Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A porgokra azt mondták, hogy cukiságfaktor, a kisgyerekeknek készült, idegesítőek, minek ilyen gyerekes figurák a filmbe, stb.

Azért, mert ha Baby Yoda olyan szottyadt és ráncos lenne, mint az öreg mester akkor is lenne értelme, míg a porgoknak semmi más célja nincs, mint a cukiság és az ezáltal kreált "poénok", ha levennéd róluk a cukiság mázat (értsd.: képzelj oda a jeleneteikbe valami olyat ami nem cuki) akkor a jeleneteiknek nincs értelme. 

UI: Jah és tényleg idegesítőek, főleg a hangjuk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól hogy valami nem tesz hozzá a történethez még nem lesz jelentéktelen vagy fölösleges. Ennyi erővel az ep.1 elején a robot sereg elől menekülő állatok vagy a Mandaloriban az itt ott feltünő gyikok is fölöslegesek akár csak az ep.4 kanitina jelentében szereplő lények 90 százaléka, akiket ha kiveszünk akkor a sztori még ugyanugy értelmes marad. Ezek a "fölösleges" dolgok teszik érdekesebbé az SW világát. Szerintem teljesen jó, hogy az SW világában vannak aranyos lények. A mi világunkban is vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Bomarr írta:

Attól hogy valami nem tesz hozzá a történethez még nem lesz jelentéktelen vagy fölösleges. Ennyi erővel az ep.1 elején a robot sereg elől menekülő állatok vagy a Mandaloriban az itt ott feltünő gyikok is fölöslegesek akár csak az ep.4 kanitina jelentében szereplő lények 90 százaléka, akiket ha kiveszünk akkor a sztori még ugyanugy értelmes marad. Ezek a "fölösleges" dolgok teszik érdekesebbé az SW világát. Szerintem teljesen jó, hogy az SW világában vannak aranyos lények. A mi világunkban is vannak.

De azoknak a "statiszta" lényeknek nem is készítettek csak rájuk épülő jeleneteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Attól hogy valami nem tesz hozzá a történethez még nem lesz jelentéktelen vagy fölösleges. Ennyi erővel az ep.1 elején a robot sereg elől menekülő állatok vagy a Mandaloriban az itt ott feltünő gyikok is fölöslegesek akár csak az ep.4 kanitina jelentében szereplő lények 90 százaléka, akiket ha kiveszünk akkor a sztori még ugyanugy értelmes marad. Ezek a "fölösleges" dolgok teszik érdekesebbé az SW világát. Szerintem teljesen jó, hogy az SW világában vannak aranyos lények. A mi világunkban is vannak.

A menekülő állatok azt jelentik, hogy valami félelmetes közeleg. A gyíkok meg nem cukik, csak egy kép a helyi állatvilágról.

Ha a TLJ-ből kimaradnak vagy nem "cukik" porgok vagy a ROTJ-ban nem "plüssmacik" hanem valami kevésbé "cuki" nomád törzs van, a filmek értéke semmivel sem csökkent volna.

 

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, ebbe belekötni kb. olyan, mintha egy mi világunkban játszódó filmnél azon akadna fenn valaki, hogy az egyik szereplő kutyája egy pudli, és nem mondjuk egy pitbull. Vagy kiscicája lenne egy kifejlett macska helyett. Mert az egyik cuki, a másik meg nem annyira. Az ilyen lények színesítik a galaxist, most ha van köztük "cuki" is, hát ez van, belefér ez is. Nem csak mindenféle ocsmány vagy semleges kinézetű furcsa lénnyel lehet teli a galaxis. A MCU esetében miért kapunk kis Grootot meg mosómedvét?

