Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én nem hiszem el, hogy itt a fórumon lesz olyan, aki maximálisan elégedett lesz a filmmel. Aztán lehet tévedek és isteníteni fogják, ami azért már nekem is meredek lenne. A TLJ megosztó, de itt majdnem mindenki szereti - kisebb-nagyobb hibái ellenére is - de ennél a filmnél valami nagyon félrement a készítőknél. :?

Hát nem gondoltam, hogy a GoT után a SW-szal is megélem ezt... De úgy tűnik igen. A GoT befejezését se csipáztam, a fórum többsége meg szemmel láthatóan igen, sőt egyenesen zseniálisnak titulálták. Lehet itt is ez lesz a helyzet. Bár most sokkal jobban meglepne, mint áprilisban.

 

Már csak a Steins;Gate van hátra, hogy csalódást okozzon, még szerencse, hogy abból nem lesznek már új dolgok valószínűleg

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Hát nem gondoltam, hogy a GoT után a SW-szal is megélem ezt... De úgy tűnik igen. A GoT befejezését se csipáztam, a fórum többsége meg szemmel láthatóan igen, sőt egyenesen zseniálisnak titulálták. Lehet itt is ez lesz a helyzet. Bár most sokkal jobban meglepne, mint áprilisban.

Nekem a GoT vége elmegy kategória. Az első 4 évadot szerettem, de utána talán a 6. évad volt az, amiért még rajongok. Az utolsó két évad el van sietve.

 

Itt nem tudom mi lesz. Komolyan, néha megcsapkodom az arcomat, hogy ez egy rémálom és kelljek fel. :(

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bence1997 írta:

Nekem a GoT elmegy kategória. Az első 4 évadot szerettem, de utána talán a 6. évad volt az, amiért még rajongok. Az utolsó két évad el van sietve.

 

Itt nem tudom mi lesz. Komolyan, néha megcsapkodom az arcomat, hogy ez egy rémálom és kelljek fel. :(

Meg hogy a naptárban nem április 1. van... de nem, december van sajnos :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Yoda József írta:

Meg hogy a naptárban nem április 1. van... de nem, december van sajnos :(

Az meg a másik. :(

 

Nem hiszem el, hogy JJ nem tudott volna egy értelmesebb történettel előrukkolni. Kylo és a Renek, mint főgonoszok igazán megtehették volna, továbbá beletehettek volna ilyen ereklyéket is, amik a fő mozgatórugói lehettek volna a sztorinak. Vagy valami más. Még Palpival is ellehetett volna játszadozni, ha egy sith holokron vagy valami ősi cucc próbálja meg megfertőzni Kylot. De nem... ezeknek... vissza kellett hozniuk Palpit... ami még a kisebb gond... az már inkább nagyobb... hogy egyrészt... nincs megmagyarázva... másrészt Rey öli meg... aki jajj, véletlenül pont az unokája... és még a Skywalkerek nevét is felveszi... Kyloról már nem is beszélve, amilyen sorsra jut. Komolyan... mit szívtak ezek? Akarok egyet én is. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bence1997 írta:

továbbá beletehettek volna ilyen ereklyéket is

Mondjuk a Wayfinder az úgy néz ki mint valami Sith holocron, ezt meg kell hagyni. A hely ahol Palpi van, meg amiket ezzel kapcsolatban olvastunk a Képes Útmutatóban (Sith Loyalists, Sith Alchemist) mint rohadt jól és univerzumépítően hangzanak... kérdés ebből mi köszön vissza a filmben. A leírások alapján semmi lényeges :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Mondjuk a Wayfinder az úgy néz ki mint valami Sith holocron, ezt meg kell hagyni. A hely ahol Palpi van, meg amiket ezzel kapcsolatban olvastunk a Képes Útmutatóban (Sith Loyalists, Sith Alchemist) mint rohadt jól és univerzumépítően hangzanak... kérdés ebből mi köszön vissza a filmben. A leírások alapján semmi lényeges :(

A Képes Útmutatóban még a leghátul lévő statisztának is van egy hasábbal írva. :D

 

Eskü, én egyszer favágás közben - a legjobb gondolatok munka közben történnek nálam :P - elgondolkoztam, hogy ha én lennék a rendező, hogyan alakítanám az utolsó részt. Meghagytam a trailerben hallottak/látottak nagyját és komoly, a végeredményre még én is büszke voltam. Még valahol le is írtam. Majd valamikor beírom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

És egy videó Palpi haláláról:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Hát ez gagyibb mint gondoltam :facepalm:

 

Szóval...

