Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

8 perccel korábban, Bence1997 írta:

Nincs spoiler. Legalábbis én nem látok. :glasses::D

Olyan bonyolult a spoiler szabályzatunk, hogy úgy láttam még a kitalálója se tudja mindig betartani. :D :P Megjegyzem, az én hibám, mert még mindig le vagyok maradva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Itt amúgy spoileres infók vannak a Mando kapcsán? Csak kérdezem. :D:whistle:

Igazából sajnos volt, Cupsy első kifagadásával lazán spoileres videót dobott be. :( Nagyon sajnálom, pedig láttam, de nem fogtam fel, hogy spoileres (azt hiszem, túl természetessé vált, hogy pár nap alatt lényegében mindnyájan látjuk a részeket), és nem szerkesztettem ki. Igaz, olyan spoiler, ami már a csapból is kifolyik, de nem tudhatjuk, hogy te jártál már ezeknél a csapoknál.

 

 

1 órával korábban, Donát írta:

Olyan bonyolult a spoiler szabályzatunk, hogy úgy láttam még a kitalálója se tudja mindig betartani. :D :P Megjegyzem, az én hibám, mert még mindig le vagyok maradva.

Nekem inkább sokszor az okozza a tévedést/mulasztást, hogy annyira hozzá vagyok szokva, hogy többségünk "együtt" nézi a részeket, hogy fejben azonnal spoilermentesítem a dolgokat. Ez az én hibám, erre jobban oda kell figyelnem.

Meg van még az is, hogy nehéz spoileresnek gondolni valamit, amibe az ember mindenhol belefut. Az e heti, de a két héttel ezelőtti rész is olyan volt, ahol egy kép ezer szóval felért és bizony spoileres volt. De már aznap rogyásig volt a net azokkal a képekkel. Minden híroldal, ami kicsit is foglalkozik a témába, azokat a képeket vágta be lead képnek, minden youtuber, aki foglalkozott vele, ezeket nyomta be a videójuk előképének. A Facebookon már rendszeresen futok bele olyan posztokba, hogy bár ki van írva, hogy spoiler, de alatta nagyban ott virít a spoileres kép - és olykor még a cím is. Ilyenkor meg tudat alatt is benne van az emberben, hogy ez lényegében köztudomású információvá vált.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igazából sajnos volt, Cupsy első kifagadásával lazán spoileres videót dobott be. :( 

 

Csak a rend kedvéért, az a hsz. eredetileg a rész topikjában volt lazán bedobva, videóstul. Hogy ide átdobván arra nem lett figyelve, hogy a hsz. eleje még kapcsolódik a részhez arról nem én tehetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Csak a rend kedvéért, az a hsz. eredetileg a rész topikjában volt lazán bedobva, videóstul. Hogy ide átdobván arra nem lett figyelve, hogy a hsz. eleje még kapcsolódik a részhez arról nem én tehetek.

Ez így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Csak a rend kedvéért, az a hsz. eredetileg a rész topikjában volt lazán bedobva, videóstul. Hogy ide átdobván arra nem lett figyelve, hogy a hsz. eleje még kapcsolódik a részhez arról nem én tehetek.

Ez esetben természetesen nem te vagy a hibás. Nekünk kellett volna jobban odafigyelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szeretem ezt a fórumot és örülök, hogy a tagja vagyok. Régebben is írtam már, hogy nagyon sokat tanulok a Star Wars világáról az itteni fórumtársak jóvoltából és sok új dolgora derült fény olyan kiváló ismeretekkel rendelkező tagoktól, mint @Dzséjt @Ody Mandrell @Bence1997 @pb69 @Yoda József és persze másoktól is. :) Szóval örülök, hogy ha felteszek egy kérdést, arra valakitől mindig kapok egy választ. Plusz jó elmélkedni is veletek. Köszi srácok! 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El szoktam olvasni a sport topicot is. hátha bővítem a tudásom a sportról, meg amúgyis érdekes olvasni amit írtok akár az F1 hátteréről.

Viszont ez az utóbbi vita szerintem méltatlan a fórumhoz. A stílus miatt Donát részéről.

@Donát szerintem kezdessz azzá válni már ami ellen anno harcoltál Dzséjt ellen. Nem csak erre a topicra értem. Most nem fejtem ki bővebben, írni fogok neked privit erről, Csak ismerlek több mint 10 éve.:D

@pb69 nálad meg azt látom hogy azzal vádolod Donátot hogy csak egy megoldást lát. Már bocs de a Jedi háborúban való részvételével kapcsolatban te is csak egyet látsz.

