Ugrás a kommentre

Chapter 5: Return of the Mandalorian


Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Most már arra, hogy ezt nem játsszák el, nem vennék mérget. Három évvel ezelőtt a Solóba simán betették Mault úgy, hogy se a visszatérése, se a végső sorsa nem volt bemutatva filmekben, mindent két animációs sorozatból tudhattunk meg.

Valóban kizárni nem lehet, de azért érzésem szerint más amikor egy cameo-t nem ért a néző és más amikor egy sorozatban az egyik főszereplő kapcsán válik valami érthetetlenné. Meg eleve két résszel a befejezés előtt úgy érzem a sztori is megkövetelné, hogy dobjuk a Grogu szálat és mostmár foglalkozzunk a címszereplővel. Grogu lehet a mézesmadzag. Megtudjuk hogy feltétlenül őt fogja keresni mando, ami tuti odafogja szegezni a nézőket a harmadik évadhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor a szokott módon. Vélemény és majd később olvasás. Kezdjük a negatívumokkal, mert van bőven! Sajnos a rész a The book of Boba Fett sorozat zabigyereke. A sorozaton belül szinte értékelhetetlen. Egyetlen pozitívuma a végén felbukkanó Fennec Shand! Hát ki ez a csávó, hogy jön ő ide? ...Na elég legyen! Bocsánat. Csupán fel akartam hívni a figyelmet, hogy mennyire meglepő volt számomra az epizód, én ilyet még nem láttam. Ez a crossoverek crossoverje, ez nem a TBoBF 5. része volt, ez a Mandalori 3. évadának 0. része volt és annyira király volt, hogy netovább! Oda meg vissza vagyok tőle. Eleinte még néha a játékidőre pillantottam, hogy mi lesz Bobáékkal aztán érződni kezdett, hogy engedjük el, és hagyjuk hogy kényeztessenek. Minden volt itt mi szem, száj ingere. Felavattuk Elysium városát a star warsban! És ezért imádom a star warst. Mert itt apró elemek olyan dolgok, amikre más művekben sztori épül. Aztán a két visszatérő! Paz Vizsla és Armorer! De jó volt őket újra látni. Sokat adtak a mandalori történethez és nagyon cool volt az egész a párbajjal, és az infókkal a Sötétkardról! A beskar lándzsát siratom! Kár érte! De vajon mit kap Grogu? És mikor kapja? Érdekes, hogy máris kezdünk rákanyarodni! Djarin nagyon megszerette! Láncszemeknek tűntek! Talán a mythosaur koponya medálhoz kap nyakláncot? Aztán a sisak levétel miatt kitagadták. De a kard nála maradt. Merre tovább trónörökös?

De akkor vissza a tatooine-ra! Én minden félére számítottam, mikor széttrollkodtátok tegnap az agyam. PT, Ep 1 utalás? Mi lehet? Persze Bobával kapcsolatosan? Bevallom Aurra sing eszembe jutott. aztán rájöttem, hogy ő már nem él, a Solo óta tudjuk. Windu? Jajj, mondom ne! az vékony jég. Vagy a kardja kerül elő? Áhh mondom egye meg a fene, akármi lesz is. Erre N-1 csillagvadász! Bwaaaahhh! A legszebb hajó! Nekem a legeslegszebb, mióta világ a star wars! Persze a itt a végeredmény nagyon Mandós lett és mostmár karbonitban nem is tud ügyfelezni..Az ő baja! :D Sok játékidőt kapott Razor Crest pótlása, de hát fanyalogjon aki nem szereti a fan service-t éngem lehet kényeztetni! El is vitte a gépet a fogatverseny helyszínére! Áll a padlón! Hogy eshetett ez ilyen jól?

És az egész rész!

Szóval itt nem ellopta a show-t mandi, hanem ez egy Mandi epizód volt. Ami átértékeli az egész sw tv sorozatok világát. Oda-vissza mutogatás lesz itt kérem, egyik másikra, másik ez egyikre, együtt épül, egyszerre történik. Bobát már a Mandi első évada belengette, mostmár tudjuk, itt meg a Mandinak engedtek át egy egész epizódot. aggódhatnánk, hogy jajj a 7-ből egyet elengedtek, de akkor már most biztos, hogy a Mandi 3-ban is simán fontos szerephez juthat Boba. Mandalorhoz mindkettő figurának van köze nem is kevés! az egyik trónörökös, a másikból meg out universe épült fel az egész mandalori kultúra, szóval a ez az epizód a bizonyíték arra nekem, hogy meg van rá az esély ők ketten fogják Mandalor történetét "megnyugtatóan" lezárni!