 

Nem azt mondom, hogy mutogassák a porgokat napestig, de nálam még belefértek. Egyetlen esetben éreztem, hogy sok már belőlük, amikor a Falconon szerencsétlenkedtek, miközben Chewie-ék már száguldoztak a küldetésre. Na oda tényleg nem illettek, de a természetes közegükben jók voltak ők. Hozzátenném, hogy Baby Yodának se lenne kötelező "cukinak" lennie, mégis az. Nyilván nem véletlen, de szerintem ártani sem árt. Engem így se, úgy se zavar, akinek meg bejön ez a külső (pl. gyerekek), ők csak nyernek vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars mindig is cuki volt. A cukiság ugyanúgy integráns része a Star Wars-hangulatnak, mint az Erő, az űrcsaták, a fejvadászok, vagy a lézerfegyverek. Aki komoly sci-fi-t akar, az nézzen Star Treket vagy Csillagkaput. Az Új Reményben ott volt R2D2, C3PO, a jawák, az űrkocsma lényei, a Birodalom Visszavágban ott volt Yoda, az ugnaughtok, a tauntaunok, és így tovább. Cukiságok nélkül üresebb lenne a Star Wars, és szerintem így jó, hogy minden részben van valami új.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én úgy vagyok vele, hogy 10 Baby Yoda inkább mint egy Porg. Gyakorlatilag a szigeten őshonos madarakat cserélték le ezekre. Pedig a Lunda, mint madár a ritka külsejével simán belefért volna változtatás nélkül is a filmbe, max Csubi nem sütögette volna őket, mert védettek. Viszont ugyan úgy idegesítőek az emberek számára mint a Porgok. A Porgok szerintem csak a gyerekek miatt kerültek be, mackó helyett lehet ezt venni s shopban. Az elejétől fogva megosztja a rajongókat hogy kellett vagy sem. Baby Yoda is csak nézőpont kérdése, aranyos, persze, de nem csak aranyos pillanatai vannak, pl erőfojtás, vagy amikor IG-11-el bespidereznek a faluba és halomra lövi a rohamosztagosokat akkor is jókat nevetgél :-) tetszik neki a móka. Tehát ő sem csak egy ártatlan bárány. Ha kel öl, vagy segít másoknak az ölésben.
Tehát jóval több van a Baby Yoda karakterben mint ami látszik és ez jó, nem csak egy egyszerű cukiságbomba, bár a játékboltokban biztos nagy sikere lesz :-;)))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis megválaszoltad a saját kérdésed. Az ewokok meg Jar Jar. Ez nem elég? Ahogy a Making of könyvekből tudjuk Lucas annyira odavolt az ewokokért, hogy cserébe dobta Coruscantot a filmből. (akkor még Had Abaddon néven futott). Tehát amikor Lucas választhatott hogy a plüss maciszerű lények vagy a Birodalom fővárosa kerüljön be akkor előbbit érezte fontosabbnak. És az ewokoknak nagyon fontos része volt hogy roppant cukik. Amikor Lucas a Star Wars jövőjéről gondolkodott, akkor úgy döntött, hogy az ep.6 után két élőszereplős projektet fog csinálni és mindkettő az ewokokról szólt (Bátrak karavánja és Harc az Endorért), még pedig azért mert Lucas akkor még 3 éves lánya nagyon odavolt a macikért és többet szeretett volna látni belőlük. Ezek után szerintem nehéz azt mondani hogy a Star Warsnak nem szerves része a cukiság.

És akkor még nem is beszéltünk az Ewoks szériáról. Ami szintén Lucas alatt és az ő jóváhagyásával képviselte az SW-t a '80-as években...

Képtalálat a következőre: „ewoks cartoon”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Go Rien Moss írta:

A Porgok szerintem csak a gyerekek miatt kerültek be, mackó helyett lehet ezt venni s shopban. Az elejétől fogva megosztja a rajongókat hogy kellett vagy sem. 

Komolyan ezt úgy írod, mintha új dolog lenne. Az SW erről is szól mióta létezik. Ahogy fentebb is írták, minden SW film tele van ilyennel, ezt nem Rian vagy a TLJ találta fel. A porgok amúgy mennyit szerepelnek nettóban a TLJ-ben? 3 percet? Ezt olyan k*rva nehéz elviselni? :D 

 

