Ugrás a kommentre

Az Andor sorozat


Dei

Ajánlott hozzászólás

A hivatalos guide-ok megjelenése kapcsán hoztam egy cserét.

Az első guide kép megváltozott. A másik kettő viszont maradt azonos a disney+ csempéjével.

Mivel a starwars.comhoz szoktunk hűek lenni, cseréljük ki szerintem, mellesleg jobban is néz ki:

epguide101-2.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden percét imádtam! Szenzációs. Kár, hogy nem lehet egybenézni. Az egész olyan mintha csináltak volna egy kb. 420 perces kém-thrillert és most apránként csepegtetnék nekünk :D Meglepődtem néhol mekkora a feszültség a jelenetekben. Pedig csak beszélgetnek. Mesterien van összerakva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Minden percét imádtam! Szenzációs. Kár, hogy nem lehet egybenézni. Az egész olyan mintha csináltak volna egy kb. 420 perces kém-thrillert és most apránként csepegtetnék nekünk :D Meglepődtem néhol mekkora a feszültség a jelenetekben. Pedig csak beszélgetnek. Mesterien van összerakva.

Abszolút csak csatlakozni tudok. Bármeddig el tudnám nézni, Stellan Skarsgård pedig kib@szott jó színész! :o :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már gyerekként is tudtam, hogy mekkora súlya van annak a mondatnak, miszerint a Birodalmi Szenátus feloszlatásával a régi Köztársaság utolsó maradványa is eltűnik. Kábé 20 éve várom a nagypolitika bemutatását a két trilógia közötti időszakban. Ezt most megkaptuk, megkapjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Már gyerekként is tudtam, hogy mekkora súlya van annak a mondatnak, miszerint a Birodalmi Szenátus feloszlatásával a régi Köztársaság utolsó maradványa is eltűnik. Kábé 20 éve várom a nagypolitika bemutatását a két trilógia közötti időszakban. Ezt most megkaptuk, megkapjuk.

Mivel a második évad konkrétan a RO-ba fog torkollni, alighanem a saját szemünkkel is látni fogjuk a feloszlatást. :o Ez csak most esett le!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Mivel a második évad konkrétan a RO-ba fog torkollni, alighanem a saját szemünkkel is látni fogjuk a feloszlatást. :o Ez csak most esett le!

Szerintem pont lecsúszunk róla. A Rogue One-ban Mothma még létező szenátusról beszél, a feloszlatást pedig az ep4-ben jelenti be Tarkin. Nekem ebből az jön le, hogy a szenátust az RO után, az ep4 cselekménye alatt oszlatták fel, vagyis az Andorban pont nem lesz benne, mert az pár nappal azelőtt ér véget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az is nagy öröm, hogy élőben láthatjuk újra a helyszínt. A PT "uncsi" szócsatáinak, majd Yoda vs. Sidi helyszíne, biztos, hogy érdekes lesz tisztán birodalmi helyszínként újra llátni. Érdekes, nosztalgikus és szomorú. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 09. 27. - 14:00, Dzséjt írta:

A "Bakony" és az AK-k még az elviselhető kategória. Az előbbin a trailerek alapján azért javítani fognak, az utóbbi meg a világon talán 10 embert érdekel, és a másik kilenc úgysem ebben az országban él. :D 

Sőt igazából engem is csak a kecskék azok, amik mellbe vágtak első nézésre (az AK-kra már a trailer felkészített, a "Bakony" meg csak szimplán unalmas háttér volt), de mivel titeket már figyelmeztettelek, így számotokra lehet, hogy annyira nem lesz súlyos. :) 

