Ugrás a kommentre

Az Ahsoka sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Pletyka, de úgy néz ki, hogy Ezra szerepét Mena Massoud fogja megkapni. A hír úgy szól, hogy ő áll a legközelebb ahhoz, hogy megkapja a szerepet.

 

Persze túl korai még szerintem hinni az ilyeneknek, Filoni még a forgatókönyvet körmöli, premier meg leghamarabb '22 őszén lesz valószínűleg, de eltudnám képzelni a dolgot. Igazából sokszor 3 nevet hoznak fel az emberek, ha élőszereplős Ezráról van szó: Taylor Gray, Rahul Kohli és Mena Massoud. Leginkább Rahul az, aki az utóbbi időben borzolgatta a kedélyeket Ezrával kapcsolatban - valószínűleg nagyon el szeretné játszani a karaktert - Taylor valószínűleg a színe miatt nem jönne szóba. Mena viszont érdekes választás lenne. Alapból az Aladdin óta nem talált elvileg munkát - nem foglalkoztatták - szóval ez számára egy új löketet jelenthetne. Illetve milyen irónia lenne, ha az élőszereplős Aladdin játszaná el a SW Space Aladdinját? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
2021. 02. 20. - 0:43, Bence1997 írta:

Pletyka, de úgy néz ki, hogy Ezra szerepét Mena Massoud fogja megkapni. A hír úgy szól, hogy ő áll a legközelebb ahhoz, hogy megkapja a szerepet.

Lehet tényleg igaz? Nemrég Mena kirakott az instagramra egy képet magáról, szövegként pedig egy Ezrás idézet figyelhető meg. "Hey, just so you know, when I escape I won't hurt any of you." Ez a szöveg valóban Ezra szájából hangzott el, utánanéztem, a 2. évad Stealth Strike c. epizódjában hallható ez, amikor Ezra és a rohamosztagosok beszélgetnek. :D

 

A kép:

 

db4kw4s07bn61.jpg

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Thrawn nagyon jól beleilleszthető a Mandalorian világába, ahol a szétzúzott birodalmi erők maradéka küzd az életben maradásért. Moff Gideon kiesésével ő lehet az, aki elkezdi összekovácsolni a kisebb helyőrségeket egy nagyobb, ütőképes hadsereggé, miközben megágyazza a terepet az Első Rendnek. A Heir to the Empire sorozatból elég sok mindent át lehet venni, ami sokak számára lenne örömteli fejlemény.

 

A Jedi visszatér és Az ébredő Erő közötti időszak egy nagyon izgalmas korszak lehet, ha szépen felépítik, és sok fehér foltot ki lehet tölteni, aminek a kifejtésére az új trilógiában nem volt idő. Itt leginkább a New Republicra gondolok, amit szinte 0-ról lehet elkezdeni építgetni, mert mozgóképen szinte semmi nem derült még ki róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, misafeco írta:

Itt leginkább a New Republicra gondolok, amit szinte 0-ról lehet elkezdeni építgetni, mert mozgóképen szinte semmi nem derült még ki róla.

Az szerintem majd a Rangers sorozatban kerül terítékre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Thrawn karaktere eléggé más a kánonban és a Legendsben. Az eddig általam olvasott kánon Thrawn könyvekből az jön le, hogy neki aztán mindegy, hogy ki van hatalmon az ismert űrben. Az Ő prioritásai a Chiss Birodalomhoz kötődnek, neki egy erős szövetséges kell akinek a segítségével megvédheti a Chiss Birodalmat a rá leselkedő fenyegetéstől. Ha visszatérne az ismert űrbe szerintem inkább próbálna szövetséget kötni az erős Új Köztársasággal, mintsem azzal pazarolja az idejét, hogy egy szétzúzott hatalom apró darabkáit próbálja összerakni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt vettem észre a neten, hogy sokan mondogatják a Birodalom örökösei c. könyv újraadaptálását, csak kicsit más köntösben.