Szóval a múlt heti aggodalom marad! Mennyire lopja el a Show-t a mandi a 6. részben? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Valóban kizárni nem lehet, de azért érzésem szerint más amikor egy cameo-t nem ért a néző és más amikor egy sorozatban az egyik főszereplő kapcsán válik valami érthetetlenné. Meg eleve két résszel a befejezés előtt úgy érzem a sztori is megkövetelné, hogy dobjuk a Grogu szálat és mostmár foglalkozzunk a címszereplővel. Grogu lehet a mézesmadzag. Megtudjuk hogy feltétlenül őt fogja keresni mando, ami tuti odafogja szegezni a nézőket a harmadik évadhoz.

Grogu behozatala szerintem fanservice lenne, méghozzá a legrosszabb fajtából. Ez valamilyen szinten ezt a sorozatot is degradálná. Ez legyen Boba sorozata és ne Dintől vagy Grogutól legyen érdekes, mert az régen rossz. 

Arról nem beszélve, hogy a Mandi második évadjának zárását is ócska hatásvadászattá silanyitaná. Mert Luke minek vitte el Grogut, ha már a harmadik évad első részében megint Dinnél van? Remélem nem lépik meg ezt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Arról nem beszélve, hogy a Mandi második évadjának zárását is ócska hatásvadászattá silanyitaná. Mert Luke minek vitte el Grogut, ha már a harmadik évad első részében megint Dinnél van? Remélem nem lépik meg ezt.

Dettó ugyanezt gondolom. A könnyes búcsú után szinte röhejes lenne ha már a spin-offban újra össze is futnának. Akkor tényleg kár volt ezért a nagy drámázásért ott a hajóhídon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Donát írta:

Az egyedüli dolog, amit nem értettem, hogy mi szüksége egy fejvadásznak egy vadászgépre? Mármint hova teszi az árut, amit leszállít?

Meg kell még néznem a részt, mert nem tiszta ez a fejvadász dolog. Lehet, hogy Din csak azért az információért végezte el a munkát, amivel megtalálhatta a fegyverkovácsot. 

 

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Mandalorhoz mindkettő figurának van köze nem is kevés! az egyik trónörökös, a másikból meg out universe épült fel az egész mandalori kultúra, szóval a ez az epizód a bizonyíték arra nekem, hogy meg van rá az esély ők ketten fogják Mandalor történetét "megnyugtatóan" lezárni!

Szóval a múlt heti aggodalom marad! Mennyire lopja el a Show-t a mandi a 6. részben? ;)

Mondjuk az érdekes lenne, ha az évad végén Din rávenné Bobát, hogy csatlakozzon hozzá a nagy Mandalore honvédő háborúban. Boba akár Fennecre is hagyományozhatná a Tatooine-i gotrát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt. Érdekes koncepció, hogy teljesen kihagyták Bobát, de aki sok sorozatot néz (pld. Doctor Who), annak nem meglepő, hogy vannak "főszereplő-mentes" epizódok. A sorozat szerkezete ettől függetlenül nagyon rendhagyó, ami szerintem valami hatalmas durranásnak ágyaz meg majd az évadzáróban. Öröm volt viszontlátni az N1-es Starfightert és a Koldus kanyont, és a rodiai család is nagyon tetszett. Látszott, hogy Din-t a fiatal rodiai is Grogura emlékeztette. A Mandalore bombázását nagyon szépen bemutatták, fantasztikusan megrendezett jelenet ahhoz képest, hogy mennyire stilizált az egész. Nagyon szeretem ezt a sorozatot, és méltó folytatása a Mandaloriannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

- És csináltak belőle egy hot-road N1 naboo-i csillagvadászt. Hát milyen menő már! Ráadásul az egészet úgy vázolták föl, mintha valaki a szöveg megírása előtt kitette volna maga elé a keresztmetszeteket tartalmazó ep1 enciklopédiát. Amikro a gép farkán át kezdték feltölteni, ahogy az a KÖNYVBEN MEG VAGYON ÍRVA, anyám hozta a felmosórongyot és feltörölt a padlóról. Ja, és csak úgy mellékesen megtudtuk, mi a fütyi az a rúd, amivel Han anno megpróbálta kitámasztani a Halálcsillag hulladékzúzóját. Hát emberek! Milyen elvetemült ember gondol arra, hogy annak az ezer éve elfelejtett vacaknak nevet és funkciót adjon? (

Ilyenkor azért sajnálom, hogy nem igazán vagyok otthon a Star Wars technikai részében. Ezeket felfedezni fantasztikus élmény lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus dolgok voltak ebben a részben, amiket már nagyon vártam, és még több is!

