Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

2019. 04. 13. - 6:00, Ody Mandrell írta:

Mi van Rey kezében?

 

fQbkTN2.jpg

Nekem van egy olyan érzésem, hogy az Darth Vader sisakja. Valamiért kelleni fog neki és valahogyan megszerezte Kylo-tól. Vader páncélját Palpatine csináltatta...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy néz ki mint egy Vader sisak. Tárolónak pedig túlságosan henger alakú. :)

 

Lehet amúgy, hogy a TFA Vader sisakja még nagy jelentőséggel fog bírni. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ütne, de nem kellemesen. Nem bírom ezt a koncepciót. A szürreálist rosszul is lehet csinálni, és ez szerintem az. Vader maszkja egyrészt az életfenntartáshoz kellett, amire szellemként nyilván nincs szükség. Emellett Anakin testi rabszolgaságának is a szimbóluma, amitől megszabadult az ep6-ban a fia által. Továbbá, hogyan magyaráznák meg, hogy az ep6 végén Jediként jelent meg, az ep9-ben meg Sith szellem? Nem, ha Anakin megjelenik szellemként, csak úgy teheti, mint az ep6 legvégén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevin Smith korábban mondta, hogy egy óriási diszletben járt, amikor megnézte az ep.9 forgatását. Most elárulta, hogy a felvett jelenetek akkor épp abban a városban játszódtak amit futólag látunk a trailerben.

 

“The point is, nobody knows what this movie is other than J. J. [Abrams]. I saw a little bit when I was there, but I didn’t see – the only thing that was relevant, that was near what I saw, was that, at one point… There’s a shot of the ship coming into the city in the mountains. I saw that, and it was huge. HUGE! It was such a big set, the biggest set I’ve seen in my life.”

 

Arról is beszélt, hogy JJ roppant maximalista volt a forgatás alatt:

 

"I watched him compose a shot with a crane, a gigantic crane – gorgeous! It took him, like, an hour, to sit there [and plan it]. And the whole time, me, a director, I’m sitting there going like – ‘PHEW!’ We would have been done a long time ago! …But then when he shot it, it was breathtaking.”

 

A város amit Smith már "belülről" is látott:

The Rise of Skywalker

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Egy ilyesmi Anakin/Vader szellem felbukkanása nagyot üthetne. Elég szürreális lenne, de a teaser bemutató után nem érne meglepetésként, ha ezt a koncepicót is felhasználták volna a filmhez.  

Az a bajom ezzel mint Dzséjtnek. Anakint láttuk a ROTJ végén Jedi szellemként. Miért lenne most ilyen ocsmányság? Látomásként viszont el tudom képzelni, csak ne legyen valóban Anakin szelleme.

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Kevin Smith korábban mondta, hogy egy óriási diszletben járt, amikor megnézte az ep.9 forgatását. Most elárulta, hogy a felvett jelenetek akkor épp abban a városban játszódtak amit futólag látunk a trailerben.

 

“The point is, nobody knows what this movie is other than J. J. [Abrams]. I saw a little bit when I was there, but I didn’t see – the only thing that was relevant, that was near what I saw, was that, at one point… There’s a shot of the ship coming into the city in the mountains. I saw that, and it was huge. HUGE! It was such a big set, the biggest set I’ve seen in my life.”

 

Arról is beszélt, hogy JJ roppant maximalista volt a forgatás alatt:

 

"I watched him compose a shot with a crane, a gigantic crane – gorgeous! It took him, like, an hour, to sit there [and plan it]. And the whole time, me, a director, I’m sitting there going like – ‘PHEW!’ We would have been done a long time ago! …But then when he shot it, it was breathtaking.”

 

A város amit Smith már "belülről" is látott:

The Rise of Skywalker

Nekem ez a város is továbbra is nagyon hasonlít a Vandorra. Ezzel együtt is mocskos hangulatos! :clap: Önmagában a teaserben látott világokkal nagyon meg vagyok elégedve. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, kudar írta:

Lehet hogy más topicba már be lett téve, de én még nem láttam. :)

 

2:58-tól EPIX-es részletek is vannak benne! :o 

 

1. Daisy civilben egy ER bázison csapóval.

2. Egy blokádtörő a dzsungel bolygón. Ezt a környezetet már láttuk képről, valószínűleg az Endor.

3. Kylo Ren a sivatagban, sisak nélkül. Eddig három képet láttunk Kyloról, egyiken se volt rajta a maszk...

4. Rey, Poe, Finn, Chewie és C3PO egy barlangszerűségben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Egy ilyesmi Anakin/Vader szellem felbukkanása nagyot üthetne. Elég szürreális lenne, de a teaser bemutató után nem érne meglepetésként, ha ezt a koncepicót is felhasználták volna a filmhez. 

