Ugrás a kommentre

Part III


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

10 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Olyan ikonikus jeleneteket kaptunk egymás után, amelyeket majd méltán rakhatunk a filmes képek mellé.

Egy régi rajongó barátom is pont ezt írta a rész után. Amellett, hogy lef*sta a bokáját, nagyon dicsérte a beállításokat meg a képeket. Pedig ő aztán nagy Vader fan, nem lehet holmi férc munkával lekenyerezi.  Ugye @Darth Porg? :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. Vader talán a Birodalom Visszavág óta nem volt ennyire fenyegető. Még a RO-s szereplését is túlszárnyalta és pont azért amit írtál. Civileket irtani talán még sose láttuk, és ez azért más kávéház. Látszott az inkvizítorokon is, hogy tele a gatya.

 

Vaderről még annyit, hogy abban a jelenetben amikor Revával beszélget, nem hallani a lélegzését. Nem tudom, hogy ez direkt lett ilyen vagy, egyszerűen csak lefelejtették...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem is. Vader talán a Birodalom Visszavág óta nem volt ennyire fenyegető. Még a RO-s szereplését is túlszárnyalta és pont azért amit írtál. Civileket irtani talán még sose láttuk, és ez azért más kávéház. Látszott az inkvizítorokon is, hogy tele a gatya.

 

Vaderről még annyit, hogy abban a jelenetben amikor Revával beszélget, nem hallani a lélegzését. Nem tudom, hogy ez direkt lett ilyen vagy, egyszerűen csak lefelejtették...

Reva olyan menő hogy még Vader is inkább visszatartja a lélegzetét, ha vele beszél. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Vaderről még annyit, hogy abban a jelenetben amikor Revával beszélget, nem hallani a lélegzését. Nem tudom, hogy ez direkt lett ilyen vagy, egyszerűen csak lefelejtették...

Ejha, ez fel sem tűnt. De van egy olyan rossz előérzetem, hogy ez inkább baki. Bár tudjuk, hogy Vader képes lekapcsolni ideiglenesen a lélegeztetőjét (ezzel élt az ep5-ben és most is), de azt mindig akkor tette, ha váratlanul akart rátámadni az ellenfelére. Egy beszélgetés alkalmával aligha kapcsolná ki a kütyüt, ami részben hozzájárul ahhoz, hogy tudjon beszélni. És, ha az Uralkodó jelenlétében nem tett így, kétlem, hogy egy inkvizítor miatt imigyen cselekedne. Szóval sanszos, hogy ez egy csúnya baki (amit, ha felfedeznek, lehet kijavítanak, ahogy a The Mandalorianből is eltűnt a pólós stábtag a háttérből).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nem is vettem észre, csak Porg szidta a szinkront, hogy ott nem lélegzik Vader. Nekem már akkor gyanús volt, és miután megnéztem az eredetit, abban se volt légzés. Remélem javítják, mert elég hosszú ahhoz a párbeszéd, hogy zavaró legyen a végére. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egyébként nem is vettem észre, csak Porg szidta a szinkront, hogy ott nem lélegzik Vader.

Alapvetően tetszik a szinkron, de Vaderé borzalmas lett. Ez a szuszogás dolog ezek után már fel sem tűnt a szinkronos verzióban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Megemésztetted már? :D 

Folyamatban..Kétszer láttam eddig, ami nem olyan sok.  De azon kapom magam, hogy ha mást is csinálok nap közben, ezen kattogok. Például sövényt nyírtam, tök zajos, koncentrálni is kell, arra gondoltam mennyire jól menne ez fénykarddal, aztán onnantól egész végig erre a 3. részre gondoltam. Az előzményeire, a történtekre, aztán, hogy mi jön ezután. A két karakter viszonyára. Óriási, hogy újra együtt vannak. Közvetlen PT folytatás! Én imádom. Sajnálom, de a kedvenc trilógiám! Ezzel lettem keményvonalas fan. És te jó ég; McGregor mennyire jó a szerepben. Olyan profi, olyan mély réteget ad a karakternek. És a kislány! És kettejük interakciói, ahogy a szállítóban beszélgetnek, Padméról, Obi-Wan családjáról! Nagyon nagy pillanatok. Egyetlen egy negatívumot tudok csak ideszuszakolni: egy Darth Vader's Theme, csak pár taktusa nagyon jól esett volna. ennyi. Vastaps a sorozatnak. Már most félúton! :clap:

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ugyanaz a magyar hang, mint a RO-ban, nem?

