Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

41 perccel korábban, kudar írta:

Szörnyű lehet így élni egyes embereknek, akik csak a rosszat látják mindenben és képtelenek egy ilyen alkotást pl mint a Mando élvezni, mert azt kell számolniuk, hogy hány perc után jelenik meg az első női karakter. Szegények szomorú élete lehet...

Nekem nagyon tetszik, hogy eddig nincsenek benne női karakterek. Az utóbbi időben annyi erős női karakter van jelen a különböző alkotásokban, hogy komolyan, herótom van tőlük. Nem vagyok hímsoviniszta, hogy ezt írom és a fórum hölgytagjaitól is elnézést kérek ezért. Bárhová is kapcsolom a tv-t, szinte csak ilyen, újabb gyártású filmek jönnek velem szembe. Már azon voltam, hogy csak 60-as,70-es években készült westerneket nézek majd. :D

Legyen erős női karakter, de ne egy erős férfi karakter helyett, hanem mellette, esetleg azt kiegészítve. Ahogy a Rebelsben is volt. Az az arány számomra teljesen elfogadható és respektálható. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, cyrano írta:

Nekem nagyon tetszik, hogy eddig nincsenek benne női karakterek. Az utóbbi időben annyi erős női karakter van jelen a különböző alkotásokban, hogy komolyan, herótom van tőlük. Nem vagyok hímsoviniszta, hogy ezt írom és a fórum hölgytagjaitól is elnézést kérek ezért. Bárhová is kapcsolom a tv-t, szinte csak ilyen, újabb gyártású filmek jönnek velem szembe. Már azon voltam, hogy csak 60-as,70-es években készült westerneket nézek majd. :D

Legyen erős női karakter, de ne egy erős férfi karakter helyett, hanem mellette, esetleg azt kiegészítve. Ahogy a Rebelsben is volt. Az az arány számomra teljesen elfogadható és respektálható. 

Ezért nem kell elnézést kérned. :)Nekem nő létemre teljesen semleges, hogy vannak-e benne női karakterek, akár gyengék, akár erősek. Egyedül az számít, hogy jó legyen a történet és a karakterek érdekesek legyenek. Hirtelen gondolkoztam is most rajta, tudok-e mondani olyan filmet, amiben csak férfiak szerepeltek, és mégis kedvenc volt, találtam is néhányat, amelyek zömében háborús filmek vagy sorozatok, és emiatt nem nagyon volt tér a nőknek, mégis szerettem őket: A négy páncélos és a kutya, és A piszkos tizenkettő.

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 5
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ezért nem kell elnézést kérned. :)Nekem nő létemre teljesen semleges, hogy vannak-e benne női karakterek, akár gyengék, akár erősek. Egyedül az számít, hogy jó legyen a történet és a karakterek érdekesek legyenek. Hirtelen gondolkoztam is most rajta, tudok-e mondani olyan filmet, amiben csak férfiak szerepeltek, és mégis kedvenc volt, találtam is néhányat, amelyek zömében háborús filmek vagy sorozatok, és emiatt nem nagyon volt tér a nőknek, mégis szerettem őket: A négy páncélos és a kutya, és A piszkos tizenkettő.

Off

 

Félreértés ne essék, vannak filmek, sorozatok, amiket férfi főszereplővel vagy főszeteplőkkel elképzelni sem tudok. Ilyen az Alien fanchise, a Sex and the City. Illetve vannak olyan filmek és sorozatok, ahol a női karakter abszolut kedvencem. Ahsoka Tano-t nem kell bemutatni, a Friends-ben Phoebe, vagy Claudia Cardinale a Volt Egyszer a Vadnyugatban. 

 A való világban is rengeteg hölgyet szeretek. Akár a zenei világról van szó (Björk, Karin Dreijer), akár a tudományról (Henrietta Leavitt, Annie Jump Cannon). 

Le a kalappal a hölgyek előtt, imádom őket. Ezt az eddig 3 feleségem is tanúsíthatja. :D

 

ON

 

Hogy témába vágó is legyek, a fenti elégedetlenkedők nem vették észre, hogy a kovács egy hölgy? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, cyrano írta:

Off

 

Félreértés ne essék, vannak filmek, sorozatok, amiket férfi főszereplővel vagy főszeteplőkkel elképzelni sem tudok. Ilyen az Alien fanchise, a Sex and the City. Illetve vannak olyan filmek és sorozatok, ahol a női karakter abszolut kedvencem. Ahsoka Tano-t nem kell bemutatni, a Friends-ben Phoebe, vagy Claudia Cardinale a Volt Egyszer a Vadnyugatban. 

 A való világban is rengeteg hölgyet szeretek. Akár a zenei világról van szó (Björk, Karin Dreijer), akár a tudományról (Henrietta Leavitt, Annie Jump Cannon). 

