaglózott. Azért írom hogy lehet hogy bunkóság pont most ideírnom ezt, de a GS 2020-as előfizetési akciójáról se találtam semmit, se online, se az újságban, pedig ilyenkor már szokott menni a következő évi előfizetési akció... kezdek félni :("

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos, az internet elterjedésével évről évre kevesebb jelentőséggel bír a nyomtatott sajtó. Már "várom", hogy a Galaktika magazin mikor fog csődbe menni. :(

 

Internet ide vagy oda, én még mindig jobban preferálom a nyomtatott sajtót. Igyekszem minél kevesebb időt tölteni az interneten, és amíg egy újságot olvasok, addig se a világhálón barangolok. Nem akarok mindent az interneten keresztül megtudni/megcsinálni stb., mert bizony, egy idő után függőséghez vezet. 

 

Többször megkaptam már a környezetemtől, hogy minek veszek újságokat, amikor ott az internet. Amellett, hogy a nyomtatott sajtó támogatásával egyfajta tüntetést fejezek ki az internettel szemben, megmondom őszintén, az újságolvasásnak megvan a maga varázsa. Mint ahogy a könyvolvasásnak. És azt az élményt nem tudja az internet pótolni, gyorsaság ide vagy oda. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.