Ugrás a kommentre

Chapter 5: Return of the Mandalorian


Ajánlott hozzászólás

Hát szegény Din jobb családban is felnőhetett volna! Vajon mi a helyzet ha a másik kérdésre igen a válasz? Hogyha valaki más levette volna a sisakját? Lehet hogy ugyanez, mert az is gyengeség? Jól kibatyhatott volna Paz Vizslával, mikor legyőzte. Mőgötte volt, torkánál kés, sisak le! ;) Mehetnének ketten vezekelni. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Hát szegény Din jobb családban is felnőhetett volna! Vajon mi a helyzet ha a másik kérdésre igen a válasz? Hogyha valaki más levette volna a sisakját? Lehet hogy ugyanez, mert az is gyengeség? Jól kibatyhatott volna Paz Vizslával, mikor legyőzte. Mőgötte volt, torkánál kés, sisak le! ;) Mehetnének ketten vezekelni. 

Majd miután leveszi Paz sisakját megdöbbenve mondja: hé Jon, mit keresel te itt? Nem a produceri székben kellene csücsülnöd? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, cyrano írta:

Majd miután leveszi Paz sisakját megdöbbenve mondja: hé Jon, mit keresel te itt? Nem a produceri székben kellene csücsülnöd? :D

Egy pillanatra elbizonytalanítottál, hogy Favreau játsza.. alkatra hasonló. De Tait Fletcher játsza, aki meg a mandi első részében levette a sisakot és kocsmában kötözködött ha jól rémlik! Kitagadni! :)

szerk.: viszont a hangja Favreau! Hoppá! De jó hogy írtad ezt. nem tudtam!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Na de ennyit arról, hogy az epizód szerintem kilóg a The Book of Boba Fett narratívájából,

Eleinte én is így gondoltam, de a többiek jó meglátásai meggyőztek arról, hogy talán rosszul ítélem meg. Főleg Dzséjt írt jókat ebből a szempontból. Az évad végén okosabbak leszünk, de hiszem, hogy minden okkal történik így az is, hogy ez a rész miért lett Djarin központú. 

 

13 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A Glavis gyűrűvilága baromi hangulatosra sikerült.

Számomra eddig az élőszereplős sorozatok legjobbja! Pedig megismertük jó pár új világot.

 

14 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Az Új Köztársaság is tiszteletét tette a jó öreg Carson és társa személyében. Tetszett, hogy noha Carson felismerte Djarint, nem eredt a nyomába, holmi papírmunkára hivatkozva (bár kérdés, hogy amúgy tudták volna-e követni egyáltalán).

Ez már a második feltűnésük volt a Maldo Kreis után. Szerintem a Rangers of the New Republic róluk fog szólni, és Carson Teva oszlopos szereplője lesz annak a sorozatnak.

 

14 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Boba és Djarin kapcsán remek párhuzam lehet az, hogy mindketten szakítani akarnak korábbi életükkel egy magasztosabb cél érdekében.

Érdekes egyébként, hogy a sok, igen mély gyökerekkel rendelkező klán képviselői helyett Djarin és Boba lehet a Mandalore-i nép jövőjének letéteményese. Ők ugyanis ne meredendően Mandalore-iak, hisz Boba klón és a páncélt csak örökölte, míg Djarin egy árva akit befogadtak.

 

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

de azon meglehetősen furán járó Halálőrség is félvállról veszi a radíciókat, köztük a sisakviselést.

Ők inkább a hitvallás agresszív részét tették magukévá, és a hatalom utáni sóvárgást. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Számomra eddig az élőszereplős sorozatok legjobbja! Pedig megismertük jó pár új világot.

Nekem a Kovács és Paz búvóhelye tetszett nagyon. Az alulról nyitott hangár érzet! Nagyon érdekes volt, alattuk az űr és fura mód arra visz a gravitáció.

Néhányszor azt az érzetet keltette, mint amikor Vader kisétál a Tantive IV után, mikor az megszökik. Nagyon tetszett.

És persze ez az alsó részi perspektíva és helyszín kellően el is üt például az Elysiumtól.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, csoli1138 írta:

Nekem a Kovács és Paz búvóhelye tetszett nagyon. Az alulról nyitott hangár érzet! Nagyon érdekes volt, alattuk az űr és fura mód arra visz a gravitáció.

