Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mai epizód: *******!!

Spoiler

Kb. az első 10 perc után azt gondoltam, hogy Dany sose kaphatja meg a trónt (se). Varys :cry:

A fenti felvetésre: nem hiszem, hogy Dany csak akkor fordult át, amikor nézte a tornyot, mivel Szürke Féreg pontosan tudta, hogy mi a dolga. Le volt ez vajazva a Makulátlanokkal előre. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Eposzi Clegaene zuhanás... csoda volt. Varys... :( Ikrek... szép megoldások mind, vizuálisan is. Szívem szakadt. Tyrion búcsúja... Nem gondolom, hogy Jamie karaktere oda lett vágva, simán csak mindenáron-mindenek felett szereti a nővérét. De tényleg. Hazatért északról... ennyi. Szeretem, hogy így tett. 

 

Dothrakik még mindig élnek, és egyre többen vannak, látva az előzetest... nem értem, "imádtam" a seregük halálát, hátborzongató volt, tökéletes... páran visszajutottak,l okés, de... mindegy, ez a legkevesebb. Ez a rész nagyon bejött, minden jelenet, A CGI zsengeségei sem hatottak nálam, belefér... az epizód vége egészen költői, le a kalappal! ;)

 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig a hatása alatt vagyok. Dany a tombolásakor pont olyan, mint Anakin, mikor Vaderré válik. Elképesztő. És Bomarr jól írta korábban. Már a régi évadokban is megágyaztak ennek, úgy, mint anno Anakinnek a buckalakó tombolással. Nem a semmiből jött, bár én nagyon reméltem, hogy Dany úrrá tud ezen lenni.

:(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 
 
 
Spoiler

A dothraki harcosok végül megmutatták, miért olyan badass harcosok. Hirtelen egy egész csapat odateleportált. Azt hittem, hogy őket a Mások kicsinálták a 3. epizódban. Hogy kerülhettek oda annyian?

Miért érezték azt, hogy Jamienek meg kell vívnia Euronnal, aki szintén odateleportált a partra, amikor épp Jamie ott bóklászott... 

Cerseit végül egy adag tégla nyomta agyon, hát mindenre gondoltam a 8 évad alatt, csak arra nem hogy ilyen halált hal... De legalább Jamie karjai között, ez szép volt.

Kezdem úgy érezni, hogy az egész évadban Bronnak van a legtöbb esze. Szépen el van valahol Égikertben és kurválkodik. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

2 perccel korábban, Donát írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Borzalmas epizód volt! 

 

Megágyaztak az őrületnek? Hát nem tudom... Bennem abszolút nem vetődött fel, hogy hirtelen bekattan, vagy ha igen, akkor sem ennyire. Bár már látszott az epizód elején, hogy olyan feje van mint egy félőrültnek. Azért azt jó lenne ha valaki megindokolná miért kellett egy egész várost szénné égetni? Asszem Bienoff mondta, hogy meghaltak a bizalmasai (plusz Jon nem dugta meg). És? Ettől meg kell ennyire őrülni? Ne röhögtessenek már. Az Anakin példa pedig abszolút nem illik ide, vagy legalábbis nekem nem jött át a párhuzam. 

 

Az utolsó részre az maradt a kérdés, melyik csalódott szereplő fogja kinyírni ezt az elmebeteg ribancot. Azért kicsit többet vártam a lezárástól még akkor is, ha nem vagyok fan.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 
7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az Anakin példa pedig abszolút nem illik ide, vagy legalábbis nekem nem jött át a párhuzam.

 

Inkább az utóbbi.

:) Durva amúgy, hogy Viserys is 22 volt, mikor megismertük, és már eléggé mutatta az őrület jeleit. Dany most 23... úgy látszik, nála is az őrült fej lett a pénzérme feldobásból.  

