Ugrás a kommentre

Teaser trailer 2.


Ajánlott hozzászólás

Arra gondoltam, hogy egy Intercommos szinkront, milyen jogdíj fizetés mellet hangmérnökösdik meg egy Fórum Hungary Kft. által megbízott hangmérnök?

 

Úgy, hogy a szinkron a Lucasfilm tulajdona, és biztosítják a hozzáférést az eredeti felvételekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon jó lett ez a második teaser trailer, az elsőnél sokkal jobban tetszett. Főleg azért, mert kedvenc Star Wars-zeném szól alatta. Egyértelműen Han Solo megszólalása volt a trailer fénypontja. :) Bár a magyar szinkron nem tetszett. Egyébként nem is tudtam, hogy a fekete rohamosztagos valójában Gwendoline Christe, azaz Brienne a Trónok harcából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Mert nem érmefeldobással döntik el egy film premierjét, hanem üzleti szempontok alapján, ami köré aztán kiépítenek egy egész marketing stratégiát. És mivel a premier időpontját már jóval a film befejezése előtt meg szokták határozni - ami ugye itt sem ment másképpen -, azt felrúgni komoly anyagi veszteség lenne. Olyan több száz millió nagyságrendű anyagi veszteség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom, a premier dátumát az eredetihez képest későbbre tették, legfőképp a Ford sérülése miatti csúszásból kifolyólag. A marketing kampány meg már hónapok óta tart (lásd a teaserek körüli hatalmas felhajtást), szóval szerintem egy előrehozott októberi premier egy dollárral se csökkentené az összbevételt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rengeteg dollárral csökkentené. A decemberi a nyár mellett a másik főszezon, ráadásul mivel már korán be lett jelentve már a többi stúdió is úgy szervezte hogy december végén ne legyen túl sok nagy durranás igy nem kell konkurálniuk az ep.7-el ami persze a Disney-nek is jó. Természetesen igy is úgyis sikeres lenne, de érthető módon a stúdió szeretné ha minél többet hozna.

Egyébként meg már igy is úgy is csak pár hónap. Nézői szempontból nem teljesen mindegy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom, a premier dátumát az eredetihez képest későbbre tették, legfőképp a Ford sérülése miatti csúszásból kifolyólag. A marketing kampány meg már hónapok óta tart (lásd a teaserek körüli hatalmas felhajtást), szóval szerintem egy előrehozott októberi premier egy dollárral se csökkentené az összbevételt.

Hát pont nem. Még nem is forgatták a filmet, amikor eldöntötte a Lucasfilm, hogy idén decemberben lesz a premier. Azt ugyanis 2013. november 7-én jelentették be (ergo már előtte eldöntötték a dolgot). Ford meg 2014. június 11-én törte el a lábát, és egy órával sem halasztották el emiatt a premiert, csak kicsit át kellett ütemezni a forgatás egyes szakaszait.

A teaserek meg csak részei a marketing kampánynak, annak is csak a nyitó és talán legolcsóbb részei - a körülöttük lévő felhajtást meg a rajongók generálják, az egy petákba nem kerül a forgalmazónak és a gyártónak. A könyvek, figurák, albumok, matricák, üdítős flakonok, alsóneműk, takarók és így tovább, ezek azok, amik miatt nem éri meg halasztani. Ezekhez tartoznak szerződések, amik garantálják, hogy X időre készen legyen minden fél, és ha az nem jön össze, akkor biza a szerződést nem teljesítő fél perkál a másik félnek. Most képzeld el, hogy a gyárak, boltok, nyomdák, kiadók, írók, rajzolók. stb. decemberre ütemezte be ezek legyártását, kiszállítását, ezek reklámozását, stb. A Lucasfilm meg csak úgy előrehozza két hónappal a premiert? Hát milyen kapkodás, milyen káoszt szülne ez vagy ezer helyen. A különböző cégek eztán még be is perelné a Disney-t és a Lucasfilmet. Már csak abba érdemes belegondolni, hogy az EA direkt karácsonyra lőtte be a Battlefrontot, és ha hirtelen két hónappal előbb kéne kiadniuk, egy bugos, félkész vacak születne, hiszen a DICE-nak fel kéne rúgnia a már belőtt ütemtervet - ezt az EA és a DICE a jelenlegi üzleti felfogásukkal baromira nem engedhetik meg, ergo az első dolguk lenne perre vinni az ügyet. De az írók is hülyét kapnának, ha közlik velük, hogy két hónappal előre hozzák a leadási határidőt - elhiheted nekem, az ilyen mutatvány szülte stressz nem hat jótékonyan az alkotói munkára. És szerinted ez nem csökkentené egy dollárral sem a premiert? Dollár milliókkal csökkentené, mert úszna el az egész a bíróságon, hiszen a szerződött felek lazán megnyernék ezeket a pereket. De még ha a perek el is maradnának, vagy soha többet nem kötnek szerződést a forgalmazóval/gyártóval, vagy legközelebb olyan szerződést tesznek le az asztalra, amiből a forgalmazó/gyártó nem jöhet ki kedvezően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben van, ezernyi szerződés meg ütemterv. Csak egy átlag rajongó, akinek évek óta csak apró infómorzsát dobálnak nagy kegyesen, már nagyon szeretné látni a kész terméket, amit régóta dugdosnak, titkolnak előle. Plusz a karácsonyi időpont se túl szerencsés, azokban a napokban ugye másról szól az élet. Mindegy, kivárjuk természetesen, csak szerintem kár volt anno ennyire kitolni a premier időpontját. Például ha nem tököltek volna másfél évet a forgatókönyvvel meg a szereplőválogatással, simán mehetett volna egy nyári premier.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És talán, ha nem tökölnek másfél évet a forgatókönyvvel, meg pár nap alatt lezavarják a szereplőválogatást és a többit (mert ugye azért a háttérben nem csak ennyi folyt, készültek a koncepciórajzok és az egyebek) annak is nagyobb, sokkal nagyobb lenne az esélye, hogy sz*r filmet kapunk. Inkább szánjanak rá időt, mintsem, hogy csalódottan jöjjünk ki a moziból. Szerintem te, mint átlag rajongó is inkább nézel végig egy karácsonyi zseniális filmet, mint egy nyári szutykot. Vagy mindegy a minőség, csak legyen meg minél előbb? Ugye, hogy nem. :)