Bryce nagyon elkapta ezeket az igazi meghitt Star Wars-os hangulatokat. Nekem emellett az a kedvencem, amikor Din az utasszállító ablakából nézi a csillagokat, és itt elidőzünk jó pár másodpercig. Ebben a jelenetben nagyon átjön az űr mélysége és varázslatossága. Mindegyik pont egy külön világ, akár saját kalandokkal, és valahol ott van Grogu is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó látni a pezsgő életet a Tatooine-on. Most már a Mos Eisley sem tűnt annyira leharcoltnak, mint a The Mandalorian-ban. Megérdemelnéa  bolygó lakossága most már, hogy szép csöndben el kezdjenek gyarapodni és élni az életüket. Nagyon remélem, hogy ez a prosperálás nem csak néhány évig tart majd. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 minutes ago, Nute Gunray said:

Nagyon jó látni a pezsgő életet a Tatooine-on. Most már a Mos Eisley sem tűnt annyira leharcoltnak, mint a The Mandalorian-ban. Megérdemelnéa  bolygó lakossága most már, hogy szép csöndben el kezdjenek gyarapodni és élni az életüket. Nagyon remélem, hogy ez a prosperálás nem csak néhány évig tart majd. 

Bírnám ha Tatooine pár száz év alatt valamiféle kereskedelmi, politikai központtá válna a peremvidéken. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Sundari (vagy csak egy másik kupolás mandalore-i város lett volna?:hmm:

Az bizony Sundari volt. :( 

 

17 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

vajon Korkie és társai köztük voltak?

Akár köztük is lehetett. Bo-Katan azt mondta a The Mandalorian második évadában, hogy ő az utolsó élő tagja a Kryze háznak. Szóval feltételezhető, hogy Korkie Kryze valamikor a TCW és a Mandi között meghalt. A Nagy Mészárlás kézenfelkvő esemény lehet a halálához.

 

17 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Babona ide vagy oda, a Sötétkard tradíciót megtörő gazdacseréje valóban végzetes balszerencsét hozott a Mandalore-on élő nép számára.

Ez, hogy volt egy ilyen baljóslat, ami látszólag beteljesült, egy érdekes adalék. Bár a tradíció megszegésekor négy klán (Vizsla, Rook, Eldar és Wren - és a The Mandalorianből kiindulva a Reeves és a Woves klán is) elfogadta Bo-Katant mand'alornak, úgy tűnik, ez a szemlélet nem terjedt el minden klán között. Kryze ugyanis a Mandiban többször is céloz arra, hogy a nép nem fogott össze a Birodalom ellen. Ami talán pontosan abból fakadt, hogy Kryze csak ajándékba kapta a kardot, nem pedig kiérdemelte. Ha ez így van, akkor Kryze baromi nagyot hibázott, amikor elfogadta Sabine ajándékát, hiszen ezzel lényegében maga pecsételte meg a bolygója sorsát.

Ráadásul Kryze eme húzása mélyen gyökerezik. Már a TCW-ben láthattuk, hogy dacol a sötétkard tradíciójával. Amikor Maul legyőzte a kard előző tulajdonosát, Pre Vizslát (aki halála előtt maga is elismerte a vereséget és azt, hogy Maulnak kell uralkodnia), Bo-Katan fellázadt. És már ezzel a húzásával fegyveres konfliktust szült a népe között. Aztán nem tanult ebből, és másodszor is dacolt ezzel a hagyománnyal, amikor elfogadta Sabine-tól a kardot. Mily meglepetés, megint csapást mért a saját népére. Kíváncsi vagyok, tanult-e ebből a két ballépésből, vagy ostoba módon még Dinnek is nekimegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

szerk.: viszont a hangja Favreau! Hoppá! De jó hogy írtad ezt. nem tudtam!

Igen ő. Anno Pre Vizsla hangja is Favreau volt a TCW-ben. :) Amúgy nagy köcsög a Fegyverkovács. Vizslát nem állítja le amikor ki akarja nyírni Djarint, fordítva meg már beleszól. 

 

Bónuszként még egy kép az irtásból. A K droid az egyik Mandalore hullába még belelő párat. :( 

man3.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Igen ő. Anno Pre Vizsla hangja is Favreau volt a TCW-ben. :) Amúgy nagy köcsög a Fegyverkovács. Vizslát nem állítja le amikor ki akarja nyírni Djarint, fordítva meg már beleszól. 