 

Pedig, mint ahogy Cupsy is emlegeti, Thrawn karaktere drasztikusan eltér a legendákbeli változatától. Itt tényleg csak az érdekli őt, hogy a népe békében élhessen, ezért is szövetkezik a Birodalommal, mert látja, hogy ez a hatalom megtudja védeni a chiss fajt a gryskektől és egyéb fenyegetésektől. Bár még nem olvastam el a trilógia záró részét, az Árulást, de az a történet párhuzamosan zajlik a Rebels 4. évadával. Annyit tudok, hogy amikor Thrawn visszatér a Lothalra, eléggé megromlik a kapcsolata az Uralkodóval. És annak függvényében, hogy a Birodalom pár év alatt bebukik, Thrawn inkább fordul az Új Köztársaság irányába, minthogy a Birodalom maradékával szövetkezzen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Azt vettem észre a neten, hogy sokan mondogatják a Birodalom örökösei c. könyv újraadaptálását, csak kicsit más köntösben.

 

Pedig, mint ahogy Cupsy is emlegeti, Thrawn karaktere drasztikusan eltér a legendákbeli változatától. Itt tényleg csak az érdekli őt, hogy a népe békében élhessen, ezért is szövetkezik a Birodalommal, mert látja, hogy ez a hatalom megtudja védeni a chiss fajt a gryskektől és egyéb fenyegetésektől. Bár még nem olvastam el a trilógia záró részét, az Árulást, de az a történet párhuzamosan zajlik a Rebels 4. évadával. Annyit tudok, hogy amikor Thrawn visszatér a Lothalra, eléggé megromlik a kapcsolata az Uralkodóval. És annak függvényében, hogy a Birodalom pár év alatt bebukik, Thrawn inkább fordul az Új Köztársaság irányába, minthogy a Birodalom maradékával szövetkezzen. :)

Érdekes lenne ha erre menne majd ez a sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ha visszatérne az ismert űrbe szerintem inkább próbálna szövetséget kötni az erős Új Köztársasággal, mintsem azzal pazarolja az idejét, hogy egy szétzúzott hatalom apró darabkáit próbálja összerakni.

Mondjuk az Új Köztársaság egyik baja hogy nem valami erős. Még a saját házuk táján se tudnak rendet tartani, Thrawnt pedig valszeg szívesen börtönbe dugnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Itt tényleg csak az érdekli őt, hogy a népe békében élhessen, ezért is szövetkezik a Birodalommal,

 

Az újabb trilógia ezt még jobban kihangsúlyozza. Legalább is az első rész biztosan (még csak azt olvastam). Konkrétan elhangzik Thrawn szájából, hogy Ő eszköznek lát minden chissen kívüli fajt. 


Azt se felejtsük el, hogy a Birodalom erőteljesen idegen ellenes volt, a felsőbb vezetésben szinte mindenki csak utálta Thrawnt, ehhez még hozzájött, hogy a Császár kegyeltje volt, ami további ellenszenvet szült. Az Alphabet osztag könyvből meg az Utóhatás trilógiából is látható, hogy a szétforgácsolódott Birodalmi vezérkar bizonyos tagjai egymásra is fújnak pedig mindenki ember, aki az ismert galaxisból származik, ha Thrawn visszatérne is azzal a szándékkal, hogy egyesíti a maradék birodalmi erőket, nem az lenne a helyzet, hogy vidáman beállnának mögé, sokkal inkább ellenséget látnának benne és csak csatározások árán egyesíthetné a megmaradt erőket, ha egyáltalán képes lenne rá.

 

 

11 perccel korábban, Bomarr írta:

Mondjuk az Új Köztársaság egyik baja hogy nem valami erős. Még a saját házuk táján se tudnak rendet tartani, Thrawnt pedig valszeg szívesen börtönbe dugnák.

