Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Dehogy hozna.

1 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Kenobi meg önmagában nem akkora karakter, hogy tömegeket vonzzon a moziba - ez még a Solo filmnél sem sikerült - , és McGregor sem egy nézőmágnes szupersztár.

Pedig szerintem benne van a pakliban. Obi-Wan nagyon népszerű karakter, ahogyan McGregor alakítására is nagyon sokan kíváncsiak lennének. A Solonál eleve sokakat eltántorított Ford hiánya és a "nevesincs" új színész. Ráadásul a Solo rossz időben is jött, rossz marketinggel, ezekhez a tényezőkhöz képest nem hozott rosszul. Ha Obinál jobban csinálják ezeket, akkor lehet keresnivalójuk.

Azt persze bele kell kalkulálni, hogy az egyre több SW alkotás elveszi az újabb darab körüli szenzációt. Ma már az önmagában nem kelt akkora szenzációt és érdeklődést, hogy jön egy SW film, sokkal jobban meg kell támogatni az alkotásokat ahhoz, hogy igazi anyagi siker legyen.

1 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

At RO-nál volt egy jó alapcselekmény - a HCS terveinek megszerzése - ami köré írtak egy jó sztorit tök ismeretlen szereplőkkel. Ez érdekes volt és jöttek a nézők.

De ezt már csak utólag látjuk így. Eredetileg nem tudtuk, hogy a HCs terveinek megszerzése mennyire jó alapcselekmény, ahogyan azt sem mennyire lesz jó a sztori, kik lesznek a szereplők stb.. Őszintén szólva, én attól a filmtől sem vártam semmit. Abszolút hidegen hagyott, hogy megnézhetek pár lázadót, ahogyan megszerzik a HCs terveit és ennyi. Tudtam, hogy a küldetés sikeres lesz, ha új szereplők lesznek, akkor el kell tüntetni őket valahogy, nem vártam fordulatokat. Az már a készítők zsenialitása volt, hogy a szabotázzsal egy hatalmas csavart tudtak adni az egésznek, illetve hogy remek karaktereket adtak a sztorihoz.

De pont egy ilyen váratlan csavar lehetősége simán megvan Kenobinál is. Ugyanúgy hozhatnak be tök jó új karaktereket, de Obi mellé elővehetik Mault is, aki sok újgenerációs rajongó kedvence. És persze adódik a kérdés, mit keres ő itt, honnan került elő stb.. Igazából egy Obi-Wan film előzetesen szerintem érdekesebbnek ígérkezne, mint amilyennek a RO tűnt anno.

1 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Egy mozgalmas OB1 történet az Ep4 előtt totálisan ellentmondana az eredeti trilógia által sugalltaknak - persze ezt már az idióta rajzfilmek is megteszik, de szerencsére azokat nem túl sokan nézik .

Na ennek a mondatnak minden pontja őrületes baromság. Egy mozgalmas Kenobi-történet a 3-4 közt nem feltétlenül mondana ellent az eddigieknek, csak ügyesen kell megvalósítani.

A rajzfilmek egyrészt nem idióták, másrészt szintén nem mondanak ellent semminek. Igazából azt nem értem, hogy ha egyszer nem is követed azokat a nyomorúságos animációs sorozatokat, akkor honnan a francból szeded, hogy idióták vagy hogy ellentmondanának bárminek is... Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy nem nézem a S.H.I.E.L.D. sorozatát, de nyilván fos és szembemegy a MCU filmekkel, mert hát biztos úgy van. Elvégre ha én vmit csak egyféleképpen tudok elképzelni, akkor az csakis úgy lehet.

Az meg tudtommal szintén nem igaz, hogy az animációs sorozatokat nem nézik sokan. A maguk műfajában sikeresek és jó számokat produkálnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Bence1997 írta:

Mondjuk csak egyet írok:

A Solot behíresztelték, alig várta valaki - sőt megmerem kockáztatni, hogy senki se várta, itt a fórumon ez igaz volt - csak az alvilág és Alden szereplése volt az, ami tartotta szerintem a lelket.

