Ugrás a kommentre

Part III


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

23 perccel korábban, Tindalos írta:

Na akkor azt hittem hogy jön egy visszaemlékezős jelenet a jedi templomból! Pl az első rész bevezetője az ő szemszögéből! 

Nagyon is elképzelhető egy ilyen, sőt! Szerintem csak idő kérdése és megkapjuk. Lehet, hogy már a következő részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

És ha már zene... szeretném kiemelni, hogy az Obi téma remek. Az egyéb zenék is megütik a mércét, jó őket hallgatni. De súlyos arcátlanság, a tisztelet és az alázat teljes hiánya Natalie Holttól, hogy úgy döntött, ő bizony telibesz*rja a Williams / Giacchino által írt korábbi témákat és egyszerűen a saját, teljesen korábbi témák mentes zenéjét van pofája a részek alá szerezni. Az SW egyik legfontosabb zamata a ZENÉJÉBŐL fakad. Kedves Natalie, ha nem vagy hajlandó használni a régi témákat, akkor kotródj az SW sorozatok közeléből, mert ez ebben a franchiseban NEM -- ÍGY -- MŰKÖDIK.

Pedig ez koncepcionális a készítők részéről. Talán tényleg elbírna több klasszikus témát, de nekem még épp ez teszi egyedivé a dolgot, hogy a sok ismerős arc mellett a zene kicsit másabb. De megértem ha ez valakinek nem jön be.

 

5 perccel korábban, Donát írta:

Viszont egy dolgot el tudok képzelni. Vader szemmel láthatóan csalódott Obi-wanban és talán már egyáltalán nem tartja fenyegetésnek azután, amit leművelt vele a "párbaj" során. Vader egy megtört, meggyötört embert lát, akinek már köze sincs egykori mesteréhez. Talán úgy van vele, hogy Obi-wan jelen állapotában nem jelent akkora fenyegetést, mint gondolta. És persze személyes ügy tovább sütögetni - ami elképesztő jelenet volt, beleborsózott a hátam - de talán azt gondolja, hogy amilyen állapotban most Ben van, bármerre is próbál menekülni vagy eltűnni, nincs esélye a birodalmi gépezet ellen.

Pont erről van szó! Vader csalódhatott Benben. LÁtszik is ahogy ott áll a tűzfal előtt, hogy Ő - a katonáival ellentétben - át tudna menni. De nem akar. Szenvedjen csak Obi-Wan. Még nem érett meg a halálra. Most még nem. 1000%, hogy a sorozat végén lesz egy nagy párbaj!

 

Arra én is kíváncsi vagyok mi fogja igazából felrázni Obit...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, ezt még emésztgetni kell! Nekem nagy élmény volt!

A Mustafari párbajban is végig vesztésre állt Kenobi, vagy végig hátrált, ha úgy tetszik, de ott a türelme, tapasztalata győztessé tette.

Ott is friss sokkban vívott, itt is. Lehet, hogy itt még nagyobb-ban. Mikor a tűzbe lett rántva az nagyon nagy párhuzam, olyan nagynak tűnt, nem is értem hogy úszta meg az arca.

Érdekes volt a fénykardok megvalósítása. Obi-Wané majdnem kiégette a TV-t, de szerintem a nappali tapétája még mindig kék a fényétől.

Vos említése, Obi-Wan eredeti családjának említése!, meglódított pár fantáziát! Qui-Gon nem felel. Mint Reynek a "legyetek velem". Annál nagyobbat üt majd, ha végre megszólal!

Vader szinkronja? Gyerekek, ott tartunk, hogy nincs ennél jobb momentán. Ennyi.

Reva? Kiváló volt ebben a részben! És megint sokkal okosabb volt a többinél.

Ja és, hogy semmi nem úgy lett ahogy vártam:

Kenobi vs Vader? Nem mostra lőttem be.

Leiát elveszti Kenobi? Nem hittem volna.

Indira Varma figurája egy segítő? Meglepő!

A vakond fuvaros egy genya? Ezt is máshogy gondoltam, hogy Leiát igazolván jó fej lesz.

Anakin egész alakos képzelgés? Flashback, Unmasked Vader stb, de így nem gondoltam volna!

Most ennyi, mert sokkban vagyok, mint a főhős..kérem kapcsolja ki!...a fénykardot.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon bejött ez a rész. Én is ezt tartom a legjobbnak az eddigiek közül. Nincs benne olyan ami ne jött volna be.