Spoiler

Ha Mace Windunak két kardja lett volna, akkor Palpatine már a III. részben meghal.

7pmXMZ.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múlt jedijei

Spoiler

Post image

 

Azért ki gondolta volna, hogy Luminara Unduli és Aayla Secura akkor szerepet kap a Saga zárásában, mint a Kiválasztott. :D

 

A bizonyos halál jelenet:

Spoiler

 

Szóval Leia addig nem válik eggyé az Erővel, amíg Ben nem tér vissza és előbb eltávozik az élők sorából. :hmm:

 

ROTJ-like kritika. :hmm:

 

Spoiler
  • JJ is voicing D-O.

  • Bespin is seen at the end, with Endor. It's the only appearance of Wicket or ewoks. (továbbá Jakku is szerepel, és ennyi)

  • Imperial March in the end credits.

  • Liam Neeson, Samuel L. Jackson, and Freddie Prinze Jr, and more, are in the credits (Jedi voices sequence.)

  • There are two songs, wrote my Manuel Miranda or JJ. Probably on Kijimi and Pasaana.

  • I don't remember anything about Jannah being Lando daughter but they share a scene together at the end.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szándékosan nem reagáltam még a dolgokra. Mindenképpen meg akarom várni azt, hogy mindez hogyan fest a filmvásznon... de ha tényleg nem is lesz jó, akkor sem fogom a hisztit verni és az elégedetlenségemet hónapokig ('urambocsá' évekig) hangoztatni ... alapvetően nem az a fajta vagyok!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Szándékosan nem reagáltam még a dolgokra. Mindenképpen meg akarom várni azt, hogy mindez hogyan fest a filmvásznon... de ha tényleg nem is lesz jó, akkor sem fogom a hisztit verni és az elégedetlenségemet hónapokig ('urambocsá' évekig hangoztatni) ... alapvetően nem az a fajta vagyok!

Én sem tervezek ilyesmit. Még hogyha ez a film nem is lett jó az én szájízemnek, attól még azt gondolom, hogy ma jobb SW rajongónak lenni, int 2012 előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy icipicit azt érzem most, ami 2012-ben is ment a felvásárlás kapcsán. Eleinte a többség nagyon borúsnak látta a dolgot és előre temette az egészet. Láthatóan kár volt ilyen hevesen hozzá állni a témához, és majd mindenki más véleményen van ma már a dolgot illetően. 

Talán nem az a 'forgatókönyv' valósul meg a filmben, mint amit elképzeltünk vagy szerettünk volna, de még mindig nem láttuk a nagyvásznon a kész végeredményt, így korainak érzem a felháborodást. (De ez az én véleményem!!) 

Másrészt tartom magam ahhoz, amit korábban mondtam, hogy egy lezáró filmet egyszerűen nem lehet nem megosztóra csinálni. Ha maximálisan a mi szánk ízéhez lenne igazítva, akkor meg másoknak nem tetszene. 

Érdekes téma ez a "szánk íze" :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

Ben visszahozza a halálból Reyt.

Mondjuk nem teljesen értem hogy lehetett képes olyanra, amire Anakin/Vader is csak vágyott, és amire csak a legendás Plagueis volt képes sok száz év tanulást és kísérletezést követően. De jah, ne lepődjünk meg semmin, nem kell ehhez jedinek lenni, Trinitinek is sikerült Neot visszahoznia :-D

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben ahogy látom olasz és francia leak videók kezdik ellepni a redditet. Ja... a film második felét nem tudom, hogy a fiúk és lányok hogy fogják elviselni.