Ami nálam lassan kiveri a biztosítékot az az egyre inkább zavaróbb kettős mérce.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg 52 évesen vinnyogtam a porg-szitukon, a látványukon, és a csak háttérben fel-felharsanó hangjukon is. Ez azóta is tart. :) Érzem és értem én, hogy ez simán sok lehet bárkinek, nálam működik. Az, hogy befészkelnek a Falconba... nheee, nyilván nem hívták őket, ez nagyon beteg, de simán megtörténhet ott, akkor, azokkal a karakterekkel... nem volt idejük kirakni őket. :) És ha már bent vannak, ha úgy adódik megtépkedik az ismeretlen ülésszövetet, hiszen fel kell fedezni az új lakhelyet, nem? Falcon-ablakra kenődés: 10/10, bármikor látom. (A másik: Jar-Jar is beteg-bolond, de bírom, ő ilyen. Ne döntsük már el helyette, hogy milyen legyen inkább... azabaj, hogy túúúl sokat látjuk, a többi stimmel. :)) Tele van velük a sziget, nem csoda, hogy minden jelenetben látjuk-halljuk őket, hehe. És a 9.-ben csak 1x, és úgy, hogy megint beröhögtem harmadik nézésnél is rajtuk... :) Az a tigrisféle dög a Geonosis-on, na az idegel, pl. :)

 

Viszont Baby Yoda über alles, nagyon elkapták vele a fonalat, "külsőre-belsőre" egyaránt. Amikor megállítja majd lebegteti a sárszarvút... hmmm, ott bekönny, újra gyerek, katarzis. Luke ep.8-as mutatványának végén éreztem ezt, behaltam, ahogy a kamera zoom, és Luke arca, Erő-csudája... ott volt még ilyen reccsenésem. ;)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az a baj, ha valami cuki, hanem ha öncélúan cuki és még bele is tolják az ember arcába, hogy nézd ez a cukiságfaktor. Ewokok cukik, de ha nincsenek a Lázadás beszopta. Jar-Jar idétlen, de ha nincs a Naboo beszopta. Nem is az a baj ha egy élőlény nem tesz hozzá a cselekményhez, mint pl. a menekülő állatok az EP I-ben, nade azokról nincsenek is közelik ahogy azt nézegeted miközben legelnek.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a porgok nem fontos szereplők, mint Jar Jar vagy az Ewokok. Én nem látok abban semmi kivetnivalót ha van ilyen egy SW filmben. Voltak már ennél rosszabb dolgok is, elég ha csak a fingós eopie-ra gondolok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De a porgok nem fontos szereplők, mint Jar Jar vagy az Ewokok.

Pontosan erről beszélek, semmi jelentőségük mégis előtérbe vannak tolva csak azért mert cukik.

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Voltak már ennél rosszabb dolgok is, elég ha csak a fingós eopie-ra gondolok. 

Az igazából Jar-Jar jelenete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kedvelem a porgokat, de abszolút megértem, ha valakiknek nem jönnek be és beleerőltetett cukiságnak tartja. Baby Yoda teljesen más kávéház. A porgoknál tényleg érezni, hogy kellett egy kis cukiságfaktor a filmbe, akkor hozzunk be egy új állatfajt az Achch-ton (ráadásul nem is látszanak a VII-ben, pedig mindenhol ott vannak a VIII-ban), az majd megteszi, és húzzunk fel erre pár jelenetet. Ami nálam működik, de ez ízlés dolga. Hasonló a helyzet amúgy az ewokokkal is, ahol sokkal jobban jártunk volna, ha vukik vannak, mert 100x hihetőbb lenne az egész Birodalom szétverős sztori. De a franchise merchandise jellege miatt kellett, ok. Jar-Jar dettó. Nyitni kellett a gyerekek felé, és erre Jar-Jar tökéletesen alkalmas. Csak itt egyáltalán nem meglepő, ha a felnőtt célközönség egy része felvonja a szemöldökét.

 

Baby Yoda más kávéház, mert úgy cuki, hogy közben teljesen szerves része a cukisága az egész sorozat fővonalának, ideértve, hogy:

- Yoda faja eddig 2/2 minta alapján valóban nagy az Erőben

- több száz évig élnek, fiatalon simán lehetnek ilyen cukik, miközben idősen hát nem ez jutna róluk eszünkbe

= Ergo behozni egy ennyire cuki bébi yoda fajú lényt, ami rendkívül erőérzékeny és bonyodalmakat okoz, teljesen jól illeszkedik a sztoriba és a cukisága, amellett hogy out of universe fontos merchandise szemszögből, tök jól levezethető és illeszkedik a nagy egészbe. 

