Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

On 5/17/2020 at 9:47 PM , Bence1997 said:

Igen, ez kulcsfontosságú lesz majd a későbbiekben. 2012/13 egy sorsfordító év volt a fórum életében - ott volt egy olyan váltás a tagok között, hogy néhány ember eltűnt, de ezzel együtt elindult egy új hullám is. :)

Szerintem ez nyilvánvalóan a Disney éra miatt van. Sok hardcore fan elfordult emiatt a Sagától*, ugyanakkor sok új rajongót is sikerült szerezni. 

Ja, és akkor már nagyban futott a The Clone Wars, amely biztosan szintén sok új tagot termelt. :D

 

*Ilyenkor mindig eszembe jutnak Ody, Dzséjt meg a többiek pesszimista kommentjei az oldalon 8 évvel ezelőttről, amikor felvásárolta a Disney a Lucasfilmet. :lol2: Aki még nem tette meg, érdemes visszaolvasni őket. :P:hehe:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Szerintem ez nyilvánvalóan a Disney éra miatt van. Sok hardcore fan elfordult emiatt a Sagától*, ugyanakkor sok új rajongót is sikerült szerezni. 

Ennek vajmi kevés köze volt akkor még bármihez is, a tényen kívül, hogy a Disney megvette a Lucasfilmet, még senki nem tudott semmit. Az újabb tagokat az új trilógia ígérete vonzhatta be. 

 

7 órával ezelőtt, caseyjones írta:

*Ilyenkor mindig eszembe jutnak Ody, Dzséjt meg a többiek pesszimista kommentjei az oldalon 8 évvel ezelőttről, amikor felvásárolta a Disney a Lucasfilmet. :lol2: Aki még nem tette meg, érdemes visszaolvasni őket. :P:hehe:

 

Boldogok vagyunk, hogy tévedtünk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ma 15 éves a fórum! Éljen meg még legalább ennyit. :clap:

Úgy legyen!

 

Ez a 15 év mennyi sok szép emléket takar! Remek beszélgetéseket, közös mozizásokat, SW permiereket, számtalan fórumtalit, és azt, ami miatt ezek mind megvalósulhattak: egy jó csapatot, igazi baráti kört. :) Csak igy tovább! :clap:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így igaz! Amikor indult a fórum nem gondoltam, hogy ide fut ki. A ROTS premieren indult minden, Bomarral. Ott volt az első személyes találkozó. A többi már történelem. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
  • Nagyon tetszik 4
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tök jó, hogy 15 év után is még itt tart a fórum. :clap: Pedig ez nagy szó a közösségi oldalak elterjedésének tekintetében (több fórumot is ismerek, amely a közösségi média megjelenése miatt szinte teljesen "elnéptelenedett"). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Az tök jó, hogy 15 év után is még itt tart a fórum. :clap: Pedig ez nagy szó a közösségi oldalak elterjedésének tekintetében (több fórumot is ismerek, amely a közösségi média megjelenése miatt szinte teljesen "elnéptelenedett"). 

Tényleg szomorú, hogy mennyire Facebook-központú lett minden. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Az tök jó, hogy 15 év után is még itt tart a fórum. :clap: Pedig ez nagy szó a közösségi oldalak elterjedésének tekintetében (több fórumot is ismerek, amely a közösségi média megjelenése miatt szinte teljesen "elnéptelenedett"). 

Mégis csak más platform ez. A facebook nekem néha túl átláthatatlan és nyílt. Sokkal jobban tematizálható egy ilyen fórum. Az egyedi hangulatról nem beszélve. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mégis csak más platform ez. A facebook nekem néha túl átláthatatlan és nyílt. Sokkal jobban tematizálható egy ilyen fórum. Az egyedi hangulatról nem beszélve. 