 

De azért még mindig erősebb, mint a szétforgácsolódott birodalmi erők, akiket különböző kisebb nagyobb tisztek irányítgatnak egymásra is acsarkodva.
Úgy rémlik Thrawn nem követett el semmi kegyetlen dolgot a Rebelsben, csupán tette azt katonaként, ami a kötelessége, Kallus sokkal nagyobb genyóságokat csinált. Ha az Ismeretlen Régiókból érkező veszedelem akkora, mint az sejtetve van és ezt Thrawn megfelelően felvázolná szerintem a Köztársaság is meglátná, hogy az Ő érdekük is a szövetség, ha csak ideiglenesen is. De Thrawn simán bevállalná a börtönt is csakhogy a Köztársaság és a Chiss birodalom között létrejöjjön a szövetség, mert neki a birodalma biztonsága a legfontosabb.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Úgy rémlik Thrawn nem követett el semmi kegyetlen dolgot a Rebelsben,

Megölt egy csomó lázadót, teljes erőbedobással segítette a Birodalmat, Ezráék szeme láttára pedig elég kegyetlenül kivégzett egy ürgét. Nem hiszem hogy nagyon kérne a szövetségéből a Köztársaság. Emiatt szerintem teljesen reménytelen lenne a Köztársasággal szövetkeznie. Már csak azért is mert a Köztársaság rém tutyimutyi. Nem csak erőtlen de lassan mozdul tényleges látható problémákra is hát még egy olyanra amit csak az ellenségük szájából ismernek. Előbb fognak évekig tartó vitákba bonyolodni minthogy bármit segitsenek Thrawnnak.

Kallus egyébként akkor állt át amikor javában ment a polgárháború, amikor még minden emberre szükségük volt.

Mindenesetre Thrawnnál nekem reálisabb lenne ha egyesitené a birodalmi maradványokat és megerősitené őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd kiderül mi lesz.

 

Amúgy én úgy veszem észre a könyvek alapján is, hogy Thrawnt antihőssé akarják gyúrni. Azon sem leszek meglepődve, ha Ashoka úgy talál majd rá, hogy Ezra Thrawn oldalán áll, sőt valami közös cél érdekében szerintem Ashoka is összefog majd vele.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért van kihagyva az egyenletből az Első Rend? Az Utóhatás és az Alphabet osztag acsarkodó egykori birodalmai már sehol sincsenek. Már a The Mandalorian második évadában említették, hogy a Peremvidéken valami sokkal nagyobb dolog készülődik, amit ugyan a Magban még nem érzékelnek, de a gyűrűkben élők már kezdik észrevenni. És ezt folyamatosan látjuk a The Mandalorianben, azt, ahogy a szedett-vedettség csak a látszat. Néhány koszos rohamosztagossal és egy noname közvetítővel kezdtük, aztán egész rohamosztagos századok tűnnek fel élén egy hírhed moff-fal és új fejlesztésű TIE vadásszal. Egy elhagyatott bázisról derült ki, hogy üzemben lévő kutatóállomás, ahol az Erővel kapcsolatban kutakodnak, egy másikról meg az, hogy egész kontingensek gyűjtik az üzemanyagot valami komoly dologhoz. És bár még Imperial nem került elő, de már az is tény, hogy komolyabb hadihajóval is bír ez a rejtélyes mozgalom. És a Gozanti kapitányának szavai alapján Gideonnak nem csak egy hajója volt - ja és az a Gozanti is fegyvereket szállított valahová (Bo-Katan szavai alapján Mandalore-ra), ahol az elhangzottak alapján szintén valami nagyszabású dolog folyik.