 

Egy párhuzam ami közben beugrott:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Rog írta:

Nekem is nagyon bejött ez a rész. Én is ezt tartom a legjobbnak az eddigiek közül. Nincs benne olyan ami ne jött volna be.

 

Egy párhuzam ami közben beugrott:

Ebben a párhuzamban az a poén hogy a Birodalom visszavágban rögtön Luke gőzös trükkje után Vadernek Obi-Wan jut az eszébe és arról beszél hogy Obi jól kitanitotta Luke-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zene: én még azért nem írnám le a klasszikusabb dallamokat. Lehet azokat szándékosan visszatartják az utolsó rész(ek)re. Én legalábbis megjátszanám azt, hogy az ismerős taktusok visszahozása egybeesne azzal, hogy Ben Kenobi is visszanyerte régi önmagát.

 

Ben megmenekülése: én a rész közben arra gondoltam, hogy Vader azért hagyta így elmenni Bent, mert ezzel is csak el akarja húzni a kínzását. Mondja is, hogy a szenvedése még csak most kezdődik. Leverte, megégette, néhány ember már meg is halt közvetlen miatta: már elkezdte fizikailag és lelkileg is kínozni. És most feltűnt pár barát. Abban a bomlott Sith fejben meg simán megfordulhatott, hogy na, majd akkor Kenobi barátait is lemészárolja a szeme láttára (ahogy anno Maul megölte Satine-t), elvesz tőle mindenkit, ahogy Ben a Sötét Oldaltól terhes téveszméiben elvette tőle Padmét és mindazt, amivé Sith-ként válhatott volna. Az meg a Sith magabiztosságnak hála meg eszébe sem jut, hogy Kenobi még egyszer eltűnhet évekre. Hiszen "nem fog elszökni, amíg nem találkozott velem". Szerintem már most is úgy gondolja, ahogy a Halálcsillagon, hogy Ben mindenáron össze akar majd akaszkodni vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem már most is úgy gondolja, ahogy a Halálcsillagon, hogy Ben mindenáron össze akar majd akaszkodni vele.

Igen mert fogalma sincs mi Ben valódi küldetése. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen mert fogalma sincs mi Ben valódi küldetése. :) 

Igen, de nekem úgy tűnik az ep4-ben, hogy fel sem merül benne, hogy Bennek lehet más célja is. Mintha Vader úgy képzelné, hogy Ben világának a közepe az csak Darth Vader lehet, és ha ő ott van, mással az öreg bizony nem is foglalkozik. Így nekem tetszene, ha itt is lenne egy ilyen, ez is mutatná, hogy Vader mennyire megszállott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Arra én is kíváncsi vagyok mi fogja igazából felrázni Obit...

Qui-Gon-Jin, én erre tippelek.

Nem a semmiért próbál kapcsolatba lépni a volt mesterével, az erőn keresztül.

Útmutatás, önbizalom visszanyerés, remény, ebben csakis az segithet neki, aki a legjobban ismerte őt, és az nem más mint, Qui-Gon....

 

Yoda-t én nem tartom opciónak. 

 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt valaha Vader ennyire ijesztő és kegyetlen? Te jézusatyaúristen! Ezt még emésztenem kell. Az EP4-es találkozásukat már soha nem tudom ugyanolyan szemmel nézni, mint eddig.

 

És nálam erre az epizódra érkezett meg a Harmadik Nővér karaktere is. Fenomális a csaj!

 

Az egész epizód csillagos ötös. James Earl Jones, Obi-Wan és Leia beszélgetései, az EU-s utalások (Quinlan Vos, Jabiim) és persze a brutális "párbaj" am inkább Obi-Wan végső megaláztatása volt. Most néztem meg másodjára az epizódot, még mindig csak pislogok mint hal a szatyorban. Brutális volt! Össze kell szednem a gondolataimat a következő napokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét egy baromi erős epizódot kaptunk! :clap: De valami azt súgja, hogy még mindig nem értünk el a sorozat csúcspontjára.

 

Mindig is hiányoltam, így jó megismerni az átmenetet az Ep3-as, traumán átesett Kenobi, és az Ep4-es higgadt, bölcs figura között. A Jedi-mester meditációja tetszett a teherhajón... látszik, hogy Obi-Wan próbál kapcsolódni az Erőhöz, és elérni néhai mesterét, de valami meggátolja őt ebben. Azt kétlem, hogy Yoda adott volna rossz instrukciókat, aki az Ep3 végén megígérte Obi-Wannak, hogy megtanítja kommunikálni Qui-Gonnal. De nem véletlenül mutatják ennyiszer a sikertelen próbálkozásokat. Annál nagyobb katarzis lesz, amikor végre sikerül.

