Ugrás a kommentre

1x13 - Infested


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, Darth Sky írta:

Hátast én se dobtam a résztől, de szerintem még bőven szórakoztató volt. A nullától távol áll. Bár sok meglepetést nem tartalmazott, nem is unatkoztam rajta. 

Úgy vagyok vele, hogy egy 16 részes évadban néhány ehhez hasonló lightosabb kaland belefér. Engem a Mandóban se zavartak a "fillerek", ami jól összehozva szerintem eleve nem egy negatív jelző.

Off

Mandoban sokkal jobbak voltak a filler részek ennél a 13. résznél. 

Személy szerint nekem a Mando 2. évad 2. része az egyik legjobb az évadban, pedig majdnem teljesen filler rész. 

Off vége. 

 

Inkább lett volna 14 részes ez az évad, és akkor nem kellett volna ennyire húzni az időt, mert ez az időhúzás. 

Örülök neki, hogy sok embernek még igy is tetszett a rész, akiknek ez is tetszett, azoknál nagyon alacsony az elvárási küszöb, és bőven élvezik ezt a fajta részt is. 

Én személy szerint hatalmasat csalódtam most, álmomban sem hittem volna hogy ennyire leviszik a szintet.

 

Az meg hogy Csoli a 2. Geonosis-is csatához hasonlitotta a részt, kifejezetten röhejes.... 

 

A véleményemet leirhatom addig, amig azt kulturált körülmények között teszem. 

 

Peace!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

A többségnek még igy is tetszett a rész, hogy ennyire 0 volt. Ebből azt lehet leszűrni, hogy ha az évad összes része ilyen lenne, ezt is csipázná a nép, sajnos.

Az meg kifejezetten vicces hogy a 2. Geonozis-i csatához hasonlitod, ami az egyik legjobb történet szál a TCW-ben... 

1. Lehetetlen egy következtetés, hogy tetszene az egész ha mind ilyen lenne.  Pont azért tetszhet, mert egy a sok közül.

2. Nem a Geonozisi csatához hasonlítottam, hanem a mozgóképes sw azon részeihez, ami tartalmaz horror elemeket. Ismétlem; a horror elem tartalmú részeket szerettem volna említeni.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Az meg hogy Csoli a 2. Geonosis-is csatához hasonlitotta a részt, kifejezetten röhejes....

Röhejes is lenne, de nem ezt tettem. Ízlelgesd a szavaimat az eredeti hsz-ben, rá lehet, jönni, hogy a félelmetességben akartam párhuzamot vonni és mögé is soroltam a felhozott más szériák belieknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, csoli1138 írta:

Röhejes is lenne, de nem ezt tettem. Ízlelgesd a szavaimat az eredeti hsz-ben, rá lehet, jönni, hogy a félelmetességben akartam párhuzamot vonni és mögé is soroltam a felhozott más szériák belieknek.

Lehet hogy félreértettem akkor, igazából a 2. Geonosis-i csata is inkább izgalmas volt, mint félelmetes, anno. 

Nem vitatkozom, nem éri meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Lehet hogy félreértettem akkor, igazából a 2. Geonosis-i csata is inkább izgalmas volt, mint félelmetes, anno. 

 

 

Valószínleg csoli nem a csatára gondol, hanem az azt követő részekre, amikor a katakombákban mászkáltak, amik tele voltak halott geonózisiakkal, amiket a fejükbe mászott féreg irányított ezáltal olyanok voltak mint az élő halottak. ;)

 

Akármilyen gyenge is a rész oda-vissza veri a Resistance összes részét, pedig még abban is volt pár bőven elfogadható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Lehet hogy félreértettem akkor, igazából a 2. Geonosis-i csata is inkább izgalmas volt, mint félelmetes, anno. 

Nem vitatkozom, nem éri meg. 

Haver, azt értsd meg, hogy a vita okafogyott. Nem egyről beszéltünk. És azt, higy "geonozisi csata" most írom le először. Te írod folyton. Azt írtam geonozisi történetszál. Mert abban is volt fosatós elem. Ennyi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezeknek a lényeknek a hangja tényleg hasonlított a geonosisiakéhoz.