Persze a Disney-Lucasfilm duónak mindegy lenne, ők így is, úgy is megkapták volna a dollármillióikat, de talán pont az átlag rajongónak nem szabadna ezt imigyen kezelnie. Hál' isten, a film készítőinek mégsem mindegy, hogy milyen film kerül a moziba, így inkább rászánták az időt, és eltökölték azt a másfél évet a forgatókönyvvel, nehogy az átlag rajongó csalódjon - persze sok így is fog, például azok az agyhalottak, akik már most belekötnek abba, hogy a Millennium Falcon CG modellje az ep4 és nem az ep6 alapján készült el, de szvsz. kevesebb normális rajongó fog így csalódni a filmben, mintha mondjuk a Transformers szintjét érné el, mert csak egy hetet szántak a forgatókönyvre, és a szereplőket is hamar kiválasztották, azon szempontok alapján, hogy jó az alakja és jó haverja a producernek.

Az a két hónap meg bakfitty az elmúlt tíz évhez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na sikerült totál kiforgatnod azt,amit írtam, de nem baj, már megszoktam...

Egy szóval nem mondtam, hogy pár nap alatt kellett volna össze hányni az egészet, hogy aztán egy Transformers szintű gagyi story legyen belőle, de azért másfél évet szánni egy script-re kicsit sok. És ne legyenek illúzióink: már jóval a 2012. októberi nagy bejelentések előtt már régen kész koncepciók voltak a mikéntekről. Meg ennyi erővel akkor várjunk 2020-ig vagy 2025-ig,akkor még jobb lesz a film.

Na mindegy, én csak arra utaltam, hogy egy vérprofi bagázs, mint a Disney vagy a Lucasfilm másfél év alatt kompletten össze tud hozni egy méltó folytatást, ha akar. Végtére is egy kész alapanyagot kell folytatni, és elnézve a kiszivárgó infókat meg teasereket, túl nagy variálás nem is volt (rohamoszik, X-wingek, lázadók), szóval kár volt ennyit agyalni a scripten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A december egy nagyon jó időpont, én imádok akkor moziba menni. Feldíszített plázák, ünnepi hangulat, (nagyon esetleges...) havazás... :) szóval jó. Az pedig, hogy az új filmben is lesznek rohamoszik, x-szárnyúak, nem jelent semmit, a két teaser-ből igenis kiviláglik, hogy alaposan megvariálták a dolgokat.

 

Azt azért ismerd el, hogy az az ötleted, hogy csak úgy hozzák előre két hónappal a premiert, meglehetősen bárgyú volt. ;) Ilyen kb. sehol a világon nincs. Dzséjt jól leírta, miért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A december egy nagyon jó időpont, én imádok akkor moziba menni. Feldíszített plázák, ünnepi hangulat, (nagyon esetleges...) havazás... :) szóval jó. Az pedig, hogy az új filmben is lesznek rohamoszik, x-szárnyúak, nem jelent semmit, a két teaser-ből igenis kiviláglik, hogy alaposan megvariálták a dolgokat.

 

Azt azért ismerd el, hogy az az ötleted, hogy csak úgy hozzák előre két hónappal a premiert, meglehetősen bárgyú volt. ;) Ilyen kb. sehol a világon nincs. Dzséjt jól leírta, miért.

Így van, a fiúk alább valóban jól kifejtették, hogy mekkora butaság lenne. Szerintem ez csak a szokásos rajongói türelmetlenség, pedig legyünk őszinték, a nézők 99%-nak tök mindegy, hogy október vagy december. Kivárjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ma voltam a Jurassic World-öt megnézni Imax-ben és az előzetesek között ott volt az Ébredő Erő előzetese! Hát gyerekek, egy igazi élmény volt a 2. teasert látni Imax-ben! Leírhatatlan élmény volt! Ezek után nem tudom, hogyan fogom decemberig kibírni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.