Ugrás a kommentre

Solo spoileres topik


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Vagy legalábbis eddig nem láttunk vizet a Tatooine-on. Viszont én el is várom egy Han Solo filmtől, hogy ilyen, klasszikus világokat idéző helyeken játszódjon. Ehhez a karakterhez ez illik, nem a naboo-i vagy a coruscanti csilli-villi. És én nagyon remélem, hogy a Tatooine lesz. Egyrészt, jó lenne oda visszamenni, másrészt kötődik Hanhoz, harmadrészt, nem lenne rossz új aspektusát megismerni. Egy vizes terület meglehetősen sokat adna hozzá.

Bár arra azért kíváncsi vagyok, mikor kiszül legközelebb olyan Star Wars, amiben nincs valamilyen sivatagos bolygó. Erre azért az ep5 óta nem volt példa (sőt ha a Hoth-ot hósivatagos bolygónak vesszük, akkor sosem volt rá példa).

De ha lennének ilyen vizes részek a Tatooine-on, nem ott élne mindenki a bolygón? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha lennének ilyen vizes részek a Tatooine-on, nem ott élne mindenki a bolygón? :D

Nem, ha Jabba kisajátítja és a bérenceivel elzavar mindenkit a francba (vagy a Sarlaccba), hogy ő és csakis ő legyen az egyeduralkodó a tatooine-i vízpiacon. Ezzel még azt is magyarázhatnák, miért olyan marha népszerű a fogatversenyen egy közismert gengszter. Szerintem lenne benne ráció, és adna egy remek kis újdonságot. Már ha az a ha nem lenne ott.

 

Ez tengernek néz ki, annak meg már az űrből is látszódnia kellene. Tatooine nem is lenne sivatagbolygó egy tengerrel a felszínén. :)

Az, ami a valóságban tengernek néz ki, a filmben akár autópálya is lehet. :) Meglátjuk, mi lesz. A díszlet nekem tatooine-inak tűnik, de az utómunkálatok után a tengerből végül lehet egy kis tó is, lehet nem is lesz benne.

Azt azért hozzáteszem, a filmben eddig mindig ugyanazt a féltekéjét láttuk a Tatooine-nak, szóval a bolygó másik oldalán akár még tenger is lehet (nagyon nem tartom valószínűnek, de az, hogy az űrből nem láttunk ilyet, nem kizáró tényező). Bár én maximum kisebb tavakra fogadnék, egy komplett tenger már nekem sem biztos, hogy tetszene. Úgy tudnám ezt az egészet elképzelni, hogy néha a Tatooine-on is kialakul eső, mondjuk ilyen hetekig tartó esőzés után feltöltődnek a mélyebb területek, kialakítva kisebb-nagyobb tavakat, és ilyenkor mindenki rácuppan erre, főleg a pénzhajhász csúszómászó gengszterek, aztán amint ez az esős időszak elmúlik, újra évekig nem esik egy csepp sem, és minden újra kiszárad (két nap valószínűleg gyorsan, napok vagy hetek alatt kiszárít bármilyen tavat, pláne ha azt még a lakosság is lefetyeli).

 

De ne legyen már két sivatagos bolygó egy filmben.

Az ep2-ben ezt már lazán eljátszották, Tatooine és Geonosis is szerepelt benne, és mindkettő elég látványosan sivatagbolygó. Ha ott nem zavar, nehogy már itt kezdjen el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, ami a valóságban tengernek néz ki, a filmben akár autópálya is lehet. :)

Ebben nem fedeztem fel értelmet. :D Egy tenger még sose nézett ki autópályának még az SW-ben sem. :D

 

A díszlet nekem tatooine-inak tűnik, de az utómunkálatok után a tengerből végül lehet egy kis tó is, lehet nem is lesz benne.

Remélem az utóbbi.

