Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Remélem nem németül kell majd néznünk az epizódokat! :facepalm:

 

Ez a gyerekkori emlékeimet juttatná eszembe, amikor nagymamámnál minden rajzfilmet németül néztünk. :) Érdekes lenne most a TCW-t is így látni, engem nem tántorítana el az élménytől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van van itt mozgolódás rendesen.. 13 rész? Legyen! Jó lesz az.

A németek nem először bizonyítják elhivatottságukat a messzi-messzi galaxis iránt! :clap:

A starwars.com meg a "hivatalos kampány" meg nem okozott meglepetést..

Titkolózzanak csak. Mire jó nekik ez a csönd?

De így a legszebb. Míg ők ülnek a babérjaikon, a rajongók már képben vannak.

Az is imádtam, mikor ők 3 hét szünetet tartottak, Kanadában meg mentek a részek és még mi is előbb láttuk, mint ahogy az amerikai cn adta.

Fáj ezt mondani, de jó lesz németül is. Inkább, mint a semmi. Főleg, ha "maratonokban" adják.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy azt sejtem, hogy egyszerre fog indulni németül és angolul is, csak a tengerentúlon a szokásos információzárlat áll fenn jelenleg, a németek, lévén, hogy németek, meg egy kicsit lazábbra vették a dolgot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A németek azért nem a lazaságukról híresek úgy általában. :)

Egyébként tényleg fura lenne németül nézni, már az borzasztó, hogy "Krieg der Sterne". :D Bár nyilván az SW-t ma már nem fordítja le senki, hisz mi sem. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a helyzet elvileg, hogy az USA -ban még mindig nagy a jogi kavar a Warner és a Disney között. Pletykák szerint a Disney elég szép summát fizetett a Warnernek a bónusz részek sugárzási jogáért. Többen nem tartják kizártnak, hogy vagy online stream vagy pedig DVD/BD kiadásban fog csak napvilágot látni odaát. Európában más a helyzet itt nincsenek ilyen csapdák. Egyébként az tisztán látható, hogy a Disney nem töri össze magát az amerikai bemutató miatt így valószínű ha lesz is valaha a TV -ben odaát, az majd csak valamikor a német premier után lesz. A BigShineyRobot spekulációja szerint viszont azért lesz először a németeknél mert ott nagyon jó a nézettsége a sorozatnak... Biztos jó, de kétlem, hogy annyi lenne mint amcsiknál volt. Pablo Hidalgo -t is megkérdezték twitteren a dologról de nem érkezett válasz...

 

Egy biztos. Az amcsi vonal még mindig néma, lapul mindenki mint sz*r a fűben. A magam részéről bizton állíthatom, hogy németül csak akkor fogom megnézni a részeket ha lesz magyar felirat amire az esély gyakorlatilag nulla. Reménykedem még egy esetleges angol bemutatóban de ez csak amolyan utolsó szalmaszál. Továbbá a kezdeti eufória után nekem az se igazán tetszik, hogy egyszerre négy rést is leadnak. Így nem tudom hogyan tudjuk majd átbeszélni részenként a történetet?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így nem tudom hogyan tudjuk majd átbeszélni részenként a történetet?

Gondolom úgy, hogy belépünk a topucba, és leírjuk a véleményünket a részről. Én legalábbis így tervezem. Öt évadon át bevált, szerintem most is működni fog. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért? Valószínűleg napokkal később már fent lesz az angol, abból meg magyart csinálni nem egy nagy "was ist das"

Na erre nem is gondoltam! Milyen igaz. :D Akkor már nem is aggódok. :D

 

Gondolom úgy, hogy belépünk a topucba, és leírjuk a véleményünket a részről. Én legalábbis így tervezem. Öt évadon át bevált, szerintem most is működni fog. :D

De nem tudjuk jól megrágni az egyes részeket mert egyben van négy. :) Régen tök jó volt spekulálni, hogy mi lesz a folytatásban a jövőhéten. Erre gondoltam alant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem örülök annak, hogy négyesével adják le a részeket, mert jó lett volna kibeszélni részről-részre. Viszont, ha már így adják le, akkor én személy szerint megígérem, hogy minden rész után írok egy véleményt, mielőtt továbbnézném a folytatást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén én jobban örülök annak, hogyha egyben jönnek az arc-ok. Tavaly az Ahsoka szálnál (bár Maul-nál is) jobban díjaztam volna, ha egyben adják le az egészet... talán akkor más elvárásokkal mentem volna neki az utolsó két résznek és másként is értékelném azokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a német nekem sem tetszik, Elég irritáló nyelv. De ha nincs más akkor megnézem így. Én egyre biztosabb vagyok abban hogy a Disneyt baromira nem érdekli a TCW már. Legszívesebben elfelejtené, és le sem adná. Ők már teljes mértékben a Rebelsre koncentrálnak a bónusz TCW-részek púp a hátukon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már rég megmondtam, hogy lesz 6. évad, bárhogy is nevezzük. Én most megmondom, több rész lesz, mint 13. Ez úgy szokott történni általában, van egy adott terv, valaki nem akarja vagy nem tudja (akár anyagilag) megvalósítani azt. Majd egy másik forrás megoldja, de lehet, hogy évekkel később. Szóval, arra akarok kilyukadni, hogy már rég, mikor "kiderült", hogy az 5. évad az utolsó, akkor tudtam, hogy lesz 6. évad. Tehát, az amcsik lehet átadták a németeknek? És ők megvalósítják, mert az amcsik nem akarják? Akárhogy is, valaki megvalósít/megvalósított egy tervet. De én is örülök, hogy végre (lassan) nézhetjük a friss részeket.