A hangjuk alapján először esküdni mertem volna, hogy geonosisiak lesznek. Jó kis párhuzam lett volna a TCW geonosisi szálával.

 

Amúgy, Cid láthatta volna előre, hogy megpróbálják átvenni a hatalmat az ord mantelli klubja felett, ha ilyen fontos galaktikus közlekedési csomópont. Csodálom, hogy nem készült fel jobban egy e féle eshetőségre. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi leszek, hogy ki bukkan még fel az utolsó részekben. Gyanítom, hogy legalább egy fontos lázadó, Bail Organa (baby Leiával :D), Mon Mothma, vagy Ahsoka (Filoni nem hagyna ki egy ilyen ziccert). Rex visszatérésére is megvan az esély, de ő már egy részben ott volt. Gonosz oldalról Maulra látok esélyt (ha már a Pyke szindikátus bejött), de leginkább Vader, őt már az első rész előtt tippeltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Én személy szerint hatalmasat csalódtam most, álmomban sem hittem volna hogy ennyire leviszik a szintet.

Túlzásokba azért kár esni. Bár nekem se tetszett összességében az epizód, ez bőven egy nézhető rész. Nekem pont az volt a problémám, hogy kicsit olyan semmilyenre sikeredett, valahogy az akció dinamikáját sem éreztem. De ez nem egy borzasztó epizód, és ilyeneket a TCW is produkált anno.

 

Csoli hasonlata szerintem helytálló, nekem is rögtön a második geonosisi csata illetve Karina jutottak eszembe. De a geonosisiakkal szemben az irlingek szerintem nem értelmes lények.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 07. 24. - 16:02, Darth Cupsy írta:

Akármilyen gyenge is a rész oda-vissza veri a Resistance összes részét, pedig még abban is volt pár bőven elfogadható.

Nincs viszonyitási alapom a Resistance sorozattal, mert az már az új trilógiához tartozik, és az eleve felejtős nálam.

A TCW-ben sokszor volt ilyen gyenge rész, azok sincsennek meghagyva, természetesen. 

De a TCW esetében nem is volt ennyire magas elvárásom. 

A BB meg rettentő erősen kezdett, még meg is döbbentem, mennyire jó kezdés volt. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Mi az, hogy nincsenek meghagyva?

Csak azokat a részeket hagytam meg, amiket élveztem is nézni. Minden részt megnéztem többször, de a gyengébbeket töröltem, és csak a számomra érdekeseket hagytam meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 07. 24. - 22:32, misafeco írta:

Kíváncsi leszek, hogy ki bukkan még fel az utolsó részekben. Gyanítom, hogy legalább egy fontos lázadó, Bail Organa (baby Leiával :D), Mon Mothma, vagy Ahsoka (Filoni nem hagyna ki egy ilyen ziccert). Rex visszatérésére is megvan az esély, de ő már egy részben ott volt. Gonosz oldalról Maulra látok esélyt (ha már a Pyke szindikátus bejött), de leginkább Vader, őt már az első rész előtt tippeltem.

Spoiler

Rex be is jött :D

Aki még eszembe jutott, az Thrawn, lehet tudni, hogy mikor és hogyan csatlakozott a Birodalomhoz? Szerepel a Rebelsen kívül másik kánon műben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, misafeco írta:

Aki még eszembe jutott, az Thrawn, lehet tudni, hogy mikor és hogyan csatlakozott a Birodalomhoz? Szerepel a Rebelsen kívül másik kánon műben?