De ezzel sincs baj, de akkor lássuk be. Én is tudom magamról hogy vannak dolgok amikből csak egyet fogadok el ,és szinte lehetetlen más érvekkel meggyőzni. Mindenki a saját elgondolását, logikáját látja a normálisnak, igazságosnak.

Ezen fórum az egyetlen ahol meghallgatja az ember a másikat és még ha nem is fogadja el a másik véleményét, elfogadja.

Ezért szeretünk idejárni.

Nem hinném hogy el kéne indulnunk a Facebook-on lévő legalja "vita" felé.

Értem én hogy most feszültebb az élet, szorong az ember ettől a helyzettől, de majd csak túl leszünk ezen.

 

Nem bírtam ezt magamban tartani, de a jószándék vezérelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Frenkie írta:

Viszont ez az utóbbi vita szerintem méltatlan a fórumhoz. A stílus miatt Donát részéről.

Nem ilyen súlyos ez szerintem, legalábbis nem veszem annak. ;) 

14 perccel korábban, Frenkie írta:

nálad meg azt látom hogy azzal vádolod Donátot hogy csak egy megoldást lát. Már bocs de a Jedi háborúban való részvételével kapcsolatban te is csak egyet látsz.

Ez pontosan így van. De nekem azzal nincs semmi problémám, ha vki egy adott kérdéskörben csak egy megoldást lát, Donátnál sincs ezzel gondom. Írtam is, hogy megértem az álláspontot.

Számomra csak az zavaró, ahogyan ez az egyetlen megoldás tálalva van, ill. ahogyan más feltevés vagy vélemény kezelve van. A jedikről rendkívül hosszasan (talán már túlontúl hosszasan és részletekbe menően is, Dzséjtet pl. eléggé felhúztam vele :para:) kifejetettem, hogy miért gondolom azt, hogy bármennyire is rossz volt az általuk választott út, nem volt annál jobb. Ahogyan a többi elméletet vagy lehetőséget, ami felmerült mások részéről, is elemeztük, beszélgettünk róla, megvitattuk a témát. Amikor vki részletesen leírta milyen kivetnivalókat lát abban, amit a jedik háborúskodásáról gondoltam, akkor nem söpörtem le az összes ellenvetést vagy ellentmondást egy félsoros gondolattal.

Más dolog érvelni az igazam mellett, ill. az egyéb álláspontok ellenében, mint simán kijelenteni, hogy egyértelműen igazam van, mert aki másképp gondolja, az elfogult vagy buta. És ez független attól, hogy mennyire valószínű bki igaza is az adott témában.

14 perccel korábban, Frenkie írta:

Nem hinném hogy el kéne indulnunk a Facebook-on lévő legalja "vita" felé.

Szerencsére attól még nagyon-nagyon messze járunk.

Egy csomó témában, ami nem SW, csak ide járok fel megosztani a gondolataim, mert máshol egyszerűen semmi értelme, csak szitkozódásokkal teli értelmetlen vagdalkozós veszekedések lesznek belőle. Ami máshol megy, annál egy ilyen vita (amit Donáttal folytatunk) is ezerszer színvonalasabb és tanulságosabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem viszonylag normális diskurzus folyik/folyt róla. Más helyeken ezek a dolgok fél perc alatt átfordulnak anyázásba. Itt meg vasárnap óta egy totál normális beszélgetés megy róla. Az egy más történet, hogy nagyon senki se tudja meggyőzni a másikat, de hát istenem, van ilyen :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, pb69 írta:

talán már túlontúl hosszasan és részletekbe menően is, Dzséjtet pl. eléggé felhúztam vele :para:

Nem húztál fel (nagyon :P ), csak olyan hosszan fejtegetted a dolgokat, hogy már nincs kedvem válaszolni rá (plusz most időm sem, az elmúlt pár napban alig is néztem fel ide, sok dolgot még el sem tudtam olvasni), és főleg azért, mert évről évre (vagy félévről félévre, szóval elég rendszeresen) ugyanazokat mondjuk el. Donáttal most sikerült egy konszenzust elérnünk és némileg változtattam a véleményemen, viszont veled kapcsolatban úgy érzem, hasonlót nem tudunk elérni, mert tényleg nagyon máshogy látjuk a dolgokat, úgy a háborút, mint az embereket vagy éppen a jediséget. Ezzel részemről nincs semmi baj, csak már eljutottam oda, hogy végtelenített, de sehová sem vezető viták helyett valami produktívabba öljem az időmet. :)

Aztán majd ki tudja, talán egyszer te vagy én vagy mindketten megváltozunk, és a sokadik ismétlés után veled is eljutunk valami közös nevezőre. Mert abban is biztos vagyok, hogy nem most utoljára vitáztunk erről a kérdésről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, pb69 írta:

Nem ilyen súlyos ez szerintem, legalábbis nem veszem annak. ;) 

Ez pontosan így van. De nekem azzal nincs semmi problémám, ha vki egy adott kérdéskörben csak egy megoldást lát, Donátnál sincs ezzel gondom. Írtam is, hogy megértem az álláspontot.