 

Azt azért hozzáteszem, a filmben eddig mindig ugyanazt a féltekéjét láttuk a Tatooine-nak,

Ez azért elég méretes csúsztatás. Erre semmi infó nincs, csak találgatás. Egyáltalán nem biztos, sőt mi több valószínűtlen, hogy ugyanazt az oldalát láttuk volna. :)

 

Azért tegyük a szívünkre a kezünket. Méretes hülyeség lenne egy eddig csontszáraz bolygóra tengert rakni. Ami jó vagy adott azt nem kell elb*szni. :) Ezzel a tengerrel csak több gond lenne mint amennyi előnnyel járna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep2-ben ezt már lazán eljátszották, Tatooine és Geonosis is szerepelt benne, és mindkettő elég látványosan sivatagbolygó. Ha ott nem zavar, nehogy már itt kezdjen el.

Pont ezért ne legyen mert már eljátszották. Ami egyszer elviselhető az már sokadjára nem biztos. És azóta nem egy sw filmben láttunk sivatagot. Szóval már elég.

Persze ha kiderül, hogy ez a Jaku vagy a Jedha akkor talán még elfogadható. Ha ez a Tatooine akkor semmi gond. De ha egy tök új bolygó és megint sivatos. Hát kevés fantáziára utal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetne benne Nal Hutta, Nar shaddaa ezek elég földöntúli világok. Én az előzmény trilógián nőttem fel. Szóval én az olyan látványos CGI világokat várom el, amik már a kinézetükkel elvarázsolnak. Több millió bolygó van. Elhiszem hogy sok benne a földhöz hasonló, ezzel nincs is baj. Az arányokkal van baj, hogy azokat tolják az arcunkba mindig. Legyen már egy kicsit több fantáziájuk.

Ha ez a Tattooine akkor elfogadom. De ne legyen már két sivatagos bolygó egy filmben.

 

 

Pont ezért ne legyen mert már eljátszották. Ami egyszer elviselhető az már sokadjára nem biztos. És azóta nem egy sw filmben láttunk sivatagot. Szóval már elég.

Persze ha kiderül, hogy ez a Jaku vagy a Jedha akkor talán még elfogadható. Ha ez a Tatooine akkor semmi gond. De ha egy tök új bolygó és megint sivatos. Hát kevés fantáziára utal.

Egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben nem fedeztem fel értelmet. :D Egy tenger még sose nézett ki autópályának még az SW-ben sem. :D

Arra céloztam, hogy az utómunkálatok után akármi lehet ott. Egy autópálya, egy város, egy lávafolyam, egy űrkikötő, akármi. Attól, hogy egy forgatási képen épp egy tenger mellett áll a díszlet, az még nem jelenti azt, hogy a kész filmben is egy tenger lesz ott.

 

Ez azért elég méretes csúsztatás. Erre semmi infó nincs, csak találgatás. Egyáltalán nem biztos, sőt mi több valószínűtlen, hogy ugyanazt az oldalát láttuk volna.

Kanonizált forráskönyvekben van erről szó, ennyire biztos. ;) A Dűne tenger minden esetben látszódik az űrből, és minden film a Dűne tenger észak-nyugati oldalán játszódik. A Koldus-kanyon, amit Luke emleget, hogy kijött belőle, ugyanaz a kanyon, ahol Aura Sing nézte a fogatversenyt az ep1-ben.

 

Azért tegyük a szívünkre a kezünket. Méretes hülyeség lenne egy eddig csontszáraz bolygóra tengert rakni. Ami jó vagy adott azt nem kell elb*szni. :) Ezzel a tengerrel csak több gond lenne mint amennyi előnnyel járna.

Miért van az, hogy sok új ötlet látatlanban az egészet elb*ssza már előre, de a mozi után valami csodálatos ötletté válik? Egyáltalán nem látom, miért lenne akkora trauma, ha kiderülne, hogy Tatooine-on azért ezermérföldenként egy helyen előfordul víz. Elvégre, valahogy megél ott egy egész méretes emberpopuláció, ami kétlem, hogy a harmatból tartja fenn magát.

