Ugrás a kommentre

Part III


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Meg a Leia-t pajzsnak használó rohamosztagos lelövése is kicsit rizikós volt szerintem. Rendben, hogy egy 10 éves gyerek nem akkora célpont, de amennyire Obi-Wan szét van csúszva, simán mellé mehetett volna. Nem hiszem, hogy buckapatkányokra lövöldözött unalmas óráiban a Tatooine-on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Na ja, de mentésgére legyen mondva, hogy szegény Ben szerintem itt úgy fel van pörögve (vagy szét van csúszva?), hogy nem gondolkodik józanul. Eleve már az fura, hogy gyalog folytatják a menekülést, miközben ott egy használható tehersikló.

 

Szerintem velem együtt sokan hitték azt hogy Obi azért iktatta ki a lézersorompót mert a járgánnyal akart tovább menni. Nekem még az jutott eszembe hogy először talán el akarta kötni de a panel szétlövése után meggondolta magát mert beugrott neki hogy necces lehet nekik azzal a szállítóval furikázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy egy kis érdekesség: a falra írt szövegek között nem csak Quinlan idézete lehet ismerős. Ott virít egy bizonyos Caleb Dume neve is, akit ugye nem kell bemutatni. Illetve olvasható még Valin Halcyon meve, ami a Legendákban megismert corelliai Jedi lovag, Hal Horn születési neve. Továbbá olvashattuk egy másik Legendákbeli karakter nevét is, Roganda Ismarenét, aki alderaani volt.

A falfirkáknál meg kell állni szerintem egy szóra Reva miatt is. Valami gondolat felébredt benne, határozottan látszott a reakcióján. A be nem fejezett jedi szimbólumot vizslatta, aztán reagált ahogy reagált, biztos, hogy van jelentősége!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Nekem is ez jutott eszembe a rész nézése közben :D 

 

a51yzxE_460swp.webp

Muszáj volt megtanítania Leiának, hogy mennyire célszerű szétlőni az ilyen paneleket, hiszen később ez milyen jól is jött a Halálcsillagon Leiának amikor szétlőtte a hídcsatlakoztató panelt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

 

 

2., Az egész jedi rend hozzáállása Anakin Skywalker-hez, és később Ahsoka Tano-hoz. Simán vágóhidra küldték Tano-t is, csakhogy a rend egysége fennmaradjon. 

    Sokra ment vele, hogy a végén kiderült semmi köze nem volt az egészhez, a megaláztatást, és a meghurcolást nem felejti el az ember olyan könnyen...

    Biztos jól esett Anakin-nak is, hogy a rend nem bizott meg benne, vagy ahogy a tanitványával bántak. A végsőkig kiállt Ahsoka Tano-ért, hol mondhatja ezt el Kenobi? 

    Semmi másra nem vágyott, csak egy kis elismerésre, hogy igenis jól csinálod fiam, amit csinálsz, és büszkék vagyunk, hogy a rend tagja vagy. Jó jedi vagy!!!!

    Az hogy egy kicsit elismerték volna, még nem tesz valakit önelégültté, hanem egy önbizalom löketet ad neki, hogy jó úton jár...........

    Ehelyett mit kapott? Amiből csak tudták kihagyták, titkolóztak előtte, biztos k*rva jól esett neki. Majdnem tárgyként kezelte a rend.....

 

Részben egyetértek, amit nem idéztem be, azokkal teljesen.

Itt viszont azért nem igaz, hogy sose ismerték el, még Windu is volt, hogy elismerte a szemébe is, Obi-Wan az EPIII-ban is szép szavakkal illette a búcsúnál.

 

Windu egy tahó volt vele, Yoda pedig mindvégig gyanakvó, már az EPI óta. Ezt betudhatjuk annak, hogy Yoda már az EPI idején zavart érzett az Erőben, és valami miatt mindvégig bizalmatlan volt Anakinnal. Az idő őt igazolta, persze itt jön a kérdés, hogy ez okozta-e Anakin eltérését (szerintem nem), vagy azért volt gyanakvó Yoda mert érezte ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Ezt te sem gondolod komolyan, ugye?

De. Komolyan gondoltam. Kenobi egy megtört meggyötört ember és nehéz dolga volt az elmúlt 20-23 évben mióta Skywalker a tanítványa. Talán egy jedinek sem volt ilyen nehéz.

