Ugrás a kommentre

Amilyn Holdo vs. General Grievous (KIEMELT SELEJTEZŐ)


Donát

Kiemelt Selejtező #5  

33 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson a Winter Madness főtáblára?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

  • Donát megnyitotta a topikot
  • Donát kiemelte a topikot

Nem szeretem a TLJ új karaktereit, sem DJ, sem Rose vagy Holdo nem lett a szívem csücske. Grievous félelmetes karizmájából az EP3 majd a TCW sokat elvett, de így sem kérdés, hogy rá adom a szavazatom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, gafz írta:

Holdo csak egy lilahajú nő, aki nem talál épkézláb megoldást egy reménytelen helyzetben, de legalább feláldozza magát.

Huhhh... Remek terve volt, amit Poe partizán akciója elcseszett. A legvégső elkeseredettségében tette amit tett, akkor már nem volt más megoldás. Mindenkit megöltek volna Hux-ék. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holdónak csak annyi hibája van, hogy nem ismerte fel, hogy a legénység nagy része nem bízik benne, és igazából semmit sem tett, ami erre adott volna okot. Egy reguláris hadseregben Holdo viselkedése elfogadható, de az ellenállás önkéntesekből áll, akik szembeszegültek a Köztársaság allásfoglalásával, mivel nem bíztak meg benne. Így a bizalom többet ér, mint az éppen birtokolt rang, amit ő valamiért nem tudatosított. Ha ezt felismerte volna, és nem kezelte volna úgy Poe-t, és a többieket, sokkal hatékonyabbak lettek volna.

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holdót sokkal érdekesebb és kompetensebb karakternek tartom, mint Grievous "mindig mindenhonnan elfutok és még a számba rágott tervet sem tudom végrehajtani" tábornokot. Bár a stílusa nem semmi, én is csipázom, sosem tudtam Grievoust hadvezérként komolyan venni, és az ep3-ban igazából annyi a szerepe, hogy Dooku kinyírása után is legyen kivel kardoznia a hősöknek. De még azt a párbajt is két perc alatt lerendezi Obi-Wan. Ja, meg még jó kifogás Palpatine számára, hogy további két-három napig elhúzza a háborút. :) 

Holdo ezzel szemben katonaként viselkedett egy olyan helyzetben, amiben nyilván nem szívesen látta magát, és megpróbált véghezvinni egy jól átgondolt tervet. Az egyetlen hibája a lágyszívűsége volt, amikor Poe elkezdett székeket rúgdosni, a fogdába kellett volna bevágni azt az önelégült s*ggfejet. De hát Holdo kedvelte, és próbált hadvezért faragni belőle. Sajnos, már nem élhette meg ezt a sikerét, de az önfeláldozása komoly érvágás volt az Első Rendnek. Biztos vagyok abban, hogy Holdo nélkül az Ellenállás sosem jut el Craitre, vagy, ha mégis, de Poe nem tanulta volna meg tőle, mit jelent vezérnek lenni, akkor ott pusztulnak mind.

Szóval Holdóra szavaztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Dzséjt írta:

Holdót sokkal érdekesebb és kompetensebb karakternek tartom, mint Grievous "mindig mindenhonnan elfutok és még a számba rágott tervet sem tudom végrehajtani" tábornokot. Bár a stílusa nem semmi, én is csipázom, sosem tudtam Grievoust hadvezérként komolyan venni, és az ep3-ban igazából annyi a szerepe, hogy Dooku kinyírása után is legyen kivel kardoznia a hősöknek. De még azt a párbajt is két perc alatt lerendezi Obi-Wan. Ja, meg még jó kifogás Palpatine számára, hogy további két-három napig elhúzza a háborút. :) 

Holdo ezzel szemben katonaként viselkedett egy olyan helyzetben, amiben nyilván nem szívesen látta magát, és megpróbált véghezvinni egy jól átgondolt tervet. Az egyetlen hibája a lágyszívűsége volt, amikor Poe elkezdett székeket rúgdosni, a fogdába kellett volna bevágni azt az önelégült s*ggfejet. De hát Holdo kedvelte, és próbált hadvezért faragni belőle. Sajnos, már nem élhette meg ezt a sikerét, de az önfeláldozása komoly érvágás volt az Első Rendnek. Biztos vagyok abban, hogy Holdo nélkül az Ellenállás sosem jut el Craitre, vagy, ha mégis, de Poe nem tanulta volna meg tőle, mit jelent vezérnek lenni, akkor ott pusztulnak mind.

Szóval Holdóra szavaztam.

No itt is teljesen egyetértek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holdo jelenete az egyik legepicebb a SW filmekben, de Grivi karaktere engem annó annyira elvarázsolt, és annyira imádtam, hogy nem tudok másra szavazni. Már a film előtt kijött egy kép róla, amit kinyomtattam és vittem magammal mindenhova, aztán jött a clone warsos része, amit vagy 100x megnéztem, szóval baromira vártam miatta a filmet és persze nem okozott csalódást. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous: igazi szájhős, aki nem rest gyáván megfutamodni ha olyan a helyzet. Márpedig neki sokszor olyan volt. Amúgy iszonyú kúl karakter és ebből a szempontból a korszak egyik legeredetibb szereplője. 