 

Pont ezért ne legyen mert már eljátszották. Ami egyszer elviselhető az már sokadjára nem biztos. És azóta nem egy sw filmben láttunk sivatagot. Szóval már elég.

Persze ha kiderül, hogy ez a Jaku vagy a Jedha akkor talán még elfogadható. Ha ez a Tatooine akkor semmi gond. De ha egy tök új bolygó és megint sivatos. Hát kevés fantáziára utal.

Az erdős bolygókkal mizu? Azok nem zavarnak? Akad belőlük egy pár: Yavin IV, Naboo, Kashyyyk, Endor, D'Quar, Takodana. Ezt sem értem, hogy miért akkora tragédia, ha tudnak valami újat mutatni még ugyanabban a témában is. Jakku, Tatooine, Geonosis, Jedha, mind sivatagbolygó és mind eltér egymástól. Megint ugyanazokat a köröket futjuk... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az erdős bolygókkal mizu? Azok nem zavarnak? Akad belőlük egy pár: Yavin IV, Naboo, Kashyyyk, Endor, D'Quar, Takodana. Ezt sem értem, hogy miért akkora tragédia, ha tudnak valami újat mutatni még ugyanabban a témában is. Jakku, Tatooine, Geonosis, Jedha, mind sivatagbolygó és mind eltér egymástól. Megint ugyanazokat a köröket futjuk... :roll:

Pont ez az hogy ne ugyanabban a témában mutassanak újat amikor ezer meg ezer téma áll rendelkezésre. Nem tragédia csak kihagyott ziccernek érzem. Az erdős bolygók nekem jobban bejönnek mert azok ingergazdagabb környezetek és ott nagyobb skálán lehet mozogni.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra céloztam, hogy az utómunkálatok után akármi lehet ott. Egy autópálya, egy város, egy lávafolyam, egy űrkikötő, akármi. Attól, hogy egy forgatási képen épp egy tenger mellett áll a díszlet, az még nem jelenti azt, hogy a kész filmben is egy tenger lesz ott.

Így már világos. Legyen így, ez még tetszene is.

 

Kanonizált forráskönyvekben van erről szó, ennyire biztos. ;) A Dűne tenger minden esetben látszódik az űrből, és minden film a Dűne tenger észak-nyugati oldalán játszódik. A Koldus-kanyon, amit Luke emleget, hogy kijött belőle, ugyanaz a kanyon, ahol Aura Sing nézte a fogatversenyt az ep1-ben.

Kötött a tengelyforgása (mindig ugyanazt az oldalát mutatja a napok felé)? Mert ez csak abban az esetben lehetséges. Viszont ha a tenger a napos oldalon van akkor látni kellett volna már eddig is...

 

Miért van az, hogy sok új ötlet látatlanban az egészet elb*ssza már előre, de a mozi után valami csodálatos ötletté válik? Egyáltalán nem látom, miért lenne akkora trauma, ha kiderülne, hogy Tatooine-on azért ezermérföldenként egy helyen előfordul víz. Elvégre, valahogy megél ott egy egész méretes emberpopuláció, ami kétlem, hogy a harmatból tartja fenn magát.

Én meg sokszor azt nem értem miért kell mindent bevédeni előre? ;) Ez a Tatooine-i tenger látatlanban is akkora ökörség, hogy még az ötlete is nehezen védhető. Egyébként én most itt leteszem a nagy esküt, hogy ha a Taooine-on tenger lesz az nekem biztos nem fog bejönni és baromságnak fogom tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kötött a tengelyforgása (mindig ugyanazt az oldalát mutatja a napok felé)? Mert ez csak abban az esetben lehetséges. Viszont ha a tenger a napos oldalon van akkor látni kellett volna már eddig is...

Nem kötött, csak a hősök űrhajója mindig azon az oldalon érkezik meg, ahol leszállnak. Csak gondold végig: ahol leszállnak, ott általában nappal van, és mindig a bolygó napsütötte oldalát láthatjuk a világűrből. És mivel Mos Espa és Mos Eisley ugyanazon a pár száz kilométeres területen van, logikus, hogy sosem a bolygó másik oldalát mutogatják.