Thrawn a Chiss birodalommal tanácskozott, vajon a Birodalom megfelelő szövetséges -e, ezért hosszas készülődés után lerakták Thrawnt egy Vadűrben levő bolygóra, majd 1 évvel a Solo főbb eseményei előtt (11BBY) talált rá a Birodalom. Szóval hacsak nem megyünk az Ismeretlen Régiókba vagy nem lézeng be a Birodalom területére Mitth'raw'nuruodo, nem hiszem hogy látjuk a chisset. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elsőre kicsit furcsa volt ez az epizód, ahogy elkezdődött és rögtön egy olyan szituációban találtuk magunkat, hogy nem igazán tudjuk, hogy mi van. Új szereplők, új helyzet... a régi helyszíneken, ráadásul kicsit így a semmiből tűnt fel ez a konfliktus Cid és Roland között. Eleinte nem nagyon tudtam hova tenni ezt a részt, de aztán ahogy haladtunk előre a cselekményben és kezdett kicsit kibontakozni az epizód lényegi iránya egyre jobban megkedveltem és szerintem ebben a részben is lehetett találni olyan momentumokat, amelyek nagyon jellemzőek a sorozatra/karakterekre és hozzáadtak a köztük meglévő dinamikához. Az egésznek a filler jellege szerintem nem zavar bele az évad építkezésének ritmusába, ha valamikor volt helye egy ilyen mondjuk úgy szerényebb léptékű epizódnak, akkor az pont még a fináléra való ráfordulás előtt és egy két-részes nagy volumenű Ryloth szál után volt. Pont jó helye volt itt, a vihar előtti csendben pedig egy olyan kis kalandot kaptunk, amiben benne volt az, amiért ezt a csapatot szeretni lehet. 

 

Cid karaktere és a körülötte lévő üzelmek eddig olyan bájosan aranyos hátterét adták a csapat Ord Mantellen lévő "bázisának" és nem nagyon mentünk el az alvilági üzelmek sötét oldalára. Persze történtek önmagában szörnyű dolgok körülöttük eddig is, fejvadászok, gyerekrablás, gyilkosságok, stb. Mégis az egésznek volt egy olyan felhőtlen, felszabadult, gyermeki megközelítésmódja, Ciddel, a két kocsmabútorral, meg a Bad Batch csapat hősiességével, mert ők a megbízásaik során aztért leginkább a globális jó ügy érdekében tevékenykedtek. Most egy kicsit bekopogtatott az ajtón a tényleges alvilág és megismerkedhettünk az igazán rossz arcokkal. Emiatt a pykeok behozatalának különösen örültem, nem csak egy újabb kapcsolódási pontként volt jó viszont látni őket, hanem egy olyan ellenpólust teremtettek velük mind a többnyire jóságos Cid operációja, mind a hőseink heroikus küzdelmével szemben, amelyik kellően fenyegető konfliktusforrásként tudott szolgálni egy epizód erejéig, úgy, hogy nem kellett behozni a képbe sem a Birodalmat, sem pedig az Omegára vadászó kaminoiakat. Így duplán ügyes húzás volt ez a készítőktől. Néhol mondjuk kissé szájbarágósan volt túlhangsúlyozva ez a kiemelt jelentőség - arra gondolok itt, mikor Cid nyomatékosan tudtukra adja, hogy a pykeok márpedig nagyon veszélyesek! - de ezzel együtt a pykok ilyetén való szerepeltetése több célt is szolgált.

Az előbbiek mellett lehetőséget adott Roland kibontakozására. Ő volt nálam az epizód legérdekesebb karaktere és egyben Omega mellett a húzóneve (úgy, hogy eleinte azt se tudtam ki ez a fickó)! Roland engem leginkább Hondóra emlékeztetett, aki nagy kedvencem volt mind a TCW-ben, mind a Rebelsben (adná magát, hogy a két korszak között itt is feltűnhetne), itt van viszont helyette Roland. Eleinte úgy ismerjük meg, hogy akár ő lehetne az epizód főgonosza, a kegyetlen és hideg bandavezér, aki elintézte Cidet és most őt legyőzve kell hőseinknek visszafoglalni Cid érdekeltségét. Aztán a pykeok színrelépésével kiderült, hogy valójában ebihal ő a bálnák között és közben megismerhettük egy másik arcát is. Amiért engem Hondóra emlékeztett az az, hogy korábban a kalózvezér tűnt számomra egy olyan karakternek, akinek a morális iránytűje azért inkább a rossz oldal felé tendált, de mégis egy joviális, szórakoztató figurának tűnt, nem egy tipikus gonosznak. Amikor Roland az anyjáról kezdett beszélni olyan tónusban, mintha azt mesélné el, hogy ő tanította meg főzni az tényleg azt juttatta eszembe, mikor Hondo nosztalgikusan arról értekezett, hogy az anyja szerint három túsz mindig jobb, mint kettő. 
Roland a későbbiekben akár még visszatérhet, akár az a Durand családot is szívesen látnám és érdekelne, hogy ez a karakter milyen úton megy tovább a jövőben. Itt úgyérztem, hogy megmutatták egy olyan oldalát, amiben ott van a kedvesség, a szeretet is, amit az állatkája felé sugárzott (jó tudom ez önmagában nem jelent semmit, állítólag Hitler is szerette a kutyákat), de összességében úgy éreztem, főleg az epizód végén, amikor Omega kiállt érte és olyan együttérzést mutatt irányába, amire nem számítottak, akkor ahogy elsétált mintha megmozdult volna benne valami és én nem érzem őt olyan igazi elvetemült gazembernek. Érdekes lenne, ha egy izgalamas belső utazás induló állomását pillanthattuk volna meg itt ennél a karakternél és ebben nagy szerepet játszott mind a Bad Batch, de legfőképpen Omega.