Annyit módosítanék a kijelentéseimen, hogy nem sokszor volt rossz helyen, csak egyszer:

"Anakin Skywalker!..Bemutatom Obi-Wan Kenobit" :evil:

 

Ja és csak a 3. pontban van igazad. Ha az első két pontban minden stimmelt volna, Padmé megmentésének reménye miatt akkor is átállt volna.

Röviden: Csak Padmé miatt állt át. (Amúgy pedig nem is erről beszéltem, hanem Kenobi lelkivilágáról, nem is értem miért hoztad fel Anakin áttérésének okait)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Donát írta:

Muszáj volt megtanítania Leiának, hogy mennyire célszerű szétlőni az ilyen paneleket, hiszen később ez milyen jól is jött a Halálcsillagon Leiának amikor szétlőtte a hídcsatlakoztató panelt. :D

Azt Luke lőtte szét. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Galen Malek89 írta:

Részben egyetértek, amit nem idéztem be, azokkal teljesen.

Itt viszont azért nem igaz, hogy sose ismerték el, még Windu is volt, hogy elismerte a szemébe is, Obi-Wan az EPIII-ban is szép szavakkal illette a búcsúnál.

 

Windu egy tahó volt vele, Yoda pedig mindvégig gyanakvó, már az EPI óta. Ezt betudhatjuk annak, hogy Yoda már az EPI idején zavart érzett az Erőben, és valami miatt mindvégig bizalmatlan volt Anakinnal. Az idő őt igazolta, persze itt jön a kérdés, hogy ez okozta-e Anakin eltérését (szerintem nem), vagy azért volt gyanakvó Yoda mert érezte ezt.

Rako Hardeen arc a TCW-ben, nem is kell többet irnom.

Ott mutatkozott meg, mennyibe is nézik/nézték......bizalom mi?  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Rako Hardeen arc a TCW-ben, nem is kell többet irnom.

Ott mutatkozott meg, mennyibe is nézik/nézték......bizalom mi?  

Rako Hardeen egy negatív példa, de van rengeteg pozitív példa is. Eléggé bíztak benne ahhoz, hogy rábízzák Amidala védelmét, Obi-Wan (jogos) fenntartásai ellenére. Eléggé bíztak benne ahhoz, hogy rábízzák Ahsoka Tano kitanítását. És még rengeteg olyan dolog van, amivel kapcsolatban megbíztak benne, főleg a klón háborúk alatt. A ryloth-i ostrom lehetővé tétele, a Mon Cala ügye, ott a 99-esekkel közös akciója is, és Yoda is benne bízott a legjobban, amikor megszökött a Jedi Templom orvosi részlegéből. És akkor az Obi-Wannal közösen vállalt missziókról nem is beszéltünk. Nem szép dolog kiragadni egy negatív példát a közegből aztán megdönthetetlen érvként lebegtetni, miközben több ellenpélda is van. Amidala nem véletlenül mondja az ep3-ban, hogy a Jedi Tanács tagjai az életüket is rábíznák. Több megtette ezt a háború alatt.

És az is tény, hogy Anakin bőven adott arra is okot, hogy kételkedjenek benne. Főleg az ep3-ban, de már előtte is voltak érdekes megmozdulásai. Persze nem akarom mosdatni a Jedi Rendet, se Kenobit, aki mint mester, elsődlegesen felelt Anakin fizikai, szellemi és lelki fejlődéséért. Valóban nem ártatlan ebben az ügyben, nem csak egy ember, aki rosszkor volt rossz helyen.

De azért lássuk be, nem csak az általad felsorolt három dolog vezetett oda, hogy Anakinból Darth Vader lett. Masszívan hozzájárult ahhoz Palpatine és bizony maga Anakin Skywalker is. Sőt, ő a legfőbb felelős, hiszen végül az ő döntése volt, hogy egy áruló tömeggyilkossá válik. Hogy azzá a kegyetlen, szadista szörnyeteggé lesz, akit ebben a részben láttunk. Senki sem kényszerítette se Windu kezének levágására, se arra, hogy itt az apja védelmére kelő gyerek nyakát kitörje. Ez mind az ő döntése, ő akart ezzé válni, és nem Kenobi tette ezzé. Masszívan hozzájárult, de nem ő az egyetlen, és pláne nem a legfőbb felelős, mint ahogy Vader gondolja. A legnagyobb felelős Vader maga. Csak hát az, hogy valaha is elismerje, elcseszte a dolgokat, az nagyjából nála sosem opció. Már Jediként sem volt az, a Sith arrogancia leple alatt meg pláne nem jöhet ez szóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Rako Hardeen arc a TCW-ben, nem is kell többet irnom.

