Ugrás a kommentre

Solo spoileres topik


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Na ja, de már csak az kéne, hogy a főszereplőt is leváltsák most nagy hirtelen. :para:

Inkább legyen csere és későbbi premier egy megfelelőbb színésszel, ha tényleg gondok vannak. Nem kell ez a májusi premier, még ha teljesen újrakezdik és ep9 után jönne ki még azt se bánnám, csak jó legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a cikkből az jött le, hogy Kennedy nemcsak "igazságot tett" köztük, hanem neki magának is gondja volt az improvizációs stílussal ÉS azzal, hogy nem tudták kordában tartani a produkciót. De most gondold el ezt a szitut: ott a kvázi jobb kezed, aki a film készítésében kulcsfigura. Elmondod neki, hogy X-ben és Y-ban gondolkodsz mint rendező. Megkérdezi tőled a jobb kezed, hogy "és hogyan szoktak filmet rendezni?" Erre te elmondod, hogy általában hagyják a színészeket improvizálni. El tudod képzelni, hogy ebben a szituban Kasdan azt mondja, hogy "jah, oké, ez nekem is megfelel!"? Miért veszel fel olyan rendezőpárost, akinek a rendezésről alkotott hitvallása totálisan szembemegy a film egyik kulcsalkotójáéval?

Én több szituációt is el tudok képzelni, pláne, hogy nem ismerem az illetőket, de azt tudom, hogy az ember azért bonyolultabb lény, pláne, ha munkáról van szó. Megeshet, hogy Kasdan még nem dolgozott ilyen stílusú rendezőkkel, aztán próba szerencse alapon belement, mert úgy gondolta, képes lesz csapatban együtt dolgozni velük. Az sem elképzelhetetlen, hogy tudta, mire vállalkozik, de azt nem tudta, hogy a saját filmjéből a rendezőpáros szimplán kihagyja. Vagy úgy vélte, majd forgatás közben átnézik a 12-15 beállításból álló felvételeket, és kiválogatják a jobbakat. Vagy csak ennél a filmnél ilyen szőrös szívű Kasdan, de egészen addig, amíg nem kezdték el szétimprózni a gyermekét, ő sem tudta, hogyan reagál rá. Tudjuk, hogy ez nagyon szívügye. Azt is képzelhette, hogy majd dróton rángathatják a két ifjoncot, akik örüljenek, hogy SW filmet forgathatnak.

Rengeteg dolog van, ami miatt rábólinthattak, és ami miatt a forgatáson ment félre minden. Ez egy több éves, többszereplős projekt, ezernyi változóval. Kasdan, Kennedy és a rendezőpáros hozzáállása is bőven változhatott az együtt töltött munka közben. Egy biztos, nem a fotelünkben fogjuk mi megválaszolni ezt a kérdést. Valamiért akkor Kennedy és Kasdan jó ötletnek tartotta, hogy ezeket a rendezőket alkalmazza. Aztán az évek alatt valami félrement. Pech. Nyilván, ha Kennedy tudja, hogy két szék között a pad alá esik, időben leül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább azt kérdezem, hogy a casting hova rakta a szemét, a megérzését Aldennel kapcsolatban? Melyik munkája alapján látták meg benne Han Solo karakterét? Sok más fiatalban (most a kézenfekvő választásról nem beszélek, mert Ő mindenkit megoszt itt a fórumon) is megláthatták volna Harrison Fordot. De még mindíg úgy gondolom, hogy Howard kihozza belőle a legjobbat, de ehhez mindent újra kell majd forgatni. Remélem a diszletek még helyreállíthatók. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizártnak tartom, hogy Kennedy nem járt volna utána alaposabban a két jómadárnak. Nyilván el is beszélgettek mielőtt megkapták a projektet. Szerintem is az lehet, hogy a forgatás során jöttek rá, hogy ez így nem működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én több szituációt is el tudok képzelni, pláne, hogy nem ismerem az illetőket, de azt tudom, hogy az ember azért bonyolultabb lény, pláne, ha munkáról van szó. Megeshet, hogy Kasdan még nem dolgozott ilyen stílusú rendezőkkel, aztán próba szerencse alapon belement, mert úgy gondolta, képes lesz csapatban együtt dolgozni velük. Az sem elképzelhetetlen, hogy tudta, mire vállalkozik, de azt nem tudta, hogy a saját filmjéből a rendezőpáros szimplán kihagyja. Vagy úgy vélte, majd forgatás közben átnézik a 12-15 beállításból álló felvételeket, és kiválogatják a jobbakat. Vagy csak ennél a filmnél ilyen szőrös szívű Kasdan, de egészen addig, amíg nem kezdték el szétimprózni a gyermekét, ő sem tudta, hogyan reagál rá. Tudjuk, hogy ez nagyon szívügye. Azt is képzelhette, hogy majd dróton rángathatják a két ifjoncot, akik örüljenek, hogy SW filmet forgathatnak.