 

Holdo: ő viszont igazi katona volt, bár ez a külsején nem látszott. A maga nemében igen provokatív karakter, az alacsony ingerküszöbbel rendezők nem is nagyon tudják elfogadni. Fentebb Dzséjt mindent elmondott róla, azzal maximálisan egyetértek.

 

Mégis Girivre szavaznék, mert nagyon eredeti karakter lett és örök kedvenc marad. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Grievous félelmetes karizmájából az EP3 majd a TCW sokat elvett

Ezt hogy érted, nem eleve csak ezekben szerepelt? :) Vagy a 2D-s CW-ra gondoltál?

 

Első blikkre biztos voltam abban, hogy Grievous-re fogok szavazni, mert nemcsak badass és cool a kinézete és stílusa, de még az ilyen téren baromi erős SW felhozatalában is kitűnik egyediségével. Csak aztán ahogy egyre jobban belegondoltam, rájöttem, hogy minél többet kaptam belőle, annál kevésbé jött be. Egyszerűen ráuntam, mert mindig totál ugyanolyan, mindig ugyanazt csinálja. És legyen bármennyire is főnyeremény egy karakter kiindulási alapja, az alapötlet, ha aztán semmit nem tudnak kezdeni vele. Nálam ő kicsit olyan, mint egy hatalmas, gyönyörű, míves puska, amiből csak egy van a világon, viszont rendszeresen besül, meg szétesik ha megakarod tölteni vagy tisztítani.

 

Holdo ilyen téren kevesebb idő alatt is bizonyította, hogy összetettebb és izgalmasabb karakter. A halála pedig gyönyörű, és a SW egyik legepikusabb pillanata.

Nála viszont az zavar, hogy számomra végig logikátlanul viselkedik. Vagyis bizonyos szempontból értem mit miért csinál, csak mégis úgy jön le nekem, hogy sose sikerül az adott szituban az épp legjobb (vagy épp legkevésbé rossz) döntést meghozni.

Értem, hogy parancsnoki lánc, meg semmi köze az alárendeltjeinek a tervéhez, de azért nem kellett volna ennyire bigott, szögletes és dogmatikus módon hozzáállnia ehhez. Ha ismeri az Ellenállást, pláne ha ismeri Poe-t, akkor tudnia kellett volna, hogy hiába indokolható katonailag a döntése, hiába van igaza, ezzel a döntésével feszültséget fog szítani és gondot okozni. Azzal meg aztán garantáltan, ill. súlyosbítani fog mindent, ha ezt ilyen arrogáns módon adja elő. Mindezt egy hatalmas trauma után frissen kinevezve "górénak". Akinek minimális érzelmi intelligenciája van, vagy csak kicsit is ismeri az emberi lélek és psziché alapjait, az ebben a szituban nagyon nem így áll hozzá a dolgokhoz.

Aztán ott a végjátéka, ahol ugyan az önfeláldozása példaértékűen nemes, ugyanakkor én a mai napig nem vagyok meggyőződve arról, hogy abban a technológiai közegben és univerzumban ez lett volna az egyetlen megoldás a hajó navigálására, hogy egy élő ember beül a volán mögé. Arról meg aztán pláne nem, hogy ha így is kellett lennie, akkor miért pont ő vállalta ezt be. Természetesen morálisan tökéletesen értem, de az egyik legfontosabb személy volt azon a hajón, az Ellenállás így vesztett szinte a legtöbbet. Azért a modern hadviselésben tudtommal nem jellemző, hogy a legmagasabb rangú tisztek legyenek a golyófogók vagy a kamikazék. Bár az igaz, hogy a "kapitány hagyja el utolsónak a hajót" elv ezzel ellentmond, nem tudom mennyire van ez ténylegesen alkalmazva a való életben.

 

Szóval összességében most érzem azt először, hogy egyik jelöltre sem tudnék úgy tiszta szívvel szavazni, hogy ne motoszkálna a fejemben, hogy a másikra kellett volna. Szóval ez annyira döntetlenközeli, hogy valószínűleg nem is fogok most voksolni. :| 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, pb69 írta:

Vagyis bizonyos szempontból értem mit miért csinál, csak mégis úgy jön le nekem, hogy sose sikerül az adott szituban az épp legjobb (vagy épp legkevésbé rossz) döntést meghozni.

Értem, hogy parancsnoki lánc, meg semmi köze az alárendeltjeinek a tervéhez, de azért nem kellett volna ennyire bigott, szögletes és dogmatikus módon hozzáállnia ehhez. Ha ismeri az Ellenállást, pláne ha ismeri Poe-t, akkor tudnia kellett volna, hogy hiába indokolható katonailag a döntése, hiába van igaza, ezzel a döntésével feszültséget fog szítani és gondot okozni. Azzal meg aztán garantáltan, ill. súlyosbítani fog mindent, ha ezt ilyen arrogáns módon adja elő. Mindezt egy hatalmas trauma után frissen kinevezve "górénak". Akinek minimális érzelmi intelligenciája van, vagy csak kicsit is ismeri az emberi lélek és psziché alapjait, az ebben a szituban nagyon nem így áll hozzá a dolgokhoz.

Holdo nem tökéletes, amit leírtál az a hibája. Ettől is jó karakter. Esendő ő is, mint bárki más a Radduson. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Donát megszűntette a topik kiemelését

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.