Ott mutatkozott meg, mennyibe is nézik/nézték......bizalom mi?  

Nem is értem, miért pont Obi-Wanban keresed a rosszat? A legpozitívabb jedi a sagában! Nála még Yoda is rosszabb(dogmatikus, elfogult, elvakult)! Pláne Windu(lásd mint Yoda, de még arrogáns is).

Vannak rossz döntései, nem egyszer "melyik ujjamból harapjak?" helyzetben volt a tanács vs Anakin kérdésben, de ha az ő mérlege nem pozitív a ki a jó ember kérdésben, hát nem tudom kié az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem sincs. Az ep4-től Rebelsen át a The Mandalorianig mindig a kis henger alakú komlinket használták kommunikációra, és sosem vetítettek ki semmivel hologramot. Ennyi után pedig szerintem magabiztosan kijelenthetjük, hogy a birodalom rohamosztagosoknak nincs képmegjelenítésre alkalmas eszközük. És hát a felvett rohampockok éppen a halál f*szától kicsit nyugatabbra járőröztek a semmi közepén, ahová még a transzportjuk sem jár. Szóval valószínűleg rádión megkapták az ukázt, hogy kujtoroghat a bolygón egy Jedi, áthelyezik őket máshová - talán ott már volt holoprojektor, amin láthattak képet is -, aztán... Aztán ennyi, mehettek gyalog. Ha a szteroidokon nevelt szupervakond nem jár arra a high-tech Zilllel, talán még mindig kutyagolnának.

A birodalmi hadseregtől meg hatékonyságot várni mindaz után, amit láttunk, hát kicsit Star Wars idegen dolog. A fő jellemzője a birodalmi hadseregnek, hogy nem hatékony. A tisztjeik arrogánsak és többségükben rossz stratégák, meg még rosszabb taktikusok. A rohamosztagosok alulképzettek, a felszerelésük hírhedten pocsék, olyan páncéllal, amit egy bottal szét lehet zúzni, olyan sisakkal, amiben nem látni normálisan (ezt már Luke és Rex is közölte, utóbbi eme kijelentés után megtalálta a sisak egyetlen hatékony felhasználási módját: megdobott vele egy rohamosztagost, akit a hatékony páncél úgy megvédett, hogy összeesett).

Lehet pont azért nem ismerik fel Bent, mert olyan pocsék a sisakjuk képelemzője, hogy teljesen eltorzítja a fickó képét. Abban a vödörben talán még a saját anyjukat sem ismernék fel, ha velük szemben ülne.

Dehogyis! Logikátlanság az egész. :P 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Rako Hardeen egy negatív példa, de van rengeteg pozitív példa is. Eléggé bíztak benne ahhoz, hogy rábízzák Amidala védelmét, Obi-Wan (jogos) fenntartásai ellenére. Eléggé bíztak benne ahhoz, hogy rábízzák Ahsoka Tano kitanítását. És még rengeteg olyan dolog van, amivel kapcsolatban megbíztak benne, főleg a klón háborúk alatt. A ryloth-i ostrom lehetővé tétele, a Mon Cala ügye, ott a 99-esekkel közös akciója is, és Yoda is benne bízott a legjobban, amikor megszökött a Jedi Templom orvosi részlegéből. És akkor az Obi-Wannal közösen vállalt missziókról nem is beszéltünk. Nem szép dolog kiragadni egy negatív példát a közegből aztán megdönthetetlen érvként lebegtetni, miközben több ellenpélda is van. Amidala nem véletlenül mondja az ep3-ban, hogy a Jedi Tanács tagjai az életüket is rábíznák. Több megtette ezt a háború alatt.