A Kenobi film viszont már azóta vágyálom mindenki számára, amióta bejelentették, hogy jönnek a spin-off filmek. Mindenki Ewant akarja, így már szerintem ezzel lehetne többet hozni, mint a Solo. A történet a kulcs, mert ha az is jó, akkor garantált siker lehet. :)

Itt köeted el a hibát.

 

em mindenkiszámára. Csak rajongók számára. Ők pedig kevesen vannak ahhoz, hogy anyagilag sikeressé tegyenek egy mozit.

 

ahhoz sokan vannak, hogy pl. tömegesen lepontozzák a nekik nem tetsző kommenteket, de sikeressé nem tesznek egy mozit. lásd Soio.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk abban van valami, hogy az Obi film annyiból rizikós, hogy tényleg nehéz jó sztorit írni egy remetének. Egyébként a a másik topikban idézett forrás szerint a film parkolópályára került. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Itt köeted el a hibát.

 

em mindenkiszámára. Csak rajongók számára. Ők pedig kevesen vannak ahhoz, hogy anyagilag sikeressé tegyenek egy mozit.

 

ahhoz sokan vannak, hogy pl. tömegesen lepontozzák a nekik nem tetsző kommenteket, de sikeressé nem tesznek egy mozit. lásd Soio.

Mivel a mindenki alatt az SW rajongókat értettem. :)

 

Node nem csak az emberek, de a fanok se voltak annyira felhypolva a Solo miatt, ezért is - meg az erős konkurencia miatt is - lett ez a sivár eredmény. A Kenobi Ewannal máris jobb pozícióból indulna, a történet a kérdéses, de ezt még korai megmondani, lévén azt se tudjuk, hogy most milyen film lesz a IX után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Hát én egyelőre túlságosan nem kezdenék bizakodni. Egyrészt ez a fickó félig bolond, másrészt ennek megfelelően amit mond annak nem igen van értelme. Lucas a Disney-nek dolgozva besegítene egy Obi-Wan filmben? Így első hallásra én elég szkeptikus vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
11 perccel korábban, Darth Gabréliusz írta:

Helló! 

AZ KIRÁLY!!! (Jobban várom klasszisokkal mint az "Episode IX"-et!!! < -- Ez BIZTOS!!!)  

Sajnos, ha jól tudom, akkor ezt  nem erősítette még meg autentikus információforrás. Mondjuk, nem is cáfolta. 

Amúgy, nagyon bizakodó vagyok és várok egy spin offot a kevdenc sw karaktetemről. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az MSW is hallott a lehetséges Obi-Wan sorozatról, de amikor hozzá jutott az infó akkor a projekt még nem kapott zöld lámpát. Az SWNN viszont úgy tudja hogy meglesz. Igazából ez az egyetlen sorozat pletykánk, ami úgy tűnik hogy nem légből kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én filmként elleneztem a dolgot nem tartottam volna jó ötletnek egy visszavonult remete Jedi-ről csináljanak egy filmet ami nem igazán egy jó alapanyag egy ízég-vérig SW filmhez. De egy mini-sorozatnak kifejezetten tetszik ott lenni elég idő elmerülni a karakterben, nagyobb drámát adni egy talán lassabb tempóval. Nem lepődnék meg ha ez lenne a Celebration nagy bejelentése.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam még mindig az a nagy kérdés vele kapcsolatban, hogy mit csinálna? Egy remete élete arról szól, hogy magába száll és gyakorlatilag nem csinál semmit. Na most Obi remete a sivatag közepén. Erre elég nehéz érdekes sztorivonalat felhúzni. Persze csak ha nem viszik bele Mault. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Tatooine nem egy annyira unalmas bolygó, hogy félni kéne hogy Obi-Wan csak a kunyhójában fog malmozni. Eleve Obi-Wannak küldetése van ott: meg kell védenie Luke-ot és meg kell akadályozza hogy bárki rájöjjön a fiú kilétére. Ráadásul Luke rögtön felismerte Obi-t, tehát korábban találkoztak párszor. Láthatjuk ezt is. A film nyilván a Tatooine-i 18 év legérdekesebb részét fogja megmutatni. Az is lehet hogy Obi kénytelen lesz elhagyni a bolygót egy kis időre.