A facebook teljesen alkalmatlan lenne egy ilyen jól strukturált fórum működtetésére. És a nyíltsága engem is zavar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, RacerX írta:

Ha lenne majd még fórumtalálkozó, szívesen elmennék rá! :)

Évekig volt, de manapság érdeklődés hiányában elmaradtak. Talán majd meghirdetjük megint ha van rá igény. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Évekig volt, de manapság érdeklődés hiányában elmaradtak. Talán majd meghirdetjük megint ha van rá igény. :)

A Katicában csapolt Pilsnerre lenne.:D Én sem gondoltam hogy 15 év múlva még lesz fórum azt meg főleg nem hogy új trilógia is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 hours ago, Ody Mandrell said:

Ma 15 éves a fórum! Éljen meg még legalább ennyit. :clap:

Én csak 11 évvel az indulás után csatlakoztam, de ez nem változtat a tényen, hogy nagyon örülök, hogy itt lehetek, körbevéve rengeteg olyan megszállott rajongóval, mint amilyen én is vagyok, akikkel lehet szinte bármiről beszélni a Star Wars világában. Ez a fórum egy igazi kuriózum, szerencsére nem "facebookosodott" el, mint ahogy sok más fórum is.

:lightsaber::lightsaber::lightsaber:

 Kíváncsi vagyok, hogy hány olyan nemzet van, amelynek ilyen szuper Star Wars-os fórumoldala van. Meg merem kockáztatni, hogy nem olyan soknak. Ilyen szempontból örülök, hogy magyar lehetek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 év, belegondolni is nagyszerű. Jó érzés, hogy ebben a folyamatosan és már-már kellemetlenül gyorsan változó, és sajnos egy ideje nem is túl vidám világban van egy konstans hely, egy pozitív attitűdű menedék, ahová fel lehet jönni és ki lehet szakadni az élet gyötrő mókuskerekéből. Egy hely, amivel kapcsolatban már százszor megfogadtam, hogy nem nézek fel pár napig, vagy egy hónapig, mert tuti találok egy posztot, amire reagálni akarok, aztán még egyet, és még egyet, és még egyet, aztán megint órákat írtam itt, ahelyett, hogy mást írnék... De hiába, néhány napnál tovább nem tudok távol maradni. Annyi ideig is csak azért, mert ilyenkor általában nem vagyok otthon, net közelben. :) 

És mennyi remek embert ismerhettem meg itt, hányan hányféleképpen inspiráltak, mennyi mindent tanultam, és ami nekem nagyon fontos, hogy többekről is elmondhatom, hogy a barátom, pedig nem vagyok egy barátkozós típus. Szóval hajrá, még egyszer ennyit, meg még annál is többet! Jussunk el oda, hogy az első topikok elejére már kiírhassuk: réges-régen... :D  :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami még külön öröm, hogy a 15 év ellenére se hígult fel a fórum, még mindíg nem mainstream oldal akarunk lenni. Aki ránk akar találni annak kicsit keresgélni kell. :)

A múltkor a mythbusters facebook csoportban említettem meg a fórumot, ahol csak lestek, hogy az mi. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Túlzás ezt részemről az egyéb FONTOSba írni, de jobb hely nem jut eszembe. 

Szeretném jelezni, hogy 15 év után elhagyom a fórumot. Az okát felesleges részletetni, két mondat is elég rá: Változott a Star Wars is a jelenlegi vezetőség alatt, változott a fórum is, (egyre kevésbé szórakoztató ez így számomra, nem csak az Egyéb fontos topik), és vitathatatlanul én magam is változtam. Illetve 3,5 év múlva jön a következő film, már ha akkor tényleg jön, és amilyen ütemben őrül meg a világ, szkeptikus vagyok abban, hogy az még nekem is fog készülni. (nem azért mert Vader kell, meg csillagromboló!)

15 év hatalmas idő, majdnem a fél életem, így természetesen biztos fogok még itt egyes topikokban időközönként

olvasgatni. :)Az Erő legyen veletek! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Brodie írta:

Túlzás ezt részemről az egyéb FONTOSba írni, de jobb hely nem jut eszembe. 