És az is tény, hogy Anakin bőven adott arra is okot, hogy kételkedjenek benne. Főleg az ep3-ban, de már előtte is voltak érdekes megmozdulásai. Persze nem akarom mosdatni a Jedi Rendet, se Kenobit, aki mint mester, elsődlegesen felelt Anakin fizikai, szellemi és lelki fejlődéséért. Valóban nem ártatlan ebben az ügyben, nem csak egy ember, aki rosszkor volt rossz helyen.

De azért lássuk be, nem csak az általad felsorolt három dolog vezetett oda, hogy Anakinból Darth Vader lett. Masszívan hozzájárult ahhoz Palpatine és bizony maga Anakin Skywalker is. Sőt, ő a legfőbb felelős, hiszen végül az ő döntése volt, hogy egy áruló tömeggyilkossá válik. Hogy azzá a kegyetlen, szadista szörnyeteggé lesz, akit ebben a részben láttunk. Senki sem kényszerítette se Windu kezének levágására, se arra, hogy itt az apja védelmére kelő gyerek nyakát kitörje. Ez mind az ő döntése, ő akart ezzé válni, és nem Kenobi tette ezzé. Masszívan hozzájárult, de nem ő az egyetlen, és pláne nem a legfőbb felelős, mint ahogy Vader gondolja. A legnagyobb felelős Vader maga. Csak hát az, hogy valaha is elismerje, elcseszte a dolgokat, az nagyjából nála sosem opció. Már Jediként sem volt az, a Sith arrogancia leple alatt meg pláne nem jöhet ez szóba.

Elfogadom a nézőpontodat, de teljesen nem tudok egyet is érteni vele. 

Abban egyetértek, hogy a jedi templomos mészárlás, az sajnos megtörtént. Még azt mondom, hogy ha csak a felnőtteket ölik meg, sokkal elfogadhatóbb cselekedett lett volna, mint ahogyan a gyermekekkel bántak. Egy fiatal padawan, vagy youngling-nek erről fogalma sem volt. Ők csak tanulók voltak, nem lehet a gyermekeket hibáztatni, a rend hibáiért. Ez sajnos igaz, elitélendő.

 

A jedi rend ott rontotta el, hogy a Klónok támadásában, amikor az édesanyja a karjaiban halt meg, és utána lemészárolta az egész törzset, még padavan-ként, a rend nem rúgta ki. Yoda érezte, hogy borzalmas dolog történt, és semmit sem tett ez ügyben. 

Ha akart volna, Yoda tehetett volna ellene, még ha nem is rúgják ki azonnal, de egy komoly beszélgetést lefolytatni Anakin-nal, mit miért tett. 

Az édesanyja halála után, talán már csak Padme tudott neki valamicske reményt adni.

Kenobi-ról inkább tisztelettudóan beszélt, Anakin, folyamatosan. De valahogy én nem éreztem azt a mély barátságot kettejük között. 

Kiváncsi lettem volna, ha Qui-Gon nem hal meg, ő hogyan tanitotta volna Anakint. De ez sosem fog kiderülni.

 

A tegnapi részben pedig világossá vált, miért mondta ezt Vader, Kenobi-nak, szenvedj úgy ahogy én szenvedtem. Ezt azért mondta, amiért nem ölte meg, amikor látta mennyire összeégett a teste. 

 

Én nagyon sajnálom Anakin Skywalker-t. Nem ezt a sorsot érdemelte, és végül egy hataloméhes sith lett belőle, mert teljesen magára hagyták akkor, amikor a legjobban szüksége lett volna a rend-re, vagy egy barátra.  

Igaza volt abban Palpi-nak, hogy a jedik is arrogánssá, és öntelté váltak. 

 

A legrosszabb és legszivszoritóbb pillanat pedig akkor történt, amikor Vader lett belőle teljesen. Nem maga miatt aggódott, hanem egyből Padme-t kereste.

"Hol van Padme? Jól van? Nem esett baja?" 

Abban a pillanatban, még egy kicsit előjött Anakin Skywalker. 

Erre Sidious csak ennyit nyögött oda: "Úgy tudjuk megölted őt, haragodban." 

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

 Yoda érezte, hogy borzalmas dolog történt, és semmit sem tett ez ügyben.

Én a buckalakós esetet eddig úgy gondoltam, hogy konkrétan csak Padmé tudta mi történt és Palpatine.