A RO-t talán csak egyszer láttam szinkronnal még IMAX-ben, és nem emlékszem, milyen volt Vader hangja. Mondjuk a Kenobit sem fogom sokszor megnézni magyarul, így lehet hogy ez is feledésbe merül majd. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terjed egy elmélet a neten a credits alapján, amiben megjelölték a Respeecher nevű céget Audio Servicesekkel kapcsolatban. 

 

Ez a cég dolgozott a Mandon és gondolom a Book of Boba Fetten, hogy Luke hangja hasonlítson a fiatalabb Mark Hamillére. Elvileg a program úgy működik, hogy betáplálnak korabeli (ergo évtizedekkel ezelőtti) hanganyagot a delikvenstől, egy AI feldolgozza, majd tanulva az anyagok által rögzített alany hanghordozásából, stb. akár új szöveget is tudnak rögzíteni hasonló stílusban. 

 

A pletyka az, hogy JEJ hangja vagy utólag fel lett javítva és ezért lett Vader sokkal jobb, mint a Rogue One-ban, vagy eleve maga a program készítette Vader hangját korábbi anyagok alapján. 

 

Egyelőre ez az egész úgy fest teória, de figyelembe véve, hogy JEJ 91 éves és a hang itt tényleg jobb lett, mint a Zsiványban, sanszos, hogy valami igaz lehet belőle. 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még csak ma láttam most volt rá időm.

Hát az elmúlt egy hét egy katarzis volt nekem. Pont egy hete hardcore rajongókkal egy házban lévő moziban megnéztem az első két részt. Tegnap Top Gun: Maverick ami visszahozott egy érzést amit nem éreztem mióta...

Ma meg ez a rész. Nem olvastam el a hozzászólásokat, lehet ismétlés is lesz.

 

Szóval azt a k*rva. Mint a pofánrúgás jó értelemben. Folytatódik a menekülés. És megint az amit Dzséjthez hasonlóan én is nagyon szeretk. Az sw hétköznapjai.

Az mekkora már mikor Freck felveszi őket és utána felszállnak a rohamosztagosok. Leri róluk hogy a hócipjük tele van az egésszel, ők is emberek, fáradtak stb. Hatalmas. Freck meg kedveli a Birodalmat.

Nem tudom elitélni érte. Ki tudja mit élt át a háború alatt. Nem csoda ha rendet akart.

Vader összerakása, Mustafar, mind hatalmas. Illetve Reva bejentkezése. Most már biztosnak tűnik hogy az előléptetésre is hajt és a Főinkvizítor halálát Kenobira kente.

Az is mekkora már hogy Vader sz*rik a Főinkvizítor halálára. Az sem érdekli ha meghal az összes csak Kenobi meglegyen.

Leia továbbra is aranyos és igazi Leia. És borzasztóan okos és jószivü. Nyitott mindenre. Belegondolni is szörnyü milyen élete lesz és miket kell majd átéllnie.

Ami még nagyon tetszett hogy vannak ilyen Jedi-segító sejtek(illetve még akiket a Birodalom üldöz). Minden tisztelet nekik.

Természetesen a fénypont a Kenobi vs. Vader.

Mikor megjelenik már milyen félelem uralkodik el a többieken. nameg mikor Kenobi meglátja mi lett egykori barátjából. Hidegrázós jelenetek.

Főleg mikor megérzik egymást. Vaderből mekkora gyűlöletáradat szabadul már el. Félelmetes.

Aztán jött az ami. Elöljáróban leszögezem hogy azt hittem az a brutalitás csúcsa Vader részéről amit a RO-ban láttunk. Fél kézzel kinyír mindenkit. De ott még el lehetett mondani hogy tulajdonképpen katonákat mészárolt halomra, az ellenség katonáit.

