Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Na jó én is védem a magyar szinkronokat. Azért nem mindegyik ilyen...

Erre azt tudom mondani, hogy Csankó Zoltánt, aki meglehetősen képben van szinkron ügyben, hiszen maga is szinkron színész, többek között Bobbie Ewinggé, megkérdezték, hogy mi a véleménye a mai szinkronról, összevetve a régivel. Erre csak azt mondta, hogy borzalmas. Kevesebb pénzt kapnak, nincs színvonal, nincs koncepció...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az a baj, hogy a szikron olyan amilyen...de pl Stohl Adrás... kijutott a börtönből és egyből, minden elítlélés, átgondolás, vagy bármi nélkül.....ő most akkor a szinkron király, vagy mi ?

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Jesszusom...azt hiszem ezt akkor inkább már nem kommentálom, csak annyit teszek hozzá, hogy nem kell szinkronosan SEMMIT nézni, mindennek van feliratos változata, vagy eredeti nyelven, és így akkor elkerülhetjük a fikázást. Maradjunk inkább a pozitív kommenteknél, nem az állandó negatívaknál.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sajnos tényleg létező jelenség, ami párhuzamban van a folyamatosan jelentkező anglomániával is. Pedig szerintem van olyan szinkron, ami sokkal élvezhetőbbé teszi az adott filmet/sorozatot, mint az eredeti. Én így vagyok pl. a Star Wars esetében is, de vannak azért jóval látványosabb esetek is. :)

A mai magyar szinkronok színvonala jórészt viszont tényleg kritikán aluli.

 

Nute, ezzel maradéktalanul egyetértek! :) Az utolsó mondattal szívem szerint nem 100%-ban, de van benne igazság bőven!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar: lehet velem veszekedni, de ezt nem én mondtam, hanem Csankó Zoltán. Ő egy "csöppet" jobban belelát a dolgokba, mint te vagy én. A szinkront a saját - korábbi - magasabb színvonalához méri, és ahhoz képest mondja, hogy sokat esett a színvonal. Egyes országokénál még mindig jobb. De a hanyatlás tény, azzal, hogy a szőnyeg alá söpröd, csak rosszabb lesz a helyzet. Nem fikázni akarom a szinkront, hanem a trendről beszélek, amit jó lenne megfékezni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar: lehet velem veszekedni, de ezt nem én mondtam, hanem Csankó Zoltán. Ő egy "csöppet" jobban belelát a dolgokba, mint te vagy én. A szinkront a saját - korábbi - magasabb színvonalához méri, és ahhoz képest mondja, hogy sokat esett a színvonal. Egyes országokénál még mindig jobb. De a hanyatlás tény, azzal, hogy a szőnyeg alá söpröd, csak rosszabb lesz a helyzet. Nem fikázni akarom a szinkront, hanem a trendről beszélek, amit jó lenne megfékezni...

A színovnal csökkenése megint egyéni dolog. Én nem vettem észre, hogy ennyit esett volna a színvonala, mert egyszerűen élvezem a filmet, sorozatot és kész. Tetszett az Exp2 szinkronja is, ahogy a Dallasé is tetszik. Lehet hogy aki benne van, mint Csankó, aki iszonyú profi annak feltűnik, én átlagos néző, csak szeretném élvezni amit nézek, és amíg nem tűnik fel alámondásossá válik a történet, addig jó. Mellesleg ha nem akarnád fikázni, vagy folytatni a dolgot, akkor abbahagytad volna, mert megértettem amit írtál.

ON

 

Ui: Megnézi valaki még az este a Dokit? :D

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A színovnal csökkenése megint egyéni dolog.

Frászkarikát egyéni dolog! Max az egyéni, hogy mennyi sz*rt vagy hajlandó lenyelni. De a színvonalesés egyértelműen lemérhető, amikor olyat látsz, hogy a szereplő szája mozog, de nem beszél (Enterprise), amikor X karakter Y hangján szólal meg, úgy, mintha ő lenne Y (NCIS), amikor a szituációhoz egyértelműen nem illő mondatok hagyják el a szereplő száját (Alien), amikor egy színésznek négy-öt szinkronhangja is van (Stargate SG-1), amikor képtelenek egységesíteni (Star Trek), amikor szinte fizikai fájdalmat okoz a szinkronszínész pocsék játéka (Big Bang Theory), amikor iszonyú címeket adnak (Doctor Who). Vagy az olyan infók, hogy manapság egy szinkron órák(!) alatt elkészül, ami ugye távolról sem azt feltételezi, hogy nem történt drasztikus színvonalesés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lostban "bírtam", hogy a mellékszereplők minden részben más-más hangon szólaltak meg. Gyorsan váltottam feliratos verzióra, pedig az első két évad szinkronja kifejezetten tetszett. De utána... mélyrepülés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ui: Megnézi valaki még az este a Dokit? :D

Ha viszonylag időben kijön a rész+angol felirat, akkor igen. Az időben alatt azt értem, hogy két napig okítottak, még szinte sötét volt, amikor reggel indultam, stb. szóval nem vagyok a topon, ezt kell figyelembe venni. De igyekszem :)

 

amikor iszonyú címeket adnak (Doctor Who).