Yoda érezte, hogy az ifjú Skywalkert fájdalom gyötri, iszonyú kín, de mindig azt gondoltam, hogy az édesanyja halálának megélése az, amit ebből a mesterek érezhetnek, a mészárlást nem vagyok benne biztos, hogy érezték. Qui-Gon kiabál az erő hangján, hogy "Anakin, Anakin neee!"-de, hogy ebből Yoda mit szűr le abban nem lehetünk biztosak. Nekem úgy tűnt annyit, hogy Anakin nagyon szenved.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Cpt. Rex írta:

A jedi rend ott rontotta el, hogy a Klónok támadásában, amikor az édesanyja a karjaiban halt meg, és utána lemészárolta az egész törzset, még padavan-ként, a rend nem rúgta ki. Yoda érezte, hogy borzalmas dolog történt, és semmit sem tett ez ügyben. 

Anakin senkinek se árulta el, hogy mit tett akkor. Legalábbis egy jedi se tudott róla. Egyedül Padmé és Palpatine kettőse az, akit az ifjú Skywalker beavatott. Yoda érezte, hogy valami gond lehetett Anakinnal, valami érte őt, amiért szenved, de ennél konkrétabb tényt nem tudott megállapítani. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Donát írta:

Mondjuk Yoda azt is mondja, hogy valami borzalmas dolog történt. Ezt összerakva Anakin szenvedésével nem ártott volna kivizsgálni, háború ide vagy oda. Mégis csak a Kiválasztottról van szó... :roll:

Ki lehetett volna vizsgálni, de hogyan? Maximum megkérdezték Anakint, hogy mi történt, ő meg erre mondhatott bármit. Belerúgott az ágy sarkába a kis lábujjával, aztán ez van. Nyilván nem árulná el a Jedi Rend egyik tagjának sem, hogy bosszúból tömegmészárlást hajtott végre. Másra meg a háború alatt egyszerűen nem lehetett idő. Pláne, hogy Anakin a Geonosisról valószínűleg kórházba került, onnan meg ment a Naboo-ra házasodni, onnan meg a csatatérre.

 

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Vannak rossz döntései, nem egyszer "melyik ujjamból harapjak?" helyzetben volt a tanács vs Anakin kérdésben, de ha az ő mérlege nem pozitív a ki a jó ember kérdésben, hát nem tudom kié az.

Reyé, ő még nem járult hozzá Sötét Oldali tömegmészárosok megkreálásához. :P 

 

1 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

A tegnapi részben pedig világossá vált, miért mondta ezt Vader, Kenobi-nak, szenvedj úgy ahogy én szenvedtem. Ezt azért mondta, amiért nem ölte meg, amikor látta mennyire összeégett a teste. 

Szerintem baromira nem csak a sérülései miatt akarja, hogy Kenobi szenvedjen. Nem azért, mert Kenobi nem ölte meg, miután kigyulladt. Eleve, ha Vader annyira meg akart volna halni, meghalhatott volna ott a Mustafar partján. Ilyen sérülést csak egyféleképpen tudott túlélni annyi ideig kezelés nélkül: a Sötét Oldal használatával. Ő akart ott életben maradni, azt nehogy már rákenje Kenobira.

Azért akarja, hogy szenvedjen, mert Kenobit okolja mindenért (már az ep2 óta). A sérüléseiért (mert ugye Obi-Wan egyáltalán nem figyelmeztette pont azelőtt, hogy Vader kezét-lábát veszte tovagurult), a vágyott hatalma megcsorbulásáért, az anyja és Amidala haláláért (amit az ep3-ban Kenobi fejéhez is vág: "ellenem fordítottad Padmét").

 

1 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Én nagyon sajnálom Anakin Skywalker-t. Nem ezt a sorsot érdemelte, és végül egy hataloméhes sith lett belőle, mert teljesen magára hagyták akkor, amikor a legjobban szüksége lett volna a rend-re, vagy egy barátra. 