Le a kalappal a hölgyek előtt, imádom őket. Ezt az eddig 3 feleségem is tanúsíthatja. :D

 

ON

 

Hogy témába vágó is legyek, a fenti elégedetlenkedők nem vették észre, hogy a kovács egy hölgy? 

Valószínűleg ennyire azért nem ismerik a SW-t, hogy a sisakból felismerték volna, a filmet meg lenémítva nézték. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ezért nem kell elnézést kérned. :)Nekem nő létemre teljesen semleges, hogy vannak-e benne női karakterek, akár gyengék, akár erősek. Egyedül az számít, hogy jó legyen a történet és a karakterek érdekesek legyenek. Hirtelen gondolkoztam is most rajta, tudok-e mondani olyan filmet, amiben csak férfiak szerepeltek, és mégis kedvenc volt, találtam is néhányat, amelyek zömében háborús filmek vagy sorozatok, és emiatt nem nagyon volt tér a nőknek, mégis szerettem őket: A négy páncélos és a kutya, és A piszkos tizenkettő.

Te a kivételek egyike vagy, szerencsére mindig vannak kivételek, a filmek alapján talán abban az időben láttad őket amikor megjelentek mint én is.  ( "A piszkos tizenkettő" egy kötelező darab annak aki szereti a háborús filmeket. )
A The Mandalorian egyenlőre nagyon úgy néz ki, mint az az SW sorozat ami olyan új fiatalokat is meg fog tudni babonázni mint 40-éve a Csillagok Háborúja azaz a IV. rész .
Hölgyek meg most is lehetnek a Mandaloriak között, a páncél alatt, a Lázadók és a Klónok Háborúja sorozat alatt is sok harcos hölgy szerepelt, nélkülözhetetlen részeként a sorozatnak.
Ahsoka Tano meg egyenesen az egyik kedvencem, ahogy Sabine Wren is az, az anyáskodó  Hera Syndulla is nélkülözhetetlen.
Tehát itt is várom a következő hölgyet a fegyverkovácson kívül, aki talán a klán vezetője is egyben. 

 

2 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Valószínűleg ennyire azért nem ismerik a SW-t, hogy a sisakból felismerték volna, a filmet meg lenémítva nézték. :evil:

Teljesen amatőrök, nem ismerték fel a női szereplőket. A filmben szereplő lények kétharmada nő nemű, mert a női statisztáknak kevesebbet lehet :-((  (kell )  fizetni.
De majd ezentúl számoljuk mi is. :-)
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Yoda József

 

Most hogy a képek bekerültek nem sok értelmét látom a galériával pepecselni. Lehet hogy a harmadik fejezet első hozzászólásába azok lesznek betéve.

Talán azért vagyok így ezzel a dologgal mert kora este jól felhúzott valami és még nem nyugodtam le teljesen. Ha túl teszem magam azon a dolgon esélyes hogy a szokott forrásból szerzett képekből mégis megcsinálom azt a galériás dolgot mint az előző kettőt.

 

 

@Ody Mandrell

 

Nem viccnek szántam amit fentebb írtam. Semmi jópofát nem találok benne.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, cyrano írta:

Félreértés ne essék, vannak filmek, sorozatok, amiket férfi főszereplővel vagy főszeteplőkkel elképzelni sem tudok. Ilyen az Alien fanchise, a Sex and the City. Illetve vannak olyan filmek és sorozatok, ahol a női karakter abszolut kedvencem. Ahsoka Tano-t nem kell bemutatni, a Friends-ben Phoebe, vagy Claudia Cardinale a Volt Egyszer a Vadnyugatban. 

 A való világban is rengeteg hölgyet szeretek. Akár a zenei világról van szó (Björk, Karin Dreijer), akár a tudományról (Henrietta Leavitt, Annie Jump Cannon). 

Le a kalappal a hölgyek előtt, imádom őket. Ezt az eddig 3 feleségem is tanúsíthatja. :D

 

Szerintem nincs itt félreértés, pont azt írod, amit én is vallok, hogy nem számít, egy karakter férfi vagy nő, az adott történetbe aki beleillik, az legyen benne. Egyébként gratulálok a három házasságodhoz. :D

 

2 órával ezelőtt, cyrano írta:

Hogy témába vágó is legyek, a fenti elégedetlenkedők nem vették észre, hogy a kovács egy hölgy? 

Hát, akkor süketek, mert olyan női hangja van, hogy ihaj. Valahonnan nagyon ismerős is számomra ez a hang, bár a név alapján nem rémlik, hogy láttam volna valahol már a színésznőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Go Rien Moss írta:

Te a kivételek egyike vagy, szerencsére mindig vannak kivételek, a filmek alapján talán abban az időben láttad őket amikor megjelentek mint én is.  ( "A piszkos tizenkettő" egy kötelező darab annak aki szereti a háborús filmeket. )

A 80-as években láttam őket. :) A háborús történeteket egyébként nagyon szerettem olvasni is, a Piszkos tizenkettőt pl. előbb olvastam, mint láttam filmen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Rog írta:

Na most azon agyalok hogy csináljak-e a harmadik fejezethez concept art galériát. Ez a képes komment már előre elvette tőle a kedvem.