 

Bónuszként még egy kép az irtásból. A K droid az egyik Mandalore hullába még belelő párat. :( 

man3.jpg

Szokatlan amúgy, hogy a birodalom a droidokkal végezteti el a piszkos munkát. Még csak felirat nélkül tudtam megnézni a részt, ezért nem száz százalékig tiszta minden az epizód kapcsán. Lehetséges hogy a Birodalom esetleg valamiféle vegyifegyvert is bevetett a mandaloriak ellen, és ezért küldtek elsősorban droidokat? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Donát írta:

Lehetséges hogy a Birodalom esetleg valamiféle vegyifegyvert is bevetett a mandaloriak ellen, és ezért küldtek elsősorban droidokat? 

Erről nem szól a fáma, de amilyen pokol volt a felszínen, nem meglepő a droidok feltűnése. Forróság és sugárzás is lehetett olyan nagy, amit élőlény nem, vagy nehezen visel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg azért éltek a mandaloriak kupolák alatti "megtisztított" városokban, mert a bolygó többi része annyira mérgezővé vált az idők során. A rohamosztagosok szűrője nem véd a mérgező anyagoktól, így a Birodalom őket nem küldhette le a felszínre. Maradtak a KX droidok.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Donát írta:

Szokatlan amúgy, hogy a birodalom a droidokkal végezteti el a piszkos munkát. Még csak felirat nélkül tudtam megnézni a részt, ezért nem száz százalékig tiszta minden az epizód kapcsán. Lehetséges hogy a Birodalom esetleg valamiféle vegyifegyvert is bevetett a mandaloriak ellen, és ezért küldtek elsősorban droidokat? 

 

A Star Warsban vannak nukleáris fegyverek? Azok a bombák elég nagyokat pukkantak, nagy gombafelhővel, az egész jelenet olyan volt mint egy nukleáris apokalipszis. Akkor ez megmagyarázná, hogy miért droidokkal fejezték be, amit elkezdtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Sky írta:

Elvileg azért éltek a mandaloriak kupolák alatti "megtisztított" városokban, mert a bolygó többi része annyira mérgezővé vált az idők során. A rohamosztagosok szűrője nem véd a mérgező anyagoktól, így a Birodalom őket nem küldhette le a felszínre. Maradtak a KX droidok.  

Ez egyáltalán nem tűnik valószínűnek, legalábbis a "jelenben" már biztos nem, hiszen a TCW-ben és a Rebels-ben is láttuk hőseinket a kupolákon kívül, és még sisakot sem hordtak, de rengeteg rohamosztagost is láthattunk utóbbiban a kupolákon kívül.

Heroes-of-Mandalore-Part-2-Devastation.p

 

Szerintem a droidokra az a magyarázat, amit Ody írt. Azok a bombák nem kisteljesítményű petárdák voltak, hanem valószínűleg valamilyen taktikai nukleáris fegyverek. És nem is keveset szórtak le. Ha csak minden városra egyet dobtak, akkor is élhetetlenné tehették az egész bolygót. Hőség, sugárzás, mérgező gázok, elég ok arra, hogy droidokat vessenek be. Plusz a droidok nagy előnye, hogy érzelemmentesen végrehajtják a népirtás parancsát, szenvtelenül lövik agyon a sérülteket, legyenek azok férfiak, nők vagy gyerekek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Elvileg azért éltek a mandaloriak kupolák alatti "megtisztított" városokban, mert a bolygó többi része annyira mérgezővé vált az idők során. A rohamosztagosok szűrője nem véd a mérgező anyagoktól, így a Birodalom őket nem küldhette le a felszínre. Maradtak a KX droidok.  

Emlékszem, erről volt szó a Rebelsben. A környezetet tették tönkre a folytonos háborúkkal, de azért még lehetett élni rajta, ahogy Dzséjt is írja (alkan jegyzem meg, a Concordiát is majdnem gallyra vágták a túlbányászással).

Ezzel máris kaptunk egy ellenérvet a fegyverkovács dédelgetett régi rendszere ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Emlékszem, erről volt szó a Rebelsben. A környezetet tették tönkre a folytonos háborúkkal, de azért még lehetett élni rajta, ahogy Dzséjt is írja (alkan jegyzem meg, a Concordiát is majdnem gallyra vágták a túlbányászással).

Ezzel máris kaptunk egy ellenérvet a fegyverkovács dédelgetett régi rendszere ellen.

