Ugrás a kommentre

Teaser trailer 2.


Ajánlott hozzászólás

Gyerekkoromban nagybátyám vitt el az első SW filmemre,(vagyis az összesre) vele együtt rajongtunk, gyűjtöttük a cuccokat,vártuk az új filmeket stb. Ha Ő nincs, lehet nem vagyok most rajongó.

Erre most teljes pálfordulás, mm az utóbbi időben. A CW még tetszett neki, de a Rebelst már akkor sem nézné meg ha pisztolyt tartanának a fejéhez, még akkor sem ha mindenki tényleg írja hogy milyen jó.

Erre persze amikor kiderült hogy folytatják a filmeket, már szkeptikus volt, mert hogy szerinte nem folytatni kéne hanem más idősíkba tenni, pl old republic. Itt már elvolt vetve a mag. Aztán jött hogy JJ "látványtervező" Abrahams fogja rendezni a filmet, - megint nem tetszik - aztán jött a cím - abba is csak belekötni tudott - az első teaserre is csak húzta a száját - erre most kijött az új teaser és reggel ez volt az első üzenet ami fogadott a telómon. Annyira felcsesztem magam hogy csak na. Talán azért mert azt hittem hogy neki is tetszeni fog, vagy majd ezt is együtt várjuk, - persze már rég tudom hogy nem - de hát nem így lesz, és ez rohadtul sz-rul esik.

Akit érdekel elolvashatja mit ír, akinek nem tetszett a teaser. :) Szerintem totál értelmetlen amit ír sok helyen ezért is sz-r érzés.

 

Hatásvadász az egész. Fanservice.

J.J ennyit tud, na! Most mit vártunk?

Engem Vader sisakjánál már el is veszített. Meg kellene érteni: van, amihez soha nem nyúlunk, és kész!

Gyáva, biztonsági játék lesz ez. Semmi bátor újragondolás, amire most lett volna lehetőség.

Persze így a tuti. Beülni a készbe, nem kell sokat bajlódni új történettel, karakterekkel, mint pl. egy teljesen más idősíkban játszódó SW esetén kéne.

Új sztorit kitalálni olyan macerás.

Így csak beül a fan, és jön a TIE-vadász, meg a stormtrooper, és máris árad a csííííí!

Meg a dollár.

Őszintén: semmi olyan nem volt benne, amit ne láttunk volna a korábbi filmekben / Falcon üldözése, csak itt nem a Halálcsillag járataiban, X-szárnyúak csatában - random bármelyik csatajelenet, vicces robot stb./

A főgonosz meg...király lenne A bolygó kapitányá-ban.

A Vasember és Grievous keveréke. Még ez sem eredeti.

Illúzióromboló. Ez a jó szó rá.

Szerintem.

 

Természetesen, aki szereti, szeresse nekem semmi gondom ezzel

 

De tőlem aztán szeretheti aki akarja, én nem vonom kétségbe a rajongói mivoltát..."

 

Gondoltam megosztom életem eme kis darabját veletek... :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is olvastam eme kommentet a filmbuzi.hu-n. Rettenetesen ritkán nézek már rá erre a blogra, de most érdekelt az új SW teaser kapcsán, hogy mit írtak. A kommentek többsége pozitív volt, de azért akadt jópár fanyalgó, köztük a kudar által beemelt.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a hecc kedvéért, nem sértegetés gyanánt.

 

Hatásvadász az egész. Fanservice.

Azért az a neve, hogy TRAILER! Fontos eleme egy látványfilm esetében - és tetszik vagy sem, a Star Wars 30+ éve látványfilm, a blockbusterek apukája -, hogy hatásvadász legyen. Anno az ep5 esetében az a narrátor sem azért beszél úgy, ahogy, mert ilyen a természetes orgánuma, hanem mert az is hatásvadász volt. Az ep1 esetén sem a hecc kedvéért válogatták be a leglátványosabb jeleneteket. Csak és kizárólag a hatásvadászat kedvéért. Igen vicces lett volna anno az ep1 trailere mondjuk a szenátusi jelenetekkel vagy a Jedi Tanács ülésekkel. De mintha még ezekből is a hatásvadász monológok kerültek volna át.

 

J.J ennyit tud, na! Most mit vártunk?

Nagyjából ezt. Látványt. Mint George Lucas, J. J. Abrams is látványmesélő. Hülyét is kaptam volna, ha egy 2015-ös Star Wars film trailere nem ilyen lenne.

