Ugrás a kommentre

Chapter 16: The Rescue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bár úgy tűnik ez in-universe vitatott. Bo Katanék nem tekintik annak és igazából ezen rész alapján ő se tekinti magát 100 százalékban mandalorinak. Én mindenesetre ezen a ponton úgy érzem Boba Fett szála jobban le van zárva mint Djariné. Djarinnak most van egy konfliktusa Bo Katannal, amivel kezdeni kell valamit. Boba Fett viszont révbe ért. Ővé Jabba trónja. Ha lesz is vele valami ezután ahhoz be kell hozni egy új konfliktust vagy új célt a karakternek. A Book of Bobánál azt is eltudom képzelni hogy antológia lesz és fejezeteket látunk Boba életéből. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is antológiára tippelek Boba Fett kapcsán. Azokat a sztorikat láthatjuk, amik a legrettegettebb fejvadásszá tették Bobát a birodalmi érában. Ha esetleg merítenének a régi EU-ból (Xizor, Kud'ar), attól már tényleg oda-vissza lennék. De a Mandalorian újabb évadját, vagy akár a Mandalore visszafoglalására tett kísérletet most sokkal jobban várom. 

 

Ne feledjük, hogy még az sem derült ki konkrétan, hogy mire kellett Gideonéknak Grogu vére. Ez a szál biztosan tovább folytatódik, mint ahogy Pershing kísérleteinek mikéntje is a levegőben lóg. 

 

Érdekes párhuzam, hogy a "fanatikus" és lesajnált  Din képes volt megszabadulni a sisakjától, ha a kiszabadítási akció előmenetele megkövetelte, Bo-Katan ellenben kétség nélkül belegyalogolt Gideon csapdájába és elfogadta azt a narratívát, hogy csak harccal lehet megszerezni a Darksaber-t, még akkor is ha nagyon nem tudódott volna ki, hogy Din csak úgy odaadta neki (bár Koska hozzáállása itt nagyon kérdéses)... Ironikus kissé. Bo-Katan egyébként is néhol következetlen volt. A kocsmában végig provokálta Bobát, majd amikor ebből harc kerekedik (mert ez borítékolható volt), kifakad, hogy ha ilyen elánnal harcoltak volna a Birodalom ellen, mint ahogy most egymással, akkor nem lenne felprédálva Mandalore. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg egyébként, hogy olyan régóta felmerülő dilemmákra is reflektálnak a készítők, hogy a két Halálcsillagon milliók szolgáltak (és nem csak katonák, hanem a kisegítő személyzet), akiknek halálát úgymond az egész Galaxis "ünnepelte", egyenesen lenyűgöző. Ebben a sorozatban tényleg olyan narratívák kerülnek előtérbe (lásd az előző részben a birodalmi bajtársiasság megjelenési formáit), amelyekre eddig nem volt mód a filmes időkorlát miatt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én is erre hajlanék, ha ne lenne gyanúsan közel a bemutatója a The Mandalorian harmadik évadához. Meglátjuk mit sütöttek ki, de azért jó lenne valami bejelentés erről a napokban. :) 

Hétfőn oldja fel a spoilertilalmat a Lucasfilm, akkor jönnek ki a karakterplakátok meg a concept artok is, szerintem a hivatalos bejelentés is akkor fog megtörténni.

 

Úgy érzem, hogy most hétfőn Luke plakát érkezik :D 

 

51 perccel korábban, Bomarr írta:

Lehet hogy ez nem szándékos, de olyan mintha ezzel a résszel azt sugallnák hogy Bo Katan nem lenne túl jó mandalori vezérnek.

 

Nekem is hasonló érzésem volt. De én a pályafutása alapján se tartom annak :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Lizardking írta:

Nem hiányoltátok,hogy elhangozzon a Luke Skywalker név? Negyedik nézésre feltűnt és furcsának találtam,hogy Djarin a nevét,és azt sem kérdezi meg hogyan találja majd meg őket.