Pedig lett volna jobb hely, példának okért ez a topik. :) 

4 órával ezelőtt, Brodie írta:

Szeretném jelezni, hogy 15 év után elhagyom a fórumot. Az okát felesleges részletetni, két mondat is elég rá: Változott a Star Wars is a jelenlegi vezetőség alatt, változott a fórum is, (egyre kevésbé szórakoztató ez így számomra, nem csak az Egyéb fontos topik), és vitathatatlanul én magam is változtam.

Ez elég összetett kérdés.

 

1. A "vezetőség" arról nem tehet, hogy változott az SW (bár szerintem még mindig alig változott). Az új trilógia pont a régi hullámokat lovagolta meg, a legtöbb netes fikának épp ez a baja az új részekkel.

 

2. A fórumra sajnos igaz amit mondasz, elkövettük azt a hibát ami a szabályzatban lefektetett szabályok figyelmen kívül hagyását jelenti! Jelesül, hogy nincs politika a fórumon. Ezt sajnos a koronavírus mezsgyéjén jól elfelejtettük. Nem véletlen én se vagyok túl aktív az egy egyéb fontosban. Pedig lenne véleményem.... Mindentől független azt most leszögezem, hogy a mai naptól visszaáll minden a régi rendbe. Jöhet akár a bubópestis, akkor se fogunk elmenni politikai irányba. 

 

3. Az, hogy Te magad változtál már a saját dolgod, ezzel neked kell szembenézni és értékelni. De ha ebből az jön ki, hogy le kell lépni az nem túl jó jel.

 

4 órával ezelőtt, Brodie írta:

Illetve 3,5 év múlva jön a következő film, már ha akkor tényleg jön, és amilyen ütemben őrül meg a világ, szkeptikus vagyok abban, hogy az még nekem is fog készülni. (nem azért mert Vader kell, meg csillagromboló!)

Az EPVII-re 10 évet vártunk. Kicsit gyenge lábakon áll ez az érv szerintem. Az viszont biztos, hogy az SW, amit eddig ismertünk a TROS-sal lezárult. Ami jön az merőben más lesz. 50-50% az esély hogy tetszeni fog avagy nem. Ha az esélyt se akarod megadni neki az a szíved joga. 

4 órával ezelőtt, Brodie írta:

15 év hatalmas idő, majdnem a fél életem, így természetesen biztos fogok még itt egyes topikokban időközönként

olvasgatni. :)Az Erő legyen veletek! ;)

Ahogy érzed, bár egy ilyen beírás után már nehéz visszatérni. Ezt gondolom mérlegelted amikor ezzel előálltál. :) Mindenesetre sok sikert bármiben amiben aktív vagy,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk szerintem elég intelligens vita zajlott az Egyéb fontosban is, noha tapintható különbségek voltak az álláspontokban. De persze végig minimum szürke zónában voltunk, ha a szabályzatra gondolok. Viszont én ebben a periódusban sokat tanultam vagy értettem meg tőlem eltérő látásmódú emberek nézőpontja kapcsán, szóval lehet kisebbségben vagyok, de cseppet sem bántam, hogy ideiglenesen elengedtük a tabu dolgot. 

 

Brodie, sajnálom, hogy így döntöttél, viszont legalább megértettem a motivációid. Korábban mindig csak feldühített a véleménykülönbségünk, mostanra ez teljesen átalakult. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Donát írta:

Mondjuk szerintem elég intelligens vita zajlott az Egyéb fontosban is, noha tapintható különbségek voltak az álláspontokban. De persze végig minimum szürke zónában voltunk, ha a szabályzatra gondolok. Viszont én ebben a periódusban sokat tanultam vagy értettem meg tőlem eltérő látásmódú emberek nézőpontja kapcsán, szóval lehet kisebbségben vagyok, de cseppet sem bántam, hogy ideiglenesen elengedtük a tabu dolgot.