 

Vader "összeszerelésének" jelenetsora hátborzongató volt. :shocked: Az Ep3 átugrotta azt a részt, amikor felkerült rá a létfenntartó öltözék, és a RO-ban sem volt szerencsénk hozzá. De meglepően morbid volt látni az "öltözését", és belegondolni, hogy a Sith minden egyes baktakezelés után fájdalmak kavalkádját élheti át csupán attól, hogy felkerül rá az életét biztosító szerelés. Rideg volt látni a karok nélküli, égési sérült, kibernetikákkal teletűzdelt, testileg roncs embert így, hogy Christensen által azonnal bevillant a fénykorában lévő Anakin. Az Obi-Wan meditációja, és Vader összerakása szép jelenetpár volt, főleg a múlt visszhangjaival kísérve. Az olyan ismerős RO helyszínek, mint Vader baktaterme és maga a kastély plusz piros pontot érdemelnek. Annyira a Sith-re vall, hogy mindent és mindenkit csak eszköznek tekint a céljai elérése érdekében... ezt jól kifejezi azzal, hogy a Főinkvizítor semmit nem jelent neki. Amúgy a pau'an sorsára baromi kíváncsi vagyok. Gondolom Reva mindenkinek beadta, hogy Kenobi ölte meg, de mi lett a "holttesttel"? A Főinkvizítornak fel kell épülnie, asszem ez vitán felül áll, de a körülmények érdekelnének. Lejjebb kapta a szúrást, mint Qui-Gon, amivel talán magyarázható a seb nem-halálos mivolta. De akkor ki rakta őt baktába, és biztosította a megfelelő kezelést a felépüléséhez? Egy másik, hozzá lojális inkvizítor? Olyan amatőr húzást nem nézek ki Filoniékból, hogy a Rebelsben látott csak egy klón, vagy egy másik pau'an, aki elnyerte a Főinkvizítor címet.

 

Obi-Wan ismét bebizonyította, hogy még megtörve is rendkívül empatikus és érző Jedi. Nagyon tetszik, ahogy a kislánnyal bánik. A lelke mélyén még ott rejlik az a személy, akit elveszni vél. Korábban pl. ridegnek hatott a zajongó droid elhallgatása kapcsán, most mégis megjavította Lolát a kis Leinának. Szép gesztus. :) Tetszett, amikor Obi-Wan arról mesélt, hogy milyen érzés használni az Erőt. A Köztársaság Fénykora műveiből kiderült, hogy minden Jedi egyedi módon érzékeli az Erőt. Van, aki egy folyó metaforájaként, más a zenéhez hasonlóan, míg Obi-Wan a sötétséget elűző fényként. Apróság, de díjaztam. 

 

A zsúfolt Daiyu után éles váltás volt a sivár Mapuzo, de jó kontraszt. Kb. mint a Galaxis Nevadája. Szépen reprezentálta a termékeny világokat bekebelező és kiszipolyozó Birodalmi gépezetet. Aranyos, ugyanakkor beszédes volt Leia naivitása (ami bizonyára sok polgár szemléletét jelképezi), hogy a Birodalom csak jót akar, rendet teremteni a háború utáni káoszban és megtépázott világokon. A legtöbbeknek sejtése se lehet arról, milyen romlott is a rendszer, amit szolgálnak. Obi-Wan látomása Anakinról nekem az Ep3-as mustafar-Vadert juttatta eszembe.

8FCKw6Q.png

Remek volt viszontlátni Haydent a szerepben, még ha csak távolról is.

