Ugrás a kommentre

Solo spoileres topik


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

A RO -nál félig-meddig volt értelme a szerepeltetésének

A Rogue One-ban nem csak félig-meddig, hanem 100%-ig volt értelme a szerepeltetésének, mondhatni kötelező volt feltűnnie. ;)

A Han Solo filmben viszont tényleg felesleges lenne a jelenléte. Kicsit olyan hatást keltene, mintha tényleg félnének Sith és jelen esetben Skywalker nélkül filmet csinálni.

 

De Lando és Han + Csubi ha fel is tűnne, biztos hogy nem találkozna Vaderrel, mert az EpIV/V -ig nem is találkoznak vele.

Miért ne találkozhatnának vele? Semmi sem utal az ep4-5-ben arra, hogy korábban nem látták Vadert. Persze hülyén festene, hogy a Galaxisban mindenki összefut mindenkivel, de ettől még a filmek nem zárják ki a találkozót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rogue One-ban nem csak félig-meddig, hanem 100%-ig volt értelme a szerepeltetésének, mondhatni kötelező volt feltűnnie. ;)

Igaz. :oops:

 

Kicsit olyan hatást keltene, mintha tényleg félnének Sith és jelen esetben Skywalker nélkül filmet csinálni.

Nekem is van egy ilyen érzésem. A RO -nál ugye Vader egyfelől az EpIV miatt kellett, viszont itt nem kell a jelenléte. Kardforgatók nélkül is lehet jó SW filmet csinálni. A RO -ban bár a végén előkerült az erőhasználók fegyvere, de csak nagyon kis ideig, és tényleg a film legeslegvégén. De a film nagyrészében - kb. az elejétől a végéig szinte - nem volt ilyen, és ez jó.

Kockáztattak az első filmmel, bejött, itt is meglehetne azzal, hogy nem lenne erőhasználó. Ha ez is bejön a közönségnek, akkor ráállhatnak az ilyesfajta történetekre is.

 

Miért ne találkozhatnának vele? Semmi sem utal az ep4-5-ben arra, hogy korábban nem látták Vadert. Persze hülyén festene, hogy a Galaxisban mindenki összefut mindenkivel, de ettől még a filmek nem zárják ki a találkozót.

Éppen azért, amit te említettél. Nagy a galaxis, nemár hogy ilyen pitiáner bűnözők, mint pl. Lando összefusson egy olyan emberrel, aki ugye ezekben az időkben kb. árnyként tevékenykedik, ritkán mozdul ki, sokan az alvilágban nem is nagyon hisznek benne, és szerintem Landot Vader az 5. rész történései alatt kereste fel - offscreen. :)

Meghát Han és Csubi is a 4. részben kerül bele egy nagyobb eseménybe, addig csak csempészkedéssel tölthette az idejét, meg igazából próbált megegyezkedni Jabbaval stb.

 

Amúgy szerintetek mikorra várhatunk valami ízelítőt ebből a filmből?

 

Tudom, hogy most sokat dolgoznak rajta, de mivel a jövő májusi premiert nem módosították az elmúlt események miatt, ezért kérdezem.

Az én tippem egy november.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy a galaxis, nemár hogy ilyen pitiáner bűnözők, mint pl. Lando

Lando azért nem éppen piti bűnöző, elvégre piti bűnözőkből nem lesz a Galaxis egyik legnagyobb tibana gáz bányászó városának kormányzója. Meg gondolom azért az a taanabi csata sem lehetett egy félreeső kis konfliktus, ha az ott alkalmazott hadicsele a II. Halálcsillag elleni támadás parancsnokává tette. Persze ettől még nem kell találkoznia Vaderrel (sőt ne is találkozzon), de pusztán az, amit eddig tudunk, az alapján az sem kizárható, hogy már korábban is volt vele dolga valamiért.

