Ugrás a kommentre

EPIX spoilermentes topik


Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nevezheted flexibilis kockalabdának vagy fűszeres kávédobnak, tök mindegy :) , a mondandóm lényegét nem változtatja meg: nem voltak olyan részletek kidolgozva, mint amiket te felsorolsz, csupán a végkifejletet vázolták fel elnagyoltan.

Akkor lényegében egyet értünk ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ilyen ping pong a prequelben is volt. Palpatine-t megöregitették az ep.2-re mert volt egy olyan koncepció, hogy majd csúfra öregszik. McDiarmid be is lett emiatt alaposan sminkelve. Aztán az ep.3-ra visszafiatalodott mert jött egy új koncepció ami szerint nem is öregszik csúnyára hanem helyette a villámoktól lesz rút. Meglátjuk a sisak dolgot hogy kezelik de szerintem az messze jobban és könnyebben magyarázható.

Igen, ez egy jó példa. Rávilágít arra, milyen problémák fakadhatnak az ad-hoc döntésekből. Mondjuk ettől a film lehet jó, sőt. Akiknek nem tetszik az EpII / EpIII alighanem ők sem azzal indokolják, hogy Palpatine furán öregedett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Abrams tudja ezt, ami jó, tehát felesleges attól tartani, hogy csak a VII-et venné figyelembe. 

Meg szerintem a fölötte állók, mint például Kennedy nem is hagynák, hogy ne vegye figyelembe az ep8-at. Eleve mi értelme úgy trilógiát csinálni, hogy az egyik részt ignorálják? Ez a "nem veszi figyelembe az ep8-at" most pont olyan fölösleges és alaptalan félelem, mint az, hogy a Disney nem fogja figyelembe venni az ep1-2-3-at.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Yoda József Más is úgy gondolta, hogy tisztázni kell itt az ellentmondásokat, ezért írt egy remek cikket a témáról. :) Angolosok előnyben.

 

CLARIFYING J.J. ABRAMS’ RECENT STATEMENTS ON RIAN JOHNSON’S DIRECTION WITH THE LAST JEDI

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bence1997 írta:

Na itt is előjön az, mint a 8 -nál: egyes vagy többesszám? Jajj... :D

Szerintem itt ez nem játszik, mármint nem úgy mint a TLJ-ben ott ugye az angolból nem derült ki hogy Jedi vagy Jedik, de itt ha Skywalkerek lenne akkor angolban Skywalkers lenne, persze magyarul lehet jobban fog hangzani a többes szám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a cím egy konkrét Skywalker-re vonatkozik majd. De melyikre? :D Azért gondolom ezt, mert a Rise of the Skywalker kicsit máshogy hangzik, mint az hogy The Rise Of Skywalker. TROS. Majdnem olyan, mint a ROTS. 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem itt ez nem játszik, mármint nem úgy mint a TLJ-ben ott ugye az angolból nem derült ki hogy Jedi vagy Jedik, de itt ha Skywalkerek lenne akkor angolban Skywalkers lenne, persze magyarul lehet jobban fog hangzani a többes szám.

A cím szerintem ugyanolyan trükkös, mint a TLJ -é volt. Hiszen ha egyes szám, kire utalhat. De van egy másik lehetőség: ha a Skywalker cím mint maga a család szerepel a címben, akkor nem kell feltétlenül a többesszám (-s végződés) mert Skywalker family s nélkül van, szóval magyarban meglátjuk melyik utat követik.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A cím szerintem ugyanolyan trükkös, mint a TLJ -é volt.

Pedig nem. A Sith-nek és a Jedinek angolban nem létezik többes száma. A Skywalkernek van. Ezért zavarodtak bele a TLJ-be, és ezért nem trükkös a TRoS.

Ha meg az angol nem teszi oda a family-t a család neve mögé, akkor többes számot használ. The Skywalker Family or the Skywalkers.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt vannak a tippek. Kenobi tábornok és frenkie járt a legközelebb a címhez, már ami a szavakat illeti. :D 

 

Bence1997: The Bloodline End

Dzséjt: Dawn of Hope

Yoda József: The Epilogue of the Beginning

Donát: The Lost Prophecy

Kenobi tábornok: The Rise of the Resistance

Ody: Legacy of the Force

Frenkie: Rise of the Jedi

Max Stirner: The Reylo

Kargarosz: Balance of the Force

Tomcsi80: Dawn of the Jedi

RacerX: Son of Darkness

mui-ruy: The Knights of Ren

Revanshist: The New Path

Bomarr: The Final Battle

Iqvi: The fate of the jedi

Mlaci: Fate of the Force

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majdnem mindenki eltalálta a címet. Az első szót szinte majdnem mindenki. :D (a bloodline utal a Skywalker családra, így máshogyan is, de sikerült nekem is betalálnom. :P)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egyébként döbbenet, de még úgy is, hogy a trailer első-osztályú, a Palpi nevetés pedig egészen meglepő.... még így is az egészben a cím az egyik legizgalmasabb :D

És mennyivel jobb, hogy így hozták nyilvánosságra! :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.