 

De lapozzunk a következő piros pontra: az Inkvizítorok főhadiszállása, a Nur! Micsoda Fallen Order kapocs. Filoniék már számtalan alkalommal bizonyították az elmúlt években, de ismét megtették, hogy tudják: így kell egységesen kezelni a Star Wars univerzumot. Film, képregény, játék? Nem számít, mert ez mind A Star Wars. Nincs hierarchia, ami baromira bejön. Ha már hierarchia: jó látni az Inkvizítorok, legfőképp a Harmadik Nővér és Ötödik Fivér rivalizálását, hatalmi játszmáját. Szépen lefesti azt, hogy több, mint ezer éve, Darth Bane miért döntött úgy, hogy Sith-ekből csak kettő lehet egy időben. Mert a hatalomért egymásnak esnek, széthúznak és bomlasztanak. Amikor Ötödik Fivér elkapta az Erővel Revát Kylo Ren ugrott be, amikor Huxot kapta el hasonlóan az Ep9-ben. Amúgy szerintem baromi jól sikerült az Ötödik Fivér élőszereplőssé konvertálása. A Rebelsben valahogy nem éreztem ennyire fenyegetőnek és karizmatikusnak. Tetszett a szöveg azt illetően, hogy "megkapom, ami jár"... kétértelmű, bár valószínűsíthető, hogy a Harmadik Nővér nem éli túl a Fivért, akinek életbiztosítása van a Maullal való találkozásig.

 

Szerintem Reva motivációi terén kijelenthetjük, hogy Vader mellett akar kikötni (első számú Inkvizítorként, vagy akár titkos Sith-tanítványként), amiért akár az életét is képes kockára tenni ebben a mindent vagy semmit játszmában, amibe belement. A kérdés annyi maradt, hogy van-e személyesebb motivációja Kenobit illetően... nekem az az 1. részbeli nyitány még mindig gyanús. Bár már arra is gondoltam, hogy a jelenet nem Reva szempontjából érdekes, szimplán így akarták bemutatni az előzményeket nem ismerő nézőknek, mi is az a 66-os parancs. 

 

Obi-Wan és Leia párosa még mindig nagyon tetszik. A sorozat egyik legkellemesebb meglepetése a kis Leia. A köztük zajló párbeszédek a lány igazi szüleiről megintcsak érzelmi hullámvasútra tettek. Amikor Obi-Wan álcaként adva elő a sztorit arról mesélt, mennyire emlékezteti őt a kislány az anyjára, nos... nem voltak száraz szem problémáim.

doILWM2.png

Bárcsak Padménak lett volna esélye megismerni a lányát. :( Helyén van a szíve, az esze és nagy dolgokra hivatott, galaktikus mércével nézve is. Az biztos, hogy büszke lenne rá, és benne él tovább. A rohamosztagosok feltűnése szerintem kellően feszültségteli volt, hiába tudtam, hogy komolyabb bajba egyik karakter se kerülhet. Obi-Wan "Leia" bakija annyira természetesnek hatott, hogy először fel se tűnt, mekkorát buktázott kis híján a Jedi. :D Ergo átéreztem, miért szólította a valódi nevén a lányt, hiába tűnt amatőr malőrnek. Amikor bekérdezte a Jedit, hogy ő-e az igazi apja, az is felmerült bennem, hogy szegény Leiának milyen trauma lehetett az Ep6 után, amikor megtudta, hogy Vader volt az apja... abszolút nem tudom hibáztatni, amiért Luke-kal ellentétben nem bocsátott meg "csak úgy" a megtért Anakinnak. Tetszett a kislány lelkifurdalásának bemutatása is, miszerint az ő szökése miatt került szorongatott helyzetbe.

 

Obi-Wan "eredetsztorija" kellemes meglepetés volt, nem gondoltam, hogy kapunk ilyet is. Tehát képek formájában még emlékszik a szüleire, és van/volt egy öccse is. A sorompós jelenet megint csak feszültségteljes volt a szereplők sorsának ismeretében is. A rohamosztagost kettészelő energiasugáron én is nagyokat néztem. A Birodalom részéről tényleg elég amatőr volt, hogy vadásznak egy bizonyos Jedire a Mapuzón, de a képmását nem voltak képesek elküldeni minden érintett rohamosztagosnak. Amikor Obi-Wan lebukott, csodáltam, hogy nem vette elő a fénykardját, hiszen az álcájának már úgyis annyi volt. Talán nem bízott annyira az Erő-képességeiben, hogy hibátlanul hárítana minden lövést, és nem akart kockáztatni, hiszen Leia vele volt. De a "civilizálatlan" sugárvetővel is jól megoldotta a dolgot.    