Számomra csak az zavaró, ahogyan ez az egyetlen megoldás tálalva van, ill. ahogyan más feltevés vagy vélemény kezelve van. A jedikről rendkívül hosszasan (talán már túlontúl hosszasan és részletekbe menően is, Dzséjtet pl. eléggé felhúztam vele :para:) kifejetettem, hogy miért gondolom azt, hogy bármennyire is rossz volt az általuk választott út, nem volt annál jobb. Ahogyan a többi elméletet vagy lehetőséget, ami felmerült mások részéről, is elemeztük, beszélgettünk róla, megvitattuk a témát. Amikor vki részletesen leírta milyen kivetnivalókat lát abban, amit a jedik háborúskodásáról gondoltam, akkor nem söpörtem le az összes ellenvetést vagy ellentmondást egy félsoros gondolattal.

Más dolog érvelni az igazam mellett, ill. az egyéb álláspontok ellenében, mint simán kijelenteni, hogy egyértelműen igazam van, mert aki másképp gondolja, az elfogult vagy buta. És ez független attól, hogy mennyire valószínű bki igaza is az adott témában.

Szerencsére attól még nagyon-nagyon messze járunk.

Egy csomó témában, ami nem SW, csak ide járok fel megosztani a gondolataim, mert máshol egyszerűen semmi értelme, csak szitkozódásokkal teli értelmetlen vagdalkozós veszekedések lesznek belőle. Ami máshol megy, annál egy ilyen vita (amit Donáttal folytatunk) is ezerszer színvonalasabb és tanulságosabb.

 

Na ennek örülök. Kicsit megijedtem mikor Donát részéről enyhén durvább reakció ment feléd. Akkor túlreagáltam. Sajnos látom mi folyik a "kinti"  világban fórumozás címén illetve a Facebook-on a híroldalak alatt a véleményeknél. Megijedtem hogy itt is elindult egy szikra. Ott azért részt szoktam venni bennük mert annyira irritálnak némely vélemények. Az eredmény hogy 2-szer eltiltottak 30 napra.

Az új évet úgy kezdem hogy nem fogok követni semmilyen híroldalt így nem látom majd miket írkálnak. Amit lehet elmondtam ott is. Akit elküldtem melegebb éghajlatra azt már elküldtem.:D

Totál értelmetlen ezeknek bármit írni úgysem fogják fel. Maradok ezen fórumon ahol még van tisztelet.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem húztál fel (nagyon :P ), csak olyan hosszan fejtegetted a dolgokat, hogy már nincs kedvem válaszolni rá (plusz most időm sem, az elmúlt pár napban alig is néztem fel ide, sok dolgot még el sem tudtam olvasni), és főleg azért, mert évről évre (vagy félévről félévre, szóval elég rendszeresen) ugyanazokat mondjuk el. Donáttal most sikerült egy konszenzust elérnünk és némileg változtattam a véleményemen, viszont veled kapcsolatban úgy érzem, hasonlót nem tudunk elérni, mert tényleg nagyon máshogy látjuk a dolgokat, úgy a háborút, mint az embereket vagy éppen a jediséget. Ezzel részemről nincs semmi baj, csak már eljutottam oda, hogy végtelenített, de sehová sem vezető viták helyett valami produktívabba öljem az időmet. :)

Aztán majd ki tudja, talán egyszer te vagy én vagy mindketten megváltozunk, és a sokadik ismétlés után veled is eljutunk valami közös nevezőre. Mert abban is biztos vagyok, hogy nem most utoljára vitáztunk erről a kérdésről.

 

Ugyanez van nálam is. Észrevettem hogy van egy téma pl a Jedik háborúban való viselkesése, azt oldalakon át vesézzük és pár hónappal vagy akár egy évvel ugyanarról, ugyanazokat írjuk le. Holott elsőre is a végén szinte mindenki maradt ugyanannál a véleményénél ahol elkezdtük. Viszont egyilyen hosszú vitánál az lenne a lényeg hogy a másik embert megértessük azzal mi miért gondoljuk így és esetleg kicsit vagy nagyon máshogy látja ezután azt a helyzetet. És ez msot mindegy hogy pb, te én Donát.