Régóta tervben van az a bizonyos Rebels újranézés. Itt egy újabb ok, hogy miért. :hehe: Halványan rémlett, aztán lecsekkoltam a Wookiee-n, és ott írták a Mandalore-ról szóló cikkben. Vagy én értettem rosszul, vagy a forráskönyvben szerepel helytelenül. A Wookiee amúgy ezt írja:

 

"Mandalore was a hot and arid world, though was hospitable enough to hold life and let a race of people thrive. It became much more toxic the longer it existed as with every war the Mandalorians had to start finding new ways to adapt to the environment, eventually becoming so toxic that they could no longer survive on the surface of the planet." - aztán lehet, hogy csak a felszín vált mérgezővé/terméketlenné, ellehetetlenítve a rajta való életet, nem maga a levegő (legalábbis nem hosszútávon, lásd a sisak nélkül vígan lélegző embereket)

 

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem a droidokra az a magyarázat, amit Ody írt. Azok a bombák nem kisteljesítményű petárdák voltak, hanem valószínűleg valamilyen taktikai nukleáris fegyverek. És nem is keveset szórtak le. Ha csak minden városra egyet dobtak, akkor is élhetetlenné tehették az egész bolygót. Hőség, sugárzás, mérgező gázok, elég ok arra, hogy droidokat vessenek be. Plusz a droidok nagy előnye, hogy érzelemmentesen végrehajtják a népirtás parancsát, szenvtelenül lövik agyon a sérülteket, legyenek azok férfiak, nők vagy gyerekek.

Ez a magyarázat tetszik, megvettem. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Darth Sky írta:

"Mandalore was a hot and arid world, though was hospitable enough to hold life and let a race of people thrive. It became much more toxic the longer it existed as with every war the Mandalorians had to start finding new ways to adapt to the environment, eventually becoming so toxic that they could no longer survive on the surface of the planet." - aztán lehet, hogy csak a felszín vált mérgezővé/terméketlenné, ellehetetlenítve a rajta való életet, nem maga a levegő (legalábbis nem hosszútávon, lásd a sisak nélkül vígan lélegző embereket)

Ha összekapcsoljuk ezt a Rebels-ben elhangzottakkal, akkor szerintem a felszínre vonatkozik. Mivel mérgezővé vált a termőtalaj, így nincs semmilyen növény (és talán a víz is mérgezővé vált), így hosszú távon a városokon kívül nem lehet életben maradni a sivatagban (ennek hála talán a mandalore-i állatok is kihaltak már jóval a Birodalom pusztítása előtt). Szóval nem olyan a helyzet, mint mondjuk a Tatooine-on, ahol azért vannak állatok és növények táplálékforrásként, ráadásul utóbbiakból még folyadékot is lehet szerezni, csak annyit kell tudni, hogy hol kell keresni mindezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon bejött a rész. Annyit még hozzátennék a gyűrüs településről azonnal a Halo címü videójáték jutott eszembe. Ott minden egy ilyen gyürű körül forog(az ötlet lehet hogy onnan is van).

Az nagyon durva hogy a Mandik már 10 000 évesek. 10-szer több idő mint ameddig a Galaktikus Köztársaság létezett. Mikor létrejött ez az államforma a Galaxisban ök már 9000 éve léteztek.

Most nem tudom hírtelen a Jedik mióta léteznek meg egyáltalán hogy az Erőt mikor fedezték fel, de simán lehet hogy még ennél is idősebbek.

Engem is meglepett hogy Mandoé a főszerep ebben a részben ,de nem zavart, Viszont látni rajta hogy totál szét van esve Grogu elvitele óta.

Szerintem sem tért vissza a fejvadászathoz, hanem ezt csak azért vállalta el hogy megtudja hol vannak a társai. De mikor vmegtalálta őket, ott sem volt nagyon önmaga. Szerintem így akart felejteni hogy jobb hijján visszatért a társaihoz, de rájött hogy annyira a szivéhez nőtt Grogu hogy nem ud meglenni nélküle.

Szerintem az N-1-es is azt szimbolizálja hogy más élete lesz ezután ,nem fog visszatérni a fejvadászathoz. Az új életéhez meg nem kell egy Razor Crest méretü hajó.

Úgy gondolom meglátogatja Grogut(már Boba harca után) majd fel fogja keresni mandalore-n a bányákat.

Nekem a Koldus kanyonról meg a buckapatkányokról inkább az EP4 jutott eszembe, mikor Luke megemlítette őket az eligazításon. De persze mikor Mando kipróbálta

az N-1-et mindjárt az EP1. Söt azt eddig nem is tudtam hogy az EP4-ben említett Koldus kanyon az az EP1 versenyhelyszíne.