Thrawn pedig kifejezetten olyan emberke, aki meglátja az ilyen összefüggéseket. Márpedig ezeket az összefüggéseket már X-szárnyú pilóták is látják. Szóval vagy Thrawn áll az egész mögött, és már rég szervezkedik - vagy, ami a jövőt ismerve szerintem valószínűbb: itt már az Első Rend ténykedik, és Thrawn is részese. Eleve, az Első Rend ott van, ahol a Chiss Birodalom is: az Ismeretlen Régiókban. Vagyis közelebb van, mint az új Köztársaság. Tudjuk, hogy jó pár Imperialt átmentettek oda, és azt is, hogy legalább egy Executor-osztályú csillagrombolót. Tudjuk, hogy a Csillagpusztító elkészítésére irányuló kutatások is folynak, ahogy az Első Rend hadereje is épül. Akkor mégis ki mellé állna Thrawn? Azok mellé, akik leszerelték a hadseregük nagyját és egyáltalán nem foglalkoznak hadi fejlesztéssel, vagyis a meglévő haderő is piszok gyorsan elavul, és nem mellesleg azon is évekig veszekednek, hogy milyen budikefe legyen a kancellári klozetban? Vagy azok mellé, akik teljes titokban képesek egy sokkal ütőképesebb haderőt felállítani, nem mellesleg záros határidőn belül egy egész naprendszer elpusztítására alkalmas fegyvert is farigcsálnak (és ugye ez csak a kirakat, közben ott van még az Első Rend előtt sem felfedett Végső Rend - bár Thrawnt szerintem már az Első Rend kezdeti hadi potenciálja is simán meggyőzné arról, hogy melléjük álljon).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az ideológiai vonatkozást kivesszük a képletből, mondván hogy Thrawnnál az nincs, úgy valóban a profizmus és szervezettség lehet az, ami nála számít. Az pedig sokkal inkább az Első Rend ismertetője, mint a bizonytalankodó, útkereső Új Köztársaságé, ahol a döntéshozás sem működik jól, mint a Vérvonalban láttuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg még azt hozzátenném, hogy mivel az Első Rend ott van a Chiss Birodalom tőszomszédságában, úgy szólván, így Thrawnnak eleve érdeke egy szövetség. Bár azt nem lehet tudni, hogy a főadmirális tud-e Palpatine-ról, de ha még nem is, az Első Rend egyértelműen a Birodalom utódállama, ugyanazokkal a dogmákkal és célokkal, aminek része az agresszív terjeszkedés és más államok leigázása. Azt nem tudom, hogy a Chiss Birodalom és a kezdeti Első Rend milyen erőviszonyban van (mivel nem tudni, mekkora haderőt terelt át Palpatine titokban az Ismeretlen Régiókba), de utóbbi egy idő után mindenképpen veszélyt fog jelenteni a chissekre. Még ha egálban is vannak vagy a Chiss Birodalom erősebb, a grysk-fenyegetés árnyékában aligha akarnak háborút indítani az Első Rend ellen.

Amúgy az sem lepne meg, ha idővel kiderülne, hogy az Első Rend még jóval az új Köztársaság előtt konfrontálódott a gryskekkel. Amit erről a fajról tudni, az alapján az Első Rend egy idő után célpontjukká válhatott, viszont kétlem, hogy Palpatine megvárta, míg ők csapnak le előbb. És már csak ezért is célszerű lenne egy Első Rend-Chiss Birodalom szövetség, hogy legyőzzék a közös ellenséget. Aztán, hogy utána mit kezd az Első Rend a Chiss Birodalommal... Nos, azt sem lehet nehéz kitalálni.

És a sztoriban igazából az lenne a jó, hogy megmutatnák Thrawn-t, aki a népéért bármit és bárkit felhasznál, ám a Birodalommal/Első Renddel végül rossz lóra tesz, és a népét leigázza Sidious hadereje. Így lenne Thrawn-ból végül egy tragikus antihős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Logikus amit írsz, nekem az volt/van a fejemben, hogy az ER jelenleg még rejtőzködik, kicsiben építgeti magát és egy ilyen mértékű szövetség túl nagy visszhangot keltene már most. Illetve arra alapoztam, hogy ha Thrawn az ismert űrben kezd szövetségeket keresni akkor a Köztársaság jobb lehetőség, mint az a birodalmi maradék, amit eddig megismerhettünk a különböző művekből és jelenleg az ismert űrben tevékenykedik. Szvsz gideon nincs kapcsolatban az ER-rel, Palpatine-nel valószínű, de Ő meg ismereteim szerint egyelőre nincs nagy befolyással az ER-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az új köztársaság a legrosszabb választás Thrawnnak, hisz gyakorlatilag egy teljesen tehetetlen államszervezetről van szó. Kizárt hogy egy Thrawnnak bármi segitséget adjanak.