 

A többségét felsoroltátok, és egyet is értek.

 

A részen belül az egyedüli, ami nem tetszett, hogy igazán lehetett volna rövidebb az, ahogy Pelitől megkapja a hajót. A Kolduskanyonos repülés már király volt, de az építés annyira nem, ott nagyon leült a rész, és engem egy kicsit még mindig taszítanak az olyan, új SW-produktumokban tetten érhető karakterek, akik úgy viselkednek in-universe, mint egy standup komikus. Talán ebből a legjobb, legelviselhetőbb Bill Burr volt Migs Mayfeldként (vajon miért), de ilyen karakter volt a Mythrol is, de a Bobából nekem néha a twi'lek majordomo is eléggé ezt a hatást kelti. Pelit én mindig is egy cringe, Holiday Special-es karakternek fogtam fel, és mivel számomra a trashy figurák, produktumok egyáltalán nem zavaróak, ezért bejött a figurája, mint egy comic relief. NA most azért egy kicsit a fejemre nőtt, főleg, mert a rész első fele ennyi epic dolgot tartogatott, azért meg pláne, mert rohadtul nem gondoltam volna, hogy ebben a részben nem lesz semmi Boba Fett...

 

Ha ez a harmadik évad nyitórésze... Leborulok előtte. Így viszont, miközben jó dolgok záporoztak rám, furcsa volt az egészet nézni. Zavarbaejtő volt! Utólag biztosan a helyére kerül, és az újranézésnél már nem fog ez zavarni. Néha ezért is jó tudni egy-egy spoilert. Ha nem várom Bobát, talán máshogy nézek erre a részre is.

 

Most már öt rész telt el, és azért azt érzem, az évadot uraló fő konfliktust nagyrészt elodázták. Furcsa ez, mert egy jó, egy önmagában kifogástalan epizód mentén fogalmazódik meg ez.

Korábban flashbackekkel töltötték ki a történetet, ami Jabba trónjának utódlásával foglalkozik, és ami be lett lengetve tavaly decemberben. A flashbackek érdekesebbek voltak, mint a jelen idejű sztori, ezzel, azt hiszem, főleg a második rész elképesztő buckalakós történetét látva, sokan egyetértünk. A sorozatból talán másfél epizódnyi hosszt sem töltött ki eddig az a fősztori, ami főként abban a harmadik epizódban bontottak ki, amit pedig szintén konszenzuálisan a sorozat leggyengébb epizódjának tarthatunk. 

 

Kicsit azt is érzem, mintha nem bíztak volna meg az alkotók az általuk tavaly belengetett meglepetés-sorozatötletükben. Mintha tartottak volna attól, hogy ez érdekli-e a nézőket. 

 

És amit Mando mondott a végén... Még Grogu, meg Luke is megjelenik? Sok a jóból. Boba Fett történetét akarom látni, és most már csak két rész van a kibontására, amelyből az egyikben min. egy jelenetet elvisz Grogu. De lehet, többet is...

 

A pyke-ok meg lógnak a levegőben rendesen. Bosskot, Cad Bane-t, más fejvadászokat már nem várom. De azt joggal elvárhatom, hogy egy epic, kétszer egyórás sorozatlezárást kapunk, ahol újra Boba Fett lesz a fókuszban, a Mandalorian történetét érintő kérdéseket pedig meghagyják Mando saját sorozatára.

 

Ezzel együtt, ami a jó is talán, hogy ezután nem lépik talán meg ebben a sorozatban Boba Fett végleges kiírását a sztoriból, így valószínűleg egy visszatérő figurája lesz a Mandoverse-nek. De azt gyanítom, hogy Boba Fett nem kap több évadot, míg Mando fog kapni, sokat, és most azért elvett egy epizódot Bobától is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ilyenkor azért sajnálom, hogy nem igazán vagyok otthon a Star Wars technikai részében. Ezeket felfedezni fantasztikus élmény lehetett.