 

aki ugye ezekben az időkben kb. árnyként tevékenykedik, ritkán mozdul ki, sokan az alvilágban nem is nagyon hisznek benne

Öt évvel a Birodalom megalakulása után Ryloth-on már az utolsó twi'lek lázadó is tudta, ki az a Darth Vader. Az Erőben és csodás képességeiben nem hittek, de őt magát ismerték. Nem tudom, honnan jött ez, hogy ritkán mozdul ki, mert nekem eddig elég aktívnak tűnik (Ryloth túra, Teller kampány, Lothal kampány, Halálcsillag biznisz). Legtöbbször a Lázadókat abajgatja, de mint az a Rebelsből kiderült, a kezdeti lázadó sejteknek a Szövetség előtt nagyon sok kapcsolata volt csempészekkel. Csak gondolj erre: Lando segített kijutni Lothalról Kananéknek, amikor azok először kerültek szembe Vaderrel. Vagyis máris van egy lázadó csoport, amivel Lando és Vader kapcsolatban áll, ráadásul ugyanabban az időben. És ha nem ez az első eset, hogy Lando segít a lázadásban? Ha valami más ügylet, aminek mondjuk Han és a szintén meglehetősen lázadó párti Chewie (aki mellesleg már jóóóóval az ep4 előtt találkozott Vaderrel a Coruscanton, a Jedi Templomban :) ) is érintett?

Amire ki akarok lyukadni az, hogy azért nem nehéz összehozni egy olyan sztorit, amiben ha érintőlegesen is, de Vadernek is szerepe lenne. Persze ne csináljanak ilyet, mert nem kell ebbe a filmbe, de ha már nagyon bele akarják erőltetni, nem kivitelezhetetlen. A lázadók dolgoznak csempészekkel, Vader pedig ideje nagy részében lázadókat hajkurászik.

 

Amúgy szerintetek mikorra várhatunk valami ízelítőt ebből a filmből?

 

Tudom, hogy most sokat dolgoznak rajta, de mivel a jövő májusi premiert nem módosították az elmúlt események miatt, ezért kérdezem.

Az én tippem egy november.

Hát ennyi kalamajka után meglepne, ha az ep8 premierje előtt jönne teaser trailer, ugyanakkor az MCU-filmekből kiindulva (ahol ugye már két filmmel előre promóznak) szerintem a november reális. De csak egy kis teaser.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öt évvel a Birodalom megalakulása után Ryloth-on már az utolsó twi'lek lázadó is tudta, ki az a Darth Vader. Az Erőben és csodás képességeiben nem hittek, de őt magát ismerték. Nem tudom, honnan jött ez, hogy ritkán mozdul ki, mert nekem eddig elég aktívnak tűnik (Ryloth túra, Teller kampány, Lothal kampány, Halálcsillag biznisz). Legtöbbször a Lázadókat abajgatja, de mint az a Rebelsből kiderült, a kezdeti lázadó sejteknek a Szövetség előtt nagyon sok kapcsolata volt csempészekkel. Csak gondolj erre: Lando segített kijutni Lothalról Kananéknek, amikor azok először kerültek szembe Vaderrel. Vagyis máris van egy lázadó csoport, amivel Lando és Vader kapcsolatban áll, ráadásul ugyanabban az időben.

Viszont Lando még a Rebels idején nem lett több, mint egy egyszerű csempész. 4 évvel az EpIV - és 7 évvel az 5. rész előtt még mindig csempészkedik. És mivel a HS film a sorozat előtt játszódik min. 4-5 évvel, ezért én úgy gondolom, hogy ha Vader felbukkanna a filmben, akkor egy csempésszel találkozás nagyon kicsi esély lenne, inkább egy olyan figurával ismerkedne, aki főnök lenne vagy valami. Lando a filmben még a Falcon tulajdonosa, a filmben fogja elveszteni azt. Szóval egy nagyúr pont egy pitiánernek tűnő pasassal találkozna. Nem mondom, hogy lehetetlen, de tényleg annyi lehetne ebből, hogy Lando -ék menekülnek a birodalom elől, Vader felbukkan, meglátják egymást, majd mindenki folytatja azt, amit csinált. Ennyi még bele is férne. De nem hinném.

Megazért pont ebből kiindulva, az, hogy Lando találkozott -e Vaderrel az bőven lehetséges, csak éppen nem ebben az időszakban. Később - főleg a IV-V. közeledtével - biztos, ahogy Lando egyre nagyobb rangot szerzett magának, úgy egyre jobban ismertebbé vált.

