Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

2019. 03. 28. - 18:52, Ody Mandrell írta:

Találóan jegyezték meg a képpel kapcsolatban, hogy olyan mintha egy közvetlen TFA folytatás posztere lenne. 

Sajnos ez nekem kicsit gondom is. Olyan ez a poszter, mintha a TLJ nem lett volna. Remélem, nem az egész film lesz olyan, mintha JJ vissza akarná csinálni a TLJ "hibáit", hogy jóvá tegye a TFA által képviselt vonalat. És ez számomra elég erős következmény nélküliséget jelent. A TLJ megosztott fogadtatása mentén JJ könnyen leszűrheti, hogy az ő csapásirányai voltak a megfelelőek. 

 

Ízlések és pofonok, de szerintem mindenekelőtt ötletesnek kell lennie egy új SW filmnek, és a TFA-ban 10 SW-filmen és most már 3 sorozaton végigtekintve a legkevesebb fantáziát és eredetiséget láttam (ettől nem utálom, vagy ilyesmi). A TFA hőseit szeretem, JJ is jól exponálta őket, de azért elsősorban a TLJ szerettette meg őket igazán. Arról nem is beszélve, hogy az OT hőseivel is kezdett valamit a TLJ, sokkal inkább tűnt a saga 8. részének, aktív, cselekvő figurák voltak. 

 

Persze tudom, hogy ez az uzsonnásdobozokra meg füzetekre kerülő "poszter", amiken eddig sem tengtek túl a klasszikus figurák, de kicsit valahogy nem érzem azt ez alapján a poszter alapján, hogy ez lesz az epic conclusion, hogy itt JJ tényleg egy 9 részes eposzt akar lezárni. Inkább mintha csak a saját kis történetét.

 

 

Az is felmerül kérdésként, hogy oké, itt vannak a Ren lovagok. De vajon lesznek-e dramatikus szereplői a sztorinak, vagy a praetorian-okhoz hasonlóan egy epic jelenetben lekaszabolják őket? Számomra ezek a furcsa maszkok és csuklyák egyelőre nem túl hatásosak, designban sem. Így most együtt jól mutatnak, baljósak, de a legérdekesebb az lenne, ha ezek a maszkok egy ponton lekerülnének, és megismerkednénk olyan bukott jedikkel, akik Kylo mellé állva elhagyták Luke rendjét. Jó lenne megismerni egyik-másik motivációját, akár még a világnézeti különbségeiket Kylo-val szemben.

Az űrlényt pedig nagyon akarnám szeretni, de ennyi alapján nem igazán tudom. Összességében kicsit csalódás az új trilógia űrlényekben való komoly szegénysége, és őszintén szólva, amik feltűntek, azok sem a kreatív formatervezés csúcsai, vagy csak nagyon keveset tudunk kiemelni belőlük.

Ahogy a hajókban is ez a helyzet: többen írjátok, hogy ennyi erővel, hogy Y-szárnyúak vannak, lehetnének akár ARC-170-esek. De teljesen evidens, hogy miért Y-szárnyú van a filmben, nem ARC-170. Mert az egyik feltűnt az OT-ben, a másik meg nem. De az hagyján, hogy már van Y-wing is. A komoly csalódás az új TIE, ami valami döbbenetesen semmilyen. Nemrég láttam egy videót a TPM készítéséről, hogy hogy készültek a film űrhajói, hogy micsoda komplex (már-már filozofikus) merítésrendszer volt pl. a Naboo N1 vagy a Nubian mögött. Ilyesmit egyáltalán nem lehet sajnos elmondani az új trilógia gépeiről, amik az OT járműveinek minimálisan újradesign-olt, leporolt változatai. Azt hiszem erre mondta azt Lucas, hogy a Star Wars nem csak űrhajókról szól: nem csak attól lesz SW az SW, hogy TIE vadászok röpülnek benne, az egy olyan külsőség, ami még nem jelenti azt, hogy az egész légkör és a sztori magával ragad a messzi-messzi galaxisba. Különösen meglepő, hogy a TPM és a TFA vizuális effektusait ugyanaz a Doug Chiang csinálta, ebből látszik, hogy ezek a tehetséges fazonok a rendező iránymutatása mentén dolgoznak. Ugyanakkor tényleg nem akarok szőrös szívű lenni: a TLJ előtt sem jöttek be sem a porgok, sem a Praetorian-ok, ma, mint a TLJ megszállott rajongója, ezeket is kifejezetten szeretem, de ahhoz az is kellett, hogy a történet (engem legalábbis) magával ragadjon. Szóval minden vészjósló és közepes vizuális gondolatiság ellenére, amit ez a poszter sugároz, várom JJ filmjét, és amikor beülök a moziba, ki fogom zárni ellenérzéseimet, melyek a rendező korábbi kreatív (vagy épp annak az ellenkezője) döntései miatt alakultak ki. C-3PO például azért érdekel, mert ez legalább azt üzeni, történni fog vele valami, ami már örömteli, mert eddig nagyon alulhasznált volt ő és R2 is az új filmekben, miközben a Star Wars legszerethetőbb figurái között vannak, akik kötőanyagként tartották össze a különböző korokat. Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg utolsó alkalommal látjuk a fantasztikus Anthony Daniels-t a jelmezben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Sajnos ez nekem kicsit gondom is. Olyan ez a poszter, mintha a TLJ nem lett volna. Remélem, nem az egész film lesz olyan, mintha JJ vissza akarná csinálni a TLJ "hibáit", hogy jóvá tegye a TFA által képviselt vonalat. És ez számomra elég erős következmény nélküliséget jelent. A TLJ megosztott fogadtatása mentén JJ könnyen leszűrheti, hogy az ő csapásirányai voltak a megfelelőek. 