Én is néha csak pislogtam, hogy miről is beszélnek? :D Ekkora technikai bemutató egy SW műben se volt eddig.

 

11 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

furcsa volt az egészet nézni. Zavarbaejtő volt! Utólag biztosan a helyére kerül, és az újranézésnél már nem fog ez zavarni

Pontosan így éreztem én is! Teljesen mást vártam, és egész végig az motoszkált bennem, hogy na majd most tűnik fel Boba vagy Fennec. Az újranézéskor már biztos más lesz.

 

A szerelős résznél tényleg leült kissé az epizód, mert pl. Dzséjttel ellentétben engem annyira nem vonz ez a technikai oldal (a podomat is droidok szerelik :P).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Grogu behozatala szerintem fanservice lenne, méghozzá a legrosszabb fajtából. Ez valamilyen szinten ezt a sorozatot is degradálná. Ez legyen Boba sorozata és ne Dintől vagy Grogutól legyen érdekes, mert az régen rossz. 

Arról nem beszélve, hogy a Mandi második évadjának zárását is ócska hatásvadászattá silanyitaná. Mert Luke minek vitte el Grogut, ha már a harmadik évad első részében megint Dinnél van? Remélem nem lépik meg ezt.

De Mando nem azt mondta, hogy el akarja hozni Grogut Luke-tól, csak meg akarja látogatni, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mondjuk az érdekes lenne, ha az évad végén Din rávenné Bobát, hogy csatlakozzon hozzá a nagy Mandalore honvédő háborúban. Boba akár Fennecre is hagyományozhatná a Tatooine-i gotrát.

Ilyesmin mozgolódik az agyam, mert mandalori Din Djarin A Mandalori! Nála már csak Boba páncélja mandaloribb mióta sw az sw. És annyira összefonódni látszik minden, hogy ekkora teret kapott itt Din Djarin. Nagyon érdekesen alakul/alakulhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Whill írta:

Nagyszerű rész volt. Érdekes koncepció, hogy teljesen kihagyták Bobát, de aki sok sorozatot néz (pld. Doctor Who), annak nem meglepő, hogy vannak "főszereplő-mentes" epizódok.

Amúgy ez már a Star Wars-ban sem új. Emlékezzünk csak vissza a nem is olyan régi Devil's Deal című The Bad Batch epizódra, amiben a címszereplők csak cameoztak, míg a rész inkább volt Rebels prequel Hera főszereplésével.

 

49 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ilyenkor azért sajnálom, hogy nem igazán vagyok otthon a Star Wars technikai részében. Ezeket felfedezni fantasztikus élmény lehetett.

Hát tényleg az volt. Szeretem, amikor ilyen dolgokhoz is úgy-ahogy igazodnak. Az esetek többségében sajnos vagy sem, nem így történik. Persze sokszor nem is feltétlen lehet. Itt van például Palpatine trónterme a Halálcsillag II-n. A Bolygók és helyszínekben elég egyértelmű, hogy nem lehet rejtett kamra ott, ahol az ep9-ben láttuk. Ez persze nem csoda, az a rajz talán egy évtizeddel azelőtt készült, hogy megálmodták az ep9-et. De itt van Jabba palotája. Érdekes, hogy a hangár majdnem teljesen ugyanott van, ahol az említett könyvben. Ellenben azon a rajzon nem vezet a trónteremből lépcső egyik toronyban sem. Sőt mivel a könyvben a palota iszonyú nagynak van ábrázolva (mérete a rajz alapján vetekszik a Jedi Templom méretével, amit mondjuk sose tudtam elfogadni - nagy épület, de nem ennyire), a trónterem marha távol esik a tornyoktól. Ebben az esetben például nagyon tetszik, hogy bár igyekeztek néhány részletet megtartani, azért racionalizálták is az épületet és kicsit összement.

Itt viszont kifejezetten imádtam, hogy egy rahedli alkatrész, amit felsoroltak, tényleg szerepel a technikai könyvekben is, és a faroktöltés meg olyan jellegzetesség, ami már az ep1-ben is megfigyelhető. Ha megnézitek, a hajók farka a falakban lévő lyukakban vannak:

bBUfPCD.png

A filmben ezt nyilván nem magyarázzák, de a könyvben már igen. Így töltik fel az N1-eseket. Nagyon apró és elhanyagolható részlet, de nagyon tetszett az ötlet, amikor az ep1 Fantasztikus gépezetekben olvastam, és végül átkerült ez a Bolygók és helyszínekbe is, aminek hála kánon maradt (ugye a Fantasztikus gépezetek sorozatot nem adták ki újra, így sok ottani infó még mindig Legendának számít). Szóval tök jó volt most "élőben" is látni.