Lehetett látni, hogy a gyűlölet és a félelem hogyan sodorja egyre mélyebbre Danyt. Nála is ugyanúgy bekattant valami, mint anno Anakinnél, mikor lemészárolta a padawanokat, vagy épp a szeparatistákat. Hátborzongató. A legjobb epizód eddig. Ja amugy, nem a megorules mogotti motivaciora gondoltam, inkább a megorules utani megszallott pusztitasra.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Hát Dany megőrülése max a 7. évadtól lett megágyazva. Az más kérdés, hogy onnantól kezdve, hogy partra lép Westeroson, nagyon ooc. viselkedik. Mikor újranéztem a sorozatot, elég éles volt a kontraszt a 6x10 és a 7x1 közötti Dany között. Megártott neki a tenger, vagy mi? :D

 

Ezzel együtt a mai epizód tetszett, Jaime miatt akadtam ki, meg itt már inkább a korábbi részek problémái nyomják rá a bélyeget a dolgokra.

 

A következőt pedig NE OLVASD EL, ha nem olvastad el a lezárásról kiszivárgott infókat korábban:

 

Spoiler

Az utolsó részt és D&D-t viszont nem tudom mi fogja megmenteni a teljes botránytól, ha tényleg bejönnek a leak-ek... Márpedig úgy néz ki, hogy bejönnek, most is bejöttek. Annak az egésznek totálisan semmi értelme nem lesz, ha így lesz. Már csak abban bízom, hogy állítólag ugye több befejezést is leforgattak, és nem tudni, melyik kerül bele végül. Szóval remélem az a Bran-es hülyeség nem lesz a végén...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát 

 

Spoiler

És hogyan sodorta? Jele nem sok volt. Valahogy mindig a jó utat választotta. Anakint minek ide keverni? Teljesen más maga a történeti szerkezete is, hisz ő szektákba tartozott, és a feleségét akarta megmenteni mindenáron. Ráadásul Anakin mikor mészárolt le ártatlan polgárokat válogatás nélkül? A Jedik nem ér, hisz tudjuk hogy állt velük. Denerysnek mit ártottak azok a szerencsétlenek? És most tényleg azért őrült meg mert lefejezték a barátnőjét és Jon nem akart már vele intim viszonyban lenni? Hol van ez átérezhetőségében Anakin drámájához képest? 

 

A tombolásán a végén már hangosan felnevettem, annyira röhejes volt ahogy mindenkit ki akart irtani. Amúgy egyetértek, hátborzongató volt, csak negatív értelemben. Hogy lehet valamit ennyire elb*szni? :( 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@Donát 

 

  Spoiler elrejtése

És hogyan sodorta? Jele nem sok volt. Valahogy mindig a jó utat választotta. Anakint minek ide keverni? Teljesen más maga a történeti szerkezete is, hisz ő szektákba tartozott, és a feleségét akarta megmenteni mindenáron. Ráadásul Anakin mikor mészárolt le ártatlan polgárokat válogatás nélkül? A Jedik nem ér, hisz tudjuk hogy állt velük. Denerysnek mit ártottak azok a szerencsétlenek? És most tényleg azért őrült meg mert lefejezték a barátnőjét és Jon nem akart már velem intim viszonyban lenni? Hol van ez átérezhetőségében Anakin drámájához képest?  

 

Hát ha csak koca nézőként követed a sorozatot, akkor nyilván sehol. Nekem a szívemhez nőtt a sorozat és a karakterek is. Ugye újra is néztem a régi részeket, ami nem árt ilyenkor, hogy lásd az esetleg korábban elvetett magvakat. Mintha az EpIII-n ki lennél akadva, hogy hol volt megágyazva Anakin átállásának aztán közben már rég elfelejtetted az EpI-II-t... arról nem a sorozat tehet ugyebár.



De vegyük végig:

1. Adott egy jószívű karakter,

2. aki arrogáns,

3. hajlamos néha az agresszióra agresszióval felelni.

4. Küldetés tudattal felruházva - én többet akarok, más vagyok, mint az átlag.

5. A jószíve miatt szeretne mindenkin segíteni, de amikor megmérettetik, könnyűnek találtatik, és

6. egy delejes őrületbe zuhanva ártatlanok tucatjait mészárolja le.