 

Vader felbukkanása epic volt. :vader: Oké, én is hiányoltam valamelyest a klasszik témákat, de így is kellő mértékben libabőr volt. Pontosan az a kegyetlen, lélektelen, céltudatos Sith, akinek lennie kell. Ártatlanokat öl le úgy, ahogy más egy legyet csap le, csak hogy előcsalja nemezisét. Undorító tett, de az Ep3-as ifjoncmészárlást nálam semmivel sem tudja überelni, negatív értelemben. És újra le kell szöveznem, hogy számomra sosem nyert megváltást Anakin Luke megmentése ellenére sem. Mert szépített a végén, ez tény, de nem tudom elfelejteni azt a rakat szörnyű gyilkosságot sem, amit Sith-ként tett... ezért tudok 100%-ig azonosulni Leia későbbi álláspontjával.

 

Ne de: a Darth Vader vs. Obi-Wan visszavágó. Meglepett, mert azt hittem, ők csak a sorozat végén találkoznak majd. Nem gondoltam volna, hogy már a féltávnál lemegy egy harc köztük. Ez inkább amolyan "teasernek" hatott és biztos, hogy nem AZ a párbaj volt, amit beharangoztak. :) Obi-Wan folyamatos szökni próbálása teljesen érthető és hiteles. Még fel se dolgozhatta igazán, hogy egykori tanítványa életben van, másrészt valószínűleg tíz évig nemigen kapcsolódott az Erőhöz, a harci képességei így jócskán berozsdásodhattak, ahogy arra Vader utalt is. Kenobi is érezhette a realitást, hogy jelen esetben 1 az 1 elleni nyílt harcban gyakorlatilag semmi esélye nincs Vader ellen. Viszont, mindenképpen életben kellett maradnia, hiszen az elsődleges prioritása még mindig Luke védelme (és átmenetileg Leiáé is). Egy pillanatra sem éreztem azt, hogy Obi-Wan azért akart folyton megfutamodni a harc elől, mert gyáva. Az Ep4-ből amúgy is kiderült, hogy Luke és Leia miatt kész volt eldobdni a saját életét. Szerintem az lesz, hogy végül sikerül kapcsolatba lépnie Qui-Gonnal, megújul a kapcsolata az Erővel, és az újabb párbajban már méltó ellenfele lesz a Sith-nek. De egy Obi-Wan/Quinlan Vos találkozó is nagyon adná (*instant TCW-epizódbevillanások). Vader kapcsán az volt az érzésem, hogy (furcsán hangzik, de) direkt hagyta lelépni Kenobit... hiszen a tüzet lazán elolthatta volna az Erővel, vagy egyszerűen áthúzza rajta egykori mesterét. De ha akarta volna, már az Erő-fojtogatásnál kitöri Kenobi nyakát. De a lényeg az a Sith szemszögéből, hogy Obi-Wan szenvedjen. Ennek talán a lelki terror is a része, hogy addig is rettegjen, amíg újra levadássza. Szerintem Vader van annyira elbizakodott, hogy "játszon egy kicsit a kajával", mielőtt megeszi. Gondolhatja azt, hogy a sebesült és az Erőben eleve meggyengült Obi-Wanra csak nem lehet nehéz újra rátalálni egy Sith, pár Inkvizítor és egy rakat rohamosztagos dominálta bolygón. Mondjuk írói szempontól kicsit nehéz eset ilyenkor, hogy Vader ennyire erős... mert találkoznia kellett Obi-Wannal, akinek viszont életben kellett maradni, ergo elmenekülni a Sith elől. Ha ezt úgy oldják meg, hogy Tala rálő valami elektromos cuccot, ami átmenetileg megbénítja a páncélját, akkor az lenne a gond, hogy sérül Vader hírneve. Plusz Tala honnan tudná, hogy Vader nagyrészt gép, akinek árthat az elektromosság. Vader egyébként nem hazudtolta meg önmagát... mindeki hibás, csak ő nem. Az ő szemszögéből Obi-Wan tehet arról, hogy mivé lett, nem pedig ő, és a saját döntései. Jó, technikailag valóban Kenobi nyeste le a végtagjait, hogy aztán félig átsütve otthagyja Sidiousnak, de... végső soron Anakin elhibázott döntései jutatták őt a Mustafar lávapartjára, és a szenvedések kapujába. Maga a párbaj szerintem olyan volt, amilyennek lennie kellett. Figyelembe véve, hogy ez még nem a nagy összecsapásuk volt. Az lett volna furcsa, ha egy ilyen esetlen, megtört és önmaga árnyékává előlépett Kenobi felvette volna a harcot a gyűlölet és bosszúvágy fűtötte Sith Nagyúr ellen. A szemet szemért jelenet nagyon durva volt... :o Obi-Wannak hasonló szenvedést kellett átélnie, mint Vadernek tíz évvel korábban. Meló előtt néztem meg először az epizódot, de ezt az egy jelenetet egy percre sem tudtam kiverni a fejemből a nap végéig sem. Sokkoló és drámai egyszerre.