Szerintem ez a rész is azt mutatja, hogy Luke Skywalker neve egyáltalán nincs a köztudatban öt évvel az Endor-Jakku után. Az erre fogékonyak nyilván tudják ki ő, de Din és a többiek számára egy misztikus személy jelent meg egy misztikus, eddig nem látott szektából, aki biztonságba helyezte Grogu-t. A név itt nem volt fontos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváló zárás lett, az Ahsoka rész után az egyik legjobb a sorozatban. Nagyon tetszett elejétől a végéig. Luke színre lépése hihetetlenül jó lett. Gondolom a sok akcióval azoknak is akartak kedvezni, akik már Az utolsó Jedikben is ezt várták volna el. Remélem, azért Grogu a jövőben is biztonságban lesz. Nekem az a gyanúm, hogy nem marad sokáig Luke mellett. Bo Katannal mi lett? Meghalt? Nem volt egyértelmű, elég sok lövést kapott szegény. Az a párbajos dolog, amit Gideon erőltetni akart Bo Katan és Din között valahogy fura volt. Hisz Sabine is csak átadta a Sötétkardot. Szóval ezt a részt nem értettem. (Újabb minimális ellentmondás kánon és kánon között?) Valahogy azt éreztem, hogy ezzel a végkifejlettel a sorozat mintha zárást kapott volna. Nem tudom, hogy mi lenne még a harmadik évadban. A Mandalore visszaszerzése? Ha az is lesz, akkor egy évadnál több potenciát nem látok ebben a szériában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Akkor Luke megjelenése nagyon elterelte a figyelmemet. Ezek szerint Gideon a másik mando csajt lőtte le? Szegény.

Bo-Katant lőtte meg, de nem halt meg. Nem halt meg senki

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az a párbajos dolog, amit Gideon erőltetni akart Bo Katan és Din között valahogy fura volt. Hisz Sabine is csak átadta a Sötétkardot. Szóval ezt a részt nem értettem. (Újabb minimális ellentmondás kánon és kánon között?)

Nincs itt ellentmondást. Ahogy Gideon is mondta, a sztori a lényeg. Mielőtt Sabine odaadta a kardot Bo-Katannak, már volt egy elég frankó sztori, aminek Bo-Katan nem csak szemlélője volt, hanem alakítója. Másrészt, szerintem a Lady Kryze azért is epekedik azért, hogy harcban szerezze meg a kardot, mert a presztízsén nagyon sokat ronthatott, hogy nem csak kétszer vesztette el a trónt a Birodalommal szemben, de Gideon elvette tőle a kardot is. Milyen mandalore-i vezető az, akitől elveszik a nép egyik szimbólumát? Hát nem a trónra méltó, az biztos.

 

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Akkor Luke megjelenése nagyon elterelte a figyelmemet. Ezek szerint Gideon a másik mando csajt lőtte le? Szegény.

Bo-Katant lőtte le, de életben maradt. Ő is beskar páncélt visel, de ahogy Djarint, őt is megérzi azért, ha eltalálják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nincs itt ellentmondást. Ahogy Gideon is mondta, a sztori a lényeg. Mielőtt Sabine odaadta a kardot Bo-Katannak, már volt egy elég frankó sztori, aminek Bo-Katan nem csak szemlélője volt, hanem alakítója

Ez itt nekem nem tiszta, hogy mire gondolsz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Sky írta:

Bo-Katant lőtte le, de megvédte a beskar. :) 

 

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Bo-Katant lőtte meg, de nem halt meg. Nem halt meg senki

Akkor mégis jól láttam. De örülök, hogy Bo-Katan él. Valahogy a végén nagyon agyaltam, hogy most mi van vele. A búcsú Din és Grogu között nagyon megható lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gideon amúgy ebben a részben eléggé lerombolta a renoméját nálam (mondjuk ez már elkezdődött két résszel ezelőtt, amikor arcoskodott egy gyermek (!), Grogu előtt). A végén a kis magánakciója egyenesen szánalmas volt.

 

Igazából most már ő sem tűnt többnek, mint egy zavarosban halászó, a hatalmi vákuumban ügyeskedő birodalminak, akinek kiskirályságát néhány katona + egy Jedi könnyedén eliminálta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Igazából most már ő sem tűnt többnek, mint egy zavarosban halászó, a hatalmi vákuumban ügyeskedő birodalminak, akinek kiskirályságát néhány katona + egy Jedi könnyedén eliminálta. 

Nem ő volt itt a nagy hal. Always a bigger fish. Nem sokat vacakolt, egyből fejbe lőtte volna magát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Az is érdekes, hogy most mind Gideon, mind Pershing az ÚK fogságba került. Mihez kezdenek velük? Gideon nem véletlen akart öngyilkos lenni. 

Pershing eléggé bőbeszédűnek tűnt, szerintem őt ki fogja nyírni Gideon (vagy személyesen a börtönben, vagy külső segítséggel), hogy ne beszéljen, Gideon pedig megszökik. De lehet ezzel a Rangers of the New Republic fog foglalkozni bővebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.