 

Omega volt, aki miatt a leginkább úgy érzem, hogy jó, hogy ez az epizód elkészült. Itt igazából csak arra tudok rácsatlakozni, amit Pildi már korábban leírt vele kapcsolatban. Omega személyisége remekül kijött ebben az egész konfliktusban. Úgy is mondhatnám, hogy ő csapat szíve, élő lelkiismerete. Mikor Cid mellé odaállt, abban benne volt az is, hogy megvolt a közös múltjuk, Cid kisegítette őket, mikor bajban voltak (persze nem teljesen önzetlenül) és Omega - még ha végül nem is lesz erőhasználó - rendelkezik egy különleges képességgel, ami kihaló félben van, főleg ilyen krízishelyzetek idején, mint ez az átmeneti, sok változással és ezzel együtt félelemmel teli időszakban. Amikor mások meghúznák magukat, ő mindig tudja, megérzi, hogy mi a helyes cselekedet, lehet nem az erő vezeti, csak a belső morális iránytűje, de ott van és kész segíteni a bajbajutottaknak. Az előző részekben Hera kapcsán ott volt a kezdődő barátságuk, míg Cid esetében is megvolt ez a kapcsolódási pont és ezekben a helyzetekben a csapat tagjai is még ha eleinte vonakodva is, de később kötélnek álltak. A rész végén viszont mikor Omega kiáll Roland életéért az valami olyan volt, amit korábban nem láthattunk. Teljesen önzetlenül, kvázi ismeretlenül szólalt fel valakiért, mert érezte, hogy ez a helyes. Omegának van egy olyan tulajdonsága (amit nagyon irigylek tőle), hogy bárkivel nagyon fesztelenül kapcsolatot tud teremteni, ez remekül látszott a közös jelenetükben Rolanddal, mikor el voltak zárva. Ez a ráhangolódás volt az és amit látott a karakterében Omega, ami miatt kiállt érte a pykeok fenyegető jelenlétével szemben. A többiek nem is értették igazán miért szólalt fel egy "gonosztevőért" Omega, de ez is csak azt bizonyítja, hogy szerintem ő a csapat egyértelműen legértékesebb tagja. Az egész TCW arra fókuszált a klónok kapcsán, hogy humanizálja őket, a korábban csak fényes páncélkokként és üres héjakként létező arctalan katonákat emberré tegye. Omega az a klón, aki ezt itt kicsiben megcsinálja a Bad Batch csapattal és tényleg a lelkiismeretévé válik a többieknek is. Olyan dolgokat hoz ki belőlük, amelyek következtében meg tudják haladni önmagukat és többé válni, mint amire eredetileg teremtettek egyszerű katonákként. 

 