Szegény Doctor több kategóriába is beleesik, egyik hétvégén volt szerencsétlenségem meghallani az ötödik évados szinkront az AXN-en, szegény Doctorunk szinkronja (konkrétan az övé leginkább) a minősíthetetlen jelzőt érdemli ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont még mindig nem értem hogy akkor miért nézitek ezeket, (vagy inkább bármit) szinkronosan? :D Én azért nézem mert szeretem, még a Losttal sem volt bajom, hogy cserélték akár Jack hangját is. Van ilyen. Akkor tessék az eredetinél maradni és nagy ívben elkerülni a szinkront. Szerintem. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én van amit szivesen nézek szinkronosan (ezért most lehet a fejem lesz levéve, de például Dexter ezek között van), van aminél viszont annyira rossznak tartom a szinkront, hogy mindenképp az eredetit preferálom. Ahhoz, hogy kitaláljom hol melyik játszik muszáj csekkolni a szinkront, ami miatt viszont lesz róla egy véleményem, ami hasonló a többségéhez :)

 

A Doktor egyébként már tölthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont még mindig nem értem hogy akkor miért nézitek ezeket, (vagy inkább bármit) szinkronosan? :D

Nem nézem szinkronosan, anyám nézte (sokat nézi az AXN-t), én meg belesasoltam kíváncsiságból, gyorsan ott is hagytam.

Bomarr, köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont még mindig nem értem hogy akkor miért nézitek ezeket, (vagy inkább bármit) szinkronosan? :D Én azért nézem mert szeretem, még a Losttal sem volt bajom, hogy cserélték akár Jack hangját is. Van ilyen. Akkor tessék az eredetinél maradni és nagy ívben elkerülni a szinkront. Szerintem. :peace:

Nos talán azért, mert:

1) A sorozatok nagy részét angolul nézem, ha ez eddig nem lett volna nyilvánvaló. Már csak azért is, mert nagyrészt előrébb járok, mint a magyar TV adók, és nem tudok privát szinkront csináltatni a szériákhoz. Sajnos nekem is megvannak a korlátaim, de próbálom lefaragni őket. :D

2) Ha mégis magyarul nézek valamit, az azért van, mert A) régi sorozat és még jó a szinkronja; B) amikor elkezdtem nézni, csak az volt (még nem volt hipergyors netem, az ugyanis csak négy éve van, sorozatokat meg kicsit régebb óta nézek), és megszoktam, de ha közben rettenetessé válik, átváltok angolra (a la Stargate).

3) Él más is a környezetemben, aki nem tud annyira angolul, mint én, és rossz a szeme is, így a felirat is kilőve (igen, mi egy ilyen család vagyunk, csak a macskák nem hordanak szemüveget) és ha együtt nézünk valamit, akkor magyarul kell nézni, hogy a család is értse, ne csak én. Tudom, ez egy hihetetlen dolog, hogy az ember családdal néz valamit. :evil:

4) Rohadt nehéz elkerülni a szinkront, ha a szobám és a lakás többi része között útba esik a TV, és mi egy ilyen nagy sorozat-szerető család vagyunk, és minden szutykot összenézünk a sci-fitől a nyomozós sorozatokig. Így a hűtő, WC, kijárat felé menet óhatatlanul is lehetőségem nyílik belehallgatni egy-egy szinkronba, hátha még urambocsá, elkezdek tenni-venni a konyhában, ami meg már időigényes dolog. :)

Remélem sikerült ezekkel a bonyolult és életszerűtlen szokásokkal megértetnem, hogy nekem személy szerint miért van némi tapasztalatom a szinkronokban és honnét tudom, hogy azok miért hallgathatatlanok nagyrészt.

