Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jó hogy fel lett hozva hogy holnap jön a hetedik fejezet. Már jó ideje bepötyögtem egy txt-be a megjelenések napjait és a múlt hét második felében néztem meg utoljára hogy mikorra várható. Azóta meg elfelejtettem. Nem tudom hogy ma lecsekkoltam volna-e azt a listát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Bence1997 írta:

Mint írtam az EpIX spoilermentes topikjába, levetítettek egy újabb jelenetet a filmből a rész végén. Ezen kívül nem tudom, hogy van-e kapcsolat a TROS -szal. :)

Mandi Ep7 és TROS spoiler:

 

Spoiler

Baby Yoda Erő-gyógyítást használ, és ugye Reynek is lesz egy ilyen képessége

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig eléggé bejövős a sorozat, megnéztem az eddigi részeket. Nagyon egyedi és furcsa a hangulata és a hangvétele az egésznek. Olyan, mint egy westernbe oltott road movie. :D 

Kíváncsi leszek mikor emelik a tétet és mozdítják ki a dolgokat a jelenlegi medrükből, mert azért ez a recept akármennyire is ötletes és jópofa, hamar el fog fáradni. A magányos arcnélküli harcos bolyongása a nagyvilágban, ahol mindenhol megtámadják.

 

Baby Yoda aranyos, de ezeket a szemeket nem tudom hová tenni. Elég bizarr, nem tudom hogy van ez ennél a fajnál, de mintha nem ilyennek kéne lennie. Lehet kicsit sok fűszert fogyaszt a kicsike. :D Engem sokkal jobban izgat ez a mértékű Erőérzékenység, mert azért nem akármivel gurít a kicsike.

Nagyon tetszik, hogy a Mandalore páncélokról ennyi mindent megtudhatunk. Most már még inkább érthető miért ennyire hatékonyak ezek a harcosok, tényleg mindenféle csodakütyüjük van, szinte az egész páncél be van huzalozva. Ez a "This is the way - nem vesszük le a sisakot mások előtt" dolog nekem annyiból furcsa, hogy rengeteg mandalore-i figurát láttunk már az animációs sorozatokban, de ez sehol nem volt így. Gondolom az itteni mandok vmi olyan klánból jöttek, ahol ez így volt. Vagy kifejezetten a Birodalom bukása után alakult így. Mindenesetre egyelőre sajnálom szegény Pedro Pascalt. :D 

 

Amúgy ezek a rész végén, a credits-blokkban látható képek baromi hangulatosak, ez egy nagy ötlet volt az alkotóktól. A mellékszereplők mondjuk jobban hullanak, mint a GoT-ban. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki mit vár a pénteki finálétól? :)

 

Én 3 konkrét dolgot:

- Ha már mentek a teóriák róla: tűnjön fel Boba Fett

- Lássuk a klónháborús flashback végét, derüljön ki, hogyan menekült meg a kicsi Mando

- Lássuk végre Mando arcát

 

Szerintem Baby Yoda rejtélyének megoldása a következő évadra marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem veszik le a sisakot: Ugye a kovács mondja, hogy akik a Mandalore útját (way of the Mandalore) követik nem veszik le a sisakjukat. Csakhogy a Mandalore nemcsak a bolygót jelenti, hanem a Vezérüket is, Legendákból úgy rémlik (valaki erősítsen meg vagy cáfoljon), hogy A Mandalore nem veszi le a sisakját. A TCW és a Rebels ideje alatt látott mandik szerintem, nem ezt az ősi/hagyományos utat követték ehhez valószínűleg csak a "tisztogatás" után tért vissza az a maroknyi mando aki megmaradt. Szintén az rémlik Legendsből, hogy ahhoz, hogy valaki Mandalore lehessen, ahhoz valami nagy dolgot kell tenni, illetve legyőzni az előző Mandalore-t, de jelen pillanatban nincs, szóval marad az első verzió. Azonban amíg ilyen hatalmas tettekre nem adódik lehetőség, addig is fenn kell tartaniuk a sisakot, mert ha leveszik akkor alapból elesnek attól a lehetőségtől, hogy Mandalore-rá válhassanak, Szóval szerintem azért nem veszik le a sisakot, mert egyikük sem akarja magát megfosztani a lehetőségtől, illetve nekem abból amit a kovács mond még az is simán belefér, hogy csak a "mi mandink" választotta azt az utat, hogy ő válik Mandalore-rá vagy ő egy lehetséges jelölt aki azzá válhat és csak ő nem veheti le, ezért is ragaszkodott hozzá annyira amikor összeakaszkodott a másikkal. Viszont amíg nem válik Mandalore-rá addig semmi kiváltsága nincs, még akkor sem, ha úgy jelölték rá. Lehet, hogy ezért is ugrott neki a másik, mert úgy gondolta, hogy egy ilyen "gyáva" alakból aki a birodalmiakkal közösködik nem lehet méltó Mandalore és, hogy kizárja a "versenyből" leveszi a sisakját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ki mit vár a pénteki finálétól? :)

- Derüljön ki a Baby Yoda rejtélye

- Lássuk a teljes klónháborús visszaemlékezést

- Legyen összekötve mind a hét ezt megelőző epizód

- Bukkanjon fel egy ismertebb karakter akár a filmekből akár az animációs sorozatokból

 

Bobával kapcsolatban annyit, hogy ebben az időszakban nincs nála a páncélja (az Utóhatás könyv alapján Cobb Vanth-nál van), anélkül pedig nem valami érdekes. :D

Én szívesebben látnék egy jedit inkább, akár a visszaemlékezésben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Lehet tartalék páncélja.

De az akkor nem az ikonikus páncél lesz, úgy meg nem üt nagyot a megjelenése. Azért be kell látni, akármennyire is szeretjük Boba Fettet, a páncélja az, ami kultikussá tette, anélkül nem épp az SW legérdekesebb karaktere. De lehet előhúznak valami sztorit, hogy visszaszerezte, majd pénteken meglátjuk. Igazából akkor se hullajtanék könnyeket, ha az Utóhatás-trilógiát egy az egyben törölnék a kánonból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.