 

A folytatás kapcsán tűkön ülök, minden szempontból nagyon érdekes sorozat ez eddig. Asszem a 4. részig még párszor újrázom az eddigieket, mert van mit emészteni. 
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ben megmenekülése: én a rész közben arra gondoltam, hogy Vader azért hagyta így elmenni Bent, mert ezzel is csak el akarja húzni a kínzását. Mondja is, hogy a szenvedése még csak most kezdődik. Leverte, megégette, néhány ember már meg is halt közvetlen miatta: már elkezdte fizikailag és lelkileg is kínozni. És most feltűnt pár barát. Abban a bomlott Sith fejben meg simán megfordulhatott, hogy na, majd akkor Kenobi barátait is lemészárolja a szeme láttára (ahogy anno Maul megölte Satine-t), elvesz tőle mindenkit, ahogy Ben a Sötét Oldaltól terhes téveszméiben elvette tőle Padmét és mindazt, amivé Sith-ként válhatott volna. Az meg a Sith magabiztosságnak hála meg eszébe sem jut, hogy Kenobi még egyszer eltűnhet évekre. Hiszen "nem fog elszökni, amíg nem találkozott velem". Szerintem már most is úgy gondolja, ahogy a Halálcsillagon, hogy Ben mindenáron össze akar majd akaszkodni vele.

Szegény Obi-Wan! Pedig Ő csak egy ártatlan jó ember, egy jó jedi, aki mindig rosszkor volt rossz helyen. Meg sem érdemli ezt a sok gyötrődést! Ő volt ez egyetlen aki megértette Anakint, még a kapcsolatáról is tudott, falazott neki, most mégis rá van kenve az egész bukása. A jedi rend és Anakin kudarca is mintha az Ő lelkén száradna. Egyszerre egy bukott rend majdnem utolsó képviselőjének lenni és annak a felelősség érzete, hogy köze van a Sith rend felemelkedéséhez, plusz egy barát/tanítvány/gyermek elvesztése. És próbál helyesen cselekedni. Megpróbált eltűnni, de nem hagyták. Sosem volt még ennyire átélhető és emberközeli Kenobi karaktere. Nagyon kellett ez a sorozat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AMúgy ha jól emlékszem az EPIII regényben a párbaj alatt le van írva olyasmi, hogy Obi-Wan mennyire erőlködik, hogy egyáltalán védekezni tudjon a volt tanítványa ellen. Szóval erőben, fénykard használatban már akkor is Obi fölé nőtt Anakin. Mindig úgy gondoltam, hogy ha nincs akkora gőg és elbizakodottság Anakinban, akkor le tudta volna győzni Kenobit. Nem tudom, de ezt éreztem végig. 

Ugye a vívó formáik már akkor is eltértek, Obi-Wan egy defenzív formát képviselt a vívásai során, Anakin meg egy offenzívabb, és így volt leírva az EPIII-as párbajuk is a könyvben.

 

Na mindegy, csak adalék a mostani párbajhoz, ahol ez aztán pláne szembetűnő volt, bár egyéb okok miatt kényszerült védekezni Kenobi, nem a választott vívóforma miatt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A Birodalom részéről tényleg elég amatőr volt, hogy vadásznak egy bizonyos Jedire a Mapuzón, de a képmását nem voltak képesek elküldeni minden érintett rohamosztagosnak.

De az is lehet, hogy nem Obit keresték, vagy csak kamuztak. :D Ekkor még az inkvizítorok nem tudták, hogy hol van Obi-Wan.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De az is lehet, hogy nem Obit keresték, vagy csak kamuztak. :D Ekkor még az inkvizítorok nem tudták, hogy hol van Obi-Wan.

 

 

Mondjuk ha egy képet elküldenek hiába, attól nem omlott volna össze a Birodalom, de Obi-Wan előkerítése sokkal hatékonyabb lett volna... De ez csak egy logikátlanság a sok közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ekkor még az inkvizítorok nem tudták, hogy hol van Obi-Wan.