 

Én megpróbálom betartani a fórum szabályait, mostmár egyre biztosabb, hogy pénteken fogom megnézni. Jó kis villanytan pót után. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bence1997 írta:

Közben ahogy látom olasz és francia leak videók kezdik ellepni a redditet. Ja... a film második felét nem tudom, hogy a fiúk és lányok hogy fogják elviselni.

 

Én megpróbálom betartani a fórum szabályait, mostmár egyre biztosabb, hogy pénteken fogom megnézni. Jó kis villanytan pót után. :D

Ezeket már nem nézem meg. Most már úgyis csak bő egy óra

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Yoda József írta:

Ezeket már nem nézem meg. Most már úgyis csak bő egy óra

Én egy-kettőbe beletekintettem de mostmár nekem is ennyi. Már a lényeges dolgokat tudom, most megpróbálok koncentrálni a holnapi pótokra. :D Aztán pénteken remélhetőleg megnézhetem ezt a... khm... remekművet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én egy-kettőbe beletekintettem de mostmár nekem is ennyi. Már a lényeges dolgokat tudom, most megpróbálok koncentrálni a holnapi pótokra. :D Aztán pénteken remélhetőleg megnézhetem ezt a... khm... remekművet.

Sok sikert :) nekem üres a póthét :D

Amúgy a StarWarsCantina nevű subredditen (ami kvázi a miénkhez hasonló pozitív fórum - szerették a TLJ-t és a TFA-t is) úgy néz ki, hogy kedvelik a filmet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 22. - 23:30, Bomarr írta:

Tehát ha jól értem, akkor a jelenlegi infók alapján valahogy igy néz ki a sztori (majd pár hónap múlva meglátjuk mennyire ment mellé):

 

A film elején a Ren lovagok visszatérnek az Ismeretlen Régióból, méghozzá egy komoly infóval: sikerült rátalálniuk arra amit kerestek. Van egy flotta, amit még Palpatine hozott létre. Olyan csillagrombolókból amik önmagukban képesek elpusztitani egy komplett bolygót. A flottáról Snoke talán tudhatott de Kylo-t nem tartották arra érdemesnek, hogy ezt az infót megosszák vele. A csatahajókat mindenesetre nem könnyű megközelíteni. Szükség van a pontos koordinátákra. Ehhez több lépcsőben lehet eljutni. Kylo-nak először össze kell szerelnie a maszkját. Erre egy ritus során kerül sor. Talán a Mustafaron. Ahol Vader kastélyában valami majom-szerü lény segít összerakni a maszkot. Az eljárásnál ott vannak a Renek is.

 

Mivel Hux nem érzi magát biztonságban Kylo mellett, úgy dönt áruló lesz és elkotyogja az Ellenállásnak a friss fejleményeket. Elmondja, hogy egy pusztitó flotta nyomában van Kylo és ehhez állítólag szükség van egy Wayfinder nevű szerkezetre. Az Ellenállásnak valahogy másként kell eljutni a szerkezethez mint Kylo-nak. Végül úgy döntenek, hogy szükség lesz 3PO régi memóriájára. Hogy pontosan az miként segít az rejtély, de elmennek egy dzsungel bolygóra, ahol a Tantive IV-ben rátalálnak az eltávolitott fájlokra. 

Hogy a kirakós következő kockáját is össze tudják tenni és megtalálják a Wayfindert, egy droidgyárba kell menniük, amit a Kijimi nevű sziklás hóbolygón találnak, amit az előzetesben is láttunk. Itt futnak össze azzal a kis droiddal, aki BB-8 haverja lesz. De nem ő az egyetlen új útitárs hisz összefutnak Zorrival a fejvadásszal. Lehet hogy ő lebbenti le a fátylat Rey származásáról. Van egy friss kémjelentés/teória amely szerint Rey-el születésétől fogva nagyon vele volt az Erő (még úgy is hogy senkik a szülei). Palpatine pedig egy testet keresett amely be tudja fogadni és Reyt szemelte ki. Zorri volt megbizva azzal, hogy Palpatine szellemének elvigye a gyereket de ő helyette elrejtette a Jakkun. 

