Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2019. 12. 04. - 6:56, Whill írta:

Szerintetek fogunk jedit/fénykardot látni a sorozatban? Én továbbra is fenntartom azt az elméletemet, hogy vagy az lesz a csattanó a végén, hogy Obi-Wan felbukkan a visszaemlékezésben, vagy az, hogy Ahsokánál kell a Gyermeket biztonságba helyezni.

Miért Obi-Wan? Szerintem Yodának lenne értelme megjelennie a flashback-ben (a droidot elsöpörve), mivel akkor még jobban érthetővé válik, miért ragaszkodik a gyerekhez később Mando.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy néhányotoknak nem tetszik a sorozat, vagy egyes elemei. Én nagyon jól szórakozom. A hangulatán, a "light"-os eseményeken, egyszerűen betalál és nem bánom, hogy egyelőre nem galaxis-sorsfordító események robbantak be vele. Arra ott vannak a sorszámozott mozifilmek. Rájöttem illetve most közben jövök rá, hogy ez a sorozat nem olyan, mint amire számítottam. Én komolyabbra és mindenképp komorabbra számítottam. Nem is vártam annyira. Ha tudtam volna, hogy ilyen, sokkal jobban vártam volna!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Miért Obi-Wan? Szerintem Yodának lenne értelme megjelennie a flashback-ben (a droidot elsöpörve), mivel akkor még jobban érthetővé válik, miért ragaszkodik a gyerekhez később Mando.

Nekem eléggé úgy tűnt, hogy életében először lát ilyen fajt, szóval fura lenne Yoda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

egyelőre nem galaxis-sorsfordító események robbantak be vele. Arra ott vannak a sorszámozott mozifilmek.

Szerintem ezt senki nem is várja, de azért a saját kis "szerényebb" léptékű története alakulhatna/ épülhetne intenzívebben, nem csak ilyen hangyaf*sznyi mértékkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyiben a baby szála átvezet a sorozaton, márpedig ez valószínű, akkor kár is reménykedni nagy előrelépésben most még. A második évadban jönnek majd az ebből a szempontból relevánsabb részek. Szerintem egyértelmű, hogy az első évad csak bevezetés, elhelyezi a világot és a szereplőt a "térképen". Aztán, hogy ez mennyire jó, az döntse el mindenki maga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyébként ha megnézitek az epizód szinopszisokat látható, hogy szinte végig ez lesz az évadban. Minden rész egy sztori. Az utolsó leírását még nem ismerjük.

De, itt van. (Ziro.hu)

„A mandalore-i szemtől szembe kerül egy váratlan ellenféllel.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az utolsó leírását még nem ismerjük.

De igen, legalábbis a ziro.hu-s srácok valahonnan ismerik :D

 

https://ziro.hu/sorozatok/eloszereplos-sorozatok/felido-mi-varhato-meg-a-mandalore-i-tovabbi-epizodjaiban/

 

„A mandalore-i szemtől szembe kerül egy váratlan ellenféllel.”

 

Adrián megelőzött.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Egyébként ha megnézitek az epizód szinopszisokat látható, hogy szinte végig ez lesz az évadban. Minden rész egy sztori. Az utolsó leírását még nem ismerjük.

Valahogy jobban örültem volna egyx 8x30 perces sorozatnál egy serializált drámának... remélem az legalább kiderül a végére, hogy miért is kellett volna amegbízónak a gyermek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Favreau szerint megfogunk pár dolgot tudni a gyerek fajáról. Meg persze az egész megbízós dolog is itt lesz még. Meglátjuk, hogy hova fut ki az egész. Szerintem se nem hiába lesz legalább egy 2. évad. Van egy sejtésem, hogy egy cliffel zárjuk az évadot és akkor lehet agyalni a 2. évadig, amikor is beindul a sorozat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, RacerX írta:

Pedro Pascal a 4. résznél nem ért rá, egy dublőr helyettesítette. Csak a hangját adta az utószinkronnál. Mondjuk nekem fel se tűnt.

Nekem se mert nagyon jó volt a helyettes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Whill: Miért? Nyilván Yoda fajának is van neve az SW univerzumban hisz két példányt is láttunk belőlük és nyilván ezt sokan tudták is csak nem emlitették, mert semmi jelentősége nem volt. Nem érzek emögött semmiféle titkot. Egyáltalán miért lenne titok vagy miért lenne ennek különös jelentősége? Nyilván csak egy név.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Whill: Miért? Nyilván Yoda fajának is van neve az SW univerzumban hisz két példányt is láttunk belőlük és nyilván ezt sokan tudták is csak nem emlitették, mert semmi jelentősége nem volt. Nem érzek emögött semmiféle titkot. Egyáltalán miért lenne titok vagy miért lenne ennek különös jelentősége? Nyilván csak egy név.

