Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hát, én majd akkor kezdek pezsgőt bontani, ha a starwars.com-on olvasom. Túl sok ilyen "jajezleszgyerekektessékörülni" dolog volt már az elmúlt években, amiket azóta sem erősítettek meg hivatalosan, de sokan szomorkodtak, mert végül nem valósult meg, amit meg sem ígértek. Oké, ez esetben talán annyi alapja már van, hogy a 2. évad forgatása véget ért, így könnyebb infókat szerezni.

 

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

a hangját remélem továbbra is Ashley Eckstein fogja adni a karakternek, amennyiben ez a csaj fogja játszani

Azért, ha leszerződtetnek egy Rosario Dawsont, nem hiszem, hogy egy animációs hangszínész hangjára fogják cserélni a hangját. Azért Dawson nem egy Ray "Azmegki?" Park.

 

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

Keresd ki egy bizonyos jelenetét a Nagy Sándor című filmből, hidd el, hogy utána sokkal szimpibb lesz. ;) :D 

Vagy a Trance-t, ami amúgy egy igen érdekes és nyugtalanító film. :para:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy érdekes hír. Most már tuti hogy Ashoka él az EP6 után.  Viszont akkor felmerül a kérdés hogy miért nem kereste fel Luke-ot, hogy segítsen neki a Jedi Rend feltámasztásában? Luke-ról kellett hogy haljon hisz ő volt a Lázadás hőse. A Skywalker névből meg ygnakodhat hogy köze van Luke-nak Anakinhoz. Mekkora lenne ha felkereste volna Luke-ot és mesélt volna neki Anakin klóháborús tetteiről. A sorozatból meg kiderülne miért hagyta ott Luke-ot.

 

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hát, én majd akkor kezdek pezsgőt bontani, ha a starwars.com-on olvasom. Túl sok ilyen "jajezleszgyerekektessékörülni" dolog volt már az elmúlt években, amiket azóta sem erősítettek meg hivatalosan, de sokan szomorkodtak, mert végül nem valósult meg, amit meg sem ígértek. Oké, ez esetben talán annyi alapja már van, hogy a 2. évad forgatása véget ért, így könnyebb infókat szerezni.

A Hollywood Reporter miatt szerintem igaz a hír. Bomarr írta anno, hogy ők csak biztos hírt közölnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Frenkie írta:

Ez egy érdekes hír. Most már tuti hogy Ashoka él az EP6 után. 

Ez már a Rebels óta tuti, hiszen a sorozat utolsó részének epilógusa az ep6 után játszódik és legutoljára ott láttuk Ahsokát. :) A kérdések pedig jók, remélem, hogy egyszer választ is kapunk majd. Engem az említett Rebels rész óta foglalkoztat a dolog, hogy Ahsoka találkozott-e Luke-kal, bár még jobban érdekel az, hogy mit csinált abban a pár évben, amíg mindenki más a Birodalom ellen harcolt, ő meg... Hát, a kutya tudja, hol volt és mit csinált.

6 perccel korábban, Frenkie írta:

A Hollywood Reporter miatt szerintem igaz a hír. Bomarr írta anno, hogy ők csak biztos hírt közölnek.

A Hollywood Reporter valóban megbízható, de azért ők sem tévedhetetlenek, plusz azért sok minden van, ami megmásíthat egy dolgot. Pl. hallanak egy projektről, amit terveznek, ők leközlik, hogy lesz ilyen, de közben a projektet elmeszelik, aztán így mégsem lesz ilyen. Elnagyolt példa, de szerintem érthető. Az a biztos, amit hivatalosan bejelentenek. Persze én sem kételkedem nagyon, de azért egy kicsit óvatos maradok a belelkesülés előtt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez már a Rebels óta tuti, hiszen a sorozat utolsó részének epilógusa az ep6 után játszódik és legutoljára ott láttuk Ahsokát. :) 

Na ez teljesen kiment a fejemből. Úgy emlékeztem csak Heraról, a Kanantól való gyerekről, Zebről, Rexről, és Sabine-ról volt szó a montázsban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre én is várnék a hivatalos bejelentéssel, bár a Hollywood valamennyire hiteles forrásokat közöl... valamennyire. Egyáltalán még azt se tudjuk, hogy ha igaz a hír, mekkora szerepe lenne Tano kisasszonynak. Lehet csak a végén cameozna egyet. :D

 