 

A porgok nyilván nem főszereplők, de kicsit olyanok, mint az öncélú meztelenkedés egy sorozatban, hogy több vásárlót / nézőt vonzzon.  

 

Ja és azt se felejtsétek el, hogy az első ilyen cukiság az EpVI-ban jött be, szóval akik az EpIV-V-be szerelmesek simán körbeköpködhetik en bloc ezt a vonalat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyerkőcöt, Jar Jar-t plusz az ewok-okat bírom a korábban itt említett cukiságok közül.

Nekem a porg-ok totál semlegesek. A nyivákolásuk irritál egy kicsit. A Sólymon való ügyködésük se zavar sok vizet nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nem az a baj, ha valami cuki, hanem ha öncélúan cuki és még bele is tolják az ember arcába, hogy nézd ez a cukiságfaktor. Ewokok cukik, de ha nincsenek a Lázadás beszopta. Jar-Jar idétlen, de ha nincs a Naboo beszopta. Nem is az a baj ha egy élőlény nem tesz hozzá a cselekményhez, mint pl. a menekülő állatok az EP I-ben, nade azokról nincsenek is közelik ahogy azt nézegeted miközben legelnek.

Ha nincsenek porgok, akkor Csubi éhen halt volna. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Most akkor úgy fogunk csinálni mintha a Star Wars nem egy kifejezetten gyerekeknek készült sorozat lenne ami a kezdetektől tele van tömve egy rakás olyan elemmel ami kifejezetten arra lett kitalálva hogy megfogja a tinédzser közönséget? A Star Wars mindig is az öncélú szórakoztatás nagymestere volt. Fényévekre a komoly történetekről. Hang az űrben csak mert cool. Fütyülve beszélő cuki robot. És igen a javák se véletlenül lettek motyogó manók, pedig lehettek volna ijesztő szörnyek is csak ugye ez egy mesefilm. Vicces azt látni hogy hirtelen amikor egy szokásos teljesen értelmetlen Star Warsos elem jobban rámegy a cukiságra páran ki akarják deriteni hogy itt mindennek értelme volt amig meg nem jelentek az ewokok. Ne már.... annak hogy R2 bájosan néz ki és fütyülve beszél milyen funkciója van a filmekben? Ha ez egy logikus sci-fi világ lenne a szerelőrobot tudna normálisan beszélni, csak ugye az a gyerekeknek kevésbé érdekes...

Az EpIV-V-ben ez a cukiság faktor csak nyomokban volt fellelhető. Szerintem itt inkább az van, hogy a porgok, ewokok és Jar-Jar nem klasszikus értelemben a tinédzserekre van pozícionálva, hanem fiatalabb korosztályra. És ez viszont szerintem egyértelmű különbség az első két részhez képest. Ennek az első klasszikus nyoma a VI-ban van, ezért verik ki az ewokok sokaknál a biztosítékot. Nekem mindegy, én más oldalról jövök az SW-be, de akik a IV-V-tel lettek rajongók, szerintem nem meglepő, hogy bírálják ezt a vonalat. Nyilván ez egy mese és a gyerekek számára is látványos, de felnőttek szintjén újabb rétegeket kap az értelmezése, ami miatt nem egy felnőtt zúgott bele az SW-be már a bemutatásakor. Számukra a cukiság vonal öncélú erőltetése lehet visszás, mert nekik a felnőtteknek szóló elemek a fontosak. Most őszintén, mi is többet dumálunk itt arról, hogy Windu miért volt s$ggfej vagy mit ér Anakin áldozata, mint a porgok vinnyogásáról. :D

 

Szerintem amúgy megfér egymás mellett a kettő, de sokaknak az SW felnőtt vonala jelenti az igazi SW élményt és azt a cukiság arányt szeretnék látni, amit az EpIV-V-ben kaptak meg. Az meg minimális volt.