 

Engem Vader sisakjánál már el is veszített. Meg kellene érteni: van, amihez soha nem nyúlunk, és kész!

Ilyen, amikor egy rajongó bizonyítja: semmi újat, semmi merészet, semmi extrémet, semmit, ami "kárt" tehet a régiekben, ami nem illeszkedik a prekoncepciókba. Vader sisakja szent és sérthetetlen. Ha a világ legjobb történetét kanyarítanák köré, akkor is sz*r lenne. Mert csak. Mert begyepesedett. A régi a jó, a szent, a sérthetetlen. A jövő, a változás, a bizonytalan, az új meg hát... Ja, az mi?

 

Gyáva, biztonsági játék lesz ez. Semmi bátor újragondolás, amire most lett volna lehetőség.

Itt én némi ellentmondást érzékelek. Hozzá ne nyúljanak a régihez, azt úgy adják vissza, ahogy van, ez a nagy kívánság. De ha a régieket új helyzetbe hozzák, az gyáva, biztonsági játék. Igaz, Vader sityakjának olvadt bizsuvá alakítása az nem új. A csillagrombolók, a Resitance, a First Order, a gyűjtő, a keresztes fénykard, a tök új szereplők, BB8, stb. Ezek véletlen sem újak. Nem, ezek mind régiek.

 

Persze így a tuti. Beülni a készbe, nem kell sokat bajlódni új történettel, karakterekkel, mint pl. egy teljesen más idősíkban játszódó SW esetén kéne. Új sztorit kitalálni olyan macerás.

Kezdjük azzal, hogy ez egy teljesen új korszak. Apróság, de nem elhanyagolható apróság. Mert ha az ep7 nem új korszak, akkor az eddigi hat SW is mind ugyanabban, totálisan és száz százalékosan ugyanabban a korszakban játszódik. Semmi különbség. Zéró. Az ep1 totál ugyanaz, mint az ep6. Az ep3 és az ep4 között sincs szemernyi különbség sem.

Új történet? Miért, tessen mondani, látni tetszett a filmet? Mert nekem ebből a trailerből a történetről még k*rvra nem jött le semmi. A látvány meg nem egyenlő a történettel. Új karakterek? Őőőőőő... Hát persze, emlékszem is, hogy Po, Rey és Finn benne van a sztoriban már az ep1 óta. A gyűjtő is ott harcolt már Darth Maul mellett is. BB8 is ott szívózott R2-val az ep1 előtt is. Sőt, már az ep4 előtt is. BB8 már akkor megvolt, amikor Choppert R2-t még ki sem találták.

 

Így csak beül a fan, és jön a TIE-vadász, meg a stormtrooper, és máris árad a csííííí! Meg a dollár.

Hát, sajnos a Star Wars üzlet 1977 óta, tudom, sok rajongónak ez magas, mint a magyar helyesírás. De ugye az megvan, hogy ezek szerves részei a Star Warsnak. Oké, most nincs akkora váltás két TIE között, mint anno az Eta-2 és a TIE között, vagy a V-Szárnyú és a TIE között.... Bár, azért elég nehéz lenne azt tagadni, hog elggé hasonlítanak egymásra, sőt, a V-Szárnyú és a Delta-7 kifejezetten emlékeztet egy bizonyos A-Szárnyúra, és mintha a Venator és a Birodalmi csillagromboló között sem lenne nagyobb a difi, mint a First Order és a Birodalmi csillagromboló között. És lőjenek le, ha a Scimitarról senkinek sem jut eszébe egy TIE vadász. És a stormtrooper? Ő... ep2-3 clonetrooper? Nem tűnt fel a hasonlóság? De ugye a Sith Trooper a KotOR-ban, vagy a köztársasági katonák a ToR-ban is marhára eltérnek a stromiktól. Ehhez képest viszont kaptunk egy silvertroopert, a hagyományos katonák is totál új dizájnt kaptak. Semmivel sem kisebb a váltás, mint az ep2-3 esetében volt. Persze nyilván ez is olyan, amihez nem szabad hozzányúlni, de azért újítsák meg.