this-darth-vader-force-ghost-shows-anakin-in-the-middle-of-his-transformation.jpeg

A leírás még úgy-ahogy tetszik is, de az ábrázolás tiszta röhej.  Ritkán mondok ilyet, de kirohannék a moziból egy ilyen házasítás látványától :shocked:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre még nem gondoltam, hogy nem is Kylo használja. A spoilerek is arról szóltak, hogy hordani fogja. De eddigi egyszer se láttuk rajta. Lehet, hogy ez is Palpival lesz kapcsolatban? Kylo így akar elé kerülni? Crazy! :hehe:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészről ami még érdekel milyen hajó az ami persze hasonlít arra ami Reyt letette a Jakura.Kivan rajta.Ha Rey,Finn,Poe meg a többiek a sivatagos bólygón kinek lehet hasonló hajója és miért tart oda arra a sziklás városba.Mikor kerül a Falcon Landohoz és Chewiehoz.Nagyon izgalmas ez is

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nekem ez a város is továbbra is nagyon hasonlít a Vandorra. Ezzel együtt is mocskos hangulatos! :clap: Önmagában a teaserben látott világokkal nagyon meg vagyok elégedve. 

Nekem is a Vandor (pontosabban Fort Ypso) jutott eszembe, mikor először láttam a teaser-t. :) A bolygókra és a helyszínekre amúgy láthatólag most több fantáziát szántak, mint anno a TFA esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

2. Egy blokádtörő a dzsungel bolygón. Ezt a környezetet már láttuk képről, valószínűleg az Endor.

3. Kylo Ren a sivatagban, sisak nélkül. Eddig három képet láttunk Kyloról, egyiken se volt rajta a maszk...

4. Rey, Poe, Finn, Chewie és C3PO egy barlangszerűségben.

 

Az említett újdonságok a Behind the Scenes reelből: 

 

A sziklás/zöldes táj alapján ezt a Batuunak tippelem. A galaxis peremén lévő bolygó ideális menedék azoknak, akik kerülni akarják a figyelmet. Szerintem ez az Ellenállásra még az Ep9 idején is igaz lesz.

Tantive-III.jpg

 

A háttér alapján ugyanannak a bolygónak tűnik, ahol Rey-t is láthattuk a teaserben. Ez egybevág azzal, hogy Kylo is a helyszínen van és bizonyára tényleg ő ül a TIE silencerben (bár én ebben eddig sem kételkedtem).

Kylo.jpg

 

Erről a helyszínről nincs sok ötletem, bár már láthattuk néhány snitt erejéig. Nekem új világnak tűnik. A csapat együtt, ahogy a Halálcsillag maradványai előtti felállásnál is. 

Cast.jpg

 

Ez a kettő egyébként (a sziklás és a vízparti helyszín) könnyen lehet ugyanaz a bolygó. A Halálcsillag maradványait szemlélő csapat mögött halványan hegyek/sziklák rajzolódnak ki. Bár az Endor hold terepét az erdők mellett szavannák, hegységek és tengerek teszik ki, bennem valahogy egyáltalán nem kelt "Endor-hatást" az a helyszín, amit a teaser végén láttunk.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom szerepelt-e valahol, de Claudia Grey új könyvében, a Master & Apprenticeben van néhány dolog a prqóféciáról, pontosabban több prófécia is, és a 9. részre nézve ezek érdekesnek tűnnek

https://www.google.com/amp/s/swshadowcouncil.com/2019/04/16/master-and-apprentice-prophecies/amp/

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 13. - 7:26, Kenobi tábornok írta:

Talán valami búvárruha? :hmm:

fQbkTN2.jpg

Szerintem is búvárruha lehet.

Történhetett az, hogy Kylo Ren meglátta a Halálcsillagot, ezért bement a roncsba, hogy szerezzen a Darth Vaderes ereklyéje mellé valami Palpatine-os felszerelést is. Csakhogy Palpi porhüvelye érezvén a sötét erőt, feltámadt poraiból, kiszívta Kylo Renből a sötétséget és feltámadt, Kylot pedig elnyelte az iszap.