De ugyanígy kiderül a Bolygók és helyszínekből, hogy Mos Eisley relatív közel fekszik a fogatverseny pályájához (elég közel ahhoz, hogy egy ezerrel repesztő N1-essel Din percek alatt odaérjen), illetve az, hogy az ep1-ben a pálya az ep4-ben emlegetett Koldus-kanyonon vezet át, szintén e könyvnek hála vált kánonná. És baromi jó, hogy a készítők igazodnak ezekhez az apró részletekhez is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Donát írta:

De Mando nem azt mondta, hogy el akarja hozni Grogut Luke-tól, csak meg akarja látogatni, nem?

Azt mondja, de ennek megmutása inkább a The Mandalorian sorozat dolga lenne. De még ott is necces kicsit.

 

25 perccel korábban, Whill írta:

Szerintem fogjuk mi még látni Grogut az évadzáró előtt. Nem véletlen lengették be a nevét. És elég valószínű, hogy az N1-es hátuljában a droidrész neki lett kialakítva.

Igen az egyértelműen erre mutat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azt mondja, de ennek megmutása inkább a The Mandalorian sorozat dolga lenne. De még ott is necces kicsit.

 

Ebben egyetértek, de ha Grogu marad Luke-kal akkor a könnyes búcsú értékéből nekem nem venne el semmit egy villámlátogatás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nekem a könnyes búcsú inkább azt sugallta, hogy most akkor egy jó hosszú ideig nem is látja egymást Din és Grogu. Ha most meglátogatja a kis krapekot, mi gátolja meg Dint abban, hogy rendszeres látogató legyen? Pláne most, hogy igazából nem nagyon tud mit csinálni, a klánjából kizárták, fejvadászoskodni meg aligha fog újra beállni, pláne ilyen hajóval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálattal jelentem be, hogy nem Anakin N1-ese lett konkrétan Din Djarin N1-ese. Eljátszottam a gondolattal, aztán utánajártam. :( Sebaj! Ne akarjunk túl sokat!

Ez olyan mintha Anakin protokoll-droidja lett volna 3PO. Na hagyjuk már! ;)

n1.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azt mondja, de ennek megmutása inkább a The Mandalorian sorozat dolga lenne. De még ott is necces kicsit.

 

Nyilvánvaló volt, hogy a Mando sorozat története nem gravitálhat más körül, mint Grogu körül. Lehet, hogy fontos sztori lesz Mandalore sorsa. De sokakkal ellentétben én az s02e08 után is úgy voltam vele, hogy 100%, hogy nem teszik félre Grogut végérvényesen. És ez rendben is van így. De bakker, azért ne már az első adandó alkalommal rántsák vissza a történetbe...

 

Örülök, Ody, hogy egy véleményen vagyunk!

 

Egyébként most sok helyen olvasom, hogy ez volt a TBoBF legjobb epizódja, és ez mennyire gáz Boba Fettre nézve. Amit azért sajnálok, mert amúgy ott van azért az a második rész, ami nekem még mindig az SW-televíziózás egyik leghangulatosabb, legizgalmasabb része, ami nem csak, hogy rengeteget adott már önmagában is, de rengeteget ígért is, olyan dolgokat, amikkel boldogan elszórakoztam volna az egész sorozat folyamán. Krrsantan, Huttok, pyke-ok, buckalakók. Meglett volna az alkotóknak a kontent, csak nem bíztak eléggé magukban, ezt érzem.

 

Rohadtul kíváncsi vagyok, mit hoznak ki az utolsó két részre. A jövő hetire eddig is nagyon kíváncsi voltam, mert Filoni biztosan üde színfoltot lop bele ebbe is, és bízom benne, hogy nem Mando sztoriját fogjuk már nagyobb részt követni.

 

Azt ti elképzelhetőnek tartjátok, hogy a konfliktust, ami Boba és a pyke-ok (vagy akárkik) háborúját jelenti, nem is fogják végig megmutatni ebben az évadban, hanem mondjuk a Mando 3. évadára, vagy ki tudja, mire továbbviszik?