Ebben sem tudok egyetérteni. Anakin magát zárta el a Jedik elől. Hányszor jelezte Obi-Wan, hogy tud Anakin és Padmé kapcsolatáról, megadva neki a lehetőséget, hogy hozzá forduljon? Amidala is mondja, hogy fordulhatnának hozzá. De nem, Anakin "majd én megoldom, nem kell segítség" attitüdje mindent felülbírált, pedig Obi-Wan a képzelt sérelmeken kívül semmit nem tett ellene. Igazából még a saját feleségét is kirekesztette. Egyedül Palpatine-t avatta bizalmába, és miért? Mert az fényezte az egóját. "Te leszel minden idők legkiválóbb Jedije." "Csalódnék a Jedi Tanács kollektív bölcsességében, ha nem te kapnád a küldetést." "Hatalmad még Yoda mestert is felülmúlja majd." Palpatine buzgón polírozta Anakin fénykardját, aki naná, hogy őt ölelte keblére, és azok, akik tudtak volna segíteni neki, azokat kirekesztette. Nyilván Palpatine-nak ez is célja volt, ezért is hangolta a Jedik ellen. Nehogy véletlen megbízzon bennük bármiben is.

 

1 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Igaza volt abban Palpi-nak, hogy a jedik is arrogánssá, és öntelté váltak. 

Igaza volt, de arroganica és arrogancia között is van különbség. A Jedik még önteltségükben is igyekeztek jót tenni, a Galaxis népét szolgálni. Arroganciájuk abban nyilvánult meg, hogy azt hitték, csak ők képesek a béke és a rend fenntartására a Galaxisban, más nem viselheti ezt a felelősséget. Ezzel szemben a Sith csak önmagával törődik. És ezt Anakin maga mondta el Palpatine-nak.

Ebben hitt Anakin, olyannyira, hogy még Vaderként is erre játszik rá. Ezért kezdi el öldösni a falu lakóit, mert tudja, hogy egy Jedi ezt nem fogja tétlenül nézni, ahhoz túl önzetlen. Be is jött, kigrasztotta Kenobit a bokorból.

 

 

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkoriban nem igen vizsgálódtak más miatt se. :) 

Na ja. Azért a klónok megrendelésének rejtélye vagy az a tény, hogy a mintaegyed Dooku mellett ült a díszpáholyban, vagy éppen egy Sith irányíthatja a Szenátust, ezeknek kicsit fontosabb lett volna utána nézni, mint annak, hogy miért van rossz napja Anakinnak. Kiválasztott vagy sem.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Na ja. Azért a klónok megrendelésének rejtélye vagy az a tény, hogy a mintaegyed Dooku mellett ült a díszpáholyban, vagy éppen egy Sith irányíthatja a Szenátust, ezeknek kicsit fontosabb lett volna utána nézni, mint annak, hogy miért van rossz napja Anakinnak. Kiválasztott vagy sem.

Ebben nem értek egyet. Ugyanolyan fontos. Anakinnek nem szimplán rossz napja volt, hanem egy borzalmas dolog történt és ő rendkívüli mód szenvedett. Elég csak visszagondolni Yoda monológjára. Pain leads to suffering. Lényegében Yoda megérezte, hogy Anakin közelebb sodródott a sötét oldalhoz. Ezt, mivel a Kiválasztottról van szó, kutya kötelességük lett volna kivizsgálni, és addig felfüggeszteni Anakint, amíg ki nem derül, hogy pontosan mi történt, vagy legalább is valami hihető magyarázatot ad arra, hogy mi történt a Tatooine-on. Eleve, minek ment oda? Mi volt a fájdalom oka? Milyen borzalmas tettet követett el, amit Yoda megérzett? Persze, mondhat amit akar, de azért a Yoda vezette Jedik se tök hülyék, Anakin meg azért nem egy Sidious, ha hazudozásról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Döbbenetes rész volt! Attól kezdve, hogy Vader megjelent, még nálunk a szobában is megfagyott a levegő. Kegyetlen volt, ilyen kegyetlennek még sosem láttuk. És félelmetes... olyan, akiről bárki egy pillanat alatt megérti, miért rettegi a galaxis azon része, aki már találkozott vele. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén, előzetesen nem annyira örültem, hogy Obi-Wan összefog futni Darth Vaderrel, sőt már annak sem, hogy elhagyja száműzetésének színhelyét, a Tatooine-t. Időnként nehéz leküzdeni magamban a most már többévtizede elképzelt dolgokat, nevezetesen, hogy az öreg Ben majd húsz év után először fut össze egykori tanítványával a Halálcsillag fedélzetén, és hogy Vader, amikor megérzi volt mestere jelenlétét, egyértelműen a mustafari legyőzetésére utal. De ez szerencsére csak az én szegényes kreativitásomat tükrözi. Merthogy itt minden a helyén volt, sőt, így kellett történnie. A kétévtizedes tátongó lyuk egy jelentős részét sikerült betömni, már ami Obi-Wan és Anakin mindig is viszontagságos és ellentmondásos kapcsolatát jelenti. És nem mellesleg egy újabb lépcsőfokhoz jutottunk, hogy eljussunk a majdani öreg bölcs Ben hibátlannak tűnő imázsához. Olyan ikonikus jeleneteket kaptunk egymás után, amelyeket majd méltán rakhatunk a filmes képek mellé.