Amúgy korábban a Gideont játszó színész, Giancarlo Esposito azt vetítette előre, hogy harcolni fog majd a sötétkarddal. Tehát lesz egy párbaj. Most fellehet tenni a kérdést, hogy egy párbajt hogyan érdemes játszani? Kard a kard ellen. Esélyes, hogy a Mandink talál magának egy fegyvert és úgy áll ki, de az is lehet, hogy Ahsoka így jön a képbe. No persze akkor már Sabine -nak kellene jobban, lévén ő igazi mandalori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Deadline és a Variety is megerősíti, hogy Ahsoka Tano felbukkan majd a Mandi 2. évadában. Hovatovább a Hollywood Reporter azt is hozzátette, hogy esélyes egy backdoor pilot a karakter számára. Nem lenne meglepő, bár egyelőre ne vegyük biztosra, igaz, sokan közlik le a hírt. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az annyit tesz, hogy kap a karakter egy részt - ahol kiemelt szerepben tetszeleg - és ha a nézőknek tetszik, amit látnak, akkor kap a karakter egy sorozatot. Ilyen volt pl. az Arrowban a 2. évadnál, amikor szerepeltették a Flasht. 2 részben szerepelt és terveztek még egy részt backdoor -ként, de olyan jól fogadták a karaktert a nézők, hogy azonnal bejelentették a sorozatát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ezek szerint Ahsoka saját sorozatot kapna, ha sikeres lenne a The Mandalorianes backdoor pilotja? :hmm:

Akkor igen, már ha tényleg ez a terv.

Bár nem tudom, ezt mennyire tudnám értékelni. Az a helyzet, hogy Ahsokának már rég nem szabadna élnie. Annyi a kérdőjel és a bizonytalanság körülötte, miközben igen jelentős személlyé nőtte ki magát, hogy azt hiszem, már nem is lehetne minden téren kielégítő és megnyugtató véget írni neki. Legkésőbb a Rebelsben meg kellett volna halnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egész saját sorozatot kap dolog amúgy a Hollywood agymenése. Ők gondoltak erre. :)

 

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bár nem tudom, ezt mennyire tudnám értékelni. Az a helyzet, hogy Ahsokának már rég nem szabadna élnie. Annyi a kérdőjel és a bizonytalanság körülötte, miközben igen jelentős személlyé nőtte ki magát, hogy azt hiszem, már nem is lehetne minden téren kielégítő és megnyugtató véget írni neki. Legkésőbb a Rebelsben meg kellett volna halnia.

Ízlések és pofonok. Ennyi erővel akkor Ezrának se kellene élnie az OT idejére és mégis él. Szerintem nem fog kapni a togruta saját sorozatot de az is lehet hogy mégis kap. Filoni gyermeke, ha tippelnem kéne, akkor pontot tesz a karakter végére. Vagy a Rebels folytatásában - amit egy ideje pletykálnak - vagy az élőszereplős sorozatában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak örülnék, ha az életútjában szereplő lyukakat betömnék valamilyen formában. 40+ évesen szerintem még nem olyan "öreg", hogy ne lehessen mit elmesélni a karakterével, vagy, hogy "agyonhasznált" legyen. 

Az Ep3 és a Rebels közötti életéről keveset tudunk, bár az Ahsoka könyv alapján, valószínűleg ekkoriban továbbra is meghúzódott, és a háttérből segítette a Lázadók ügyét Bail Organa révén. Egy-két adalék kaladon túl lehet, hogy már nincs mit elmesélni róla ebben a korszakban. Legalábbis olyat, ami érdekes.

Az is kérdéses, hogy mit csinált a Lázadás idején (Ep4-5-6), hiszen Obi-Wan volt Leiáék utolsó reménye, ami furán venné ki magát, ha egy Ahsoka kaliberű harcos is a soraikban lett volna ezekben az időkben. A Rebels 2. évadának lezárása (Malachor V) és az Endor utáni felbukkanása között történhetett vele valami, ami misztikusabb irányba terelte a karakterét. Ide be lehetne szúrni egy-két történetet. Az Ep6 utáni életét tekintve viszont abszolút szabad a terep. Baby Yoda kapcsán remek lehetőségek állnak a karakter előtt. Sabine-nel való kalandja (Ezra keresése) pedig szintén lehetőségek széles tárháza. Egyszóval, bár lezárhatták volna a történetét a Rebelsben, amivel kerek egésszé tették volna az életútját, nem érzem erőltetettnek azt, hogy tovább folytatódnak a togruta kalandjai. Sőt, a magam részéről örülök neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van egy elméletem azzal kapcsolatban, hogy mit csinált Ahsoka a polgárháború alatt.