Az Első Rend logikusnak tűnik viszont ott meg az a baj hogy egyelőre nem kerülhetnek előtérbe hisz még a Vérvonal idején se tud róluk a többség. Ezzel szemben van egy bizonyos hatalom ami például uralkodik Mandalore-ban és aminek van pénze a különféle új birodalmi kütyük fejlesztésére ez pedig szerintem épp a birodalmi maradvány lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Megölt egy csomó lázadót, teljes erőbedobással segítette a Birodalmat, Ezráék szeme láttára pedig elég kegyetlenül kivégzett egy ürgét

+ civil lakosság bombázása, aminél kevés egyértelműbb háborús bűn létezik. Az ÚK azon nyomban elítélné őt, ahogy felbukkanna

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Logikus amit írsz, nekem az volt/van a fejemben, hogy az ER jelenleg még rejtőzködik, kicsiben építgeti magát és egy ilyen mértékű szövetség túl nagy visszhangot keltene már most. Illetve arra alapoztam, hogy ha Thrawn az ismert űrben kezd szövetségeket keresni akkor a Köztársaság jobb lehetőség, mint az a birodalmi maradék, amit eddig megismerhettünk a különböző művekből és jelenleg az ismert űrben tevékenykedik. Szvsz gideon nincs kapcsolatban az ER-rel, Palpatine-nel valószínű, de Ő meg ismereteim szerint egyelőre nincs nagy befolyással az ER-re.

Igen, igazából elég sok homályos folt van még itt, de ami biztos:

1. Az Első Rend már létezik és van hadereje. Egy évvel az endori csata után lényegében megszületett, amikor Sloane és a két Hux, meg néhány "idomított" rohamosztagos megérkezett az Eclipse szuper csillagrombolóhoz az Ismeretlen Régiókba (ez ugye kb. 4 évvel a Mandi eseményei előtt volt). Ugyanekkor derült ki az is, hogy Palpatine rengeteg hadi anyagot átmentett oda, köztük Imperial osztályú csillagrombolókat - bár alapvetően azzal a céllal, hogy az Ismeretlen Régiókat is meghódítsa.

2. Az Első Rend rejtőzködik, de csak az új Köztársaság elől a Galaxis ismert szegletében. Az Ismeretlen Régiókban viszont valószínűleg látványosabban ténykedett, alapul véve olyan eseményeket, minthogy a Csillagpusztító megépítésének során tesztelés címszó alatt bolygókat zúztak szét és népeket irtottak ki/igáztak le.

3. Az is biztos, hogy az Első Rend bár rejtőzködik, ettől még aktívan ténykedik a Galaxis ismert szegletében is "fantomcégek" és "ügynökök" segítségével - olyan személyek és szervek közreműködésével, amik támogatják a Birodalmat, de nem vezetheti el semmi a kíváncsi emberkéket az Első Rendhez. Erre már rengeteg példát láttunk. Ott vannak a Vérvonalban megismert Amaxine harcosok, vagy a Battlefront 2-ben látott Jinata Security, ami a Resurrection-projekt égisze alatt rabolt el gyerekeket (köztük Finnt, Jannah-t és Lando lányát) szerte a Galaxisban az Első Rend számára, hogy aztán rohamosztagossá képezzék őket. Ráadásul a J-sec a Vardoson működött, ami a Magban van, vagyis olyan bolygók "szomszédságában", mint a Coruscant, a Hosnian Prime vagy a Corellia. Finn a The Mandalorian első epizódja után 2 évvel születik és 3 éves korában rabolják el. Ha a J-Sec még nem is működik, öt évvel a Mandi után már fog. Ez is mutatja, hogy az Első Rend milyen korán megvetette a lábát a Galaxis ismert részében. És a The Mandalorian már rámutatott arra, hogy valami készülődik, és én kétlem, hogy ez csak annyi lenne, hogy valaki elkezdte a saját célja érdekében összefogni a Birodalom maradványait. Pláne annak tükrében, hogy a készítők szerint van összefüggés a Mandi és az ST között.