Uhhh....kicsit fura volt egy lézer fegyveren a gázelvezető cső! Na meg az a jellegzetes forma... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy sok helyen nem tűnik fel a formája. Nem mindenki fegyvermániás. De nem is erre gondolok, hanem, hogy itthon sokaknak azonnal leesik, mert a mi honvédségünknél is ez a rendszeresített gépkarabély. Legalábbis 2003-4 ben ez volt. AK63-D. Kihajtjató váltámasszal. Nekem azonnal feltűnt volna, akkor is ha Dzséjt nem figyelmeztet. De lehet, hogy más országokban sokaknak ez idegenebb látvány. Sorkatonaság se nagyon van, vagy ha igen nem orosz fegyverekkel, bízhattak abban, hogy sok helyen ez fel sem tűnik. Esetünkben benézték. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Lehet, hogy sok helyen nem tűnik fel a formája. Nem mindenki fegyvermániás. De nem is erre gondolok, hanem, hogy itthon sokaknak azonnal leesik, mert a mi honvédségünknél is ez a rendszeresített gépkarabély. Legalábbis 2003-4 ben ez volt. AK63-D. Kihajtjató váltámasszal. Nekem azonnal feltűnt volna, akkor is ha Dzséjt nem figyelmeztet. De lehet, hogy más országokban sokaknak ez idegenebb látvány. Sorkatonaság se nagyon van, vagy ha igen nem orosz fegyverekkel, bízhattak abban, hogy sok helyen ez fel sem tűnik. Esetünkben benézték. 

Mivel az AK-47 nagyjából minden amerikai akciófilm és sorozat szabványosított kelléke, így szerintem másnak is feltűnik, pláne, hogy nagyon egyedi formája van. De az önmagában nem lenne baj, hogy használták az AK-t. A Star Wars teli van földi fegyverekkel, csak régi, emiatt már kevésbé felismerhető második világháborús vagy sportfegyvereket használnak többségében, és azokat is átalakítják. A rohamosztag E-11-ese egy Sterling Mk IV-ből született meg, Han DL-44-ese egy Mauser és egy MG 81-es keresztezéséből jött létre. És így tovább. Persze vannak tisztán fantáziafegyverek is, főleg azok, amik egy bizonyos emberhez köthetőek (Krennicé, Becketté, Andoré), de nyilván, létező fegyverekből könnyebben és gyorsabban elő lehet állítani a statiszták által tömegesen használt fegyvereket.

Most az egyetlen baj, hogy szinte egyáltalán nem módosították a fegyvert. Nem vettek le vagy tettek hozzá semmi látványos dolgot, amitől a csúzli starwarsossá vált volna. Ami engem főleg azért bosszant, mert az ilyen húzásokat a low-budget sci-fiktől szoktam meg, mint a Stargate, abban volt jellemző, hogy a Föld környékén sem járó emberi civilizáció is kifejlesztette valahogy az AK-47-est. Ráadásul nem is értem, mi szükség volt erre, a Star Wars eddigi 45 éve alatt szerintem két hadseregnek elég fegyvert legyártottak már, és nem hiszem, hogy ezek a kukában végeznék. Ha újat akartak, akkor abba beleadhattak volna mindent, hogy új legyen, ne földi, ha meg erre nem volt keret, akkor előszedhettek volna pár régi kelléket, ami meg nem kerül semmibe. Csak a Rogue One-hoz 12 különböző starwarsos sugárvető karabély típust használtak, ezek többsége teljesen új, van miből mazsolázni. De mindegy, egyszer ilyennek is lennie kellett, de azért remélem, nem válik ez általánosan követendő trenddé. A sorozat ettől még zseniális, az új rész pedig baromi jó.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Behoztam az Andor lemaradásom. Ütős sorozat ez! :)

 

Off

Viszont igy, hogy egy hónappal eltolták a kezdést, nálam most a Sárkányok háza, meg a Hatalom Gyűrűi sajnos előrébb van. Most is olyan hatalom gyűrűi részt kaptunk, hogy csak néztem. 

Off vége.

 

Nézem az Andor-t is, csak ezek mellett nem várom úgy, mint a másik kettőt.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most a hétvégén jobban elmerültem a sorozatban és meg kellett állapítanom, hogy mérföldkő az eddigi SW szériák történetében. Ezzel nyilván most nem mondtam hatalmas újdonságot, az írásaitokat elnézve ezt többen is így gondolják itt. 

Tényleg döbbenetes ahogy megy az egész sztori előre. Ilyet még sose láttunk: komolyság, intrika, a legszárazabb birodalmi hierarchia bemutatás. Korábban erről maximum álmodhattunk. Megyek is, és kifejtem a dolgokat a megfelelő topikokban. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.