Mivan, ha Ahsoka Ezra keresését végezte? A Lothali felszabadítás után már kapcsolatba kerülhetett a Szellem legénységével és könnyen elképzelhető, hogy miközben Sabine vigyázott a Lothalra, addig Ahsoka kutatott az ifjú jedi után? És a Rebels epilogue -jában azt láthattuk, hogy Ahsoka megtalálta a feltételezhető helyét és Sabine elindul vele? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Nekem van egy elméletem azzal kapcsolatban, hogy mit csinált Ahsoka a polgárháború alatt.

Mivan, ha Ahsoka Ezra keresését végezte? A Lothali felszabadítás után már kapcsolatba kerülhetett a Szellem legénységével és könnyen elképzelhető, hogy miközben Sabine vigyázott a Lothalra, addig Ahsoka kutatott az ifjú jedi után? És a Rebels epilogue -jában azt láthattuk, hogy Ahsoka megtalálta a feltételezhető helyét és Sabine elindul vele? :D

És fontosabb volt az egész galaxis sorsánál az, hogy Ezrát keresgélje? Ez olyan karakteridegen nekem.



Amúgy abban van valami, hogy ha valóban Rosario Dawson fogja játszani akkor nem hinném, hogy egy ilyen kaliberű színészt castingoltak volna, ha további terveik nem lennének a karakterrel élőszereplős fronton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ízlések és pofonok. Ennyi erővel akkor Ezrának se kellene élnie az OT idejére és mégis él.

Rossz példa, mert hatalmas nagy a különbség Ezra és Ahsoka között. Jelenleg Ezra helyzete pontosan ugyanolyan, mint Schrödinger macsekjának állapota. Amíg nem adnak hírt róla, lehet élő és halott is. Nem tudjuk, amíg Filoniék "ki nem nyitják a dobozt". Eltűnt, és az ő helyzetében a Chimera ugyanolyan valószínűséggel repülhetett bele egy napba, mint ahogy landolhatott egy lakatlan bolygón, ahonnan nem tud eljönni és minden túlélő ott éli le az élete hátralévő részét. Ahogy megtalálhatják őket 10-20 évvel később. Stb.

Ahsoka ezzel szemben a Rebels óta egyértelműen él és a Galaxis ismert részében tartózkodott. Emelett Ezra nem volt Luke Skywalker apjának a tanítványa, és a régi Jedi Rend tagja sem. Remélem, nem kell részleteznem, hogy ez a két dolog miét is fontos a Saga egyik főhősének, Luke-nak. Ezra eltűnt, ennyi, a sztori itt le is zárulhat azzal, hogy sohasem találták meg, mert az ilyesmi elfogadott, ha az ember vakon ugrik a hiperűrbe űrbálnákkal egy súlyosan megrongált csillagrombolón. Ahsoka körül viszont ezer lényeges kérdés van. Ennek semmi köze az ízléshez. Van egy fontos szereplő ebben az egészben, aki kapcsolatot jelent két generáció között, de pont az a kapcsolat nincs megmutatva, inkább lóg a levegőben, mert a készítők képtelenek elszakadni a karaktertől.

 

Persze egy vele foglalkozó sorozat pont ezt bemutathatná, de itt például lényeges lenne egy olyan momentum, amiben Ashoka találkozik Luke-kal. Mark Hamill pedig már nem mai csirke, és nekem nehogy újracastingolják Luke-ot egy széria kedvéért. De vajon futja arra egy szériának, hogy fiatalítsanak Hamilen? A The Mandalorianban működhet a karakter, bár nekem még ezzel kapcsolatban is vannak fenntartásaim. Ahsoka túl erős karakter és túl népszerű. Ha csak egy árnyalatnyival többet szerepel, mint kéne, akkor ellopja a show-t, ahogy azt tette egy-két esetben a Rebelsben is. Ha egy árnyalatnyival kevesebbet, csalódás lesz mindenkinek.

Szóval egyelőre nem villanyoz fel se a Mandiban való megjelenése, se egy esetleges sorozat ötlete. De persze, minden a megvalósításon múlik. Alapvetően szeretem a karaktert, szóval könnyen megnyerhet magának, és lehet a fenti kérdésekkel foglalkozni, de azért remélem, hogy a története vége is megvan Filoni fejében, nem csak az, hogy tovább életben maradjon, mint az utolsó Skywalker. Bár az ep9 alapján azt azért nem élte túl.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem tudjuk, amíg Filoniék "ki nem nyitják a dobozt"

Aki a legutolsó Rebels Reconban kinyitotta, mert kerek perec kimondta, hogy Thrawn és Ezra is élnek és virulnak ;)

 

Amúgy Ahsokával kapcsolatban én is azt a lyukat tömném be, hogy mégis mi a fenét csinált a lány a Rebels 3-4. évada alatt, valamint Lothal felszabadítása és az Endori csata között, ami fontosabb volt a Lázadásnál?