 

Két rész van az évadból. Elképzelhetőnek tartjátok még Qi'ra, Bossk, Cad Bane, Rotta, vagy a hutt ikrek, egyéb fejvadászok felbukkanását? Akár Han Solóét? Esetleg még kiderülhet, hogy a pykeokkal valahogy Thrawn áll kapcsolatban, és ez az alvilági frontja lesz a Thrawn elleni, Mando-sorozatokon átívelő konfliktusnak.

 

A vespás ganggel kapcsolatban az mindenképp jót jelent, hogy Mando, Santo, Fennec tutira fontosabb csapattagok lesznek Boba csapatában, így már ők nem hiszem, hogy sok vizet fognak zavarni, max ott harcolnak a háttérben, a Gamorrean-okkal együtt.

 

A jövő heti részen rengeteg minden múlik. Már csak azért is, mert az utolsót megint Rodriguez követi el, ami szerintem akkor jól sülhet el, ha neki már nincs más dolga, mint epic payoffokat filmre vinni. Vagy a jövő héten megdicsőül a sorozat, és minden összeér, vagy elbukik, amit nagyon sajnálnék, mert maga Boba Fett figurája számomra simán a top 10 SW-karakter között van, és nagyon tetszik, ahogy a The Mandalorian és a TBoBF hozzányúlt a figurához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Ebben egyetértek, de ha Grogu marad Luke-kal akkor a könnyes búcsú értékéből nekem nem venne el semmit egy villámlátogatás. 

Egyből adja magát a kérdés: minek? :) Alig adta le pár hónapja. Most már mindig oda fog járni? A kis felső fülke alapján valószínűleg visszatér Grogu. Minél többet gondolkodok ezen, annál inkább nem tetszik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt ez rész, tetszett is csak kár, hogy nem egy Boba Fett rész volt, hanem egy Mando rész. Amúgy is úgy álltak neki a Boba sorozatnak, hogy 1 évad és abból is elcsencselnek egy részt Mandónak... bőven elég lett volna annyi Mandóból, amikor Fennec is feltűnik, a maradék játékidőben meg inkább azt mutatták volna, ahogy Bobáék összekaparják a többi embert. Amit meg itt láttunk mehetett volna a Mando 3. évadába visszaemlékezésként.

 

 

1 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

 

Egyébként most sok helyen olvasom, hogy ez volt a TBoBF legjobb epizódja

 

Szerintem teljesen kivehető, hogy a Boba sorozatnak még csak megközelítőleg se akartak olyan sztorit írni, mint a Mandónak, talán féltek, hogy az öreg lenyomná az újoncot, így meg nem csoda, hogy jobban bírják Dint, meg ugye az is benne van, hogy 2 évad után természetesen a legtöbben jobban kötődnek Dinhez, mint Bobához.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként, most még az jutott eszembe, hogy mi van, ha Mando nemcsak Grogu miatt megy el Luke-hoz, hanem azért is, hogy ő segítsen neki megtanulni bánni a Darksaberrel? Úgy mint Kanan Sabine-nak! Mondjuk én ezt továbbra is off screen tenném meg most, és majd a Mando 3. évadban mutatnám be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyből adja magát a kérdés: minek? :)

Talán mert szereti a kis zöld szörnyecskét, a klánja tagja és mindez miatt nagyon nehezen mond le róla? Nem tudom, csak egy tipp. :P Nem az a kérdés, minek jár el hozzá, hanem az, hogy minek ezt betenni egy The Book of Boba Fett epizódba. Ennek a helye valóban egy The Mandalorianben lenne. De azért még ne temessük az eseményeket előre, mert nem tudjuk, mi fog történni a következő részben. Ahogy a TBB-ben is értelmet nyert, miért kapott csak cameo szerepet a csapat egy epizód erejéig, úgy itt is értelmet nyerhet minden. Még bármi történhet. Jöhetnek a pyke-ok, megtorolni, hogy a javák lenyúlták a kipufogójukat. Váratlan támadás érheti Bobát, amiért Djarinnak vissza kell fordulnia. Vagy a kövi rész átugorja az egész találkozót, és majd csak a The Mandalorianben fogjuk látni flashback-ben. És, ha mégis itt kerül elő Grogu és csatlakozik Djarinhoz újra, ha jól lesz megvalósítva, akkor úgyis ódákat fogunk zengeni róla. Nem hiszem, hogy az alkotók azért vitték el ilyen irányba a sztorit, mert éppen ezt húzták ki a kalapból. Eddig elég tudatosan építkeztek, és kétlem, hogy most tértek át az ad-hoc történetírásra. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, az egész abból indult ki, hogy itt nem kellene ezt erőltetni, hisz nem ezen van a fókusz. A Mandi harmadik évad más tészta, de még ott is nagyon jó okot kell adni rá. Azt viszont tartom, hogy ha azonnal visszakerül Grogu Djarin-hoz az maxi gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Mondjuk nekem a könnyes búcsú inkább azt sugallta, hogy most akkor egy jó hosszú ideig nem is látja egymást Din és Grogu. Ha most meglátogatja a kis krapekot, mi gátolja meg Dint abban, hogy rendszeres látogató legyen?