 

Ja és attól, hogy ez részben gyerekeknek készül, még az elemeknél nem árt, ha több szinten is értelmezhetőek. Pl. a gyerekek és a felnőttek is imádják baby Yodát, mert sikerült a szerepével telibe találni, az Ewokok, Jar-Jar vagy épp a porgok esetében ez a tetszési index sokkal inkább eltolódik a gyerekek irányába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

de akik a IV-V-tel lettek rajongók, szerintem nem meglepő, hogy bírálják ezt a vonalat.

Amikor 1985-ben megnéztem a Jedi Visszatért engem lenyűgözött tokkal-vonóval. Gyerekként nem azon agyaltam minek bele az ewok. Akkor fel se merült ez bennem, de másba se. Egyszerűen élveztük az egészet mert rohadt jól szórakoztunk, és mert gyerekek voltunk. Nem olyan volt a világ mint most, hogy mindent fitymálnak meg kritizálnak. Akkor örülhettünk, ha láthattunk egyáltalán ilyen filmeket. 

 

6 perccel korábban, Donát írta:

azt a cukiság arányt szeretnék látni, amit az EpIV-V-ben kaptak meg.

Nettó három perc volt a porgok szereplése a TLJ-ben a 155-ből. Mennyi lenne a jó arány? 10 másodperc? Akkor talán már megfelel az EPIV-V isteni magasságainak? :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Lehet hogy mire mi becsatlakoztunk addigra Csuvi bepuszilt már egy tucat sült porgot :P

 

Többet meg valószínűleg már nem tudott akkor befalni. Talán elvitte magával útravalónak azt amit épp sütögetett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amikor 1985-ben megnéztem a Jedi Visszatért engem lenyűgözött tokkal-vonóval. Gyerekként nem azon agyaltam minek bele az ewok. Akkor fel se merült ez bennem, de másba se. Egyszerűen élveztük az egészet mert rohadt jól szórakoztunk, és mert gyerekek voltunk. Nem olyan volt a világ mint most, hogy mindent fitymálnak meg kritizálnak. Akkor örülhettünk, ha láthattunk egyáltalán ilyen filmeket. 

 

Nettó három perc volt a porgok szereplése a TLJ-ben a 155-ből. Mennyi lenne a jó arány? 10 másodperc? Akkor talán már megfelel az EPIV-V isteni magasságainak? :) 

 

Jó te ilyen vagy, más meg más. :) Az, hogy mennyi lenne, gondolom ennél kevesebb, de rossz embertől kérdezed, mert nálam 4-5 hátrébb kullog a sorban. :P

 

Lényeg a lényeg, baby Yoda példája sztem jól mutatja, hogy a nép jobban vevő a cukiságra, ha az nem cél nélkül, cukiság a cukiságért elven tolódik a képébe. Ennyire egyszerű szerintem.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Donát írta:

Jó te ilyen vagy, más meg más. :)

Akkoriban nem volt ilyen ellenvetés elhiheted, hisz tapasztalatból mondom. :) 

 

11 perccel korábban, Donát írta:

Az, hogy mennyi lenne, gondolom ennél kevesebb, de rossz embertől kérdezed, mert nálam 4-5 hátrébb kullog a sorban. :P

Költői kérdés volt inkább... :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt mondom, hogy kezeljünk mindent a maga helyiértékén. Tökéletesen megértem azokat, akiknek a porgok már túl erőltetettnek tűntek, indokolatlan cukiságfaktornak. Ebben egyetértek Donáttal. Mindenkinek más az ingerküszöbe, ez egy ellentmondásos motívum a filmben, mindenkinek szíve-joga belekötni.

Ugyanakkor tudjuk már, hogy hol a határ, meg mi mennyire fontos. Említse meg valaki egy 100-as skálán 3-as prioritású problémának, hogy irritálták a porgok, aztán annyi, mindenki elfogadja. De az, hogy ezt jelentős hibának felróni, meg emiatt leírni egy filmet, azért nonszensz. Tudom, hogy nemcsak emiatt húzzák le sokan, de több helyen azért fontos érvként láttam megemlíteni.