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bár az ep9 alapján azt azért nem élte túl.

Yoda is képes volt Ezrához szólni az Erőn keresztül, pedig életben volt. Ha Filonin múlik a dolog, Ahsoka még az Ep9 idején is él és élni fog :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Aki a legutolsó Rebels Reconban kinyitotta, mert kerek perec kimondta, hogy Thrawn és Ezra is élnek és virulnak ;)

Hogy mit mondanak egy interjúban, az továbbra is olyan, mintha nem is mondták volna. Olyat is mondtak már, hogy Boba Fett szerepelni fog az ep3-ban. :)  Majd ha valamilyen kánon műben van, akkor van nyitva az a bizonyos doboz. ;) 

 

1 órával korábban, Yoda József írta:

Yoda is képes volt Ezrához szólni az Erőn keresztül, pedig életben volt.

Igen, de Ezra nem az előtte élt Jediket szólította meg, mint Rey. Egyáltalán nem szólított meg Jediket, ami azt illeti. Yoda csak úgy benézett, ráadásul erre olyan helyen volt képes, ami eleve átjáró volt téren és időn át. Nem ugyanaz a két szituáció.

 

1 órával korábban, Yoda József írta:

Ha Filonin múlik a dolog, Ahsoka még az Ep9 idején is él és élni fog :D

Na, ez a része valóban aggaszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Persze egy vele foglalkozó sorozat pont ezt bemutathatná, de itt például lényeges lenne egy olyan momentum, amiben Ashoka találkozik Luke-kal. Mark Hamill pedig már nem mai csirke, és nekem nehogy újracastingolják Luke-ot egy széria kedvéért. De vajon futja arra egy szériának, hogy fiatalítsanak Hamilen?

Szerintem egy rész egy rövid kis szegmensére megoldható lenne. De azt is el tudom képzelni, hogy nem személyesen találkoznak, hanem hologramon vagy valamiféle Erőkivetülésen keresztül kommunikálnak, az enyhít a költségvonzaton.

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ahsoka túl erős karakter és túl népszerű. Ha csak egy árnyalatnyival többet szerepel, mint kéne, akkor ellopja a show-t, ahogy azt tette egy-két esetben a Rebelsben is. Ha egy árnyalatnyival kevesebbet, csalódás lesz mindenkinek.

Na igen, ez az, ami nekem is igencsak kérdéses. Ahsoka már túlnőtte azt a szerepet, hogy csak úgy be-benézzen egy sorozatba. Ha épp szerepel, akkor óhatatlanul középpontba is kerül, főképp, hogy nemcsak a karaktere, de a képességei is messze kiemelik az újabb sorozatok fontosabb szereplői közül. Arról nem is beszélve mennyien szomjazzuk, hogy élőszereplős alkotásban is felbukkanjon, elég illúzióromboló lenne, ha ezt letudnák azzal, hogy pár részben kvázi statisztál. 

 

Ő már messze nem az a szint, mint volt pl. Maul (bár hozzátenném, hogy amely részekben szerepelt, ott ő is uralta a képernyőt) vagy Saw, arról nem is beszélve, hogy a tisztán animációs jellege és a fajsúlyossága is nehéz kombó. Még mindig sokan vannak, akik az animációs vonalat nem követik, az élőszereplős sorozatra/filmre viszont rámennek. Egy Maul működik, mert mindenki látta az 1-ben. Baby Yoda frankó, mert mindenki ismeri Yodát. Saw Gerrera meg azért működik, mert nincs akkora szerepe, ha valakinek egy tök ismeretlen figura a RO-ban, akkor is ül.

Ahsoka ezzel szemben teljesen ismeretlen lehet azoknak, akik nem követik az élőszereplős alkotásokon kívüli SW világot. Erre persze mondhatnánk, hogy ők kit érdekelnek, a ST-val a Disney is egyértelműen fityiszt mutatott nekik, de azért szerintem nem elhanyagolható szempont ez sem. Ahhoz viszont sokkal-sokkal fontosabb szereplő mindazoknak, akik ismerik legalább az animációs sorozatokat, hogy háttérbe szorítsák. Szóval itt is nehéz megtalálni az egyensúlyt, mert ha domináns szereplő lesz, akkor aki nem ismeri, annak nem áll össze a kép. Ha meg keveset szerepeltetik, akkor a másik réteg akad ki.