Rengeteg dolog van, ami miatt rábólinthattak, és ami miatt a forgatáson ment félre minden. Ez egy több éves, többszereplős projekt, ezernyi változóval. Kasdan, Kennedy és a rendezőpáros hozzáállása is bőven változhatott az együtt töltött munka közben. Egy biztos, nem a fotelünkben fogjuk mi megválaszolni ezt a kérdést. Valamiért akkor Kennedy és Kasdan jó ötletnek tartotta, hogy ezeket a rendezőket alkalmazza. Aztán az évek alatt valami félrement. Pech. Nyilván, ha Kennedy tudja, hogy két szék között a pad alá esik, időben leül.

Azt semmiképp sem akarom vitatni, hogy az ilyen szituk ritkán fekete vagy fehérek.

Azt sem akarom vitatni, hogy utólag könnyen lehet okoskodni, és hogy bizonyos problémák csak a forgatáson derül(het)nek ki.

 

Viszont azt nem tudom elképzelni, hogy a Kasdan vs. Rendezők szembenállás csak a forgatás alatt derült ki. Mert azt, hogy ha rögtönzéses stílusban forgatnak a rendezők, akkor nem szó szerint lesznek felvéve a jelenetek, nagyon könnyű előrelátni. Az alapján, amit Kasdanról és az ő makacsságáról tudunk, nehéz elképzelni, hogy először erre rábólintott, majd megfúrta őket amiatt, amibe korábban beleegyezett. Az eddigi infók alapján Kasdan nem olyannak tűnik, aki a produkció bármelyik pontján beleegyezne abba, hogy a szövegeit átvariálják, és nem azt mondják, amit ő gondolt. Nekem leginkább ez a fura a sztoriban, mert a Kasdan vs. Rendezők szembenállásnak már az elején világosnak kellett, hogy legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olyan új dolog ez. A SW filmek esetében sem egyedülálló. A Birodalom forgatásáról utólag kiderült, hogy mivel Lucas nem felügyelte a projektet személyesen, Kerhsner és Ford átírták itt-ott a szövegkönyvet, (pl: "Szeretlek. Tudom.) és Lucas állitólag magából kikelve ordítozott egykori tanárával, hogy ez az Ő filmje és mindenki engedelmeskedjen. Persze ez nem ugyanaz, mint amikor a drámai forgatókönyv változatból Jim Carrey filmet forgatnak. És jé, mindkettő project mögött Kasdan áll. Milyen véletlen. Vajon miért gondolják úgy a rendezők, hogy meg kell váltzoztatni a Kasdan forgatókönyveket?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont azt nem tudom elképzelni, hogy a Kasdan vs. Rendezők szembenállás csak a forgatás alatt derült ki. Mert azt, hogy ha rögtönzéses stílusban forgatnak a rendezők, akkor nem szó szerint lesznek felvéve a jelenetek, nagyon könnyű előrelátni. Az alapján, amit Kasdanról és az ő makacsságáról tudunk, nehéz elképzelni, hogy először erre rábólintott, majd megfúrta őket amiatt, amibe korábban beleegyezett. Az eddigi infók alapján Kasdan nem olyannak tűnik, aki a produkció bármelyik pontján beleegyezne abba, hogy a szövegeit átvariálják, és nem azt mondják, amit ő gondolt. Nekem leginkább ez a fura a sztoriban, mert a Kasdan vs. Rendezők szembenállásnak már az elején világosnak kellett, hogy legyen.