 

Zorri nem csak expoziciót tol hanem elvileg meg is menti a hősöket itt a bolygón egy szorult helyzetből. Valószínűleg az Első Renddel akasztják össze a bajszukat. De Kylo itt még nincs jelen. Ő ugyanis külön utakon jár. A maszkját is használva eljut az Orákulumhoz. Ezaz a póklény ami egy bébifejen ül. 

Innentől mind a jó mind a rosszfiúk egy helyre tartanak: az új sivatagos bolygóra Pasaanara. Itt tömörül majd Rey, Poe, Finn, Kylo és a Ren lovagok is. Talán itt van a Wayfinder, talán itt kell vele valamit csinálni. A  hősök egyébként valamiféle fesztiválon is részt vesznek, ahol örülnek hogy végre együtt vannak. Aztán jön egy nagy összecsapás Kylo Rennel és a Ren lovagokkal. Rey kivágja Kylo-t a Tie vadászából majd megküzdenek. Újra Erőkapcsolat jön létre közöttük. Ahogy az ep.7-ben is megelevenedett a múlt Rey-nek úgy most is ez történik. A harc szinte látomásszerű: látjuk hogy változnak a helyszinek. Látjuk a Saga néhány fő helyszinét. Végül döntetlen lesz. Egyikük se tud felülkerekedni viszont az Ellenállásnak menekülnie kell a bolygóról. 

 

A cél végre világos: a Wayfindert a II. Halálcsillag romjaiban kell aktiválni. Mielőtt arra vennék az irányt, a hősök megpihennek azon a dzsungel bolygón ami korábban már felbukkant a filmben. Talán itt látjuk először és utoljára Leiát ahogy könnyes búcsút vesz Rey-től. A búcsúzkodások, haverkodások közepette érezni hogy ráfordultunk a Saga végére. Keserédes nosztalgia lengi be a képsorokat. Minden nagyon happy és már épp azt tervezgetik hogy akkor ezzel a Wayfinderrel meg a felkeresett flottával hogy fognak egyszer és mindenkorra véget vetni a nagy galaktikus háborúnak amikor a megbeszélést megzavarja az Első Rend. Az Ellenállásnak megint menekülnie kell: egy barlangrendszerben az a csigaszerű Klaud segít lelécelni a főszereplőknek, aki a poszteren is szerepel.

 

Végül sikerül eljutni a második Halálcsillag romjaihoz. Ami nem világos, hogy ők vagy Kylo aktiválja a Wayfindert. A lényeg hogy vagy a jók vagy a rosszak de valaki aktiválja. Csak hogy kiderül, hogy a Wayfinder amit hurcolásztak valójában nem a rejtett flotta koordinátáit tartalmazza hanem Palpatine szellemét. Aki csak itt a halála helyén tud szellemként erős lenni. A Ren lovagok végig be voltak avatva. Ők valójában Palpatine-t szolgálják. Azért vették rá Kylo-t hogy keresse meg és aktiválja a Wayfindert, mert vissza akarták hozni Palpatine-t. 

Palpatine beleszáll az egyik Ren lovagba akit Matt Smith játszik. Az is kiderül, hogy a titkos flotta nem teljes baromság volt. Tényleg létezik de az csak Palpatine-nak engedelmeskedik, aki oda is rendeli a hajókat. Közben az Ellenállás seregei is befutnak, úgyhogy megkezdődik egy grandiózus űrcsata. 

Kylo Ren nem kér Palpatine uralmából úgyhogy Rey-el összefogva rátámadnak a Renekre, köztük az egyik megszállt lovagra. Miután kinyirják a Reneket Palpatine azonnal testet vált: ezúttal Kylo-ba száll. Hogy ezután mi történik az homályos. Kylo önfeláldozó lesz. Meg is hal meg nem is - nagyon ködösek a kémjelentések. 