De Reva leszűkítette a lehetséges bolygókat a bányász rendszerekre, ezért is akarta kiküldeni a kutasz droidokat, célzottan. Gondolom a célvilágok kaptak egy leírást a keresett Jediről, és nem véletlen a kutasz droid jelenléte sem a Mapuzón, amikor lebuknak.

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Zene: én még azért nem írnám le a klasszikusabb dallamokat. Lehet azokat szándékosan visszatartják az utolsó rész(ek)re. Én legalábbis megjátszanám azt, hogy az ismerős taktusok visszahozása egybeesne azzal, hogy Ben Kenobi is visszanyerte régi önmagát.

 

Ha ez így lenne, az valami zseniális lenne. Ugyanakkor Vader vezérmotívuma nem világos, hogy miért Kenobitól függ. A Zsivány egyesben az Imperial suite vagy a Hope c. motívum is jobban működött egyfajta Birodalmi induló-szerű témaként, mint most ez, amit Vadernek adtak.

 

Mindenesetre ha nem lesz egyetlen ikonikus Williams-dallam sem az egész sorozat alatt, én nagyon csalódott leszek.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a sima rohamosztagosoknak nincs hologram kivetitője. Ami nyilván hatékonytalan de hát az egész birodalmi sereg teljesen hatékonytalan: a katonáik olyan páncélokat hordanak amiken simán átmegy bármilyen lövedék, a vadászgépeik nem tudnak hipertérbe ugrani és pajzsuk sincs, a csapatszállitóik pedig ahelyett hogy lebegnének óriási lábakon járnak irtó lassan hogy ki lehessen lőni őket. A Birodalom mindig mindent megtesz hogy a seregük a lehető legpocsékabban működjön :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Vader egyébként nem hazudtolta meg önmagát... mindeki hibás, csak ő nem. Az ő szemszögéből Obi-Wan tehet arról, hogy mivé lett, nem pedig ő, és a saját döntései.

 

Ez nekem is beugrott amikor beszólt Obi-nak hogy ő tette azzá ami lett belőle. Erről be is ugrott hogy anno a műhelyben ki volt akadva Obi-ra hogy minden az ő hibája meg hogy féltékeny rá plusz hogy visszatartja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Szerintem a sima rohamosztagosoknak nincs hologram kivetitője. Ami nyilván hatékonytalan de hát az egész birodalmi sereg teljesen hatékonytalan: a katonáik olyan páncélokat hordanak amiken simán átmegy bármilyen lövedék, a vadászgépeik nem tudnak hipertérbe ugrani és pajzsuk sincs, a csapatszállitóik pedig ahelyett hogy lebegnének óriási lábakon járnak irtó lassan hogy ki lehessen lőni őket. A Birodalom mindig mindent megtesz hogy a seregük a lehető legpocsékabban működjön :D

Legalább egy A4-es lap lenne náluk, amin le lenne rajzolva Kenobi ilyen minőségben: :lol: 

Mr. Bean's Holiday (2007)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem a sima rohamosztagosoknak nincs hologram kivetitője.

Szerintem sincs. Az ep4-től Rebelsen át a The Mandalorianig mindig a kis henger alakú komlinket használták kommunikációra, és sosem vetítettek ki semmivel hologramot. Ennyi után pedig szerintem magabiztosan kijelenthetjük, hogy a birodalom rohamosztagosoknak nincs képmegjelenítésre alkalmas eszközük. És hát a felvett rohampockok éppen a halál f*szától kicsit nyugatabbra járőröztek a semmi közepén, ahová még a transzportjuk sem jár. Szóval valószínűleg rádión megkapták az ukázt, hogy kujtoroghat a bolygón egy Jedi, áthelyezik őket máshová - talán ott már volt holoprojektor, amin láthattak képet is -, aztán... Aztán ennyi, mehettek gyalog. Ha a szteroidokon nevelt szupervakond nem jár arra a high-tech Zilllel, talán még mindig kutyagolnának.

A birodalmi hadseregtől meg hatékonyságot várni mindaz után, amit láttunk, hát kicsit Star Wars idegen dolog. A fő jellemzője a birodalmi hadseregnek, hogy nem hatékony. A tisztjeik arrogánsak és többségükben rossz stratégák, meg még rosszabb taktikusok. A rohamosztagosok alulképzettek, a felszerelésük hírhedten pocsék, olyan páncéllal, amit egy bottal szét lehet zúzni, olyan sisakkal, amiben nem látni normálisan (ezt már Luke és Rex is közölte, utóbbi eme kijelentés után megtalálta a sisak egyetlen hatékony felhasználási módját: megdobott vele egy rohamosztagost, akit a hatékony páncél úgy megvédett, hogy összeesett).