Én meg még mindig azt mondom, hogy mivel nem ültünk ott a döntés pillanatában és a szereplőket sem ismerjük, ezt nem ítélhetjük meg vagy el. Még a filmtörténelemben sem ez az első, hogy a forgatás közben derül ki, sz*r került a ventilátorban (khm... Alien3). Tuti, hogy megvolt az okuk, hogy ezt a két madarat választották. Ha eleve nem tetszett volna nekik, nem veszik fel őket. Te el tudod képzelni Kennedy-ről és Kasdanről, hogy felveszik a két rendezőt, miközben az egész stílusukat utálják? Ez minden létező szemszögből képtelenség. Az viszont simán elképzelhető, hogy azokban az években, míg együtt dolgoztak, valami félresiklott. Lehet egy harmatos reggelen Kasdan mondott valamit, ami nem tetszett az ifjaknak, és elküldték az anyukájába, aztán onnantól kezdve életre szóló mosolyszünetet hirdettek. Nem tudjuk, mi volt a kezdetek kezdetén, 2015-ben az ok, amiért alkalmazták őket (jól szerepeltek a szereposztó díványon, na :D ), és mi ment félre 2017-ig.

Ráadásul az a pláne, hogy miközben ezen rugózunk, elfelejtjük, hogy a cikk szerint azért itt voltak sokkal-sokkal súlyosabb gondok is. Például milyen már az, hogy a rendezők beülnek a Millennium Falconba reggel és délután 1-ig elő sem bújnak, aztán a nap végén az ütemterv által megkövetelt 12-15 beállításból lett 3? Ez az, ami Kennedy-t is kibuktatta végül. Meg tudom érteni, a több száz fős stáb, akiket fizetsz, malmozik, miközben a rendezők a díszletben játszanak. Szerintem ez picit fontosabb probléma, mint az, hogy impróztak. Amire amúgy valamiféle kompromisszumos megoldás még született is, mert a cikk alapján Lord és Miller egyszer felvették szóról szóra a a forgatókönyvet, aztán rögzítettek imprós jeleneteket. Az persze már nem derül ki, hogy erre Kasdan hogyan reagált, illetve milyen ezeknek a felvételeknek a minősége, valamint ez mennyiben járult hozzá a csiga tempóhoz, amit ezek ketten diktáltak.

Az viszont biztosnak látszik, hogy nagyon ráérősen fogták ezt a forgatást. És ez csak a forgatáson derülhetett ki.

 

Vajon miért gondolják úgy a rendezők, hogy meg kell váltzoztatni a Kasdan forgatókönyveket?

Teljesen általános dolog, hogy a rendezők és/vagy színészek és/vagy producerek és/vagy operatőrök belepiszkálnak a forgatókönyvbe. Ennek semmi köze Kasdan személyéhez, ne kezdjünk el itt erre elméleteket gyártani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem senkinek nem lett volna gondja velük, ha teszem azt kompromisszum képesek, és leülnek Kasdennel megbeszélni a dialógusok megváltozását. Vagy ha csak a komédia részeknél impróznak, nem mindenhol. Mert azért a filmkészítés a kompromisszumokról is szól, pláne egy ilyen gigaprodukció.

 

Itt a lényeg amit Dzséjt mond: a film esszenciáját, stílusát, tónusát, logikáját, és eszközeit (whatever) egységbe álmodó ember (Kennedy), illetve a történet és dialógusok gerincét megalkotó forgatókönyvíró (Kasden) ignorálása ezen a szinten és ilyen gigászi brand mellett nem működik még ha a rendező páros tagjai kreatív lángelmék is (doesnt matter, lehet azok). Nem arról van szó, hogy Lord és Miller a stílusuk ismeretében predesztinálva lettek volna abban, hogy képtelenek lesznek együttműködni a film gerincét lefektető brainstorming szárnnyal, vagy hogy eleve szart csináljanak, hanem hogy ilyen név és ennyi közreműködő mellett megkerülhetetlen a szoros feedback.

 

A röhej pont az, hogy túl PC volt a stáb és a vezetés (Lord és Miler még így is négy és fél hónapot dolgozhatott a filmen), ami azt jelenti, hogy az utolsó pillanat után is kaptak lehetőséget az együttműködésre, csak ők nem éltek vele. Valószínűleg azért húzódhatott ilyen hosszúra az egész, mert a sokadik vita után is bőszen bólogattak mindenre amit kértek tőlük, aztán meg leszarták magasról...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag újra felbukkan Jabba. Legalábbis pletykaszinten előkerült a téma a That Hashtag Show-ban. Ráadásul nem CGI verzióban, hanem bábosok által mozgatott, klasszikus óriáskukacként, amit az új film kedvéért ismét megcsinálnak habszivacsból.

