Ugrás a kommentre

Rogue One spoileres topic


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Talán a film majd magyarázatot ad erre nekik is - mondjuk így önmagában, ha az ember nem Star Wars rajongó, tényleg nem tudja hová kötni ezt. Pedig azért most következetesek voltak a fordítók, hiszen a legutolsó szinkron alapján lett a Rogue One Zsivány egyes, szóval ők azért levették a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán a film majd magyarázatot ad erre nekik is - mondjuk így önmagában, ha az ember nem Star Wars rajongó, tényleg nem tudja hová kötni ezt. Pedig azért most következetesek voltak a fordítók, hiszen a legutolsó szinkron alapján lett a Rogue One Zsivány egyes, szóval ők azért levették a dolgot.

Igen, én emiatt elégedett is vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ugye a legtöbben (köztük én magam is) az eredeti szinkron szerint nőttek fel, ahol "róg egyes" volt a "fordítás". Szerintem a legtöbben nem is látták a filmet a legújabb szinkronnal (amit őszintén megértem, hisz én is inkább azzal nézem, amivel ismerem), vagy ha igen, akkor ez fel sem tűnt nekik. Az tény hogy a tengerentúlon nagyobb mítosza van a Zsivány osztagnak, ha másmiatt nem, a videojátékok miatt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ugye a legtöbben (köztük én magam is) az eredeti szinkron szerint nőttek fel, ahol "róg egyes" volt a "fordítás". Szerintem a legtöbben nem is látták a filmet a legújabb szinkronnal (amit őszintén megértem, hisz én is inkább azzal nézem, amivel ismerem),

Hát nem tudom, szerintem ma már a 95-97-es szinkron sokkal ismertebb, mint az eredeti 82-es.

 

A magyar cím pedig tökéletes, én azt látom, a szinkron kapcsán egyesek már minden téren kötözködni akarnak, még akkor is, ha az épp véletlenül nem szolgált rá. Aki az USA-ban csak felületesen ismeri a SW-filmeket, annak ugyanannyira furcsa lehet az angol cím, mint idehaza az "átlagnézőnek" a Zsivány egyes. Én e tekintetben nem látok semmi különbséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, szerintem ma már a 95-97-es szinkron sokkal ismertebb, mint az eredeti 82-es.

Hát ez biztos hogy így van. Mivel a BlueRayen is az van a TV-ben is azzal adják ma már sőt szerintem a 82-es szinkronnal hivatalos helyről már be se lehet szerezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ugye a legtöbben (köztük én magam is) az eredeti szinkron szerint nőttek fel, ahol "róg egyes" volt a "fordítás". Szerintem a legtöbben nem is látták a filmet a legújabb szinkronnal (amit őszintén megértem, hisz én is inkább azzal nézem, amivel ismerem), vagy ha igen, akkor ez fel sem tűnt nekik. Az tény hogy a tengerentúlon nagyobb mítosza van a Zsivány osztagnak, ha másmiatt nem, a videojátékok miatt

:lol::facepalm: A napp vicce. Róg egyes??? Soha életemben nem hallottam még ezt a verziót, hála az égnek. :lol: Atyaég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg azért az sem mindegy, mikor szívták magukba azt az anyatejet. Én '89-ben láttam először SW-t, amikor még bőven Róg egyes volt, de aki a '90-es évek végétől, pláne, akiknek a 2000-es években szomjaztak meg az SW tejcicire, azoknak aztán nagyon nem volt már Róg egyes. Nekik már Zsivány egyes. Azért nem szabad elfelejteni, hogy az SE jövőre 20 éves változat lesz, de lassan az ep1 is elkezdi a második X-et. Akik akkor voltak gyerekek, ma már felnőttek, és épp a saját gyerekeiket szoktatják rá az SW-re. :)

Szóval a mondat csak így állja meg a helyét: akik 25-30 évvel ezelőtt szívták magukba az anyatejjel az SW-t, azoknak lehet alap a Róg egyes. Mindenki másnak onnan már Zsivány egyes. És ha tényleg ennyire vágja az SW-t, akkor tudja is, honnan van a címben az a Zsivány egyes.

 

Megjegyzem, szerintem ez a cím azt is előre vetíti, hogy Jyn meghal, és az ő önfeláldozásának tiszteletére lesz Luke is Zsivány egyes, illetve az egység neve Zsivány-osztag. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a gáz, hogy akik az "anyatejjel szívták magukba az SW -t" azoknak itt kell magyarázni bármit is? Nem hiszem, hogy egy magyarításon fognak fennakadni akkor, amikor tudják miről van szó.

Biztos hogy nem kell magyarázni, mivel tudják, miről van szó, pontosan. :) Egyébként a zsivány szó annyira illik az egész helyzethez, mert ki is a zsivány? Aki merészen kész arra, hogy olyasmit tegyen, ami törvényellenes, veszélyes és a többség meg se próbálná (ez utóbbit már csak én képzelem hozzá :hehe: ). Szóval pont olyasvalaki, aki épp készül ellopni a Halálcsillag terveit. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, szerintem ez a cím azt is előre vetíti, hogy Jyn meghal, és az ő önfeláldozásának tiszteletére lesz Luke is Zsivány egyes, illetve az egység neve Zsivány-osztag. :hmm:

Egyetértek. Nagyon meglepődnék, ha túlélné, de amúgy akár az egész csapat is odaveszhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pablo elárulta, hogy azok a mon calamarik akiket eddig láttunk mind az anyabolygó trópusi övezetéből származnak. A Rogue One-ban fogunk először olyanokat látni akik a hideg, sarki övek környékén születtek. A werkfilmben már láttuk is kettőt közülük (az egyik a háttérben áll)

Screen-Shot-2016-08-29-at-12.38.38-PM-1024x424.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez frappáns kis újítás, hisz egy adott faj tagjait bolygónként szinte ugyanazok a külső tulajdonságok jellemezték eddig.

De azért akadt példa, amikor más-más külső tulajdonsággal is bírtak. Nass főnök eléggé elüt a többi gungától, a twi'lekek bőrszíne is a Ryloth éghajlataihoz kötött, de például Orn Free Taa is négy lekkuval bír kettő helyett. Ettől függetlenül persze dicsérendő ez az apróság, ezzel is szélesítik kicsit az SW tárházát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader kinézete, egy játékkártyán.

 

Vader.jpeg

 

A funko pop figura is azt mutatja, hogy az alsó köpenyének öv feletti része nem a mellkasvért fölött fog futni, mint az Ep. 4-ben, meg a Rebelsben, hanem alatta. Viszont a kép alapján a sisakja eléggé Ep 4-es kinézetű, és erősen vörösesek a "szemei", ami szintén az Ep. 4-hez köthetők, mert én pl. csak ott láttam, hogy az a rész vöröses beütésű az egész sorozatban (meg persze a 3-ban, amikor belülről látjuk, hogy ő mit lát kifelé). Ez így elég jó a continuity szempontjából, mondjuk én az ep 5-6-os kinézetét jobban csípem, és a RotS-os kinézete is sokkal inkább arra akart hajazni (mondjuk az a jelmez még attól is jelentősen eltért, pl. a vállrészben, meg a sisak felső részének szélességében).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Galen Ersoról (lásd: a topikját) kikerült infók alapján lehet, hogy a film eleje még az ep2-3 között fog játszódni, a klón háborúkban? :hmm: Vagy már az ep3 után, amikor Galenék bujdosnak, de Krennic rájuk lel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.