Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Baba hajó, nagyon vadul néz ki.

 

Kezdés: én is arra tippelek, hogy a hagyományt nem megtörve a Falcon megérkezésével nyitunk, csak ezúttal új szemszögből követhetjük, meg Rey "gyorsabban" ér fel Luke-hoz. A másik lehetőség, hogy nem lesz hajó, a nyitószöveg után a kamera leszáll Ahch-Tóra, és akkor ér a szigethez, amikor Rey átnyújtja a kardot.

 

Bence: a hipertérben általában percek alatt teszik meg a távokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bence: a hipertérben általában percek alatt teszik meg a távokat.

:hmm: Miért gondoltam én órákra? :D Lehet hogy az EpII vagy az EpIV az oka.

Ugye a 2. részben Anakin és Padmé ebédelnek, miközben az utasszállítóval éppen a Naboo -ra tartanak.

A 4. részben pedig Luke éppen gyakorolt a Falconon, és én ebből gondoltam, hogy azért 1, max. 2 óra biztosan lehet utazni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep2-ben az a hajó több helyen is megállt, nem csak Naboo-ra ment (az inkább egy csillagközi személyvonat volt). Ugye nem is láttuk a hipertérben mozogni. Így a menetútja hosszabb lehet.

Az ep4-ben sem valószínű, hogy órákat töltöttek el, bár a sakkjátszma és a gyakorlás miatt valóban nem kizárható az sem. Bár az ep4-ben még nem minden működik úgy, mint később, hiszen még akkor is a csillagos űrt láttuk, amikor hőseink elvileg a hipertérben repültek (a Yavin IV-re menet - vagy ha nem, akkor ott aztán tényleg percek alatt tették meg az utat, hiszen Han még le sem ért a lövészfülkéből, amikor már kint voltak a hipertérből). :)

Az biztos, hogy az új filmekben nem töltenek el órákat a hipertérben, bár az is valószínű, hogy ez az egész fénysebességesdi csak olyan "ahogy esik, úgy puffan" módon lett kitalálva. Ha kell, órákig repülnek hipersebességgel, ha kell órák alatt valós térben is átrepülhető jó sok fényév.

De akármennyi ideig repült a Falcon az Ahch-To felé, az alatt a D'Quar simán megtámadható. Elég csak arra gondolni, hogy alig robbant fel a Hosnian Prime, de az Első Rend már Maz kastélyát ostromolta Kylo vezetésével, aki a lövést még megszemlélte. És ott aztán tényleg csak percek telhettek el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újráznom kéne az EpII -vel. Régen láttam. :D

 

Ez az "ahogy esik, úgy puffan" nekem tetszik. Gondoljunk csak a TCW Malevolence szálára: ugye ott Plo -ék egy mentőkabinban várják Anakinék megérkezését. Szerintem ott eltelhetett 1-2 óra, míg a két jedi megérkezett a Twilight -al. :) - mondjuk lehet, hogy rossz példát hoztam fel. :roll:

 

Szerintem is megtámadható D'qar. Hiszen azt se felejtsük el, hogy Rey még mászott is Ahch-To -n. :P Ki tudja, hogy mennyi ideig tartott szegény lánynak eljutni Luke -ig. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep2-ben az a hajó több helyen is megállt, nem csak Naboo-ra ment (az inkább egy csillagközi személyvonat volt). Ugye nem is láttuk a hipertérben mozogni. Így a menetútja hosszabb lehet.

Ez hivatalos infó vagy Te gondoltad hozzá?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az "ahogy esik, úgy puffan" nekem tetszik. Gondoljunk csak a TCW Malevolence szálára: ugye ott Plo -ék egy mentőkabinban várják Anakinék megérkezését. Szerintem ott eltelhetett 1-2 óra, míg a két jedi megérkezett a Twilight -al. :) - mondjuk lehet, hogy rossz példát hoztam fel. :roll:

Nem rossz példa, bár ott azért ugye több dolog is történt közben. Én inkább az ep7-re gondolok, amikor az X-szárnyúak tulajdonképpen a hipertérben "köröztek", amíg Hanék elintézték a pajzsot. És azért ott gyalog kellett elég nagy távokat megtenniük, ráadásul hóban.

 

Ez hivatalos infó vagy Te gondoltad hozzá?

Hivatalos. Ha jól rémlik, akkor a Complete Locationben említik, hogy a fedélzetén lévő 30 000 menekültet több világon teszi ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább az ep7-re gondolok, amikor az X-szárnyúak tulajdonképpen a hipertérben "köröztek", amíg Hanék elintézték a pajzsot. És azért ott gyalog kellett elég nagy távokat megtenniük, ráadásul hóban.

 

Ez igaz, és ugye van egy törölt jelenet, ahol a snowtrooperek is akcióztak volna. :)

Igazából tényleg hasraütés-szerűen történik a hipertérben való közlekedés. Ahogy - mint említetted - órákig történnek az utazások, valamikor percekbe. A történettől függ igazából.

 

És azzal, hogy Rey elhagyja a D'qart, könnyen lehet, hogy pár perc elteltével megjelenik Hordo aladmirális ill. ezzel együtt az Első Rend is.

 

Viszont amin most el kezdtem gondolkodni az a következő: Biztos, hogy eltelik min. pár óra a Starkiller bázis megsemmisülése és aközött hogy Rey & Csubi elhagyják az Ellenállás bázisát. Ugye ezalatt játszódik majd a Phasma képregény. Nos még nem tudni biztosra, de vajon a kapitány ott lesz a D'qar -i ütközetben? Kylo -ról és Huxról jöttek olyan képek, ahol egy csillagromboló hídján tartózkodnak.

Na és persze a másik kérdés, hogy hogyan szerez Kylo egy új sebhelyet. Nekem van egy teóriám erre: az előző begyógyulása után - ami még 1-2 nap után is látszódna :roll: - Snoke megbünteti őt, amiért nem tudott legyőzni egy roncsvadászt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes az a sebhely vagy szimbólum Rey jobb felkarján. Csak nem a víziszörny vagy egy Ren lovag sebezte meg? Vagy ha szimbólum akkor mit jelenthet?

 

UyixAnR.jpg

 

 

Nekem is tetszenek, bár a korábbi videó alapján úgy tűnt rövidebb a lábuk.

Legalább nagyobbakat tudnak lépni. Veszély esetén jól jöhet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a tarka-barka tehén rohamosztagos elég vicces.

Az X szárnyú vagány, az se bánom, ha megemelteti Rey-jel, mégis csak ez fogott ki anno Luke-on, szóval ha le akarja mérni Rey tudását... miért ne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.