 

Így jobban végiggondolva, jah, tényleg nincs párhuzam közte, meg Anakin között. :whistle:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Ezek között van olyan mi igen kétséges, bár aláírom, hogy akár ez is lehet. Viszont ez az Adolf Hitlert megszégyenítő viselkedése ebben a részben nem kicsit érthetetlen, bármilyen utat is járt be korábban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Yoda József írta:
  Spoiler elrejtése

Amúgy ezt a látomast anno sokan benéztük :) Mindenki hóval borított tróntermet látott benne, de a mai rész után már egyértelmű, hogy az ott bizony hamu, és nem hó!

 

Képtalálat a következőre: „iron throne snow”

 

Spoiler

 

A következő rész előzetese alapján hó lesz az.


 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Hitlerként Cersei viselkedik, Ody... :) a bunkerben mondott olyanokat a bajszos, az utsó napokban, kb. Már nem létező seregeket és eseményeket remélve. ;) Szépen átültették, mosolyogtam. A pincében eljövő közös halál pedig amilyen "egyszerű" olyan zseniális, szerintem. Trónokos. Meglepő, semmi extra, mégis epikus és "valóságos"... ;) 

 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Sikerült túltenni a deresi csatán. Egy középkori várostrom ilyen valósághű ábrázolását még nem láthattuk a sorozatban... csak épp itt egy sárkány volt az óriáságyuk helyett. Valahogy így nézhetett ki Konstantinápoly eleste vagy a Sacco di Roma anno. Civilek lemészárlása, fosztogatások, nemi erőszak... totális őrület a köbön. 

 

- Voltak túlélő dothrakiak, ezt a harmadik részben is láthattuk. Egyébként nem sokat láttunk belőlük, csak néhány lovast. Szerintem ez belefér. 

- Varys életének tragédiája ez az epizód. Talán őt sajnálom a legjobban, hiszen ő valóban egy prosperáló és békés királyságot akart. Pártfogolta a fiatal Daeneryst, és Tyriont is megszöktette a kivégzés elől. Ők ketten közvetlen felelősei a halálának. 

- Az Arany Kompánia vicc volt, bár nyilván zsoldosok lévén, miután meglátták, hogy mire képes egy sárkány, ráadásul a vezérük is meghalt, nem igazán harcolhattak az első sorokban. Első részben 20,000 katonáról van szó, ennyien nyilván nem álltak mind a várfal előtt.

- Qyburn-nal saját teremtménye végzett. A Cleganebowl-ban nem csalódtam, azt kaptam, amit vártam. 

- Nem gondolom, hogy kukázták volna Jaime karakterfejlődését. Az életében Cersei mindig is viszonyítási pont volt, igazán soha nem tudta elengedni. Érzésem szerint, Cersei azonban itt nem sokat mutatott valós természetéből, őt olyannak képzeltem, aki a végletekig ragaszkodik az életéhez, őrjöng stb. ehhez képest Jaime karjaiban elfogadta a sorsát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Szerintem bőven korábban is meg volt ágyazva annak, hogy Dany mivé válhat. Időnként kegyetlen volt korábban is, és nem egy megbocsátó típus. A 3. évadban a rabszolgatartók lemészárlása sem egy "tisztességes" katonai akció volt. Értem ez alatt, hogy alapvetően csalással szerezte meg tőlük a Makulátlanokat, aztán amit művelt velük, az mészárlás volt tűzzel, fegyverrel, bármivel. Valószínűleg mindenki elítéli azokat a mestereket azért, amit és ahogyan csináltak, de esélyük sem volt. Üzenet: nem tetszik, amit csinálsz, elveszem, amid van és kell nekem, ráadásul még tűzhalálra is ítéllek. Az elején még lehetett azt mondani, hogy akiket lemészárolt, megérdemelték, csak éppen idővel túlment azon, amit még jogosnak, vagy bármi másnak lehet nevezni, és végül már az áltatlanok sem számítottak. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi váltotta ki belőle ezt a gyűlöletet? Ráadásul irracionális az egész mert most kb. mindenkitől elvágta magát. Egyáltalán mi volt a célja? A csatát már azelőtt megnyerte, hogy beindult volna. A karaktert ezzel a tettel kb. olyan mélységbe lökték mint ahol a többi féreg van. Denerys is egy lett közülük. A különbség, hogy ő még él. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Nagyjából sorban elveszített mindenkit, akit szeretett és/vagy fontos volt neki. Vagy aki még él, arról is úgy gondolja, hogy elárulta, ráadásul felismerte, hogy neki Westeroson nem sok babér terem, mert az emberek abszolút nem fogják szeretni őt. Eddig mindenhol megváltóként tekintettek rá (tegyük hozzá: főleg felszabadított rabszolgák), most meg szembekerült egy olyan hellyel, ahol messze nem látják szívesen, és még sorozatban érték a katonai balsikerek is, melyekkel párhuzamban veszítette el a szövetségeseit. lásd: előző évad.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 