 

Azért itt messze nem arról van szó, mint Jar Jarnál, hogy tele van vele a film. Őt fel lehet hozni, mint a filmet érintő komoly probléma, mert komoly mennyiségben és komolyabb szerepben is tetszeleg. Az egész filmet lehurrogni persze már ott is bőven aránytalan.

De a porgok olyan marginális elemei a 8-nak, hogy ennek ekkora jelentőséget tulajdonítani olyan, mintha azon kattognánk, hogy Vader miért cserélgeti a páncélját részről részre, miért vannak ott Grievous-nél olyan fénykardok, amik igazából nem lehetnének nála, miért van vágási hiba az Ep.2 párbajában, miért esik le Anakin arról a pufók lényről, amikor Padméval évődik a Naboo-n stb.. 

 

A kettős mérce már érdekesebb kérdés, mert ott már inkább Ody hozzáállása felé hajlok. Oké, hogy pl. az ewokoknak fontos szerepük volt a sztoriban, de biztos, hogy ez enyhít ezen a cukiság-jelenségen, nem pedig súlyosbít rajta? A porgok totál jelentéktelenek, oké, hogy feleslegesek, de annyiból nem, hogy színesítik a galaxist. Ha már egyszer ilyen "díszleteket" beraknak, akkor mivel úgysincs funkciójuk, miért ne lehetne köztük feltűnően cuki is?

Ellenben az, hogy az Endori csatát plüssmackók nyerik, az nekem nemhogy nem vigasz arra, hogy ilyen cukik (mondván van szerepük), hanem csak fokozza a szitut. Ahogyan ez azért Baby Yodánál is megvan picit. Szóval, ha amúgy is megvan az adott elem jelentősége és szerepe a filmben, akkor miért is kell cukivá tenni? Amúgy is érdekes és fontos lenne, akkor miért erőltetni a cukiságot? Engem nem zavar, csak ha már valami zavarna, akkor inkább ez. Nem pedig az, hogy egy teljesen jelentéktelen "fűszer" éppen csúnya vagy aranyos.

 

Meg abba amúgy miért nem köt bele senki, ha egy lény nem cuki, hanem kifejezetten ronda? :D Orn Free Taa, bujaféreg, Dex, a buckalakók, a rancor, wampa, Sebulba, a 7-ben az a valami, ami elől kiitta a vizet Finn, de a kocsmajelenetek is tele vannak mindenféle ocsmánysággal. Ez a véglet senkit nem zavar? Addig jó, amíg nem, de ez is egyfajta kettős mérce amúgy. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

A porgok totál jelentéktelenek, oké, hogy feleslegesek, de annyiból nem, hogy színesítik a galaxist. Ha már egyszer ilyen "díszleteket" beraknak, akkor mivel úgysincs funkciójuk, miért ne lehetne köztük feltűnően cuki is?

Pontosan ugyanez, amire gondolok én is. :) A Galaxis hatalmas és diverz, helye van cukinak, rondának, fontos szereplőnek és jelentéktelen díszleteknek is. A való világ is pont ilyen: vegyes kavalkádja az élet sokszínűségének. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Sinistra írta:

Pontosan ugyanez, amire gondolok én is. :) A Galaxis hatalmas és diverz, helye van cukinak, rondának, fontos szereplőnek és jelentéktelen díszleteknek is. A való világ is pont ilyen: vegyes kavalkádja az élet sokszínűségének. :)

Ezért se értem mi a probléma. Nyilván mindenkivel fordult már elő, hogy belefutott valamibe ami nagyon cuki. Egy kismacskába, egy nyusziba vagy egy kölyök kutyába. És aztán ez nem vezetett sorsrengető dolgokhoz: a kutyus nem vitt sikerre egy polgárháborút se, a nyuszi nem hajtott végre életmentő szivműtétet egyetlen családtagon se és a kismacska se találta fel a rák ellenszerét. Csak cukik voltak és ennyi, mindezt anélkül hogy aztán életünk történetében érdemi változásokat hoztak volna. Ha ez a valóságban előfordulhat az SW-ben miért nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.