 

Doctor Who 7x02: jó kis rész volt, bár felirat nélkül a felét, ha értettem. Viszont jó kis karaktereket halásztak össze és a Doktor megint kimutatta, mennyire barátságos tud lenni azokkal, akiket "kedvel". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szabó Máté hangját (Agymenők - Sheldon; Ki vagy, Doki? - Tizenegyedik Doktor) kifejezetten kedvelem, bár ezért tuti "ki leszek végezve" :P :P ;)

 

Ami pedig a többség véleményét illeti, sosem hatott meg ;)

 

Dzséj, ami a családos közös filmnézéseket illeti, nem vagy egyedül :rock:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, köszi szépen a kimerítő választ, így már kicsit érthetőbb. :P:D

 

Doki7x2

 

Jó rész volt, tetszett. Szépen felépített volt, sok rácsodálkozni valóval a dokinak. Tetszett a Silur vonatkozás, rég nem láttuk őket, de van olyan érzésem hogy hamarosan még fogjuk. :) CGI nagyon rendben volt, ahogy a robotok is. Őket is ngyon eltalálták. :D Kicsit féltem hogy ennyi mindent belezsúfolnak egy részbe és hogy fog összeállni, de nem volt kavarodás és mindenkinek megvolt a maga szerepe. A doki csúnyán elbánt solomonnal, ott egy kicsit lehetett volna több érzelem, kis keménykedés, izgalom, de így is tetszett. Lassan a Pondok kiszállnak. Kár. Amúgy Rory apja jó arc volt, lehetett volna egy újabb Wilfred. Aranyos volt ahogy üllt a Tardis szélén. :D Nem is tudom, annyi minden volt még amit meg lehetne említeni, hogy gyorsan újra kell néznem. A zene viszont megint szörnyű volt, de inkább nem is volt. :(

 

Várós a köv rész! :)

Ja amúgy a sorozat kicsit változott a 74es Invasion of the Dinosaurs óta. :D Na nem sokat. :)

DW-InvasionoftheDinosaurs01_1327430907.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, pont az ilyen hozzáállás miatt nem törődnek a minőségi szinkron készítéssel. Pedig régen mennyi jó volt. A Bud Spencer filmek jobbak szinkronnal, vagy a Ford Ferlain, a 90-es évek Ponyvaregénye, sőt, én még a Keresztapát is szinkronnal szeretem.

 

Ha ma lenyelik az emberek a sz/rt is, minek gyötörjék magukat a készítők? "Fölöslegesen" pénzt beleölni. Ha túl akarnám dramatizálni, még azt is mondhatnám, hogy a Ti félétek miatt kapnak éhbért a szinkronszínészek. De nem akarom túldramatizálni, elsősorban a letöltések miatt csökkent a fizujuk, viszont az, hogy vannak, akik szerint ez így is jó, nagy mértékben hozzájárul a folyamathoz.

 

Összességében a végsőkig egyetértek Dzséjttel és Bomarral.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na már lent van a 720, és megnéztem a cold openinget, és ááá nagyon jó lesz, de csak holnap reggel nézem meg remélem addigra lesz angol felirat. :)

Mivel fél 11 felé majd elájultam, inkább elmentem aludni, de mindjárt nézem én is.

 

Reagálva Dzséjt írására, anyu nálunk is szinkronosan néz majdnem mindent, bár neki azért jobb még a szeme. Emiatt rá tudtam beszélni, hogy a munka miatt kihagyott DW részeket nálam nézze meg 720p-ben felirattal :D Kellenének a jó szinkronok lent leírtak miatt, nem mindenki tud angolul, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem ma álomba sírom magam hogy az olyanok miatt mint én nem juttok minőségi szinkronhoz... :pfff:

Gratulálok öreg. Hogy is mondják azt, ha a szövegkörnyezetből úgy ragadsz ki mondatot, hogy azzal elferdíted az eredeti írás jelentéstartalmát? Ja tudom már : a másik mondandójának a kifordítása. Zseniálisan sikerült.

 

Olyan elfogult vagy, hogy nem látod a fától az erdőt. Keress már utána, hogy Szabó-Sípos Barnabás miért hagyta ott a szinkronstúdiókat tavaly... előbb nem ártana tájékozódni, mielőtt érzelmi szinten reagálsz valamire, ami ráadásul nem is ellened irányul. Úgy ismersz, mint aki fikázik állandóan? Vagy csak úgy belekiabál a levegőbe hülyeségeket? Gondolkodj már el azon is, vajon miért mondom azt, amit, miközben magam is köztudottan néztem szinkronnal sorozatokat, és ha jónak találtam, kivétel nélkül el is ismertem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chuck 5. évad