Az események kibontakozása is tetszett. A bányában játszódó jelenetek, meg az egész bolygónak ez az eddig számomra ismeretlen arca is nagyon remek volt. Kifejezetten hangulatos és a maga módján látványos is volt ez a szekvencia. Talán egy kicsivel kevésbé volt nyomasztó és feszültséggel teli, mint mondjuk anno a Geonosis katakombáiban látott TCW-s szál, de az atmoszféra baromi jól hozta ezt a kalandozós vonalat, a csillékkel némi Indiana Jones utánérzést keltve. A lények nem voltak túl félelmetesek, de úgy érzem, hogy nem is ez volt a céljuk, itt inkább a többiek voltak a betolakodók, akik felzavarták szegény gyanútlan irlingeket. Ami leginkább zavart az egész heistban, hogy még úgy is, hogy félresikeredett az akció és rájuk találtak a zsoldosok és menekülniük kellett az egész meló sikeres lehetett volna, ha csak pár perccel később sétálnak vissza a bárba, mikor már Rolandot elhurcolták a pykeok. Itt meg lehetett volna oldani úgy is, hogy ne ilyen esetlegesen jöjjön ki az egész. A másik amit furcsáltam, hogy a pykeok sokkal jobban haragudtak Rolandra, mint azokra, akik előre megfontolt szándékkal el akarták lopni a fűszert. Lehet, hogy ez annak szólt, hogy nem akartak nagyon ezzel a perpatvarral foglalkozni és nekik csak a fúszer kellett, de én a helyükben sokkal jobban ki lettem volna akadva Cidékre, amellett, hogy persze Rolandot is előveszem, hogy nem vigyázott eléggé a szajréra.

 

Soha rosszabb epizódot, de innentől kezdve már jöhetnek az epikusabb történetek, a nagy összecsapás Crosshairrel és a többi érdekes szál, ami még nyitva maradt. Omega empatikus képességei kapcsán ugyan csak nagyon halovány reménysugárként, de lehet, hogy Crosshairről sem mondanék még le teljesen, még ha az évad során nyújtott teljesítményével kapcsolatban én egyértelműen úgy éreztem, hogy neki már nincs visszaút... de meglátjuk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Wilde írta:

A másik amit furcsáltam, hogy a pykeok sokkal jobban haragudtak Rolandra, mint azokra, akik előre megfontolt szándékkal el akarták lopni a fűszert. Lehet, hogy ez annak szólt, hogy nem akartak nagyon ezzel a perpatvarral foglalkozni és nekik csak a fúszer kellett, de én a helyükben sokkal jobban ki lettem volna akadva Cidékre, amellett, hogy persze Rolandot is előveszem, hogy nem vigyázott eléggé a szajréra.

Szerintem itt inkább arról volt szó, hogy utólag rendkívül kínos volt számukra, hogy egy üzleti partnerükről kiderült, valójában egy pancser, aki egyáltalán nem játszik egy ligában velük, és a bénázásai rossz hatással voltak a pyke-ok hírnevére is. Erősen túlbecsülték Roland alvilági pozícióit, akit még egy olyan személy (Cid) is meg tudott lopni, aki mögött nincs szervezett bűnözői hálózat. A fűszernél itt fontosabb volt a tekintély megőrzése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Wilde írta:

A másik amit furcsáltam, hogy a pykeok sokkal jobban haragudtak Rolandra, mint azokra, akik előre megfontolt szándékkal el akarták lopni a fűszert. Lehet, hogy ez annak szólt, hogy nem akartak nagyon ezzel a perpatvarral foglalkozni és nekik csak a fúszer kellett, de én a helyükben sokkal jobban ki lettem volna akadva Cidékre, amellett, hogy persze Rolandot is előveszem, hogy nem vigyázott eléggé a szajréra.

 

Pedig az alvilági körökben ez így működik. Roland volt a felelős a cuccért, ha probléma van vele azt is neki kell megoldania. A nagyobb kutya nem fog futkosni minden pitiáner problémát megoldani, csak akkor, ha már az alátartozó személy, aki feleős az egészért nem boldogul, persze ebben az esetben az alárendeltnek nagyobb problémája is keletkezik, mint az eredeti volt vagy minden problémája megszűnik örökre. :D 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Fillernek filler volt, de nekem ez is tetszett. Erős hangulata volt és Pildi jól írta fentebb, hogy Omega karakteréhez abszolút sokat ad. Azt meg pláne jól mutatja, hogy miként tanul a Bad Batch Hunterrel az élen Omegától, ezáltal a lány lényegében jobb emberekké teszi a csapat tagjait.

 

Én azt hittem, hogy a geonosisiak költöztek át egy új bolygóra :D De persze nem. Baromi félelmetes volt a szellemvasút, és nagyon igényesen keltettek feszkót a készítők. Nem ez lesz a legerősebb rész, de ahogy fentebb is írta valaki, soha rosszabbat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.