És a fent ecsetelt hiearchikus, egymást elfedő rétegek már megmutatkoztak a The Mandalorianben. Kezdődött a Klienssel és szedet-vedett csapatával. Aztán kiderült, hogy felette áll Gideon moff egy jól szervezett sereggel. De Gideon öngyilkossági kísérlete azt sugallja, hogy valaki felette is áll. Ez lehet akár Thrawn is, aki fölött meg ott lehett Sloane, aki fölé vagy helyére kerülhet Snoke, akit meg Sidious tart a markában. És persze az alul lévő sejteknek nem kell tudnia, hogy a fölöttük lévő sejtek fölött is vannak még sejtek. Például a Kliens rohamosztagosai talán nem is sejtették, hogy vezérük nem csak egy mezei hadúr, hanem felel valakinek. A Kliensnek sem kell tudnia, hogy Gideon esetleg Thrawn-nak dolgozik, ahogy Thrawn-nak is elég csak az Első Rendről tudnia. És ahogy az az ep9-ből kiderült, még az Első Rend nagykutyái sem tudták, hogy Snoke is "dolgozott" valakinek, és még fölöttük is van egy réteg.

4. Az Első Rend és a Végső Rend nem volt teljesen elvágva egymástól, éppen ellenkezőleg, valószínűleg Palpatine már Snoke előtt is hatást gyakorolt valamilyen szinten az Első Rendre. Csak elég azt megnézni, hogy mindkét haderőt ugyanazok gyártották. A Kuat-Entralla Engineering gyártotta le a Resurgenteket, a Mandatorokat, a Supremacy-t és a Xystonokat is. A Sienar-Jaemus Fleet Systems pedig nem csak az Első Rendnek hozott össze különböző TIE vadászokat, de ők alkották meg a Xystonokról felszálló TIE/dg-ket is. És más egyébben is tetten érhető az átfedés. A Xystonok ágyúi a Csillagpusztító kísérleteken alapulnak, de a prototípust a Mandator IV-esekhez használták fel és tesztelték le.

+1 A Xystonokat az ep5 után nem sokkal kezdték el gyártani, ezért is hasonlítanak nagy mértékben az Imperial I-re, hiszen a terveket még az Imperial II-esek hadrendbe állítása előtt alkották meg.

 

Mindezt összevetve azzal, amiket fent írtam, engem nagyon meglepne, ha végül az derülne ki, hogy Thrawn-nak semmi köze a Chiss Birodalom tőszomszédságában fejlődő Első Rendhez, akik ráadásul remek szövetségesek lehetnek a gryskekkel szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A The Hollywood Reporter azt írta, hogy a Lucasfilm jelenleg Sabine Wren szerepére keres valakit - mindezt egy Marvel What If? cikk végén, 1-2 mondatban. :D

 

Image

 

Jordan Maison twitteren annyit írt, hogy 3 jelölt maradt. Reméli, hogy hamarosan hivatalosan is bejelentik a dolgot.

 

Én eltudom képzelni, hogy a novemberi D23-on bejelentik, hogy ki játssza majd Ezra, Thrawn és Sabine szerepét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Thrawn legendákbéli és kánonbéli karaktere között nincs akkora nagy eltérés. A Legendákbeli első Thrawn-trilógiából még nem jön le hogy mit és miért csinál. A Kirajzás című regényből annál inkább. Zahn a Kirajzásbéli vonalat vitte tovább az új Thrawn regényekbe.

Szerintem a kánonban nem biztos, hogy Thrawn szövetkezne az Új Köztársasággal. Elég arra gondolni, hogy Mon Mothma demilitarizálni akart nagyon gyorsan, míg Thrawn tisztában van azzal, hogy a fenyegetések elhárítására szükség van hadseregre.