 

Én meg sokszor azt nem értem miért kell mindent bevédeni előre?

Nem bevédem, csak megtanultam a látottak, nem az elképzelések alapján ítélkezni. Nem mondom azt sem, hogy jó, azt sem, hogy rossz, csak azért, mert nem láttunk ilyet még. Sok mindent nem láttunk két évvel ezelőttig, aztán most mindegyik hajdetökjó. Pont ezért, én a Rebels, az ep7 és a Rogue One után ennyi bizalmat már megszavazok a készítőknek. Majd ráérek szitkozódni a moziból kifelé jövet, amikor már láttam. Addig meg max. vagy tetszik az ötlet, vagy fenntartásokkal kezelem (ez pl. az egész Han Solo filmre igaz).

 

Egyébként én most itt leteszem a nagy esküt, hogy ha a Taooine-on tenger lesz az nekem biztos nem fog bejönni és baromságnak fogom tartani.

Az egészben az a poén, hogy tengerről senki sem beszélt, én is tavat emlegetek. De azért ezt valaki írja fel, hogy aztán visszanézhessük, ha így lesz. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kötött, csak a hősök űrhajója mindig azon az oldalon érkezik meg, ahol leszállnak. Csak gondold végig: ahol leszállnak, ott általában nappal van, és mindig a bolygó napsütötte oldalát láthatjuk a világűrből. És mivel Mos Espa és Mos Eisley ugyanazon a pár száz kilométeres területen van, logikus, hogy sosem a bolygó másik oldalát mutogatják.

Az EPVI-tal mi van? ;) Ott se látni semmi vizet. De persze ha minden esemény 200 kilométeren belül történt akkor ok. :D

 

 

Nem bevédem, csak megtanultam a látottak, nem az elképzelések alapján ítélkezni. Nem mondom azt sem, hogy jó, azt sem, hogy rossz, csak azért, mert nem láttunk ilyet még. Sok mindent nem láttunk két évvel ezelőttig, aztán most mindegyik hajdetökjó. Pont ezért, én a Rebels, az ep7 és a Rogue One után ennyi bizalmat már megszavazok a készítőknek. Majd ráérek szitkozódni a moziból kifelé jövet, amikor már láttam. Addig meg max. vagy tetszik az ötlet, vagy fenntartásokkal kezelem (ez pl. az egész Han Solo filmre igaz).

Nekem azért már így is sok helyen kellett torkot köszörülnöm, hogy jó jó, de azért na....elmegy! Jakkut tényleg zseniálisan oldották meg, de pl. a Starkillernél a Hoth érzést vehették volna visszább és még finom voltam. Viszont ezt a vizes Tatooine-t már nem veszem be, bocs. Te most ez ellen valamiért hadakozol (nem értem miért, nettó hülyeség az egész), de nem baj. Nem kell egyetérteni mindenben.

 

 

Az egészben az a poén, hogy tengerről senki sem beszélt, én is tavat emlegetek. De azért ezt valaki írja fel, hogy aztán visszanézhessük, ha így lesz. :evil:

Mindent ki lehet magyarázni. Lehet egy bajkál tó is ott, akkor is hülyeség. Tatooine sivatagbolygó. Pont. Ez olyan mintha kitalálnák, hogy Hoth-nak a másik oldalán meg erdőség van, vagy sivatag. :roll: Nyugodtan felírhatod egyébként, ebben nem fog változni a véleményem.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon ez lesz a cím is? Solo?

Szerintem csak variálgatnak a címekkel. Közben egy harmadik képpel frissítették a cikket. Annak a pólóján más cím van. Plusz a cikk címében az "Untitled Han Solo Star Wars Story Crew Shirt" szerepel.