Teszem azt Luke Skywalker. Már Ahsoka és (minő véletlen) ebben a részben a kovács is rávilágított arra, hogy a Jedik számára ártalmas a lehet a kötődés. Szóval az a forgatókönyv sem kizárt, hogy Luke vagy nem hagyja, hogy hősünk találkozzon Groguval, vagy az első alkalom után megkéri, hogy több alkalom nem legyen. Sőt Luke akár még arra is rávilágíthat, hogy ez a fajta túlzott kötődés Djarin számára is ártalmas lehet.

 

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

fejvadászoskodni meg aligha fog újra beállni, pláne ilyen hajóval.

Nem tudom, mi a gond ezzel a hajóval, amikor lényegében kétüléses. És nem is ő az első fejvadász, aki vadászgépet vezet. Cad Bane-nél ez miért nem volt gond? A TCW elején használt Xanadu Blood egy egyszemélyes Porax-38-as vadászgép, aztán azzal mégis képes volt valahogy Mustafarra importálni az Erőérzékeny gyerekeket. Meg felteszem más fejvadász melókat is véghez vitt vele. Vagy említhetnénk Riot Mart a The Mandalorian 5. fejezetéből, aki egy egyszemélyes géppel vadászott egyszerre Djarinra és Grogura. Szóval van itt pár példa arra, ami bizonyítja: Din Djairn egy N1-essel is fejvadászkodhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem tudom, mi a gond ezzel a hajóval, amikor lényegében kétüléses. És nem is ő az első fejvadász, aki vadászgépet vezet. Cad Bane-nél ez miért nem volt gond? A TCW elején használt Xanadu Blood egy egyszemélyes Porax-38-as vadászgép, aztán azzal mégis képes volt valahogy Mustafarra importálni az Erőérzékeny gyerekeket. Meg felteszem más fejvadász melókat is véghez vitt vele. Vagy említhetnénk Riot Mart a The Mandalorian 5. fejezetéből, aki egy egyszemélyes géppel vadászott egyszerre Djarinra és Grogura. Szóval van itt pár példa arra, ami bizonyítja: Din Djairn egy N1-essel is fejvadászkodhat.

Emlékszel arra a jelenetre, amikor a pilotban a zsákmány rossz ajtót nyitott ki? És megjelent egy rakat fegyver? Na ez a gond. Egy Razor Crest féle gunship tágasabb térrel és egyszerre több szállítható szökevénnyel sokkal jobban illeszkedik egy fejvadászhoz, mint egy két üléses vadász. Én Cad Bane hajójára nem emlékszem, de ha úgy van ahogy mondod, akkor ott is fura. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán elképzelhető, hogy Mando ezt a hajót se fogja a végtelenségig használni. Elsősorban most kellett neki egy hajó a mobiltásra, hogy legalább utazni tudjon. Ez már jó. Következő lépés, hogy mi lesz a bounty-val, hol alszik, stb.

 

Megnéztem megint a részt. Most már elsősorban úgy néztem, mint egy Mando-részt, elvonatkoztatva Bobától. Az első fele nagyon tuti még mindig, de a második fele a fanservice-től eltekintve engem már idegesít is kicsit. Borzalmasan sokáig csinálják a hajót, és én aztán tényleg nem szoktam bosszankodni azon, hogy ha valami túlnyújtott, de itt most ennek a nagy része azzal telt, hogy Peli poénkodott, dumált megállás nélkül, ami kifejezetten sok volt már egy idő után. Kétszer megemlíteni egymás után, hogy Peli Jawákkal randizott, és szőrösek... 