Egyébként Obi-Wan remeteségével már az egyik képregény is foglalkozott (Luke rátalált Obi naplójára és abból megismerte az egyik kisebb kalandját.... kifejezetten jó sztori volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről nagyon sokat beszéltünk már korábban. Nem szükségszerű egy Obi-Wan film (ha leszámítom a rajongói attitűdöt), nem is lesz egyszerű olyan sztorit alárakni, ami önazonos, jól passzol a képbe, mégis izgalmas, viszont nem is lehetetlen. Ez egy olyan kihívás, amit meg lehet ugrani, onnantól pedig egy ilyen alkotás csak nagyon népszerű lehet.

 

Maul visszaemelése immáron a filmes univerzumba is, akár jó kiindulópont is lehet. A Solo2 esetében nagyon rezeg a léc, ha nem csinálják meg, akkor vagy egy alvilági témájú film kell, vagy akár egy Kenobi-film, amiben újra elő lehet venni a zabrakot, vagy akár Qi'ra-t is. Ez egy olyan szál, amit szerintem mindenképp folytatni kellene, úgy adna igazán értelmet a Solo lezárásának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan már jelen tudásunk szerint is baromi sok mindent csinált tatooine-i élete alatt (megölte Mault, találkozott Ezrával, egy ideig egy jawa homokkúszón is dolgozott, több alkalommal is megvédte a Lars farmot Jabba bérenceitől). Szóval egyáltalán nem igaz rá már most sem, hogy magába szállt és gyakorlatilag nem csinált semmit. Tulajdonképpen erről sosem volt szó, csak valahogy úgy olvadt be a köztudatba, hogy Ben 18 éven át kuksolt a kunyhójában, aztán ennyi. Pedig semmi sem szól az ellen, hogy ne legyenek tevékenyek azok az évek. Tatooine is elég veszélyes hely, és Luke-ra is leshetnek még külső veszélyek szép számmal. Még a bolygót is elhagyhatja. És Mault még csak bele sem kell keverni (eleve nem is lehet, hiszen Maul a Rebelsig azt sem tudta, hogy Kenobi él).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Azért a Tatooine nem egy annyira unalmas bolygó, hogy félni kéne hogy Obi-Wan csak a kunyhójában fog malmozni. Eleve Obi-Wannak küldetése van ott: meg kell védenie Luke-ot és meg kell akadályozza hogy bárki rájöjjön a fiú kilétére. Ráadásul Luke rögtön felismerte Obi-t, tehát korábban találkoztak párszor. Láthatjuk ezt is. A film nyilván a Tatooine-i 18 év legérdekesebb részét fogja megmutatni. Az is lehet hogy Obi kénytelen lesz elhagyni a bolygót egy kis időre.

Egyébként Obi-Wan remeteségével már az egyik képregény is foglalkozott (Luke rátalált Obi naplójára és abból megismerte az egyik kisebb kalandját.... kifejezetten jó sztori volt).

 

A Kenobi c. Legends regény témája pl. egész jó kis kezdete lehetne a sorozatnak, mert ahogy abból is kiderült, egyáltalán nem volt unalmas Ben élete, sőt, pedig ott még Luke nem is került képbe, mert egészen kicsi volt. Ha kibővítik a későbbi évekkel, amikor már Luke, a kettőjük találkozása és egyéb bonyodalmak is színre léphetnek, kifejezetten izgalmassá válhat a történet.