 

AXASfNC.jpg

 

 

A Solo Star Wars Story :)

Az klassz cím lenne. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BREAKING!!!!!

A forgatás közepén távozik a Han Solo-film két rendezője.

 

„Phil Lord és Christopher Miller két tehetséges filmrendező, akik fantasztikus stábot és szereplőgárdát gyűjtöttek, de világossá vált, hogy eltérő alkotói víziónk van a filmről, ezért úgy döntöttünk, elválnak útjaink. Hamarosan új rendezőt jelentünk be”

 

http://ovibankenobi.blog.hu/2017/06/21/most_lett_sokkal_kevesbe_erdekes_a_han_solo-film

 

Nah ez nagy gáz.

 

Szerk: Pletykák szerint az akció és a humor minősége nem tetszett Kennedy-nek, pedig a forgatókönyv nagyon jó a kész jelenetekkel ellentétben, és hogy a főszereplő elvileg nagyon gyenge. Ahogy Emilia Clarke sem remekel.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet trailer, max. ez is tele lesz a kész filmben sosem látott jelenetekkel, mint a Rogue One, és ha már Rogue One, ott is újraforgatták a fél filmet egy utóforgatás alatt. Itt az utóforgatás mellett még a főforgatásból is van hátra. :evil: Oké, csak poénkodok, de na, a Rogue One után azt mondom, még nem lehetetlen, hogy nyáron lesz film. Sőt éppen amiatt még azt sem mondanám, hogy rossz film lesz.

Ugyanakkor innét szép nyerni. Ha igazak a pletykák, a film csak forgatókönyvben működik eddig - egy tehetséges rendező visszahozhatja, de a franc se tudja. A színészekkel is baj van? Recast most? Vagy csak a rendező nem tudta őket instruálni? Hát nem tudom... Az biztos, hogy a film most elvesztette azt a csekély érdeklődésemet is, amit eddig iránta tápláltam. Korábban is úgy voltam vele, hogy talán a trailer majd megfoghatóvá teszi ezt a számomra eddig megfoghatatlan filmet, most viszont még inkább várom. Csak most nem leszek biztos abban, hogy az első trailer a filmet mutatja be. :)

 

Azért vicc, pár napja írtam, hogy Lordban és Millerben nagyobb bizadalmam van, mint Rian Johnsonban, erre tessék, lelépnek. Na mindegy, a The Last Jedi eddig legalább biztató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz ügy. Nagy nehezen túltettem magam, hogy Alden lesz Solo és nem Anthony Ingruber. Erre most kiderül, hogy nem jó Han Solonak???????????? Paff. Remélem, hogy nem igaz és csak a rendezők bénáznak. Színészvezetés nélkül a legnagyobb színészek sem tudnak úgy tündökölni, ahogy valójában tudnának. Állítólag Ron Howard veszi át a projektet, az Ő filmjei nem a humorukról híresek, és ez egy kulcseleme lenne egy Han Solo filmnek. Mi lesz itt!!!!!!!!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne hidd el egyelőre az állítólag dolgokat. Állítólag Ron Howardon túl már átveszi James Gunn, Edgar Wright, Dave Filoni, George Lucas, Lawrence Kasdan, Gareth Edwards, Rian Johnson, Tony Gilroy, J. J. Abrams, Pablo Hidalgo stb... És ezt csak az elmúlt fél órában olvastam a különböző Twitter és egyéb oldalakon. Már egy egész seregnyi rendező átveszi állítólag. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt olvastam h a bemutató dátuma nem csúszik.

A csávót nem ismerem aki a főszereplő gyerek, de Emilia eszméletlenül rossz színész, én ő miatta féltem.

Azt is olvastam hogy már csak pár hét utómunka lenne a filmmel. Akkor ez azt jelenti h most jönnek extra utóforgatások stb?

Ehh. Pedig reménykedtem benne hogy ez a különálló film is lehet olyan jó mint a Zsivány. Ennyivel a vége előtt leváltani a rendezőket...huhh...szép lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.