Ezzel maximálisan egyet tudok érteni. Azt megértem, hogy a pártpolitikának nincs helye a fórumon, hiszen az (pláne magyar viszonylatban) egyfajta hitvita, ami mindig hamar meddővé tud válni, miközben érdemi érvek vagy igazságok nem feltétlenül hangzanak el. Ellenben a tágabb értelemben vett politika, mint a közélet része, szorosan kapcsolódva a társadalmi és gazdasági viszonyokhoz, számomra rendkívül értékes pillanatokat szerzett ezen a helyen.

Nyilván nem szólhatok bele a fórum működésébe és szabályzatába, de én abszolút pártolnám egy "politika és közélet" vagy hasonló téma létrehozását a Külvilág szekcióban. Méghozzá azért, mert ez a fórum egy ritka kincs és kivételes hely a magyar internet tengerén. Kialakult egy olyan közösség, amellyel lehet és érdemes is beszélgetni, gyakorlatilag bmilyen témáról. Őszinte leszek, szerintem egy ilyen közösségben és közegben óriási luxus tabutémákat kikiáltani és kizárni a diskurzusból.

 

Én személy szerint rengeteget tanultam a "politikai" témájú Egyéb fontos topikban zajló csevejekből, akár akkor is, amikor nem szóltam hozzá. Csak egyszerűen ennek nem ott van a helye. A fórumon annál inkább, csak kellene neki egy külön dedikált hely. Akit nem érdekel ez a dolog, vagy bmilyen okból kifolyólag nem akar részt venni benne, még csak olvasni se, ami ott zajlik, az figyelmen kívül hagyhatja, minden más topikban pedig szigorúan lehetne szűrni ezeket, így elkerülve, hogy zavaró vagy idegesítő legyen azok számára, akiket fentebb említettem.

Üdítő élmény az, amikor az ember ugyan nem ért egyet a másikkal, de normálisan tud értekezni, vitatkozni, ezekből lehet a legtöbbet tanulni, nyitottabbá válni. Ha minden más téma belefér, akkor miért pont egy ennyire izgalmas és fontos témakör legyen totál kilőve. Azt gondolom, hogy itt az elsöprő többség van annyira felnőtt és intelligens, hogy értékes beszélgetéseket tudjon folytatni, akár kényesebb témákban is, továbbá azt is tiszteletben tudja tartani, amikor sokan nem kívánnak ilyenekbe belefolyni.

 

Nem ismerek más olyan fórumot, ahol értékes emberekkel értelmes módon ki lehetne tárgyalni ilyen dolgokat. És a vita sem baj, amennyiben nem veszekedés, hanem konstruktív vélemény- és érvütköztetések sorozata. Ott van pl. a F1 témájában folytatott legutóbbi vitánk Donáttal, ahol ugyan (finoman szólva) nem értettünk egyet egymással, és lehet, hogy már totálisan az agyára mentem neki vagy akár másoknak, de én kifejezetten élveztem és hasznosnak találtam az egészet, sokat tanulva belőle.

Ez persze csak egyetlen példa, de az elmúlt években jó sok ilyen eset volt, sok-sok fórumtárssal volt szerencsém ilyenekbe bonyolódni. Mindig tanulságos az, amikor egy értékes és intelligens ember más álláspontját meg lehet ismerni. Még akkor is, ha végül nem közelednek egymáshoz a felek, egy új nézőpont, egy téma új megvilágításba helyezése mindig érték. Ez pedig ugyanúgy igaz a politikát (újra hangsúlyozom, hogy nem pártpolitika) érintő témákra is. Vétek lenne az ilyen értéket képviselő csevegések tiltása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép gondolatok, de elég vékony ez a mezsgye. Nem pártolom a szabályzat megváltoztatását ebben a kérdésben, ellenben az járható amit @Iqvi felvetett: hozzatok létre klubot, ahol kedvetekre lehet beszélgetni erről a témáról. A hely jellegéből adódóan azokat se fogja zavarni akik nem ezért járnak a fórumra, vagy egyszerűen csak irritálja őket a téma. Számukra láthatatlan lesz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.