A civil élet bemutatása rohadt jó. Az hogy Mando űrbusszal utazik mint bármely átlagbéla hatalmas ötlet. Általában a hősök nem utaznak tömegközlekedéssel, így jó volt ezt látni.

 

Mandalore elpusztítása brutális volt. De felmerült bennem a kérdés miért csinálta a Birodalom? A klónok ugye maradtak az EP3 idején, és onnantól megszállás alatt volt a bolygó.

Viszont évekkel késöbb miért írtották ki őket?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Frenkie írta:

Most nem tudom hírtelen a Jedik mióta léteznek meg egyáltalán hogy az Erőt mikor fedezték fel, de simán lehet hogy még ennél is idősebbek.

A Jedi Rend 25 000 éves.

 

42 perccel korábban, Frenkie írta:

Mandalore elpusztítása brutális volt. De felmerült bennem a kérdés miért csinálta a Birodalom? A klónok ugye maradtak az EP3 idején, és onnantól megszállás alatt volt a bolygó.

Viszont évekkel késöbb miért írtották ki őket?

Rebelsben történtek miatt. Ott ugye kinyiffantották a helytartót, Gar Saxont és annak utódját, Tiber Saxont is. A nép megzabolázására szánt csodafegyver, amit anno Sabine tervezett, szintén füstbe ment. Közben a legnagyobb klánok egyesültek Bo-Katan vezetése alatt, és polgárháborúba sodródott a bolygó. És hát na, azért a Mandalore egy elég komoly harcos nép. Egész kultúrájuk erre épül, páncéljuk szinte átüthetetlen a hagyományos fegyverekkel (az eddigiek alapján csak a mandalore-iak által gyártott sugárvetők képesek benne kárt tenni), és elég komoly fegyverarzenálja van a legjámborabb mandinak is.

Mindent összevetve, túlságosan izgága és veszélyes népről van szó. Saxonék egy ideig féken tudták tartani őket (beszédes, hogy a Birodalom mandalore-i helytartót és nem egy birodalmi kormányzót nevezett ki a bolygó élére), de aztán jöttek Sabine-ék és borult a bili. Sőt talán itt már az is sokat nyomott a latba, hogy mandalore-iak a Lázadók Szövetségének tagjaival és Jedikkel dolgoztak össze, és Sidious nyilván nem akarta, hogy a Galaxis legjobb harcosai is csatlakozzanak a Birodalom egyre erősödő ellenségéhez. Szóval, amikor ez az agresszív, harcos nép nyíltan fellázadt a Birodalom ellen, az valószínűleg az utolsó csepp volt a pohárban Palpatine-nál, és pontot tett az ügy végére. A maga radikális módján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Ha összekapcsoljuk ezt a Rebels-ben elhangzottakkal, akkor szerintem a felszínre vonatkozik. Mivel mérgezővé vált a termőtalaj, így nincs semmilyen növény (és talán a víz is mérgezővé vált), így hosszú távon a városokon kívül nem lehet életben maradni a sivatagban (ennek hála talán a mandalore-i állatok is kihaltak már jóval a Birodalom pusztítása előtt). Szóval nem olyan a helyzet, mint mondjuk a Tatooine-on, ahol azért vannak állatok és növények táplálékforrásként, ráadásul utóbbiakból még folyadékot is lehet szerezni, csak annyit kell tudni, hogy hol kell keresni mindezt.

A visszaemlékezésben ha jól láttam városokat, vagy legalábbis településeket bombáztak. Látni ahogy elmegy az áram pl. Szóval már kezdett benépesülni a kupolán kívüli terület is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De durva, hogy Djarin visszatérése mennyire elvitte a beszélgetéseket. Nem zavarnak, sőt jó elmélkedni Mandalor sorsán, Grugu vagy Din sorsán, de holnapután már Bobával kell foglalkoznunk feltehetőleg. Ha meg nem sértődött. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A rész témakörénél maradtunk, szóval semmi OFF nem történt. :D

Természetesen, tudom, és bár ketten is jól érveltek amellett, hogy a rész szervesen kapcsolódik a Bobához, sőt én is előrevetítettem sorsuk összefonódását, azért valljuk be gondolataink olyan sztorik felé mennek a rész miatt amik nem ebben a soriban lesznek kibontva. Csak ennyi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.