Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

7 perccel korábban, mui-ruy írta:

A Jedik örököse, Jedi próba+A Tatuin szelleme+Medstar I, plusz akkor már a Medstar II-t is. Ezeket tuti. Kérdés hogy mikor lesz időm mindet elolvasni. :D

Az idő nem probléma, az végtelen, csak az emberi élet véges.:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Szeptember végéig tudnak több könyvet is árusítani. Ezután hosszabbítani kell. Ezt a kört minden évben lefutják, de arra nincs garancia, hogy mindenre tudnak hosszabbítani. Eddig még sikerült. Inkább a régi címeknél áll fenn a veszély, hogy október után nem lesznek kaphatók, de ha lehet ezt is elkerülik. A 70% tényleg durvának tűnik, de ez csak villám akció, mely jövő héten lejár. Akkor lenne gond, ha állandó jelleggel lennének leárazva ennyire.

Én nem is lejáró jogokra gyanakszom. Egyszerűen piszok sok Star Wars kiadvány - regény, képregény - jelent meg náluk. Gondoljunk csak arra, hogy a legutóbbi Legendák csomag tartalma is 15 könyv volt, melyeket 2017 nyár és 2018. ősze között adtak ki. Ezekhez jöttek a legújabb kánon könyvek és a képregény kötetek is. Szerintem túl sok jelent meg túl rövid idő alatt, ami óriási kínálatot eredményezett, de azt is, hogy valamilyen szinten túlkínálat jelentkezett, a raktárban meg helyet kell szorítani, hogy a raktározási költségeket csökkentsék.

Szerk. Pluszba még eszembe jutott a következő is. A Disney azt is elvárja tőlük, ahogy több más partnertől is, hogy több kötetre szerződjenek, ne csak pár darabra.

Nem is csodálom annyi minden jelent meg rövid idő alatt, hogy nem csoda ez az akció. Viszont amik szerintem 70-80%-ok azok maradtak ugye többségben a raktáron így jobb, ha megszabadulnak tőle, de bakker így is a szukitson megy az SW szekér nem kicsit, és arról nem beszélve, hogy egy rakás könyv-képregény meg se jelent...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Szerintem túl sok jelent meg túl rövid idő alatt, ami óriási kínálatot eredményezett, de azt is, hogy valamilyen szinten túlkínálat jelentkezett, a raktárban meg helyet kell szorítani, hogy a raktározási költségeket csökkentsék.

Nekem ez jutott eszembe elsőnek. 

Én is megveszek mindent megjelenéskor, akkor is elég jó kedvezménnyel lehet vásárolni, és ki tudja előre, hogy később mely kötetekre milyen akciók várhatóak. Emiatt nem igazán szoktam kivárni semminél. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megvenném megjelenéskor a könyveket és a képregényeket is, de az pénzügyileg eléggé sokat kóstálna, plusz az előrendelésnél pedig nem lehet kiszámítani hogy fog-e csúszni egy kötet vagy sem. Azzal egyetértek hogy előre soha nem lehet tudni hogy mikor mire, és milyen kedvezmények lesznek, de például egy ilyenért megérte várni.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szám szerint én sem tudom, mennyi SW-könyvem van, de kb. 4 polcnyi, egy polc pedig nagyjából két karnyújtásnyi hosszú :hug: Képregényeket és ifjúsági könyveket nem veszek. És ugye plusz a sok egyéb, szóval egy fél fal :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben féláron sikerült beszereznem a 2 Thrawn könyvet. Remélem sikerül valamikor elolvasnom őket még ebben az évszázadban, de lehet, hogy előtte újranézem azokat a Rebels részeket is, ahol szerepel kedvenc kékbőrű admiráiunk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lol, a wookie megemlíti a Thrawn 3 magyar megjelenését! :D

https://starwars.fandom.com/wiki/Thrawn:_Treason

InternationalyH5BAEAAAEALAAAAAABAAEAQAICTAEAOw%3D%3DEdit

  • October 2019; Szukits Könyvkiadó; Hungarian paperback (Thrawn: Árulás)[3]
Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem maradjon az Árulás. Igaz, hogy Paul S. Kemptől már volt egy ilyen című, de ennek a címében benne van az is hogy Thrawn. Ha már Kemp, nem lenne rossz tőle valami új. Szeretem a regényeit, nagyon akciódúsak, és Joe Schreiberhez hasonlóan jól bánik a horror elemekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sem Kemp és sem Luceno nem írt már egy ideje SW könyvet. Kíváncsi vagyok, hogy miért. Bár Luceno már a 70 -es éveiben jár, nem hinném, hogy a kora gátolná őt az írásban. :)