 

Őszintén: semmi olyan nem volt benne, amit ne láttunk volna a korábbi filmekben / Falcon üldözése, csak itt nem a Halálcsillag járataiban, X-szárnyúak csatában - random bármelyik csatajelenet, vicces robot stb./

Tiszta szégyen! Volt benne űrhajós üldözés, lézerlövedék, fénykard, siklók, és az elejére még azt is kiírták, hogy Star Wars. Mondjuk én speciel a hat film és a két sorozat alatt még egy keresztes kardot sem láttam, ilyen típusú katonákat sem, ilyen típusú X-szárnyúakat sem, ezeket a karaktereket sem, a First Order és a Resistance sem rémlik, Jakku sem (bár tény, ez ismerősnek tűnik Tatooine néven, bevallom, ez a húzás egyelőre még nekem sem tetszik, de majd meglátjuk, mivé lesz, hiszen én még sokak megmondóemberrel ellentétben nem láttam az ep7-et). De a franc belé, ez a szemét, mocskos, rohadt Abrams feltöltött egy Star Wars filmet csupa olyan dologgal, ami a Star Warst Star Warsszá teszi. Hát menten felfordulhatna már! Újat meg semmit. Zéró, nyista. Még a jelenetek is tök ugyanazok, sőt, a kamerakezelés is.

 

A főgonosz meg...király lenne A bolygó kapitányá-ban.

A Vasember és Grievous keveréke. Még ez sem eredeti.

Sajnos ez a két mondat nekem meghaladja az értelmi képességeimet, mert A bolygó kapitányában egy deka fénykardforgató, maszkos csávó sincs, Grievous és Iron Man meg mechanikus masinák, Renben pedig tudtommal semmi ilyen nincs. Nem kiborg, és nem is milliomos playboy feltaláló, aki egy fémpáncélba bújt. Felvett egy maszkot. Tény, Vader után nem túl eredeti, de hát ezen a szinten az lenne az eredeti, ha pucéran rohangászna. Megjegyzem, Grievousban sem volt semmi eredeti eme szempontból, hiszen egyértelműen Vader előképe.

 

Illúzióromboló. Ez a jó szó rá.

Szerintem.

Szerintem a "begyöpösödött rajongók prekoncepcióinak rombolója" a jobb szó, vagyis ez esetben leírás rá. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt okfejtése alapján jutott eszembe, hogy tulajdonképpen miért is bassza az egyes megmondóemberek csőrét, hogy a PT és most az Ep7 is tele lesz CGI effektekkel? Akármilyen filmet nézek a Star Wars messze felülmúlja effektekben az összeset, pl. ott az Avengers, aminek a Star Warshoz képest mennyire műnek hatnak az effektek, persze tény abba a film univerzumba passzol ez, de akárhogy nézem nincs más ami megközelítené a Star Warsot ilyen téren,e gyedül Gollam a Gyűrűk Urából volt olyan kiemelkedő, hogy egy lapon lehessen említeni. Persze értem én, hogy 1977-ben mennyi díszlet megépült és ehhez képest ez egy éles váltás, de nem is kell magyarázni, hogy miért más az Ep4 és a többi film. Ez mindig is csak egy olyan dolog volt amit szerettek pluszba felhozni, valójában szerintem az emberek max 1%-át zavarják az effektek, csak szeretnek tudományos alapot adni a fröcsögéseiknek ezzel.

 

Sajnos biztos, hogy akármennyire jó lesz a film, rengetegen támadják majd J.J. Abrams-t, és igaza van Dzséjtnek, sokaknak tök mindegy mi lesz ha követi hagyományokat az fantáziátlan másolás meg pénzhajhászás, ha meg újítanak az szentségtörés meggyalázás és persze pénzhajhászás.

 

A végére álljon itt egy saját tapasztalat az emberi hülyeségről: 2 éve egy lány ismerősömmel beszélgettem felhoztam a Star Wars hogy én mennyire szeretem, ő meg mondta, hogy utálja, nem tetszett neki, aztán mondtam, hogy lesz folytatása 2015-ben, mert a Disney megvette a Lucas filmet. Mi volt a válasz? "Szemetek megfogják gyalázni az egészet, biztos elbasszák" Én csak néztem, fogtam a fejem és kérdeztem, hogy mit zavarja ez, ha úgyis utálja, és persze jöttek a jól ismert hülyeségek... Persze arra nagyot nézett mikor mondtam neki, hogy anagy kedvence az Avengers is Disney, de annyira nem akarta elhinni, hogy fogadott velem 4 doboz sörben, hogy nem így van, természetesen elbukta, de a söröket azóta sem kaptam meg :D