 

Már az nagyon tetszett, ahogy a készítők időt hagytak Obi-Wan és Leia kapcsolatának kibontására. Utóbbi esetében továbbra sem győzőm hangsúlyozni a hihetetlenül kiváló castingot. Mapuzo nagyon tetszett a kietlenségével, és ahogy egymás után következtek a különböző birodalmi lerakatok és őrállomások, hátborzongató volt az egész. Egyébként a nyomasztó hangulaton még a kissé debil kinézetű Freck sem tudott rontani, aki nyilván a helyi őshonos nép képviselője, és vérbeli kollaboráns. A feszült jelenetek egymás után következtek, gondolok itt például arra amikor a rohamosztagosok felszálltak a transzportra. Igazából ha nincs Leia, Obi-Wan már jóval korábban lebukott volna, egészen hihetetlen, hogy milyen amatőr volt nem egyszer a rész során. Persze érthető, hogy teljesen meg van zavarodva, a 10 év alatt már-már megszokott világa felborult, felszínre kerülnek régi démonai, emlékei, kudarcának mementói. Ewan McGregor nagyon jól hozta a zavarodott, talaját vesztett Jedi-mestert, szerintem az eddigi három rész során most produkált a legjobban. Még ha mentálisan most nem is volt a toppon, azt azért megmutatta, hogy harcolni tud és korántsem azon az elegáns módon, mint ahogy a TCW-ben megszokhattuk tőle. A már említett Frecket példának okáért pajzsként használta... ilyet a régi Kenobi soha nem csinált volna. Brutális volt, ahogy a szerencsétlen rohamosztagost kettévágta a lézerkapu.

 

Az epizód központi alakja ezzel együtt is Darth Vader volt. Viszolyogtató volt látni az epizód elején, ahogy összeszerelik őt, azaz rákerülnek a mesterséges kiegészítők arra a kevéske hústömegre, ami maradt belőle. Az egykori életerős és fiatal Anakinból egy végtagok nélküli torzó maradt, amelynek hátából csövek csatlakoznak. Amit Vader leművelt a Mapuzón, az végtelenül kegyetlen volt. Mert persze láthattuk már a sith nagyurat tombolni. De eddig olyan áldozatok kerültek ki a kezei közül a képernyőn, mint a civilizált mivoltuktól megfosztott buckalakók (persze ezt a képet már árnyalta azóta a Book of Boba Fett), a Szeparatista Tanács háborús bűnös csúszómászói, az olyan birodalmi tisztek, mint Ozzel és Needa, vagy akár a Profundity lázadó személyzete. Utóbbiakat persze sajnálhatja az ember, de ők mégis egy háború aktív résztvevői, úgymond tudták, mire vállalkoztak. Itt viszont nincs "enyhítő körülmény", Vader kiméletlenül belekezd az aljas gyilkosságokba, csakhogy Obi-Want kiugrassza a rejtekhelyéről... egy anya fél percen belül veszíti el férjét és gyermekét... ily fokú kegyetlenségre Anakin/Vader részéről legutóbb talán csak a Jedi-tanoncok esetében láthattuk őt még a Jedi-templom ostromakor... de még utóbbi esetben is még időben váltott a kamera. Itt viszont a legelemibb borzalmát láthattuk annak, hogy a Galaxis boldogulni kívánó egyszerű kisemberei mennyire ki vannak szolgáltatva a Sith-ek kénye-kedvének. És itt semmiféle demokrácia játszósdi és birodalmi szenátusosdi nincsen. Vader teljes mértékben kívül esik minden birodalmi hierarchián. 