Namost itt megtörtént az amit valójában pontosan tudtam és éreztem hogy egy Sith megtesz, de álmomban nem mertem gondolni hogy ezt egy TV-sorozatban meg merik lépni. Úgy hogy mutatják is.

Ami szó szerint sokkolt. Igen az. Egy gyerek nyakának kitörése. Az EP3-ban sejthető volt hogy nem teát szolgált fel a gyerekeknek mikor belépett a Tanácsterembe a 88-os idején. De azt nem láttuk.

Itt viszont bemutatták. Le a kalappal.

Mekkora iszonyú gyülölet gyülemlett fel benne 10 év alatt hogy kiírt bárkit hogy Kenobit előcsalogassa. Tulajdonképpen azt a módszert alkalmazta mint az inkvizítorok, csak durvábban.

Aztán a találkozó 10 év után. A párbaj. Zseniális ahogy bemutatták hogy Kenobi mennyire berozsdásodott 10 év után. Vader simán leverte, őt a gyűlölet táplálja.

Mi lett belőled? Nagyon jó mondat. Aztán jött a tipikus felelősségáthárítás. Miattad lettem ilyen. Az előző résznél írtam hogy a sötét oldal az agyra is hat, de negatívan. Hisz itt sírva röhögünk fel.

Tényleg Kenobi miatt van?

Te ártatlan bárány vagy. Igaz elárultad a Köztársaságot, elárultad a szerelmedet, elárultad azokat akik kivakartak a rabszolgaságból,, elárultad édesanyádat ,mindezt azért hogy megmentsd Pasdmét a haláltól ami pont azért következett be mert te Sith-é váltál. Ráadásul a testi sérülésed is a te marhaságod miatt következett be. Megmondta Kenobi hogy "High Ground". Te nem hallgattál rá.

Vagy mit kellett volna tenie Kenobinak a tetteid után, a gyerekmészárlásaid után. Kezet fogni veled a Mustafar-on és elsétálnia?

Nem te tényleg nem vagy hibás a sorsodért. Csak Kenobi.

Az is milyen durva hogy meg akarja Kenobit égetni. És itt is milyen erős.

Remélem azért többet is fognak majd beszélni és a fejéhez vagdossa a tényeket.

A vége meg hogy Reva lehet elkapja Leiát nagyon durva.

Most hogy írom most jut eszembe a legdurvább gondolat. Leia igazi apja fenyegeti azt az embert aki meg akarja menteni és a kislány mit sem sejt róla. De Vader sem sejti hogy nem messze tőle az egyik gyermeke van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ami még nagyon tetszett hogy vannak ilyen Jedi-segító sejtek(

Tök jó, hogy minden egyes tartalommal előbbre helyezik a Birodalom elleni harcot. Nem lennék meglepve, ha az már pár hónappal a kikiáltása után elkezdődött volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Tök jó, hogy minden egyes tartalommal előbbre helyezik a Birodalom elleni harcot. Nem lennék meglepve, ha az már pár hónappal a kikiáltása után elkezdődött volna.

A Bad Batchban Saw Gerrera gyakorlatilag a Birodalom kikiáltásának a másnapján már szervezkedik. A kánon művek szerint valamiféle ellenállás rögtön az elejétől fogva volt. A Jedi Fallen Orderben, ami öt évvel játszódik az ep.3 után már vuki rabszolgákat menekítenek ki Saw gerillái.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 06. 04. - 10:53, Kenobi tábornok írta:

Kis érdekesség a harmadik részben. Az erődben a Nuron, a háttérben fénykardok láthatóak azon a piros polcon és egy youngling sisak? 

Screenshot_20220604-104711_YouTube~2.jpg

Talán Reváé? :P 

 

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Ha Rey-é középre lenne rakva, meglenne a magyar zászló! 

Rey kardja kék. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, csoli1138 írta:

"Ha Rey-é középen lenne.. "

 

Azt hirtelenjében úgy olvastam hogy "Ha Rey középre lenne rakva" és úgy értelmeztem hogy ha Rey az alsó kép közepén állna.

 

 

46 perccel korábban, csoli1138 írta:

Gondolom azért elhiszed nekem, hogy tudom milyen a magyar zászló. 

 

El én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.