Bocs az OFF-ért, ezt lekellett írnom

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez bárkit is megnyugtat, amikor a régi filmeket bemutatták Amerikában azoknak is sok kritikusa volt. Egyszer olvastam egy korabeli véleményt, ami azt írta a Birodalom visszavágra, hogy ez a film is úgy fog lassan elsüllyedni az ismeretlenség mocsarában mint Luke X-winge a Dagobah-n :D Nemrég pedig egy teljesen más profilú, angol nyelvű fórumon amit szoktam látogatni feljött a régi SW trilógia és úgy durván az emberek harmada elkezdte szidni mint a bokrot. Hogy milyen ócskán néz ki, csak azok szeretik akik gyerekkorukban látták, az egész SW egy gyermeteg hülyeség stb.

 

Egyszerüen nincs olyan mozgóképes anyag amit valakik valahol nem utálnak. Nem lehet mindenkinek a kedvében járni. Ez nem is kéne cél legyen. Elég hogy nekünk örömet okoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Nem!! :D Csak mostanában lett ilyen, meg alkotott ilyen véleményt. Mindenesetre sajnálom.

 

Dzséjt: minden szavaddal egyetértek, ezért is kaptam fel annyira a vizet.

 

Nute: Azt mondta ezt csak akkor nézi meg ha netről lehet leszedni...és sajna amit a fejébe veszi...szóval minusz egy jegy a mozipénztáraknál. :D

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tömeg reakciója a SW Celebrationon, miközben először tekintik meg az előzetest

Azta budos rohadt elet....csak most tudtam megnezni...

Ezen most rendesen potyogtak a konnyim....ahhhh. :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Este kilenc fele bementem vacsorázni, megfordult a fejemben hogy biztos már fent van megnézem okostelón. De rájöttem hogy először full hd és nagyképernyő. Nagyon jó döntés volt, mert ha ezt ott látom először ott hagyom a munkát és hazajövök. :D

 

Szóval AZT A ROHADT. Minden félelmem elszállt hogy bármelyik trilógia koppintás lenne. Ez nagybetűs SW és mégis új. Már 1 órája csak ezt nézem és nem tudok vele betelni annyira bejön. Már megállítgatva is megnéztem.

Döbbenetes érzelmi töltetet nyújt. Még abba is belegondoltam hogy az EP1 idejéből hova jutottunk el te jóisten? Annak a kisfiúnak az összeégett maszkját látjuk évtizedekkel később mikor már nemhogy Köztársaság nincs hanem Birodalom is félig.

Pár dolog feltünt.

1. A keresztkardos csávó ott van a faluégetésnél is. Valamiféle góré lehet a Birodalomban szerintem, merthogy gondolom ő vezeti a rohamosztagosokat.

2. A Tie-hangárban mintha a lövöldöző Tie a rohamosztagosokat lőné. Lehet ellopták és a Birodalom ellen használják.

 

A lezuhant csillagromboló elképesztő, látni a régebbi csazták roncsait. Az új is nagyon tetszik. Mondjuk amik szálltak a csillagromboló felé azok nem tusom milyen hajók voltak. Han és Chewbacca megjelenése szintén ütős volt.

 

Néztem hogy ez is teaser trailer. Nem úgy volt hogy május elsején normál előzetes lesz és nem teaser? Vagy 2 hét múlva leadják majd a rendeset? De belegondolva hogy ha ez egy teaser akkor milyen lesz egy rendes?

 

Egyszóval vége minden félelmemnek. Az SW nálam újra él és most már azt mondom hogy hálistennek hogy folytatták a sagát.

Nem csalódtam a reakciódban Frenkie. :D Egyúttal jó is látni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon zsír az új teaser.

A képi világ, az atmoszféra összetéveszthetetlen. Úgy tűnik ezekkel nem lesz baj. Tetszik, hogy az öregeket lassan adagolják. Továbbra is bizakodó vagyok, de azért még decemberig félni is fogok, hogy hol lesz itt a hangsúly: a történeten és a karaktereken vagy a megfelelésen a rajongók felé.

Én azért kíváncsi lennék egy olyan előzetesre, amiben nincs repkedő Falcon meg X-wing, hanem csak sejtelmes újdonságok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.