 

Röviden itt kitérnék az inkvizítorokra is. A Főinkvizítor feltételezett halála után azonnal elindul a helyezkedés. Itt jegyzem meg gyorsan, hogy a pau'an sorsát mihamarabb rendezni kell, mert ha valóban meghalt, ekkora fokú felülírás már megbocsáthatatlan és igazából teljesen értelmetlen. De biztos vagyok benne, hogy a FI valahogy életben maradt, de addig is azért jelen van egy aprócska vészcsengő mélyen valahol bennem. Ha Orn Free Taa lelövését megmagyarázták, ezzel itt sem maradhatnak adósak. Na de akiről szót kell ejtenem, az a Hármas Nővér. Nálam most érkezett meg a sorozatba. Amennyire nem tetszett a színésznő játéka az első két epizódban, itt most annyira a helyén volt minden. Ezúttal megvolt a fenyegető aura, amelyet a magam részéről az eddigiekben hiányoltam. De ugyanígy az Ötös fivér is sokkal jobban működött most.

 

Tetszik a koncepció, hogy létezik egy szervezett menedékhálózat a megmaradt jedik kimentésére, ez mintha már szerepelt volna egy képregényben, de lehet rosszul emlékszem. A fal érdekes csemegéket is nyújt a Legends-kedvelők számára. Quinlan Vos és Caleb Dume mellett elvileg felfedezhetőek olyan nevek, mint Djinn Altis, Valin Halcyon (Corran Horn apja) és Roganda Ismaren. A Legends-ben ők mindannyian túlélték a 66-os parancsot. Végig ismerős volt a Talát játszó színésznő, csak nem tudtam hova tenni: ő játszotta Ellaria Sandot a GoT-ban.

 

A rész csúcspontja természetesen az utolsó percek. Obi-Wan megégetése brutális volt, nem gondoltam volna, hogy bármi hasonlóra sor fog kerülni. Nekem az volt az érzésem, hogy Vader csalódott Obi-Wanban, aki folyton próbált kitérni a harc elől. A sith nagyúr számára ő egy megkeseredett, jobbára már teljesen ártalmatlan lelki-fizikai roncsként tűnt fel és talán ezért is hagyta elmenekülni. El tudom képzelni, hogy Vader ezután már nem fogja keresni Kenobit, hiszen az elégtételt megkapta, miközben Obi-Wannak nagyobb büntetés, hogy kudarcaival és bukásával kell együtt élnie. Talán ez lehet az értelmes magyarázata annak, hogy Kenobi olyan kurtán-furcsán menekült meg. Ahogy Vader bámulta a tüzet, szinte lehetett látni, hogy mustafari pokoljárásának minden egyes másodperce lepergett újra a szeme előtt.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A rész csúcspontja természetesen az utolsó percek. Obi-Wan megégetése brutális volt, nem gondoltam volna, hogy bármi hasonlóra sor fog kerülni. Nekem az volt az érzésem, hogy Vader csalódott Obi-Wanban, aki folyton próbált kitérni a harc elől. A sith nagyúr számára ő egy megkeseredett, jobbára már teljesen ártalmatlan lelki-fizikai roncsként tűnt fel és talán ezért is hagyta elmenekülni. El tudom képzelni, hogy Vader ezután már nem fogja keresni Kenobit, hiszen az elégtételt megkapta, miközben Obi-Wannak nagyobb büntetés, hogy kudarcaival és bukásával kell együtt élnie. Talán ez lehet az értelmes magyarázata annak, hogy Kenobi olyan kurtán-furcsán menekült meg. Ahogy Vader bámulta a tüzet, szinte lehetett látni, hogy mustafari pokoljárásának minden egyes másodperce lepergett újra a szeme előtt.

Ezt nagyon szépen leírtad! Vadernek kicsit olyan lehetett találkozni Obi-wannal, mint egy átlagembernek az első szerelmével sok évvel később: dédelgetett emlékek kerülnek szembe azzal, amit most lát, amikor rájön arra, hogy nincs mit visszasírni. Vader most kipipálhatja Obi-want, mert ugyan nem halt meg, de megkapta a magáét, és mert nyilvánvalóan nem veszélyes többé, a régi mesterének csupán az árnyéka. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.