De épp ez az, hogy a TLJ fő vonalai már a TFA idejében megvoltak. Az egyik filmből simán következik a másik. Most ezt így visszacsinálni vagy ignorálni nem is lehet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kicsit túl van parázva ez a poszter, pláne ahhoz képest hogy mennyi érdekesség van rajta a Ren lovagoktól az új fejvadász karakteren át, a vörös rohamosztagosokig. Egyébként elég SW idegen lenne szerintem ha a film nekiállna egyenként alaposan elmélyiteni a Ren lovagokat. Ez egy Saga záró film. Talán ne az új karakterekről szóljon a film. Adjanak nekik pár erős jelentet, legyen egyértelmű kicsodák és mit akarnak igy együtt, a többit meg majd a kánon művek kidolgozzák. Az SW-nek egyébként is egyik nagy erőssége, hogy pár jelenetes karakterekből is kifejezetten emlékezetes figurák tudnak válni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De épp ez az, hogy a TLJ fő vonalai már a TFA idejében megvoltak. Az egyik filmből simán következik a másik. Most ezt így visszacsinálni vagy ignorálni nem is lehet.

Igazából ezt hivatalosan nem tudjuk. Daisy és Driver nyilatkozatai eléggé ellentmondásosak ebben a tekintetben. Driver ugye azt mondta, hogy már az ep7 óta tudja, hogy hova fut ki a karaktere. Daisy viszont azt állítja, hogy JJ elkészítette a vázlatát a VIII-ra és a IX-re, de Rian ezekből semmit sem tartott meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A vázlat a fő vonalakkal megvolt. Rian ehhez tartotta magát. 

De ezt te honnan tudod? :) Ami ezzel kapcsolatos információ van, az egymásnak ellent mond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány MSW podcast hír:

 

- az EP IX-ben szereplő piac az eddigi legnagyobb díszlet lesz a filmek során

- elvileg a Red trooperek egy kicsit máshogy néznek ki majd, mint a kiszivárgott poszteren

- A Tantive III benne lesz a filmben, C3PO memóriájához lesz köze

- C3PO emlékei a havas bolygóra vezeti hőseinket és talán ott lesznek harci droidok?

- Zorii is ott lesz az új havas bolygón

- Billie Lourd játszhatja el Leia szerepét néhány flashbackben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

A Tantive III benne lesz a filmben, C3PO memóriájához lesz köze

Na, ez azért masszív ep3 visszautalás lenne. Csak nem lementették C-3PO memóriáját, mielőtt törölték a hajó fedélzetén?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Na, ez azért masszív ep3 visszautalás lenne. Csak nem lementették C-3PO memóriáját, mielőtt törölték a hajó fedélzetén?

 

1 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Ez simán lehetségesnek tartom. :)

És ez még tetszene is. Erről a havas bolygóról hallottunk már? Ez lenne a Batuu? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak nem rúgják fel az SW íratlan szabályát, hogy egy bolygón csak egy éghajlat van, akkor aligha. Hiszen Batuuról már rengeteg képet láttunk, és mindegyiken látszik, hogy nem havas világ, hanem gazos. :)

batuu-main_3a10377e.jpeg?region=0,0,768,

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz itt lesz fontos szerepe BB-8 kis társának is, akit Zorii-val hoz összefüggésbe. Ráadásul az összes főbb szereplő feltűnik itt. 

 

Meglep, hogy ennyire fontos szerepet játszanak a droidok ebben a filmben. Eddig szinte alig hallottunk másról konkrétumot, viszont erről a szálról rengeteget. 

 

Érdemes betenni Ward videóját ami nem kapcsolódik a témához. Bomarrnak ajánlom: :lol:

 

240px-18_icon_A_(Hungary).svg.png

 

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Míg nem jött szóba a droidgyár, kezdtem reménykedni, hogy a havas bolygó Orto Plutonia is lehet. Battle droid maradék ott is van.

De tökmindegy! Minden szösszenetet imádok az ST-ben ami nem ignirálja a PT-t! Jöjjenek csak battle droid maradványok, ha ehhez mégegy havas bolygót is be kell nyelnünk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.