 

Ezek alapján szerintem neki egyértelműen egy saját sorozatot kellene kapnia, az lenne a legjobb megoldás. Ez magyarázná azt is, miért ilyen homályos foltokkal és lyukakkal teli a sztorija, valamint azt is, hogy miért hagyták ennyire sokáig életben. A 9-ben feltűnő hangja is az előszobája lehet valami nagyobb kaliberű projektnek vele kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban az A World Between Worlds-ben láttuk utoljára, de időrendben akkor is a Twilight of the Apprentice-ben tűnt el. Azt a lyukat kell betömni, ami a Twilight of the Apprentice és a Family Reunion – and Farewell vége között van, ami 8 év. Ahsoka - jellemváltozásától függetlenül - 8 évig tojt a lázadásra a Birodalom ellen. Ha még azt a három évet el is engedjük, ami alatt azért nem jelenhetett meg, mert azzal paradoxont idézett volna elő, ami elpusztítja az egész univerzumot, vagy szerencsés esetben csak a Galaxist, akkor is el kéne számolnia azzal az 5 évvel, ami a A World Between Worlds és a jakku-i csata között van. Remélem, erre van egy nagyon jó válasz, ami értelmet ad ennek a totálisan karakteridegen dolognak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az elmúlt években ennél jóval aggályosabb dolgokat léptek meg, és nagyrészt sikerült lenyeletni a "jó néppel" azokat is. Mortis-szál, Maul túlélte az Ep.1-et, jött a Talzin-féle boszorkányság és a feltámasztott zombisereg, voltak itt megszállt lelkek, időutazás, világok közti világok, hiperűrugró bálnák, Bendu, majd végül az Ep.9 tette fel az i-re a pontot szintén nem kevés igencsak bátor lépéssel, de már a 8 is feszegette a határokat Luke kivetülős mutatványaival. Ezek után nem hiszem, hogy az okozna problémát, hogy Ahsoka hol volt 5-8 évig képernyőn kívül. :D

 

Amúgy egy lehetséges magyarázat, hogy maga Yoda vagy Obi-Wan kérték meg erre így vagy úgy. Ezra feltűnése erőteljesen megkavarta a dolgokat, aminek több esetben is majdnem visszafordíthatatlan következményei lettek, negatív tekintetben.

Például "elvezette" Mault a Tatooine-ra, aki le is buktatta Luke-ot. Ha Obi-Wan nem győzi le bravúrosan a nemezisét, akkor megnézhették volna magukat a jedik. De ugyanígy a nexussal való szöszmötölés is kis híján hatalmas fegyvert adott Sidious kezébe. Korábban meg volt egy sith szuperfegyver, amit sikerült majdnem a galaxisra szabadítani.

Szóval simán lehet, hogy a jedik úgy érezték, irreális kockázatokat vállalnak, és ideje lenne kicsit meghúzni magukat, ahogyan azt eredetileg is tervezték. Ahsoka meg ugye azzal kavarta meg a dolgokat, hogy Vader előtt lelepleződött, így a sith-ek tudták, hogy Anakin egykori tanítványa él. Itt nemcsak az a fontos, hogy eggyel több jedi, hanem Vader személyes érintettsége is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ilyen konkrétan nem volt. :) 

Jó, hát ezt beszéltük már korábban, lényegét tekintve a Rebels-ben ez történt. Vagy akkor úgy fogalmazok, hogy bármi is történt ott, nem volt kevésbé bizarr téma, mintha időutazás lett volna. :D;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mondjuk úgy, súrolta a témát. :D Ne is menjenek tovább ebben.

Abból megintcsak jó kis kommentháború lenne :lol:

1 órával korábban, pb69 írta:

így a sith-ek tudták, hogy Anakin egykori tanítványa él.

De Vader nem hihette azt, hogy Ashokának vége amikor eltűnt előle A sith templomban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

De Vader nem hihette azt, hogy Ashokának vége amikor eltűnt előle A sith templomban?

Ez egy jó kérdés, hogy akkor mit hitt. Elég gyorsan zajlottak le az események, lehet felfogni sem volt nagyon ideje, mit lát a vizorján keresztül. Megeshet, hogy mivel azután Ahsoka évekig nem került elő, elhitette magával, hogy meghalt. Viszont szerintem az A World Between Worlds eseményei után az Uralkodó felvilágosította. Vagy lehet, hogy az Uralkodó már eleve tudott egyet s mást ezzel kapcsolatban. Legalábbis a A World Between Worlds-ben nem úgy reagált Ahsokára, mint akit halottnak vélt, pedig az biztos, hogy alaposan kifaggatta Vadert a malachori eseményekről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.