Mi a baj a képes hsz-emmel? Nem hittem, hogy árthatok bárkinek vele. Főleg spoiler mögött. Komolyan érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokat  a tegnapiakat csak be fogom tenni galéria formában de az még odébb van mert még nem jelentek meg ott ahonnan le szoktam szedegetni őket.

 

 

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Mi a baj a képes hsz-emmel? Nem hittem, hogy árthatok bárkinek vele. Főleg spoiler mögött. Komolyan érdekel.

 

Semmi gond a képeiddel. Amúgy már értekeztem a dologról az általad beidézett kommentemet követő hozzászólásomban. Onnan megtudhatod a lényeget. Azzal tegnap már le is zártam a témát. Remélem nem kell újra megnyitni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Rog írta:

Azokat  a tegnapiakat csak be fogom tenni galéria formában de az még odébb van mert még nem jelentek meg ott ahonnan le szoktam szedegetni őket.

 

 

 

Semmi gond a képeiddel. Amúgy már értekeztem a dologról az általad beidézett kommentemet követő hozzászólásomban. Onnan megtudhatod a lényeget. Azzal tegnap már le is zártam a témát. Remélem nem kell újra megnyitni.

Én abban a beszélgetésben nem vettem részt. Bocsi. A lényeg: Hozzám én is  a képeket vagy tartsam meg magamnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Hozzám én is  a képeket vagy tartsam meg magamnak?

 

Rád bízom. Ha azt mondanám hogy ne hozdd akkor szerintem önző lennék. Megbántani meg nem akarlak. Azt tudom hogy a galériákat meg a nagy méretű képeket továbbra is be fogom rakni az adott fejezetek topikjába. Az előző két fejezet esetében úgy hozzászoktam a dologgal való pepecseléshez hogy már hiányolnám ha nem csinálhatnám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Rog írta:

 

Rád bízom. Ha azt mondanám hogy ne hozdd akkor szerintem önző lennék. Megbántani meg nem akarlak. Azt tudom hogy a galériákat meg a nagy méretű képeket továbbra is be fogom rakni az adott fejezetek topikjába. Az előző két fejezet esetében úgy hozzászoktam a dologgal való pepecseléshez hogy már hiányolnám ha nem csinálhatnám.

Figyelj csináld csak! Nem vagy önző! És az sértődik meg, aki akar!

Egy melóval kevesebb nekem. Én a videóból vágom ki Őket, el vagyok ám vele negyed órát..Nem baj, ha kimarad..

Semmi gond! :peace:

 

Még annyit árulj el, hogy nagy felbontásban hogy nyílnak meg? Nekem mindössze 680x384-esek a képek amiket le tudok menteni a galériából..

 

Más:

Az epguide kép a 3. részhez viszont ez lesz úgy tűnik:

epguide03.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, csoli1138 írta:

Egy melóval kevesebb nekem. Én a videóból vágom ki Őket, el vagyok ám vele negyed órát..Nem baj, ha kimarad..

Semmi gond! :peace:

 

Okés és köszi! :)

 

 

58 perccel korábban, csoli1138 írta:

Még annyit árulj el, hogy nagy felbontásban hogy nyílnak meg?

 

A nagy képek a galériás kommentekben levő linkeken keresztül elérhető imgur képtárolóban vannak. Ott simán jobb klikk a képekre majd katt a "Kép mentése más néven" bigyóra és már lenn is vannak.

 

A föntebb említett linkek:

 

https://imgur.com/a/x9xTrez  Abban a legalsó kép egy 1080p-s verzióból van mert azt nem tették nagy méretben közzé. Máshogy meg nem bírtam hozzájutni.

 

https://imgur.com/a/LTshfyt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Rog

Remélem vevő vagy egy kis szőrszálhasogatásra!

Most, hogy átnéztem a galériákat, azért feltűnt valami. A képek szépek és nagyobb is a felbontásuk más és más a képarányuk is és el is vannak látva a művészek dedikálásaival a galériákban.

Viszont a videókban szereplők nincsenek dedikálva (máshogy is vannak zoomolva persze), így a képarányuk egyezik, és van egy kis mozgó animáció rajtuk meg egy effekt, ami olyan kopott festmény hatást kelt:

 

pl: fenti a concept art, lenti az end credits!

sszehas.jpg

 

Így ezek alapján kijelentem, hogy a képek nem egyeznek, mert a Te munkád a "concept art", az enyém meg az "end credits" képek szállítása.

Számomra van különbség, ha egyetértesz, dolgozgassunk mindketten, szerintem a kettő nem ugyanaz! És legyen az elv a régi mondás, "inkább kétszer, mint.." ...háromszor! ;)

Mit mondasz?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.