De ezeknél a témáknál mindenki marad ott ahol van sokáig, de ahogy írod évekkel később már máshogy is láthatja. Én pl 10 éve, sőt akár 6 éve is ugyanúgy láttam a Jedik háborúban való szerepét mint Donát vagy pb. azóta viszont sokat gondolkodtam róla, beszéltem veled és MissKarrde-val és ti ketten "győztetek" meg hogy máshogy látom azóta.

 

@pb69 neked meg töredelmesen bevallom hogy mikor eltünök egy témából és már nem válaszolok az azért van mert úgy látom hogy már partalan vitákat folytatunk. Már nem látom értelmét reagálni, mert ugyanazt írnám le amit addig is. Te leírod pl hogy az Arany Ászok jó én hogy a Borsodi aztán te megint hogy az Arany Ászok én a Borsodi. Elmondtuk egymásnak a véleményünket, de már 3.-szor ugyanazt leírni nem sok értelme van. Nem bunkóságból csinálom ezt mert azért illene válaszolni, de nem látom értelmét. Remélem nincs ezzel gáz.

Ha azt látom hogy hatunk egymásra akkor persze továbbra is mennek a válaszok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Frenkie írta:

Na ennek örülök. Kicsit megijedtem mikor Donát részéről enyhén durvább reakció ment feléd.

Észleltem, jeleztem is felé, nincs ezzel semmi gond. Szerencsére amúgy sem vagyok az a könnyen sértődő típus. :) 

4 perccel korábban, Frenkie írta:

Viszont egyilyen hosszú vitánál az lenne a lényeg hogy a másik embert megértessük azzal mi miért gondoljuk így és esetleg kicsit vagy nagyon máshogy látja ezután azt a helyzetet.

Szerintem az utóbbi rész nem annyira lényeges, pontosabban akkor is látom értelmét a hosszú vitáknak, ha egyik fél sem mozdul akár egy tapodtat sem. Egy vitának szerintem sose az a fő célja, hogy meggyőzzük a másikat a saját igazunkról, ez csak egy pozitív eredmény/haszon, ha sikerül. A vita célja, hogy egymást és a vitát szemlélőket megismertessük az álláspontjainkkal, ahogyan írod is, ezáltal gondolatokat ébresszünk, sarkalljuk a gondolkodást, illetve minél több aspektusból, minél mélyebben elemzésre kerülhessen egy téma.

8 perccel korábban, Frenkie írta:

neked meg töredelmesen bevallom hogy mikor eltünök egy témából és már nem válaszolok az azért van mert úgy látom hogy már partalan vitákat folytatunk. Már nem látom értelmét reagálni, mert ugyanazt írnám le amit addig is. Te leírod pl hogy az Arany Ászok jó én hogy a Borsodi aztán te megint hogy az Arany Ászok én a Borsodi. Elmondtuk egymásnak a véleményünket, de már 3.-szor ugyanazt leírni nem sok értelme van. Nem bunkóságból csinálom ezt mert azért illene válaszolni, de nem látom értelmét. Remélem nincs ezzel gáz.

Természetesen nincs vele gáz. Ahogy az előbb is írtam, én másban látom a viták esszenciáját, ezért is van az, hogy sokszor olyankor is benne maradok ezekben, amikor parttalanná válnak. Ez egyfajta jellemhibám is, hogy nem tudom elengedni ezeket a vitákat (meg amúgy is szinte semmit az életben), mert még a legnagyobb patthelyzetben is látom annak az esélyét, hogy hozzájutok vmi hasznos infóhoz, elhangzik vmi fontos dolog, amiből haszon van, amiből lehet tanulni. Akkor is, ha ez egyáltalán nem fog megingatni az álláspontomban, de szélesedett a látóköröm, megismertem más emberek véleményét és érveit az adott témában stb.. Sok hozadéka lehet ennek, bár legtöbbször nem ér annyit, mint amennyi energiát beleteszek. Ezért értek meg bkit, ha ilyenkor továbblép, mondván tudja hasznosabban is tölteni az idejét.

12 perccel korábban, Frenkie írta:

Ha azt látom hogy hatunk egymásra akkor persze továbbra is mennek a válaszok.

