Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor hogy hogy ezekről nem beszéltünk? Ezek fontos infók. Talán senki nem olvasta innen a könyvet? 

Én az elején vagyok. Egész jó kis könyv. Rendre előtérbe helyez kisebb mellékszereplőket. Például kis terjedelemben de jobban megismerjük a birodalmi vámoscsaj hétköznapjait (azt aki átengedi a reptéren Hant).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Én az elején vagyok. Egész jó kis könyv. Rendre előtérbe helyez kisebb mellékszereplőket. Például kis terjedelemben de jobban megismerjük a birodalmi vámoscsaj hétköznapjait (azt aki átengedi a reptéren Hant).

Kb. a közepén járok, és szerintem is egész jó. Amit lehetett, azt kihozták a forgatókönyvből, az írói stílusa is rendben van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem értem teljesen a végére, de pár érdekesség a könyvből:

-Kiderül Qi'ra sorsa: miután elkapják a Korélián, Proxima űrnő úgy dönt nem öli meg, hanem inkább pénzé teszi a lányt és eladja őt egy Sarkin Enneb nevű rabszolga-kereskedőnek. Enneb egy kicsit képzi, de csak azért, hogy még drágábban adhassa tovább a Vörös Hajnalnak. Az első egy évben rengeteg a konfliktus. Qi'ra rendre megpróbál megszökni, amiért többször megfenyítik. Amikor kinyirja az őreit végül Vos választás elé állítja: vagy meghal vagy ha életben akar maradni akkor feltétlen szolgája lesz a szervezetnek. Qi'ra végül rájön, hogy képtelen elmenekülni, úgyhogy beadja a derekát. Olyannyira, hogy amikor Vos próbára teszi a hűségét, és elé hozat egy foglyot akkor parancsra Qi'ra azonnal kinyirja a szerencsétlent. Még azelőtt kitörte a fogoly nyakát, hogy az könyörögni tudott volna az életéért. Qi'rának később Vos kedveskedett egy kicsit: megadta Qi'ra volt rabszolgatartójának Sarkin Ennebnek a kilétét, úgyhogy a lány kinyirhatta a gazembert. A képregény-adaptációban egyébként feltűnik Enneb úgyhogy van róla képünk. Íme:

latest?cb=20181220075836

 

-L3-37 háttérsztorija: az egyik gazdája a tisztitás után elfelejtette róla a bénitóreteszt. Aztán elment aludni. Mivel L3 a gazda durmolása alatt szabadon azt csinálhatott amit akart elkezdte magát fejleszteni. A tulajdonosa ugyanis elképesztő mennyiségű droid-alkatrészt tartott magánál. Úgyhogy  kitudta bővíteni a memóriáját. Először galaktikus térképeket meg csillaghajó-leirásokat töltött fel magának aztán elkezdték érdekelni a droid-jogok, amiről alig talált valamit. Miután kiokosodott magára hagyta a gazdáját és elindult munkát keresni.

 

-A négykezű Rio először úgy találkozott Beckettékkel, hogy megpróbálta ellopni a hajójukat. Két közös kaland, amin Rio, Val és Beckett együtt mentek át:

Egyszer egy viziszörny egyben lenyelte Riót. Már meg is siratták amikor kirobbantotta magát a szörny gyomrából. 

Egy másik alkalommal egy parányi bolygó királynője férjül akarta venni Beckettet. Pedig csak annyi történt, hogy Beckett ajtót nyitott a hölgynek és felvette a földről a keszkenőjét. A hallatlan és sose látott udvariasság láttán azonnal esküvőt akart az uralkodó. A biztonsági droidjaival elintézte Riot, Beckettet pedig elvitette magához. Valnak sok pénzébe, és némi vesztegetésbe került, de kiszabadította Beckettet. Még a királynő bajnokával is meg kellett verekedjen. Végül becsempészett némi robbanószert a királyi rezidenciára, felrobbantott a gladiátorarénát aztán együtt megszöktek Beckettel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

L3 sztorijához még annyit, hihetetlen volt számára az, hogy senki nem akarja független, szerződéses alkalmazottnak felvenni. Inkább próbálták elkapni, és bénítóreteszt tenni rá, amit persze L3 nem hagyott. Lando volt az, aki végül tett vele egy próbát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Röviden: Az enfys vezette csapat egy nagyon kezdeti lázadó sejt volt, akik közvetetten harcoltak a birodalom ellen azáltal hogy az azt támogató bűnszervezetek zsákmányait ellopták, itt írja hogy a koaxiumból befolyt pénzt saw gererrának adták át akit elkísért a tizenegy éves Jyn is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kár, hogy a filmbe nem került bele. Így olyan mintha nem is lenne. :( A cím nem kicsit clickbait. 

 

A cikkből azért kiderül,ha egy pillanatra is,de benne van :D Persze jó lett volna teljes egészébe látni, de szerintem azért az is elég jó dolog,hogy 43 év után valamilyen formába elővették. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk őszintén szólva, én nem bánom, hogy csak egy pillanatra látható a fenti felvételen. Se a hajó nem tetszik, se a jelenet, amiben nagyobb szerepet kapott volna. Ennyi bőven elég ebből a masinából.

KhNXTF3.jpg

 

Amúgy, csak most tűnt fel, hogy a poszteren (és a kivágott jelenetben, amiben a hajó is szolgál) a középső pilóta sisakja hasonlít az ep3-ban a klón pilóták által használt sisakra. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Mondjuk én nem bánnám, ha sorozatban jönne. Han, Qi'Ra, Lando, Maul, Chewie. Történjen meg. De ne mozifilmen, mert engem idegesítenek a Kasdan-szkriptek, a faltól falig akció. Egy sorozatban megvan a lehetőség a komplexebb történetmesélésre. És persze végre jöhetne Jabba és Boba, akiket szerintem sokan vártak már a Solo-ban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most volt az egyéves évfordulója a bemutatónak, így a tengerentúlon jobban ráfeküdtek a make solo2 happen kampányra, ami meglepően sikeres is lett. Részletek alább.

 

https://www.starwarsnewsnet.com/2019/05/thank-you-for-making-makesolo2happen-day-a-big-success.html

 

Ráadásul a Galaxy Adventures Chewie-s része a Solo-ból vett jelenetekkel játszódik. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most néztem újra a filmet és egy újabb érdekességre bukkantam:

- Dok-Ondar neve elhangzott a filmben, amikor Q'ira és Han először találkoznak. Q'ira elvesz egy italt a felszolgálótól, Ottilie -től és közben azt kérdezi tőle: "Have you been attentive to Dok-Ondar?"

Dok-Ondar nem más, mint a jelenleg futó Galaxy's Edge című képregény miniszéria főszereplője, egy ithorian gyűjtő, akinek van egy régiségboltja (Dok-Ondar's Den of Antiquities) a Black Spire előőrsön, a Batuun. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 5 hónappal később...
  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.