 

A fenti regényről egyébként kiderült, hogy csak azért nem kánon, mert 2013-ban írták, de legalább a története egyébként simán azzá tehető lehetne, ha a sorozatba beemelik. Nekem tetszene ez a vonal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

 

A Kenobi c. Legends regény témája pl. egész jó kis kezdete lehetne a sorozatnak, mert ahogy abból is kiderült, egyáltalán nem volt unalmas Ben élete, sőt, pedig ott még Luke nem is került képbe, mert egészen kicsi volt. Ha kibővítik a későbbi évekkel, amikor már Luke, a kettőjük találkozása és egyéb bonyodalmak is színre léphetnek, kifejezetten izgalmassá válhat a történet.

 

A fenti regényről egyébként kiderült, hogy csak azért nem kánon, mert 2013-ban írták, de legalább a története egyébként simán azzá tehető lehetne, ha a sorozatba beemelik. Nekem tetszene ez a vonal. :)

Ha csinálnak egy nagyobb költségvetésű sorozatot, nem hiszem, hogy egy - azóta már Legends - könyvet fognak követni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Donát írta:

Ha csinálnak egy nagyobb költségvetésű sorozatot, nem hiszem, hogy egy - azóta már Legends - könyvet fognak követni. :) 

Olvastam a regényt. Szerintem nagyon sok mindent lehetne belőle meríteni, ha tényleg megcsinálnák. Szinte minden benne van, amit Kenobi a tatuini évei alatt átélhetett. De ott vannak a kánon képregények (Obi-Wan naplója), vagy a Rebels, ami lezárja a Maul és közte lévő konfliktust. Ezért is tartom feleslegesnek az Obi-Wan filmet/sorozatot. Már mindent tudunk, ami vele történhetett ebben az időszakban, ha meg ettől nagyon eltérnek (pl. ha valamiért más bolygóra is ellátogat), az erőltetett lenne szerintem. Helyette jobb ötletnek tartanék egy Darth Bane, vagy a Ren lovagokról szóló sorozatot, ha már ezeket is pletykálták. Sajnos az "Obi-Wan tatuini mindennapjai" lehetőséget sosem tartottam elég erősnek ahhoz, hogy filmre vigyék. Nem zárom ki, hogy majd rám cáfolnak, de egyelőre az összes egyéb SW projekt jobban érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából egyáltalán nem szükséges egy ilyen film/sorozat. De ha belegondolok, hogy ismételten láthatnám Ewan McGregort, mint Obi-Wan Kenobi, hát nagyon felcsigáz a projekt. Kicsit olyan, mint ha folytatódna tini korom kedvenc története (SW I-II-III), ami nagy hülyeség, mivel ilyen már létezik, sőt hamarabb is létezett. :D  

Ha nem McGregor lenne (kizártnak tartom) akkor értelmetlen az egész, ha viszont hivatalos lesz, akkor meg az lesz a bajom, hogy ez miért csak a 3. sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Már mindent tudunk, ami vele történhetett ebben az időszakban,

Azért mert mi nem tudunk érdekeset és újat kitalálni a témában az nem jelenti hogy ők sem.... :) De igazából azért várnám ezt a projektet, mert szerintem Ewanban még bőven van lehetőség. Tudna mit kezdeni a karakterrel, új arcát tudná megmutatni és ez most kb. soha vissza nem térő lehetőség. Még várnak pár évet és már túl öreg lesz a dologhoz.

A lehetőségek tárházából pedig csak egy: Klón-háborús flasback/visszaemlékezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Már mindent tudunk, ami vele történhetett ebben az időszakban

Kérlek, meséld már el, mert én elég keveset tudok Ben Kenobi eme időszakáról, de baromira érdekelne minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Obi-Wan már jelen tudásunk szerint is baromi sok mindent csinált tatooine-i élete alatt (megölte Mault, találkozott Ezrával, egy ideig egy jawa homokkúszón is dolgozott, több alkalommal is megvédte a Lars farmot Jabba bérenceitől).

A kérdésedre válaszolva: Hát pár órája konkrétan te is felsoroltad ezeket a példákat. Ezeken kívül még miket szeretnél látni, hogy csinált? Max. azokat, amik a Kenobi regényben is szerepeltek, ha áthoznák a kánonba (pl. harc egy krayt sárkánnyal, találkozás a buckalakókkal, elmélkedés a múltról és Luke-ról, esetleg beszélgetés Qui-Gon mesterrel stb.). Ebben a történetben szerintem nincs több. De a Lucasfilm szerint lehet hogy még van. Majd kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, mui-ruy írta:

Ebben a történetben szerintem nincs több.