 

A Thrawn 3 címét pedig szerintem sem kell megváltoztatni. A címe nem Árulás hanem Thrawn: Árulás lesz. Nagyon várós. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem lehet belőle kavarodás. Amikor Beth Revis regénye, a Rebel Rising A lázadás hajnala lett, már akkor is panaszkodtak az olvasók, hogy volt már ilyen cím - A. C. Crispin: A lázadás hajnala, a Han Solo trilógia harmadik része.

Kemp tényleg régóta nem írt már, pedig kéne még egyet. Feltéve, ha nem bontottak azóta szerződést. Majd meglátjuk.

James meg szerintem ha ír még a jövőben, akkor olyant ír, melyben sok mindent össze tud kötni. Nagyon remélem, hogy pont e miatt visszatartják a következő regényét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, sirszalhasogato írta:

Az ébredő Erő címmel is volt már korában könyv. :P

Én Kemptől az Áramlatok–Hullámtörés folytatását várom, ha majd egyszer újra engedélyezik a Legendákat. :hmm:

A Legendák amerikai folytatása szerintem nem mostanában lesz. Bár, ha már volt The Clone Wars saved projekt, akkor bármi lehet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://www.szukits.hu/gyermekkonyvek/2146-alexandra-bracken-star-wars-a-hercegno-a-kalandor-es-a-parafarmer-konyv-002147.html

 

Kicsit elértelmeztem annak idején ezen trilógia könyvet. Mármint azt hittem,hogy az írók teljesen átalakították a filmet, és saját szájízük szerint alkották meg a könyvet,de ahogy utánanéztem erről szó sincs. Na most megéri megvenni ezt a trilógiát? Van benne annyi plusz info? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep4 adaptációja még egész tűrhető (bár ellentmondásokat ez is tatalmaz a filmekhez képest), itt olvasható a legtöbb plusz infó, a szereplők gondolatait is jobban megismerhetjük. Ezzel szemben az Ep5-6 adaptációi borzalmasan gyengék, csak azért olvastam végig őket, mert pénzt adtam értük... A szereplők gondolataival nemigen foglalkoznak, a leírások üresek és unalmasak, szóval az Ep5-6 sztoriját rendesen ledegradálják. Főleg az Ep5 nevetséges, ahol egyes szám első személyben van megírva a sztori (tehát, mintha mi lennénk Luke), amit olyan kínos "Jedi-leckékkel" egészítenek ki a fejezetek végén, hogy azt szerintem legfeljebb egy olvasni éppen csak megtanuló 6-7 éves gyerek találhat érdekesnek. Pénzt szerintem kár kiadni érte, de elolvasni is csak akkor "érdemes", ha semmi más nincs a könyvespolcunkon és mindenáron SW-t akarunk olvasni. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Az Ep4 adaptációja még egész tűrhető (bár ellentmondásokat ez is tatalmaz a filmekhez képest), itt olvasható a legtöbb plusz infó, a szereplők gondolatait is jobban megismerhetjük. Ezzel szemben az Ep5-6 adaptációi borzalmasan gyengék, csak azért olvastam végig őket, mert pénzt adtam értük... A szereplők gondolataival nemigen foglalkoznak, a leírások üresek és unalmasak, szóval az Ep5-6 sztoriját rendesen ledegradálják. Főleg az Ep5 nevetséges, ahol egyes szám első személyben van megírva a sztori (tehát, mintha mi lennénk Luke), amit olyan kínos "Jedi-leckékkel" egészítenek ki a fejezetek végén, hogy azt szerintem legfeljebb egy olvasni éppen csak megtanuló 6-7 éves gyerek találhat érdekesnek. Pénzt szerintem kár kiadni érte, de elolvasni is csak akkor "érdemes", ha semmi más nincs a könyvespolcunkon és mindenáron SW-t akarunk olvasni. :P 

 

Az igen akkor,ha kimarad nem vesztek sokat  úgy látszik :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.