  Spoiler elrejtése

De mi váltotta ki belőle ezt a gyűlöletet? Ráadásul irracionális az egész mert most kb. mindenkitől elvágta magát. Egyáltalán mi volt a célja? A csatát már azelőtt megnyerte, hogy beindult volna. A karaktert ezzel a tettel kb. olyan mélységbe lökték mint ahol a többi féreg van. Denerys is egy lett közülük. A különbség, hogy ő még él. 

Megmondta Jonnak is: legyen akkor félelem. Hát lett. Gondolom úgy volt vele, hogy akkor tart egy hatásos erődemonstrációt, és senki sem mer vele szembeszegülni. Ha jól tudom, anno Hódító Aegon is így hódította meg Westeros: Balerion, az Iszonyat hátán lovagolva, és pl. rommá zúzva Harrenhalt. Dany családjától ez nem áll távol, csak eddig úgy tűnt, hogy Dany az értelmesebb részébe tartozik a familíának. Ahogy mondani szokás, teher alatt nő a pálma, hát Dany rendesen megroggyant a teher alatt és kiderült, milyen is valójában, illetve hogy milyen sötét tettekre képes. Imádom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, MissKarrde írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Talán bebizonyíthatta volna, hogy ő más és akkor megszereti a nép. A diktátorok uralkodnak terrorral. Nekem nagy csalódás lesz ha nem nyírják ki a végén.

14 perccel korábban, Donát írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Vajon mit lehet az őrülteken szeretni?

:hmm: Nálam most lett kuka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Nem Danyt imádom, Te.

:D A fordulatot, ahogy felépítették és erre vitték. Néztem a részt, és konkrétan hidegrázós volt, amit ebből kihoztak. Pont úgy éreztem magam, mint Jon. Pont azt az arculcsapást, zavarodottságot éreztem, és teljesen megleptek ezzel. :clap: Danynek innentől vesznie kell szerintem is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

Sok "rajongó" a tündérmesét várta. A jóságos Jon és Daenerys együttesen legyőzik a gonosz Cersei-t és majd együtt uralkodnak a Vastrónon. Hát nem. A készítők itt tökösek voltak és beleálltak. Így nálam majdhogynem kiküszöbölték azokat a logikátlanságokat, amelyek az egész évadban fennállnak, gondolok itt a seregek méretére (északiak, dothrakiak) vagy arra, hogy míg az előző részben Dany bénázott a sárkánnyal, most pillanatok alatt, minden veszteség nélkül felégeti az összes Skorpiót és a Greyjoy-hajóhadat. Kicsit az is zavart, hogy valódi ostrom helyett inkább csak mészárlást láttunk: nem sok, Daenerys oldalán harcoló katona halálát láthattuk, amely kicsit visszás.

 

Még annyi, hogy végre Euron karakterét is lezárták. Szerintem vele nagyon mellélőttek a készítők, ripacs és piperkőc volt, a rossz értelemben utáltam minden játékpercét (vele szemben, Joffrey és Ramsay is borzalmas emberek, de kitűnő karakterek voltak). Még az az összecsapás Jaime-vel is olyan semmilyen és béna volt, majd a végén a kínos szövegelése. 