Khm... :)

2017. 09. 30. - 22:45, Bence1997 írta:

Ha egy EpIII-IV között játszódó Obi-wan film lesz majd később, akkor egy olyat eltudnék képzelni, ami olyan 4-5 évvel az EpIII után játszódna. Ekkor már egy ideje a Tatooine -on lenne Obi, már egy Tatooine -i bolygót ismerő, vénesedő Kenobit látnánk, aki még tanulgat egyetsmást egykori mesterétől, Qui-Gon -tól - így Liam Neeson visszatérhetne, mégha hangként is :)

 

Egy kalandos történetet is írhatnak köréje. A Birodalom uralkodásának még a kezdeti stádiumában lenne, de érezhető lenne még a Szenátus hatalma. Kenobi a főhős, de melléje kellenek mások is, így akár Owen és Beru megformálói is megjelenhetnek. Új tatooine -i szereplők is felbukkanhatnak.

Én egy olyan történetet szívesen megnéznék, amiben Ben összetalálkozik 2 menekülttel a Tatooine -on: egy női jedivel, és egy klónnal. A klón ellenállt a 66 -os parancsnak, és segített a jedinek megszökni, és még most is bujkálnak. Obi besegít nekik, ám tudja, hogy ha megérzik őket, akkor a birodalom rátalálhat, és ezzel együtt Luke -ra is. Ellenségként én itt behoznák egy Inqvizítort. Miért ne? A Rebels sorozatot illetve a most futó DV képregény-sorozatot nem ismerőket is meg lehet győzni. Ha az Inqvi egyedül lesz, és a végén Obi -ék megölik őt azzal el van intézve. Meghát nem kell említeni az Inqvik szervezetét, így amikor egy csak a filmeket figyelembe vevő SW fan megnézi a filmet, akkor összetudja rakni a képet, hogy: "hát van Palpi, meg Vader, emellett meg egy ilyen is volt szolgaként, akit most kinyírtak, szóval gond egy szál se" akkor megvan oldva a helyzet.

És egy ilyen film nem csak az Erő és a Tatooine bolygó jobban megismerését tartalmazná, hanem azt is, hogy Obi miként tud egy klónnal nyugodt körülmények között beszélgetni a régmúlt ismeretében, illetve mit váltana ki belőle egy újabb jedi jelenléte. Továbbá a film bemutatna egy folyamatot Obi-wanban: A film elején - a RotS után 4-5 évvel - Obi tanulgat Qui-Gontól - tkp. az utolsókat - miközben védelmezi Luke -ot, de próbál segíteni az embereknek, és leakarja győzni a birodalmat. A múlt kínozza őt, és régi sebek törnének elő belőle, amikor a jedit és a klónt is meglátná. A film 2/3 -ánál az Inqvizítor megölné a női jedit, így Obi-wannak együtt kell dolgoznia a klónnal, aki a végén halálos sebet kap, így az utolsó beszélgetése Kenobival lenne. Obi-wan ezek után megváltozna, a film végén Qui-Gon is elbúcsúzik tőle, és ezek után Obi-wan Kenobi szeme előtt csak egy cél lebeg: megvédeni Luke -ot, hogyha majd eljön az idő, akkor ő legyen az Új Remény.

Egy ilyen történet szerintem remek lenne, én legalábbis így képzelnék el egy ilyen filmet. :)

Itt lenne egy működő koncepció. ;) Persze az, hogy egy inqvizítor szerepeljen egy élőszereplős filmbe picit fura lenne egy animációt nem néző embernek, de egy élőszereplős sorozatban simán működhetne ez a sztori. Na meghát Maul feltűnése a garancia arra, hogy nem restek rizikósabb pályákra lépni a készítők. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.