Szerintem ő, a misztikumára és a rejtélyességére gondolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 09. - 15:09, Mestal írta:

Tökéletesen megfogalmaztad. A Star Trek egy tv-re kitalált sorozat. A Mandaloriannál az epizódikus jelleggel az a baj, hogy formailag máshogy épül fel - ami nem baj, csak ez a huszonpárperces formátum alapvetően másra lett kitalálva. Senki nem mondja hogy bármi rossz lenne azzal amit látunk, csak azt hogy ebben a felállásban maximum pár akciójelenet értelmezhető kerek egészként ha "csak" belenézel (értsd: egy részt megnézel a sok közül). Márpedig a forma azt sugallja hogy itt ezt megteheted, mert önálló sztorija van egy résznek - valójában nem kapsz semmit ha leválasztod az átívelő történetről. A Star Trek hagy időt arra hogy kiépítse az önálló sztorit, és a fókusz elsősorban a történeten van, így bármikor kapcsolódsz egy önálló részre ahogy azt starwarsfan1113 is írta...

 

o/

A mandalorian esetében szinte kizártnak tartom az önálló epizódra kapcsolást, mivel egy olyan sorozatról van szó, ami hétről hétre kerül ki a Disney+-ra, és csak ott tekinthető meg, nem fogják hétvégenként játszani az ismétlését a tévében. Nem lesz olyan, hogy valaki csak úgy random belenéz mondjuk az ötödik részbe. A sorozat körülményei nem teszik lehetővé, hogy olyan sorozat legyen, aminek feltehetően bármelyik epizódja azonnal érthető. Mint írtam korábban, az, hogy egy sorozat serial (folytatásos) vagy procedurális sorozat (hétről hétre totál új sztori), teljesen egymástól külön álló, valid dolgok, ráadásul ma már a procedurális sorozatokban is mindig van egy évadon átívelő fő szál, emlékszem, még House-nál is volt sok részen átívelő történet, pl. ha lelőtték és gyógyult, ha épp kirúgták, vagy ha valami időszakos love interest-je lett.

 

Ráadásul a procedurális sorozatok általában olyanok, amik sokévadosak, 22 részesek az évadok, szóval már eleve egy évadban is sok rész van, és az évek során számtalan rész készül el, amik esetében tényleg fontos, hogy a néző akkor is értse, ha egy alkalommal vasárnap délután ottfelejti magát a századik ismétlésre, ld. ezer orvossorozat, nyomozós sorozat, sitcom.

 

Az HBO és a Netflix platformja alapvetően a serial-oknak kedvez, ez pedig valószínűleg a procedurális sorozatok végét jelenti (kivéve talán a sitcomoknak, az egy sajátos műfaj persze). Egy évad egy fő sztori, és lényegében az egész sorozat egy fő sztori. És a Mando is ilyen, attól még, mert az egyes epizódok önmagukban is többé-kevésbé lezártak. Most éppen a 4., 5. rész olyan érzetet keltett, mintha epizodikus ívet akarna venni a sorozat. Én ebben inkább a sorozat útkereső jellegét vélem felfedezni, hogy még nem merik ellőni minden puskaporukat, és lehetőleg az évad végére hagyják a kisebb reveal-eket, de inkább hosszabb távon terveznek az első pár részben felmerült titkok valódi feloldásával. Szóval szerintem ezek nem különálló epizódok, hanem összefüggenek, de inkább filler-nek nevezhetők, amennyiben a hős egyre nyilvánvalóbb karakterfejlődését kivesszük a képből. Ha csak megnézitek az egyik trailert (már nem tom melyikben volt), abban kiderül, hogy rohamosztagosok özönlik el a mandalori kovácsműhelyt. Tehát vissza fogunk térni még arra az első bolygóra, és még a Mando igencsak szembesül annak a következményeivel, hogy a közösség-beli haverjai kisegítették őt a fejvadászok és a birodalmiak ellen a 3. részben.

