Ugrás a kommentre

Star Wars: Ronin


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Október 12. -én fog megjelenni a könyv. A regény egy eredeti történetet fog elmesélni, amelyet a Kamikaze Douga stúdió által alkotott "The Duel" világa ihletett.

 

Image

 

A szinopszis:

 

Egy titokzatos volt sith vándorol a galaxisban ebben a lenyűgöző Star Wars történetben. A Star Wars: Visions c. antológia animációs széria "The Duel" c. epizódjának világa inspirálta ezt az eredeti regényt.

 

A Jedik a leghűségesebb szolgák a Birodalomnak.

 

Két évtizeddel ezelőtt különböző jedi klánok összeütköztek a viszálykodó urak szolgálatában. Undorodva ettől a végtelen körforgástól, egy szekta jedi fellázad és a saját sorsukat kezdik el irányítani, hatalmat szerezvén maguknak. Ők később sithként hivatkoznak magukra.

 

A Sith lázadás kudarcba fullad, engedve a belharcnak és az árulásnak. A korábbi viszálykodó nagyurak pedig összeállnak és megteremtenek egy Birodalmat... de még egy békés birodalom sem mentes az erőszaktól.

 

A Külső Peremvidék határán egy korábbi sith vándorol, egy hithű droiddal és egy rég letűnt kor szellemével az oldalán. Fénykardot tart magánál, de származása nem függ egyik jedi klántól sem, egyik úrnak sem ad szolgálatot. Keveset tudni róla, beleértve a nevét is, hiszen nem beszél a múltjáról. A története úgy őrzött, mint a vörös fénykard, amelyet szorosan maga mellett tart.

 

Ahogy az erőszakos galaxis örökös körforgása ismételten felborítja az önkorlátozó száműzetését, és ahogy megküzd egy rejtélyes banditával, aki a sith címet birtokolja, ráébred, hogy nem fogja a sok vándorlás felülbírálni a korábbi élete kísérteteit.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy értelmeztem, hogy se nem Legenda, se nem Kánon. De van pár ilyen alternatív univerzum. Ott a LEGO-s Freemaker sztori, vagy épp az új Holiday Special. 

 

Amúgy maga a sztori izgalmasnak tűnik, kíváncsi lettem. Számomra ennyi elég. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ha ezek a cuccok befognak jönni akkor készülhetünk a párhuzamos idovonalakra....

 

 

Felesleges rémeket látni. Ugyanilyen az új Holyday Special is. Nem kánon, de nem is Legends

 

Talán a legjobban úgy lehetne ezeket körülírni, hogy fanfiction-ök, amiket hivatásosok készítenek.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Yoda József írta:

 

Felesleges rémeket látni. Ugyanilyen az új Holyday Special is. Nem kánon, de nem is Legends

 

Inkább látok "rémeket" ilyen vagyok, más meg olyan, hogy "ez is jó az is jó, nem lesz gáz belőle, nem olyan jelentős ez a dolog"... én meg ettől a felfogástól mászok a falra.
Egyébként rémeket láttam már az első "nem jelentős" kánon ütköztetésnél is, aztán mégis csak eljutottunk odáig, hogy már nagy átlagban is kicsapta a biztosítékot. 

 

24 perccel korábban, Yoda József írta:

Talán a legjobban úgy lehetne ezeket körülírni, hogy fanfiction-ök, amiket hivatásosok készítenek.

 

Az a baj ezzel, hogy akárminek fogjuk fel akkor is a hivatásos erőforrások mennek rá. Akkora ez az univerzum, aminek az idővonala gyakorlatilag végtelen mindkét irányba, annyi minden releváns jósággal fel lehetne tölteni, ezek helyett.

Az anime stílus sem lenne probléma ha megfelelőek lennének az arányok, Az a baj a Visions-szel is, hogy inkább néz ki egy animének Star Wars köntösben, mint egy Star Warsnak anime köntösben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az a baj ezzel, hogy akárminek fogjuk fel akkor is a hivatásos erőforrások mennek rá.

Hivatásos erőforrások? Anime stúdiók csinálják. 

Nekem egyébként önmagában nincs bajom a nem-kánon művekkel, ha azok tényleg jók. A Freemaker család kalandjait is követtem és a régi időkben pedig kifejezetten szerettem a Star Wars Tales sorozatot, ami kifejezetten non-kánon volt a Lucas éra alatt. Nem értem minek félni önmagában az ötlettől hogy valami nem kánon. Az igazi baj inkább az itt hogy ezek nem tűnnek valami jónak. Plusz az egész egy elszalasztott lehetőség, például a HR éra miatt, amit most ki lehetett volna jobban fejteni. Det ettől még ez nagyon más kategória mintha átirnák a kánont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az a baj ezzel, hogy akárminek fogjuk fel akkor is a hivatásos erőforrások mennek rá.

Az eddigiekből kiindulva a Lucasfilm valószínűleg csak pénzt áldozott rá, a munkát meg a japánok végzik, szóval nem hiszem hogy olyan sok forrást venne el a kánon tartalmaktól. Pénzből meg van dögivel a Disney-nél, túlélik. Egy átlagos, 12 részes, 24 perc/epizód formátumú animesorozatot kb. 500 millió yenbe kerül elkészíteni. Ebből lesz 9 rész, és egyik játékideje sem fogja megközelíteni a 24 percet minden bizonnyal (talán csak az az egy, amit 2 történetből vontak össze). Kb. 3 millió dollár lehet a költségvetés, és lehet még sokat is mondtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Hivatásos erőforrások? Anime stúdiók csinálják. 

 

Gondolom ők se csak lelkesedésből, pusztán a Star Wars szeretetéért végzik a munkájukat. 

 

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az eddigiekből kiindulva a Lucasfilm valószínűleg csak pénzt áldozott rá, a munkát meg a japánok végzik, szóval nem hiszem hogy olyan sok forrást venne el a kánon tartalmaktól.

 

Tökmindegy mennyit költenek rá, költenek rá, ez a lényeg. Ennyi erővel meg lehetett volna bízni őket ennyi pénzért olyan dologgal is ami illik a kánonba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...
1 órával korábban, Bence1997 írta:

Ma megfog jelenni a könyv első 5 fejezete. Az első két fejezet felfogja dolgozni a The Duel c. epizódot és megfogjuk tudni, hogy mi történt utána. :)

Már csodálkoztam is, hogy hogyan akarnak egy 13 perces animációból regényt csinálni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
52 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bukta szaga lesz. 

Nem kellene rögtön temetni. A theforce fórumon elég jó véleménnyel vannak róla a külföldi olvasók. Attól, hogy valami nem kánon, még lehet jó. Nem véletlen, hogy a Szukits-nál is a mai napig ilyen jól megy a Legendák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.