Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

Egyszer döbbenetes dolog történt Magyarországon. A Birodalom visszavág című "fantasztikus témájú és fantasztikus kasszasikerű" film vetítése előtt rosszéletű emberek a Vörös Csillag mozinál 200 forintért árulták az egyébként 12 forintos mozijegyet. A kádári rendőrség viszont szemfüles volt és lefülelte Forintos István és Molnár Sándor jegyüzéreket. 6 -6 hónap letöltendőt kaptak! (Akkor még nem volt Helsinki bizottság, meg LMP.)

 

post-11-1117028150_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

post-11-1117028363_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok ilyen legenda van még a Star Wars körül, ami rosszul épült be a rajongói tudatba, többek között a kék HOTH bolygó legendáriuma. (Ugye Ody? ;) )

No igen. A Hoth sose volt kék, csak az esti képeken tűnt annak, mert a természetben is ilyen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Jön a Wampa, Luke pedig levágja a kezét. Azt hittem, hogy a jelenetben nem szerepelt végig egy egész alakos Wampa, de úgy látszik tévedtem. :)

 

No, azért egy kis érdekességet még hozzáfűzök. Az eredeti vágásban a Wampa nem hátrált meg, egy darabig még üldözte Lukeot, majd Luke a barlang szájánál rálőtt volna a félkarú szörnyre. Ha megnézitek a képet, láthatjátok, hogy ennek a bábnak (jelmeznek), hiányzik a keze. A képen tehát nem egy statikus jelenet szerepel, hanem az a pillanat, amikor a Wampa éppen Luke után ered. Figyeljétek meg, amint a kamerát az operatőr a lény hátának nyomja. Ez egy indító pillanat, a lény Luke után iramodik, miután Ő levágta a kezét...tehát láttuk volna, ahogy Luke kirohan (mint ahogy ez még szerepel is a végső vágásban), de a lény a filmben már nem követi, noha az eredeti vágásban még ment tovább a jelenet.

 

LukeWampa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Valahogy így nézhetet ki az eredeti vágás. Itt azonban Luke nem lő a Wampára, de a lövésre én sem esküszöm (csak hallottam róla), viszont az biztos, hogy a Wampa Luke után rohan, ahogy a lenti kis videóban is látható. Tudom, vicces, de így nézhetett ki az eredeti vágás.

 

 

Ez pedig egy kivágott rész, ami csak a trailerben tűnt fel.

 

Wampa_karom_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az SW könyvek 2.0 topikból huppantam ide, először azt olvasd el!

 

George Lucas kéziratos Birodalom visszavág szkriptje. Több oldalról van szó, ha igény van rá, szívesen befotózom. A mester híresen rondán ír, de azért ki lehet silabizálni.

 

Lucashw_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok gyűjteményben láttam már a képen szereplő úgynevezett "Passportot" más néven, birodalmi útlevelet. Eddig abban a hitben éltem, hogy játékként valami műanyag játékpisztolyhoz vagy ilyesmihez mellékelték. ÉS NEM! A képen is látható "intergalactic passportot" azok kapták, akik vendégként jelen lehettek a Birodalom Visszavág forgatásán. Bárki, aki nem volt a stáb tagja, de ott volt a forgatáson, egy ilyen igazolványt kapott, amivel jelenlétét igazolhatta.

 

DSC08813_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 4 héttel később...
  • 4 hónappal később...

Erőtér védi a hangárakat. A Star Warsra jellemzően se az erőtér, se a pajzsok nem látszódnak a legtöbb esetben, ritka kivétel az ep1 és az ep3, ott néha-néha vannak látható erőterek. De többségében csak annyi árulkodik, hogy a hangárnyílások kerete fénylik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Vader palotája

 

Nem sokra rá, hogy bemutatták az első Star Wars filmet be is jelentették a következő film premierjét. Mindenki tudta, hogy három év és jön a következő SW, csak azt nem hogy miről fog szólni. És most nem a nézőkről hanem a stábról van szó: a pre-produkciós munka úgy indult be, hogy nem volt kész script. McQuarrie elmondása szerint úgy dolgoztak Lucas instrukciói alapján, hogy fogalmuk se volt, hogy mi kerül be végül majd a filmbe és mi nem.

 

Az egyik végül kidobott ötlet Vader palotája volt. Néhány hozzá készült concept (és igen az utolsó rajzon a palota egy lávabolygón található)

 

nVZ4JVe.jpg

 

GsYdsgH.jpg

 

FKltF8T.jpg

 

bQ5XjlQ.jpg

 

MC3tCie.jpg

 

sY7quj8.jpg

 

caOirS3.jpg

 

6fjpGUI.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

En valahogy nem tudom elkepzelni,hogy egy ilyen erodben lakna...nem illik a karakterhez...Inkabb,mint Padmeek a Corushanton ,egy magas epulet vmelyik felso lakosztalyaban...az inkabb lenne Vaderes ,szerintem.

A lavabolygo is erdekes otlet lenne,nem hinnem ,hogy nagyon szeretne kinezni az ablakon,ott egett szet...

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

En valahogy nem tudom elkepzelni,hogy egy ilyen erodben lakna...nem illik a karakterhez...Inkabb,mint Padmeek a Corushanton ,egy magas epulet vmelyik felso lakosztalyaban...az inkabb lenne Vaderes ,szerintem.

A lavabolygo is erdekes otlet lenne,nem hinnem ,hogy nagyon szeretne kinezni az ablakon,ott egett szet...

 

Szerintem inkább lakna elvonultan,mint a nyüzsgő nagyvárosban, hogy belemerülhessen az Erő Sötét oldalába, amiben a láva bolygó ebben nagy segítséget nyújtana, hisz az emlékek, haragot esetleg félelmet kelthetnek, ami mint tudjuk jó kis táptalaj a Sötét oldalnak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader palotájáról, sőt, a lávabolygóról is olvastam már korábban, de a képeket most láttam először. :) Remélem, a Rebels-ben minél több ilyen "mellőzött" concept art-ot fognak felhasználni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallottam már erről a projektről és nem semmi, hogy ennyi melót beleraktak. Biztos jó buli lesz a közös filmezés is, viszont egy apróság, de ezt lehet hogy rosszul látom: szerintem nem véletlenül rakták bele a felhívásba, hogy zártkörű a meghívás és érdemes azt diszkréten kezelni. Mivel pénzt is kérnek a belépőért ezért ez valószínűleg illegális, amiről ha a jogtulajdonos is hall, akkor annak akár jogi következményei is lehetnek. Ennek természetesen elképesztően pici az esélye, de ez mégis csak egy nyilvános fórum ahova bárki beteheti a lábát. Nem biztos hogy ennek itt van a legjobb helye. De persze lehet hogy én vagyok paranoiás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Elég érdekes volt Yoda eredeti magyar mozis szinkronhangja. Mennyivel másabb mostanában... :P

 

http://www.youtube.com/watch?v=FYhil1NNiWU&start=2670

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajaj, de vannak ám. Most így kapásból Beba-1 ugrott be. De a régiek, akik ezzel látták először szinte mind oda vannak érte. Apropó Beba. Egyszer asszem csinált is egy interjút az egyik szinkron színésszel, ha jól emlékszem Luke hangjával. Azt érdemes lett volna elolvasnod. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fogjátok elhinni, de én is ezzel a szinkronnal szerettem meg anno. :D Yodát a mai napig imádom így hallgatni (bár szinkronosan nem néztem meg 2004 óta, de ha bele-belehallgatok, akkor csak is ezzel a szinkronnal).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.