 

Ugyanígy felmerül a kérdés, hogy a Mandalorianhoz mennyire kell ismerni a korábbi Star Wars-okat, mert hogy pl. valaki szerint a Baby Yoda fordulat az nem önmagából következik. De miért kéne külön értelmezni a Mandalorian-t? Nincs a világon olyan ember, aki előfizet a Mandalorian-ra, vagy valahogy rákattint és megnézi, és ne tudná, ki az a Yoda. Werner Herzog is tudta ki az a Yoda, pedig életében nem látott egy Star Wars-filmet se.

 

Nem kell kitalálnunk szerintem, hogy mit gondolna valaki, aki éppen most született a világra, még nem látott soha mozgóképet, és úgy nézi meg a Mandalorian ötödik részét, hogy vajon úgy milyen lehet. A target audience a lényeges, akik egyértelműen olyan emberek, akik látták a Star Wars filmek döntő többségét, márpedig ez egy elég nagy embertömeg, mivel a világ egyik legismertebb filmsorozatáról van szó. (By the way ezért tartom utólag egészen érthetetlen ötletnek, hogy J.J. Abrams soft rebootolta a világ egyik legnagyobb filmsorozatát a Force Awakens-szel.) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

A mandalorian esetében szinte kizártnak tartom az önálló epizódra kapcsolást, mivel egy olyan sorozatról van szó, ami hétről hétre kerül ki a Disney+-ra, és csak ott tekinthető meg, nem fogják hétvégenként játszani az ismétlését a tévében.

Ez több mint vicces. 2019 van nem pedig 1980, egy sorozat epizódjai bárhonnan beszerezhetőek, letölthetőek, illetve így vagy úgy online bele lehet nézni részekbe. Azt ugye te sem gondolod, hogy csak azok fogják látni a Mandalorian egyes részeit akik a "sugárzás" pillanatában leülnek péntekenként a Disney+-on megnézni? Pont ez a lényeg, hogy sokan az alapján fogják eldönteni, hogy előfizessenek-e a Disney+-ra hogy belenéznek majd egy-egy részbe (akár a haverjuknál, akár egy online felületen, stb.), hogy aztán a jövőben kényelmesen nézhessék majd a streaming szolgáltatójuknál (ezt is meg a többi tartalmat) ha tetszik annyira hogy előfizessenek.

 

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Mint írtam korábban, az, hogy egy sorozat serial (folytatásos) vagy procedurális sorozat (hétről hétre totál új sztori), teljesen egymástól külön álló, valid dolgok, ráadásul ma már a procedurális sorozatokban is...

Szégyen hogy itt nem az ilyen kommentek vannak kimoderálva, hanem sokszor a tartalmas viták. Senki nem mondta hogy nincs helye ennek vagy annak a formátumnak, hogy valamelyik nem valid. Komolyan a dedóban érzem magam. Értem én hogy valószínűleg nem is erről szól barátunk kommentje, hanem valami önbizalomhiányos okoskodásról, ahol a nagy semmit nyomatva belefullad a sok válogatott kifejezésbe amiket kikeresett erre a szent pillanatra. Kb. mintha előadást kellene tartani arról amit 8 év felett mindenki ért.  

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

...Ráadásul a procedurális sorozatok általában olyanok, amik sokévadosak, 22 részesek az évadok, szóval már eleve egy évadban is sok rész van, és az évek során számtalan rész készül el, amik esetében tényleg fontos, hogy a néző akkor is értse, ha egy alkalommal vasárnap délután ottfelejti magát a századik ismétlésre, ld. ezer orvossorozat, nyomozós sorozat, sitcom. Az HBO és a Netflix platformja alapvetően a serial-oknak kedvez, ez pedig valószínűleg a procedurális sorozatok végét jelenti (kivéve talán a sitcomoknak, az egy sajátos műfaj persze). Egy évad egy fő sztori, és lényegében az egész sorozat egy fő sztori. 

Siralmas...

Ki az aki vevő erre?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Mestal írta:

Szégyen hogy itt nem az ilyen kommentek vannak kimoderálva, hanem sokszor a tartalmas viták.

Hidd el, néha a Te írásaid legalább annyi embernek okoznak fájdalmat, mint a fentebb kifogásolt. De ez van amikor több vélemény is feltűnik. Viszont ezt a stílust nem kell megint elővenni, mert sehova se vezet. Miért fáj az neked ha valaki okosabbnak tűnik valamiben? Mert ha ilyen szavakat használ azt már biztos szótárból kereste ki. :pfff:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.