Nem tudom, ti hogy vagytok az angol nyelvvel, de nekem soha nem tetszett. Tudom, hogy a német nyelv sokkal nehezebb, bonyolúltabb a kiejtés stb. de nekem mindíg is sokkal jobban tetszett a német, mint az angol. Így hát én tudok németül, voltam is kint németben, de igaz, hogy azért anyanyelvi szinten nem beszélem, de nem nagyon volt gondom kint, meg tudtam magam értetni stb és nem tőmondatokban. Nekem a német tetszik, de ez az én véleményem. :D. Arra szeretnék kilyukadni, hogy én szívesen készítek magyar feliratot, akkor ha németül lesz. De valószínű, megvárok majd egy német feliratot, mert úgy könnyebb nekem. Kipróbálom a feliratkészítést első alkalommal, ha visznylag gyorsan megy és jó lesz, akkor nincs probléma :). Még soha nem fordítottam nagyobb szövegeket, ami maximum volt az 3 darab A4-es oldal volt nagyjából akkora betűmérettel, mint ez és olyan 2 óra 45 perc alatt végeztem. Ha pontos munkát szeretnék végezni, akkor inkább oldalanként egy óra, bár a szövegtől függ.

Lényeg, én kipróbálom a feliratkészítést. Bár máris akadt egy kis gond, nem tudom hogy kell feliratot készíteni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van esély rá, hogy Ahsoka még szerepel valamelyik epizódban? Mert mintha azt meséltétek volna, hogy a színésznő már rég befejezte a szinkronmunkát, így rá már nem térnek ki újból valószínűleg.

 

A leírások alapján így is úgy tűnik, mintha csak "ráadás" történeteket kapnánk. Nekem úgy tűnt, mintha nem szerepelne benne Obi-van, Anakin és Ahsoka, csak elmesélnek még 1-2 érdekességet a világon belül. Na mindegy, már csak pár nap és kiderül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van esély rá, hogy Ahsoka még szerepel valamelyik epizódban? Mert mintha azt meséltétek volna, hogy a színésznő már rég befejezte a szinkronmunkát, így rá már nem térnek ki újból valószínűleg.

 

A leírások alapján így is úgy tűnik, mintha csak "ráadás" történeteket kapnánk. Nekem úgy tűnt, mintha nem szerepelne benne Obi-van, Anakin és Ahsoka, csak elmesélnek még 1-2 érdekességet a világon belül. Na mindegy, már csak pár nap és kiderül. :)

 

Ahsoka már nem tűnik fel a 6. évadban. A Rend elhagyása a TCW-ből való távozást is jelenti számára. Mint írtad, Ashley-t nem hívták vissza újabb hanganyagok felvételére, ami nem sok másra enged következtetni. Ha hihetünk az egykori infóknak, életútjának következő szakaszát is szerették volna bemutatni a sorozatban (sok más egyéb mellett), ám erre csak jóval később került volna sor. Figyelembe véve a hátrelévő 13 részes mennyiséget, erre már biztosan nem kerül sor ezen sorozat keretein belül. Ellenben a Rebels-es feltűnésére nagyon is számítok.

 

A félkész részeket gyúrták össze épkézláb epizódokká, ezeket láthatjuk majd. Anakint még biztosan tiszteletét teszi, ahogy a leírásokból és videókból kiderül (66-os szál, Clovis-szál, Yoda-szál). De Obi-Wan mellőzésére is kevés esélyt látok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van esély rá, hogy Ahsoka még szerepel valamelyik epizódban? Mert mintha azt meséltétek volna, hogy a színésznő már rég befejezte a szinkronmunkát, így rá már nem térnek ki újból valószínűleg.

 

A leírások alapján így is úgy tűnik, mintha csak "ráadás" történeteket kapnánk. Nekem úgy tűnt, mintha nem szerepelne benne Obi-van, Anakin és Ahsoka, csak elmesélnek még 1-2 érdekességet a világon belül. Na mindegy, már csak pár nap és kiderül. :)

Ahsokán kívül benne lesz mindenki. :) Egyébként a 13 rész nincs kőbe vésve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a 13 rész nincs kőbe vésve.

Hasonlóképp vélekedem én is, valahogy annyira nem tartom ezt a számot hihetőnek annak fényében, hogy mostanra a sorozat készítői áttértek a négyrészes sztorimesélésre. A Clovis szál kilóg, de egyébként a többi történetet szerintem quadrológiának készítették, és lehet ezért akarják a németek maratonokban leadni. :hmm:

Mindenesetre az optimizmusomnak volt ideje felduzzadni március óta, nem úgy a türelmemnek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.