A legvalószínűbbnek az tűnik hogy Palpatine és Kylo is meghal, de van olyan verzió is hogy Kylo életben marad. Az MSW szerint nem hal meg véglegesen... jelentsen ez bármit is. Nyilván ez a vázlat sok mindenre nem ad választ: hol jön be Lando, mi lesz az Első Rend seregével stb. De ez a vázlatoknál igy szokott lenni. Az is lehet hogy marhaság az egész :D

Érdekes olvasmány. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 28. - 23:59, Bomarr írta:

Egy apróság:

JediPraxis azt állította, hogy az új kis droidra, D-0-ra egy Ochee nevü karakter hajóján találnak rá Pasannában. Most kijött egy játék, aminek a leírásából kiderül, hogy D-0-ba valójában egy droidkovács műhelyében futnak majd bele. Megvan JediPraxis első tuti tévedése. Van egy olyan érzésem hogy lesz több is.

 

2019. 10. 10. - 20:40, Yoda József írta:

Hát alapvetően nem sok minden változott. Palpatine-ról már rejtélyesebben ír, de ugyanúgy életben van. Reyt már nem Palpatine unokájának nevezi, csak a leszármazottjának. A végjátékban Palpatine megfiatalítja magát azzal, hogy kiszívja Reyből és Kylo-ból az energiát :D

 

Hát ha tényleg ez lesz, nem csak mi fogunk csalódni, de az eddigi haterek is minden eddiginél jobban fognak picsogni szerintem :D Reyből csinálnak egy még nagyobb Mary Sue-t kb.

Kylo-t totálisan lenullázza ez a sztori, az eddigi legérdekesebb karaktert a legegysíkúbbá teszi. Először Palpatine csicskája, majd megtér, végül meghal úgy, hogy Palpatine belelöki egy lyukba :D

 

Nem gyerekek, kizárt egy ez igaz legyen... várom a trailert, hogy megcáfolja :P

 

2019. 10. 10. - 20:55, Ody Mandrell írta:

Kár volt ezekkel megint felidegesítened. :P A trailer pedig ezeket biztos nem fogja megcáfolni, mert az érdeklődés felkeltése a dolga, nem pedig a történet poénjainak a lelövése. :D 

 

Kellemes szilvesztert! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt tapasztaltam, hogy a 9-et összességében jobban szeretik, mint a 8-at. Általában a legnagyobb bajuk a filmmel, hogy túl sok minden történik benne, mert "helyre kell tennie a 8 hibáit". Van olyan ismerósöm, aki azt mondta, hogy ez a film tök jó lenne, ha két részre lenne szedve, és ez lenne a 8-9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Yoda József írta:

Általában a legnagyobb bajuk a filmmel, hogy túl sok minden történik benne, mert "helyre kell tennie a 8 hibáit".

És ebben a legnagyobb poén az, hogy minden, amit "hibajavításnak" vélnek, az valójában az ep8-ból lett logikusan továbbgondolva. Talán csak a "Rey egy senki" rész az, ami újragondolása az ep8-ban elhangzottaknak, de ez is magyarázható azzal, hogy Kylo nem látott mindent és a maga módján, a maga céljának/felfogásának megfelelően értelmezte a látottakat (ami jellemző a Skywalker-vérvonalra).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is volt, aki megjegyezte, hogy első nézésre nehéz volt követni a sok történést, de azzal a megjegyzéssel, hogy minden nézésnél egyre jobban összeáll a film. 

Amúgy így utólag tök érdekes, hogy a két újabb trilógiánál egyaránt felrótták a zárórésznél, hogy az előző részek miatt kell sietnie - a 3-nál, hogy a film felénél jön rá, hogy bemutassa, "amiről a teljes trilógiának szólni kellett volna", a 9-nél a már említett "hibajavítás". 

 

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

És ebben a legnagyobb poén az, hogy minden, amit "hibajavításnak" vélnek, az valójában az ep8-ból lett logikusan továbbgondolva. Talán csak a "Rey egy senki" rész az, ami újragondolása az ep8-ban elhangzottaknak, de ez is magyarázható azzal, hogy Kylo nem látott mindent és a maga módján, a maga céljának/felfogásának megfelelően értelmezte a látottakat (ami jellemző a Skywalker-vérvonalra).

 

Valóban, a "javítások" szerintem nem többek, minthogy Abrams a maga stílusában vitte tovább Johnson dolgait, de attól ez még nem tagadása azoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.