 

Vajon most mit gondolhat az a sok értelmes szülő, aki a gyerekét a Daenerys után nevezte el (pár napos hír)?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Ody, nyugi, meg fog halni... nincs más út.  (Beugrott most Douku, ahogy a Geonosison ígéri, hogy meg fognak halni...) :lol2:

 

Igen, mást vártunk, bírtam a csajt, szépek voltak együtt Jon-nal, stb. És jó, hogy nem tündérmese, jaja. Szegény Drogon... lehet, hogy együtt kell aláhullniuk. :(

 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem lepődtem meg, hogy ezt tették vele. Sőt, annak idején valami hasonló véres, sötét fordulatot képzeltem el. Ez pont beleillik abba a brutális és örök reménytelenséget árasztó érzésbe, amit ez a széria és világ áraszt magából. Már hosszú évek óta nem nézem  a sorozatot. Bomarr és a többiek leírásaiból követem, hogy kivel mi történik. Annak idején az első négy könyvet megvettem és elolvastam. A harmadik könyv második felétől már úgy éreztem hogy nem is érdekel a vége. Az ötödik könyvet már csak könyvtárból kölcsönöztem ki, de ott is több oldalt átugrottam, mert untam. A TV -szériát pedig már a Vörös Nász óta nem követem. Ahogy olvastam, hogy mik történtek még, örülök, hogy nem követem. Már csak minimális kíváncsiság él bennem, hogy kivel mi történik. De ez a széria brutalitás, sokkfaktor túllépés, kegyetlenség és szereplők kinyírása terén már bőven túllőtt nálam a célon, nekem már sok. Vagy inkább sokk. Azt  sem nehéz kitalálnom mi lesz a sorozat vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem azt kaptam, amire számítottam, de ezzel együtt nem vagyok bosszús.

Spoiler

 

Az ostrom elképesztő volt, mind megvalósításában, mind belegondolva abba, hogy a "braker of chains" Sárkánykirálynő épp most mészárol le egy egész várost, tele ártatlan emberekkel, csak mert Westeroson nem szeretik... :(  Dany egészen a 8. évadig nagyon szimpatikus volt, és ugyan voltak jelek arra, hogy a jószívűség és igazságosság mellett van benne egy nagy adag keménység, és kegyetlenségre is képes, de mégis, nem véletlenül tartotta Tyrion és Varys jó embernek, akiből jó uralkodó válhat. Valami elromlott azonban, amióta Westerosra tette a lábát. Megtalálta szerelmet, de nem nem kapott alattvalói szeretetet, miközben elvesztette két gyermekét és leghűségesebb barátait. Ráadásul Jon is elárulta..

Nos, Varys hamarabb rájött, hogy tévedtek, mint Tyrion, vagy Jon, akiknek ez már csak akkor esett le, amikor hiába zúgtak a harangok és adták meg magukat a védők, Dany mégis elkezdte a város pusztítását. Varys szegény. :(

Úgy látszik, hogy a kegyetlenség kódolva van a Targaryenekbe, amit a tragikus veszteségek még Dany-ből is előhoztak, és hogy Jon nem az ő érdekei szerint járt el, az volt az utolsó csepp a pohárban. Jon ezt nem tolerálhatja. Én arra tippelek, hogy ő fogja megállítani/megölni, hiába szereti. Jon nem Jamie, az ártatlanok és az igazság védelme nála mindennél előrébb való.

 

Jamie gyakorlatilag a biztos halálba ment Cersei miatt, és noha ez kicsit csalódás, de nem mondanám, hogy agyoncsapták a karakterfejlődését, hiszen pont ezzel bizonyította be, milyen ember: a bajban nem hagyta magára a nőt , aki miatt annyi szégyenteljes dolgot művelt, pedig már nem látta olyannak, mint régen. Nekem ez tetszett.

 

Összességében úgy érzem, hogy a sorozat vége sokkal egyszerűbb és letisztultabb lett, mint amilyenre mindenki számított, ez már eddig is kiderült abból, ahogy legyőzték az Éjkirályt és ahogy most legyőzték Cerseit, és ez sokaknak (némileg nekem is) csalódás. Az utolsó részben sem számítok semmi meglepőre immár. Dany-nek meg kell halnia, ez az egy fix most már, és a végén lehet, hogy Bomarrnak lesz igaza: megszűnik a Vastrón, mert Jon nem hiszem, hogy Királyvárban akarna uralkodni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.