Viszont én úgy érzem, és gondolom, hogy Lando csak akkor vált fontossá Vader számára, amikor a lázadókat kergette az 5. részben. Ott gondolom utánanézett Han múltjának, és abból kiderítette, hogy Lando régen a barátja volt, így elutazott a Bespinre, és tárgyalni kezdett vele. Itt találkozhattak először - de mivel a kánon még csak gyerekcipőben jár, ezért nem tudhatjuk biztosra. Ez csak egy ötlet tőlem. :)

 

Ha valami más ügylet, aminek mondjuk Han és a szintén meglehetősen lázadó párti Chewie (aki mellesleg már jóóóóval az ep4 előtt találkozott Vaderrel a Coruscanton, a Jedi Templomban :) ) is érintett?

Jó, de Chewie akkor Vader másik énjével találkozott, és nem egy fekete páncélba öltöztetett hörgőgéppel. :D

 

Hát ennyi kalamajka után meglepne, ha az ep8 premierje előtt jönne teaser trailer, ugyanakkor az MCU-filmekből kiindulva (ahol ugye már két filmmel előre promóznak) szerintem a november reális. De csak egy kis teaser.

Én is erre gondoltam. Egy ilyen 1-1,5 perces teaser, ami mutat valamit, de nem sokat.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Vader jelenléte a filmben opcionális. Akár bele is rakhatják, de egyáltalán nem szükséges - ellentétben az RO-val, ahonnan nem lehet kihagyni. Simán lehet írni egy jó sztorit, amiben Vader érintőlegesen benne van, de akár egy olyat is, amiből kompletten hiányzik. Hogy találkozhattak-e vele... szerintem simán, bár pl. Han ne lássa őt akciózni, mert akkor sokkal hiteltelenebbül hangzana, mikor azt fejtegeti, hogy sok cifra dolgot látott, de semmit, ami azt mondaná neki, hogy létezik Erő. És ami még fontosabb: hatékony fénykard használatot se lásson, mert akkor meg a "spádé" leszólása lesz kicsit fura.

 

Lando és Chewie találkozhattak már vele, de egyetértek a lentiekkel, hogy ez meg zsugorítaná a galaxist. Bár az is igaz, hogy Vader igen is aktív volt az EpIII-IV között, szóval elég sok mindenkibe belefuthatott. Ha csak érintőlegesen vonják be a sztoriba, akkor nem lesz ellenemre, de a szerepét simán meg lehetne oldani egy törtető birodalmi tiszttel is (lásd még: Krennick).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Lando még a Rebels idején nem lett több, mint egy egyszerű csempész. 4 évvel az EpIV - és 7 évvel az 5. rész előtt még mindig csempészkedik. És mivel a HS film a sorozat előtt játszódik min. 4-5 évvel, ezért én úgy gondolom, hogy ha Vader felbukkanna a filmben, akkor egy csempésszel találkozás nagyon kicsi esély lenne, inkább egy olyan figurával ismerkedne, aki főnök lenne vagy valami. Lando a filmben még a Falcon tulajdonosa, a filmben fogja elveszteni azt. Szóval egy nagyúr pont egy pitiánernek tűnő pasassal találkozna. Nem mondom, hogy lehetetlen, de tényleg annyi lehetne ebből, hogy Lando -ék menekülnek a birodalom elől, Vader felbukkan, meglátják egymást, majd mindenki folytatja azt, amit csinált. Ennyi még bele is férne. De nem hinném.

Lando a Rebelsben már rég nem csempész. Épp ellenkezőleg, már ő dolgoztat csempészekkel, ennyire felvitte az isten a dolgát.

Amúgy meg az, hogy összefuthat ő vagy Han Vaderrel még nem jelenti azt, hogy azért, mert égetően fontosak ezek az emberek a Sith Nagyúr számára. Nem ezért vagy azért, de Han az ep4-ben is "összefutott" Vaderrel, egy hangárban tartózkodtak, mégsem mondanám, hogy egyik különösebben tudomást vett a másikról. A találkozás még ilyen formában is létrejöhet, ahogy azt írtad is.