 

http://movieweb.com/han-solo-movie-jabba-the-hutt-puppet/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag újra felbukkan Jabba. Legalábbis pletykaszinten előkerült a téma a That Hashtag Show-ban. Ráadásul nem CGI verzióban, hanem bábosok által mozgatott, klasszikus óriáskukacként, amit az új film kedvéért ismét megcsinálnak habszivacsból.

 

http://movieweb.com/han-solo-movie-jabba-the-hutt-puppet/

Mint a fórum talán egyetlen Jabba rajongója mondom: ha ez igaz a film máris kiérdemli a 10/10-et! :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint a fórum talán egyetlen Jabba rajongója...

Van még más is. :D

Szerintem egy Han Solo filmbe annyira kell Jabba, mint amennyire egy a Halálcsillag tervrajzainak ellopásáról szóló filmbe kellett Tarkin.

 

Amúgy nem lenne érdemes egy "Előkészületek" topicot nyitni a film készítésével kapcsolatos vitáknak? A jabbás hír ide való, de nem hiszem, hogy a rendezői feladatok megvitatására a spoileres topic lenne a legalkalmasabb

Arra való tekintettel, hogy a rendezőket a forgatás kellős közepén rúgták ki, egy előkészületek topicba még annyira sem lenne való. Az ilyesmit eddig is ebben a topicban beszéltük, hiszen ez az általános topic. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint a fórum talán egyetlen Jabba rajongója mondom: ha ez igaz a film máris kiérdemli a 10/10-et! :P:D

 

 

Én is csatlakozom a Jabba rajongói körhöz. :) Ha a hír igaz, hétvégén pezsgőt bontok. Annyira régóta várok már egy jó kis jabbás jelenetre.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most egy újabb forrás arról számolt be, hogy a Han Solót alakító Alden Ehrenreich is azok közé tartozott, akik nem voltak elégedettek Miller és Lord munkájával, sőt elég nagy szerepe volt abban, hogy kirúgták a rendezőket, mivel aggodalmai szintén eljutottak Kennedy. Ahogy a forrás mondja, Ehrenreich úgy érezte, Ace Venturává alakították Hant.

 

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha az eddig hallott "belsős információk" fele igaz, én már akkor is azt mondom, jobb, hogy ezek ketten nem fejezték be a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg azért ez így érthetőbbé teszi Kasdan álláspontját is: ha ő egy vagány, szarkasztikus, de amúgy komolyan vehető Hant írt, erre a két madár improvizálással Ace Venturává alakítja a figurát, a helyében én is kiakadnék. Egy dolog az improvizációs módszer, egy másik az, ha annak, ami megvalósul köze nincs ahhoz, amit te leírtál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag újra felbukkan Jabba. Legalábbis pletykaszinten előkerült a téma a That Hashtag Show-ban. Ráadásul nem CGI verzióban, hanem bábosok által mozgatott, klasszikus óriáskukacként, amit az új film kedvéért ismét megcsinálnak habszivacsból.

Nem mondhatnám hogy csípem Jabbát de én is azt mondom hogy jó lenne ha ő is bekerülne a muviba. A felvázolt megvalósításért pedig az alkotók kapnának tőlem egy nagy piros pontot.

 

 

Ahogy a forrás mondja, Ehrenreich úgy érezte, Ace Venturává alakították Hant.

Ajajaj. Rohadtul nem volt képben a lapátra került duó. Ők valamiféle paródiát akarhattak csinálni nem pedig Han Solo-s Star Wars muvit. Elég gáz hogy ketten se tettek ki egy épeszű rendezőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hail Caesar-ról nem tudod esetleg, hogy milyen technikával készült? Nem lehet, hogy ez tett be esetleg Ehrenreich-nek is?

Bocsi elsiklottam a kérdés fölött. A válasz pedig itt van a Hail Caesar egyik rendezőjétől:

Joel: They can improvise all they want, but we're not going to necessarily shoot any of it.

 

Bár a film nem jó, de a Coen testvérek nagyon jó rendezők és rengeteg baromi jó filmet csináltak már. Viszont az improvizálást egyáltalán nem szeretik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi elsiklottam a kérdés fölött. A válasz pedig itt van a Hail Caesar egyik rendezőjétől:

Joel: They can improvise all they want, but we're not going to necessarily shoot any of it.

 

Bár a film nem jó, de a Coen testvérek nagyon jó rendezők és rengeteg baromi jó filmet csináltak már. Viszont az improvizálást egyáltalán nem szeretik.

Köszi! Könnyen lehet, hogy ez tett be akkor Ehrenreich-nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.