Mindig hatunk egymásra, akkor is, ha az álláspontok nem közelednek. Egyébként azt gondolom, hogy nyitott vagyok és meggyőzhető, de nyilvánvalóan minél biztosabb vagyok vmiben, ez annál nehezebb. Van bennem egyfajta konokság és makacsság, amit nehéz lehet átütni, de abszolút nem lehetetlen, viszont ehhez erős érvek és levezetések kellenek.

De pl. a jedik háborúskodása kapcsán is, noha a legfontosabb kiindulási álláspontok terén nem született konszenzus, több dologban is közeledtek a gondolatok egymáshoz, írtam is olyan részekre, hogy el tudom fogadni vagy megértettem, amit korábban nem. Szóval itt is volt előrelépés, még ha nem is olyan látványos, hogy vki egy az egyben elfogadja a másik látásmódját és elvesse a sajátját.

De sokszor magamtól is rájövök dolgokra, összeállnak képek, amik alapján saját magam is meg tudom győzni. Pl. a 9. résszel kapcsolatban már sok dolgot másképp látok, mint eleinte. Van amit azért, mert meggyőztek itt emberek, olyan is van, aminél nem győztek meg, de elindítottak olyan gondolatmeneteket, aminek a végén már más nézőpontra jutottam, meg olyan is van, ahol teljesen egyedül értékeltem át a kérdéskört. És ezek közt vannak olyanok, ahol egy ideig markánsan képviseltem egy álláspontot és nem lehetett meggyőzni, mert nem láttam kellően megalapozottnak az érveket, de aztán idővel beláttam, hogy ha nem is feltétlenül tévedtem mindenben, de egyáltalán nem biztos, hogy csak úgy lehetett, ahogy akkor gondoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie Jogos az észrevétel  Az F1-re nagyon harapok, ezt elismerem. Több Facebook csoportban is Dunát lehet rekeszteni a hasonló összeesküvés elméletekkel és már a hócipőm tele van velük. Szeretek a tényekre támaszkodni, abba meg nálam nem fér bele, hogy egy csapat a saját pilótái ellen dolgozzon. Tudom, hogy erősen fogalmaztam, sajnálom, ha megsértettelek Pb, de nálam ez a téma már abba a tartományba esik, amiről nem lehet szerintem érdemi diskurzust folytatni, ahogy egy lapos föld hívőt sem győzködök, hogy a Föld gömb alakú. Próbáltam ignorálni, amit írsz, de ahhoz meg túlságosan bosszant. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

@Frenkie Jogos az észrevétel  Az F1-re nagyon harapok, ezt elismerem. Több Facebook csoportban is Dunát lehet rekeszteni a hasonló összeesküvés elméletekkel és már a hócipőm tele van velük. Szeretek a tényekre támaszkodni, abba meg nálam nem fér bele, hogy egy csapat a saját pilótái ellen dolgozzon. Tudom, hogy erősen fogalmaztam, sajnálom, ha megsértettelek Pb, de nálam ez a téma már abba a tartományba esik, amiről nem lehet szerintem érdemi diskurzust folytatni, ahogy egy lapos föld hívőt sem győzködök, hogy a Föld gömb alakú. Próbáltam ignorálni, amit írsz, de ahhoz meg túlságosan bosszant. :oops:

 

Ebben egyetértünk. Nem véletlenül tiltottak le engem sem kétszer 30 napra. Egyszerűen fel nem foghatom hogy biztos tények birtokában hogy állíthatja valaki az ellenkezőjét.

Ezt meg is írtam ,persze dühből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...

Sziasztok! Mint azt néhányan tudjátok, én írom mostanság a Star Wars Empire blogra megjelenő cikkeket. Viszont úgy gondoljuk Gellai Tamással, aki a Youtube csatornát, és a blogot is alapította, hogy ideje lenne egy kis csapatbővítésnek. Ezért, ha valaki szívesen ír kritikákat a kedvenc könyvéről, vagy szintén követi a filmekkel, sorozatokkal kapcsolatos hírek világát, netán otthonosan mozog a videojátékok háza táján is, és alaposan ismeri a lore-t, az bátran írjon itt nekem egy privát üzenetet. Csak annyi elvárásunk van, hogy tudj csapatban dolgozni, és ne legyél hater. :peace: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Én nem tudom mitől, de a Birodalmi Kadétos képregény kritikám blog.hu címlapra került ma.:D Mondhatom, baromira meglepett, nem ez volt az a cikk amiből ezt kinéztem.:D

 

https://starwarsempire.blog.hu/2021/02/09/han_solo_a_birodalmi_kadet_es_ami_a_solo_filmbol_kimaradt

 

 

148998859_179136660401907_3562324282783984041_n.jpg

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.