Szomorú szívvel búcsúztam ettől a sorozattól. Ugyan ez az utolsó évad nem ért fel az előzőekkel

sem fordulatokban, sem karakterfejlődésben, az ellenfeleket is elaprózták, és nem volt benne sem egy Volkoff (akit nagyon bírtam), sem egy Shaw (akit pedig nagyon lehetett utálni), illetve ő volt, de hamar elintézték, ami jelentősen elvett az izgalmakból, de ugyanakkor voltak kifejezetten jó ötletek benne, pl. Verbanski feltűnése és Casey vele való kapcsolata, és Lester és Jeff bevonása a végén (miután sikertelenül de nagyon szórakoztatóan próbálták őket leállítani Chuck-ék :D) azért nem volt rossz húzás egyáltalán.

 

A főhős csapat (mert itt mindenki hozzátette a magáét ahhoz, hogy ez a sorozat jó legyen) ettől függetlenül végig hozta a formáját, miattuk még ez a gyengébb évadot is szívesen néztük (a lányom konkrétan imádta :)), és annak ellenére, hogy ebben a történetben nagyjából ennyi volt, sajnálom, hogy vége lett.

De ilyen sorit bármikor szívesen néznék még. :)

 

 

Doctor Who

 

Elkezdtük nézni a családdal az 5. évadtól, nagyon ígértesnek indul, főleg a humora miatt. :) Bővebben majd az évad derekán írok, addigra gondolom, sok minden kiderül majd, főleg hogy a tanácsotok szerint néhány rész erejéig visszatekintünk majd a korábbi évadokra is. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szomorú voltam, amikor véget ért a Chuck, mert egy remek sorozat volt, igazi felhőtlen kikapcsolódás.

Örülök, hogy elkezdtétek a Doctort, kíváncsian várom, hogy fog tetszeni a későbbiekben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chuck, béke poraira, bár az is igaz, hogy már - legalábbis ebben a formában - nem lehetett volna hová húzni. Az 5. évad nagyon nyögve nyelősre sikerült, főleg a második fele. Pedig volt idejük és lehetőségük is, hogy valami "awesome" legyen, de az írók már nagyon elfáradhattak. Így jobb is, hogy vége lett.

Jó lenne, ha a többi évad is megjelenne idehaza DVD-n, mert különben kénytelen leszek megrendelni külföldről.

 

Pildi, szerinted

 

Sarah memóriája visszaállt a mágikus csók után? :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ma lenyelik az emberek a sz/rt is, minek gyötörjék magukat a készítők? "Fölöslegesen" pénzt beleölni. Ha túl akarnám dramatizálni, még azt is mondhatnám, hogy a Ti félétek miatt kapnak éhbért a szinkronszínészek.

Bocsi Donát én csak azt vettem észre hogy elkezdtél személyeskedni és leszólni az ízlésem, és ezt senkinek nem nézem el, még ha tudom is hogy nem szokása. De tudom hogy nem direkt volt szóval inkább hagyjuk abba. :) Mindenki nézzen azt, és úgy ahogy szeretne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami pedig a többség véleményét illeti, sosem hatott meg ;)

Jaj, ezen mekkorát kacagtam, köszi! :peace:

 

Amúgy nálam akkor nem szokott még csak képbe sem kerülni a szinkron, ha britek vannak egy sorozatban. Magyarul, Kockafejek, Dr. House, Lost, Hősök. Az Elit alakulat dualban volt meg, én néha átváltottam magyarra, amikor rossz kedvem volt, lehetett nagyokat nevetni a két hangság maximális eltérése között.

 

Ami a régi szinkronokat illett...a Szuper csapaté baromi érdekes, sokszor levették a környezeti zajokat, pl. Rosszfiú feldöntött 3 kukát, meg szétvert 4 dobozt, de mivel közben beszélt is, az ütleg zajából semmit sem hallotta a magyar néző. Ennyit arról, hogy régen mennyivel jobbak voltak a dolgok... Meg ugye Gesztesi...

 

Szerintem amikor valaki mérlegel, az is számít, hogy mennyire lusta. Aki alapban nem szeret olvasni, a feliratot sem szereti. Meg ott a másik véglet, akiknek 800Mhz-s proci van az agya helyén és vagy olvas, vagy érti ami a vásznon folyik, de a kettő együtt nem megy. Na meg a tény, hogy ki mennyire tud angolul. Engem pl. nem zavar már, ha nincsen, vagy angol a felirat. Sőt, a Kockafejeket már úgy is néztem újra, hogy közben mosogattam, tanultam és csak a poénon nevettem, kint a konyhában! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.