Izgalmasabb lesz Thrawn és Ezra viszonya. Az én tippem az, hogy szövetségeseknek kéne lenniük erre az időra (A mandalori, Ahsoka tv-sorozat.) Thrawn-nak fel kellett ismernie, hogy Ezrának nagy az ereje, aminek a Chiss Birodalom nagy hasznát veszi, már ha csak az Erő-használó navigátorokat nézzük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Szerintem Thrawn legendákbéli és kánonbéli karaktere között nincs akkora nagy eltérés.

Bár tényleg vannak komoly hasonlóságok, egy dologban szerintem nagyon eltér a két Thrawn: a kánonbeli sokkal emberibb, mert hibázik. A legendabeli Thrawn egy tökéletes taktikai lángelme volt, aki lényegében mindennel számolt, minden ellen volt valami elgondolása, mindenre tudott időben reagálni. Még az Erővel is számolt. És eléggé lélektelen figura volt, egyértelműen negatív karakter.

A kánonbeli sokkal emberibb (ahogy @Darth Cupsy írja, antihős) alak lett, személyesebb célok vezetik, érzelmeket mutat, még a türelmét is képes elveszteni például az agyatlan birodalmi tisztekkel szemben (az eredeti Thrawnnak szerintem egyszer sem volt olyan dühkitörése, mint az újnak). De, mint írtam, a legnagyobb pozitívum vele kapcsolatban, hogy képes hibázni, és nem vesz számításba mindig mindent. Nem tud mit kezdeni az Erővel, ez a Rebelsben látványosan megmutatkozott. Nem számol vele. Ugyanígy képes megbízhatatlan embereket maga mellé venni, mint Constantine. És komolyan elutasítja a szükségtelen civil öldöklést.

Az új Thrawn sokkal szimpatikusabb jelenség, mint a régi, ami csak egy rideg, érzelemmentes katona volt, már-már emberfeletti értelmi képességekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bár tényleg vannak komoly hasonlóságok, egy dologban szerintem nagyon eltér a két Thrawn: a kánonbeli sokkal emberibb, mert hibázik. A legendabeli Thrawn egy tökéletes taktikai lángelme volt, aki lényegében mindennel számolt, minden ellen volt valami elgondolása, mindenre tudott időben reagálni. Még az Erővel is számolt. És eléggé lélektelen figura volt, egyértelműen negatív karakter.

A kánonbeli sokkal emberibb (ahogy @Darth Cupsy írja, antihős) alak lett, személyesebb célok vezetik, érzelmeket mutat, még a türelmét is képes elveszteni például az agyatlan birodalmi tisztekkel szemben (az eredeti Thrawnnak szerintem egyszer sem volt olyan dühkitörése, mint az újnak). De, mint írtam, a legnagyobb pozitívum vele kapcsolatban, hogy képes hibázni, és nem vesz számításba mindig mindent. Nem tud mit kezdeni az Erővel, ez a Rebelsben látványosan megmutatkozott. Nem számol vele. Ugyanígy képes megbízhatatlan embereket maga mellé venni, mint Constantine. És komolyan elutasítja a szükségtelen civil öldöklést.

Az új Thrawn sokkal szimpatikusabb jelenség, mint a régi, ami csak egy rideg, érzelemmentes katona volt, már-már emberfeletti értelmi képességekkel.

És pont e miatt van egyezés. Én a Kirajzás Thrawn-jára gondoltam, aki szintén nem számol az Erővel, emberibb, megmutatja valamilyen szinten az érzelmeit és hibázik is. Zahn ezt a Thrawn-t vitte tovább az új kánon könyveibe. Zahn erősen merít a saját korábbi művieből, és a szerző szerint logikusan következik, hogy Thrawn-nak az új regényekben és a Lázadókban is olyannak kell lennie, mint a Kirajzásban volt.

Bár én személy szerint azon a véleményen vagoyk, hogy az Árulásra ismét elvitte abba az irányba a karaktert, mint a régi Thrawn-ban volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.