De még találkozásról sincs szó, hiszen a pletyka csak annyit írt, hogy talán benne lesz. Akár úgy is megvalósulhat a szerepe, mint ahogy a Rebels legelső részében történt, a Spark of the Rebellionban. Vagy ahogy az Uralkodó szerepelt az ep5-ben.

Legjobb tudomásom szerint pedig azt nem tudjuk, hogy Lando tényleg a filmben veszti el a Falcont. Azért ne kezelj tényként olyasmit, ami még nem az. Nagyon valószínű, hogy így lesz, de ma még ez nem biztos.

 

Viszont én úgy érzem, és gondolom, hogy Lando csak akkor vált fontossá Vader számára, amikor a lázadókat kergette az 5. részben. Ott gondolom utánanézett Han múltjának, és abból kiderítette, hogy Lando régen a barátja volt, így elutazott a Bespinre, és tárgyalni kezdett vele.

Hát nagyon nem. Vader azért utazott el a Bespinre, mert a megbízásából dolgozó Boba Fett követte a Falcont, és a jó fejvadász leadta a drótot a főnökének arról, hová tart az áldozata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SWNN szerint Spencer Wilding - aki Vadert testesítette meg a RO-ban - csatlakozott a Han Solo filmhez. Ez nem azt jelenti hogy feltétlenül Darth Vader kell hogy legyen. Általában elég ronda lényeket csinálnak a színészből. Gondolom egy alien lesz.

Szerintem Vader nem lesz benne a filmben. Ha netán benne is lesz, akkor legfeljebb említés szintjén, vagy egy holoadásban, vagy egy propagandaplakáton.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ebben a filmben most úgy kötelező visszatérő az ugye Lando, aki hát mint tudjuk, benne lesz, valamint Jabba (és ha már ő befut, akkor persze Bib Fortuna és Bujaféreg). Meg talán Boba Fett és Greedo.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Powell lesz az egyelőre címnélküli Han Solo spin-off film zeneszerzője!

 

Powell olyan animációs filmekhez szerezte a zenét, mint pl. Shrek, A jégkorszak-széria, Kung-fu panda, Így neveld a sárkányod, illetve olyan filmekhez, mint pl. Hancock, Hipervándor, Bourne-széria, stb.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Így neveld a sárkányodat 1-2 zenéje nálam best off! :yeah: :yeah: :yeah: Azért nem rossz, két kedvenc zeneszerzőm is bekerült az új SW-kbe, először az RO-hoz Michael Giacchino, most a Han Solo filmhez John Powell. :rock:

 

http://www.youtube.com/watch?v=6IBlQj2U5kU

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is jó választásnak tartom Jani bácsit. Legjobban az Ál/Arc és az X-MEN: Az ellenállás vége zenéjét bírom tőle. Igaz más nem is hagyott bennem mélyebb nyomot a művei közül mert csak az említett muvikat láttam többször azok közül amikhez zenét szerzett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja. Tartsa meg azt a jó szokását. :)

 

 

Han karaktere annyira nem mozgat meg, de a Star Wars alvilágát imádom.

Én is arra gondoltam első blikkre hogy egy alvilági figurával van dolgunk. Még az is lehet hogy gengszterfőnök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3PO ezen a gép gépezik eseten is kiakadna mint anno a geonozisi droidgyárban azon hogy gépek építettek gépeket. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt vártam! :D

 

"Két újabb színészről derült ki, hogy szerepelni fognak a második Star Wars spin-offban. Az információ mindkettőjük esetében magától Ron Howard rendezőtől származik, tehát ez hivatalos hír. Először is azt a pletykát erősítette meg a film új direktora, hogy a Csillagok háborúja veterán színésze, Warwick Davis ebben az alkotásban is feltűnik majd. Azután egy rajongói kérdésre válaszolva azt is elárulta a direktor, hogy fivére, Clint Howard is kap majd valamilyen szerepet a mozifilmben. Ez ugyanis a rendező egyik védjegye: az által rendezett filmekben általában feltűnik a testvére is. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy-egy lényeges pillanatkép két új, Howard által tweetelt rövidke vidiből:

 

 

8gFSVfM.jpg

 

5EwYcSC.jpg

 

Roncstelep lehet, legalábbis a diri úr az alábbi mondattal jellemezte a helyszínt: “Where old Speeders go to die.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.