Mindeközben Rey, aki Kylo Renre vadászik, szintén megtalálta a Halálcsillag roncsait, és eszébe jutott, hogy hát az ő eredeti szakmája a roncsvadászat, ezért hozta a búvárruháját, hogy keressen valami értékeset odabent. Így történhetett, hogy végül rátaláltak Kylora, és Finn is segített kikotorni Kylot az üledékből.

49836603_400912593782750_190592286698967

Amit persze Kylo Ren nagyon kínosnak talált.

star-wars-episode-9-kylo-ren.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél vadabb teóriát még nem láttam. :D De hogy találtak rá a roncsra? Nyilván nem véletlen. Itt a buktatója ennek az egésznek. Viszont elég nagy darabról van szó, ezért is az is érdekes, hogy eddig miért nem tűnt fel senkinek? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit szólnátok ha Luke-ra vonatkozna a cím? Az nagyot ütne, ha ő semmisítené meg végleg Uralkodót. Anakin megölte fizikailag, Luke pedig spirituálisan is. Így értelme lenne annak miért halt meg a TLJ végén, és a címnek, mert a Skywalkerek felemelkednek egy "ultimate" győzelemmel a végső gonosz felett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mit szólnátok ha Luke-ra vonatkozna a cím?

Így utólag visszagondolva, az eddigi címek több értelműként is értelmezhetők voltak.

Az ébredő erő. Rey, aki eddig senki se volt, de hirtelen felébredt benne az erő. De lehet Kylo Ren is, mint a sötét oldalon megjelenő fő karakter, új sötét erő.

Az utolsó Jedi. Luke Skywalker - gondoltuk mi. Mire ő: Hidd el, nem én leszek az utolsó Jedi. Akkor Rey. Mindenesetre mindketten utolsók.

Skywalker ébredése/lázadása/felkelése/felemelkedése/eljövetele (őőőh, mi is lesz a magyar cím?). 3 Skywalker is van, még az se kizárhatatlan, hogy mindhárom benne lesz a filmben valamilyen formában pozitív felmagasztosult formában. Anakin erőszellemként, Luke szintén, vagy feltámad és tesz valami hasznosat, Ben megváltást nyer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mit szólnátok ha Luke-ra vonatkozna a cím? Az nagyot ütne, ha ő semmisítené meg végleg Uralkodót. Anakin megölte fizikailag, Luke pedig spirituálisan is.

És ha apa és fia a szellemlétben összefogva gyűrik le Palpatine szellemét? :hmm:

  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, jez írta:

Így utólag visszagondolva, az eddigi címek több értelműként is értelmezhetők voltak.

Az ébredő erő. Rey, aki eddig senki se volt, de hirtelen felébredt benne az erő. De lehet Kylo Ren is, mint a sötét oldalon megjelenő fő karakter, új sötét erő.

Az utolsó Jedi. Luke Skywalker - gondoltuk mi. Mire ő: Hidd el, nem én leszek az utolsó Jedi. Akkor Rey. Mindenesetre mindketten utolsók.

Skywalker ébredése/lázadása/felkelése/felemelkedése/eljövetele (őőőh, mi is lesz a magyar cím?). 3 Skywalker is van, még az se kizárhatatlan, hogy mindhárom benne lesz a filmben valamilyen formában pozitív felmagasztosult formában. Anakin erőszellemként, Luke szintén, vagy feltámad és tesz valami hasznosat, Ben megváltást nyer.

A TFA címe már Abrams elmondása szerint is két emberre vonatkozott: Ry-re és Kylo-ra. :) A TLJ magyar fordítása többesszám volt így nem volt meglepetés. Viszont itt sokat elárulhat a magyar cím, főleg ha spoileresek lesznek előtte. :para:  

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

És ha apa és fia a szellemlétben összefogva gyűrik le Palpatine szellemét? :hmm:

Na azt most per pillanat elképzelni se tudom hogyan lehetne megvalósítani. :D Szerintem nem lesz ilyen mert az túlságosan elvonná a fókuszt az élő főszereplőinktől, nagyon a háttérbe tolná őket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 14. - 15:08, Ody Mandrell írta:

he said he knows what happens with Kylo, but might have been being facetious

Lehet, hogy az a bizonyos "tréfás" dolog ezzel a piszkos képpel kapcsolatos. Lehet, hogy belesüppedt a mocsárba vagy csatornába, beledobják a derítőbe, elmegy sírt ásni vagy fát ültetnek Finnel. Mindenesetre az van az arcára írva: "Hagyjatok békén. Ne is szóljatok hozzám."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.