Persze nagyon jó látni a podracer pályát, az N-1-et, BD-1 egyik "tesóját". 

 

Amiket Dzséjt is kiemelt, azok is mind jó elemek (Han szemétledobós támasztékja), de ugyanúgy benne lehettek volna úgy is, hogy ha kicsit feszesebb ez az etap.

 

Azt gondolom, a szenzáció, ami a rész körül gravitál, elsősorban annak szól, hogy Mando-t láthattuk, meg hogy megtudtunk infókat Mandalore-ról, plusz nyilván a temérdek fanservice. De ha ez a rész valóban a Mando 3. évad 1. része lett volna (ami így cakumpakk lehetett volna, max a Fennec-jelenetet leszámítva), akkor nyilván nem lepett volna meg senkit ennyire ezeknek a szereplőknek, témáknak a jelenléte. Akkor úgy gondolom, egy erős kezdésnek számítana, de biztos vagyok benne, hogy az 1. és 2. évad néhány legjobb részét (s01e07, s01e08, s02e01, s02e05, s02e06, s02e08) nem közelíti meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett az epizód, bár tényleg kilógott azért azzal, hogy ez Boba sorozata lenne elvileg.

 

Más amit észrevettem, és nem negatív megjegyzés, de számomra (szubjektív) Din Djarin jobban jelen van és betölti a "vásznat" mint Boba bármikor. A jelenléte Din karakterének egészen elképesztő, súlya van ahol megjelenik. Nem tudom mi okozza ezt, lehet a páncélja, vagy a hangja, de bennem ezt az érzést kelti.

A képernyőt nézve magam válok feszültebbé a jó értelemben, amikor Dint látom, Bobát valahogy nem tudom komolyan venni sajnos.

Ez nem jelenti azt, hogy nem szeretem a sorozatot, és nem látom értelmét. Nagyon is jó hogy van ez a sorozat is, kell az sw világnak nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Donát írta:

Emlékszel arra a jelenetre, amikor a pilotban a zsákmány rossz ajtót nyitott ki? És megjelent egy rakat fegyver? Na ez a gond. Egy Razor Crest féle gunship tágasabb térrel és egyszerre több szállítható szökevénnyel sokkal jobban illeszkedik egy fejvadászhoz, mint egy két üléses vadász. Én Cad Bane hajójára nem emlékszem, de ha úgy van ahogy mondod, akkor ott is fura. :P 

Amiből jószerivel egyet sem használt. Mutatós gyűjtemény volt, de teljesen felesleges plusz tehernek bizonyult. Minek egy fejvadásznak ötféle lézerpuska meg hatféle pisztoly? Pláne úgy, hogy a páncélzata tele van fegyverekkel, és amúgy mindenhová ugyanazt az egy pisztolyt és puskát vitte. Az meg, hogy egyszerre csak egyvalakit tud szállítani, hát nagy ügy. Biztos ezen áll vagy bukik a karrierje. Bobának nagy hajója volt, mégis megelégedett egy szem Han Solo falidísz szállításával, és mégis profitált belőle valahogy.

A Razor Crest annyiból volt praktikusabb, hogy otthonként is szolgált. Ha marad az N1-esnél, akkor kénytelen lesz vagy hotelekben eltölteni az estéket, vagy szerezni valamelyik bolygón magának egy lakást. De ez sem példátlan az SW-ben. Szintén Cad Bane-t lehet említeni, aki például Coruscanton bérelt szobát a Sleeping Rose nevű hotelben a Holocron Heist című TCW-részben. De említhetnénk Rako Hardeent is, aki Obi-Wan "megölése" után a Trueping's nevű bár egyik hátsó szobáját bérelte (és legjobb tudomásunk szerint ő úgy volt fejvadász, hogy űrhajója sem volt).

Szóval továbbra sincs semmi olyan, ami miatt az N1 ne szolgálhatná jól Djarint. Nyilván kevésbé lesz kényelmes, mint a szétesőfélben lévő Razor Crest, de ettől még ugyanúgy folytathatja a munkáját. És még mindig praktikusabb, mint kereskedelmi járatokkal menni egyik bolygóról a másikra, amikkel vajmi nehéz lehet például a csillagok közt üldözni a célszemélyt.

Cad Bane esetében pedig úgy van, ahogy én mondom. Nem kell ide semmiféle ha. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.