Lehet pont azért nem ismerik fel Bent, mert olyan pocsék a sisakjuk képelemzője, hogy teljesen eltorzítja a fickó képét. Abban a vödörben talán még a saját anyjukat sem ismernék fel, ha velük szemben ülne.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Volt valaha Vader ennyire ijesztő és kegyetlen? Te jézusatyaúristen! Ezt még emésztenem kell. Az EP4-es találkozásukat már soha nem tudom ugyanolyan szemmel nézni, mint eddig.

 

Jól áll neki. Darth Vader legyen is kegyetlen.

 

4 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Szegény Obi-Wan! Pedig Ő csak egy ártatlan jó ember, egy jó jedi, aki mindig rosszkor volt rossz helyen. Meg sem érdemli ezt a sok gyötrődést! Ő volt ez egyetlen aki megértette Anakint, még a kapcsolatáról is tudott, falazott neki, most mégis rá van kenve az egész bukása. A jedi rend és Anakin kudarca is mintha az Ő lelkén száradna. Egyszerre egy bukott rend majdnem utolsó képviselőjének lenni és annak a felelősség érzete, hogy köze van a Sith rend felemelkedéséhez, plusz egy barát/tanítvány/gyermek elvesztése. És próbál helyesen cselekedni. Megpróbált eltűnni, de nem hagyták. Sosem volt még ennyire átélhető és emberközeli Kenobi karaktere. Nagyon kellett ez a sorozat!

 

Ezt te sem gondolod komolyan, ugye?  Vajon hányszor állt ki Kenobi a tanitványáért? Egyszer sem! Mély kussba volt a tanácsterembe is, valahányszor Skywalker volt a téma. 

 

3 dolog vezetett odáig, hogy átálljon Skywalker. 

 

1., KEnobi nem állt készen hogy kitanitsa Anakin-t, de mivel megigérte Qui-Gon-nak, igy bele kellett mennie. 

 

2., Az egész jedi rend hozzáállása Anakin Skywalker-hez, és később Ahsoka Tano-hoz. Simán vágóhidra küldték Tano-t is, csakhogy a rend egysége fennmaradjon. 

    Sokra ment vele, hogy a végén kiderült semmi köze nem volt az egészhez, a megaláztatást, és a meghurcolást nem felejti el az ember olyan könnyen...

    Biztos jól esett Anakin-nak is, hogy a rend nem bizott meg benne, vagy ahogy a tanitványával bántak. A végsőkig kiállt Ahsoka Tano-ért, hol mondhatja ezt el Kenobi? 

    Semmi másra nem vágyott, csak egy kis elismerésre, hogy igenis jól csinálod fiam, amit csinálsz, és büszkék vagyunk, hogy a rend tagja vagy. Jó jedi vagy!!!!

    Az hogy egy kicsit elismerték volna, még nem tesz valakit önelégültté, hanem egy önbizalom löketet ad neki, hogy jó úton jár...........

    Ehelyett mit kapott? Amiből csak tudták kihagyták, titkolóztak előtte, biztos k*rva jól esett neki. Majdnem tárgyként kezelte a rend.....

 

3., Padme Amidala, sajnos. :( 

     Hogy is mondta Anakin a Klónok támadásában, Padme-nak? Az elmúlt tiz évben nem telt el nap, hogy ne gondoltam volna rád. :) 

     Padme volt a reménye forrása, és egyben a veszte is..... 

     Valamibe próbált kapaszkodni, és az Padme személye volt. :) 

     Ez az egész amit a rend produkált, odáig vezetett, hogy a saját feleségében ls megingott a bizalma. 

    

 

Nagyon jól tudom, hogy nem fogtok velem egyet érteni, de nem is várom el. Ezek az én gondolataim, összegezve. 

Akinek tetszik, tetszik, akinek nem, nem. 

Peace!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, de mentésgére legyen mondva, hogy szegény Ben szerintem itt úgy fel van pörögve (vagy szét van csúszva?), hogy nem gondolkodik józanul. Eleve már az fura, hogy gyalog folytatják a menekülést, miközben ott egy használható tehersikló. De engem ebben a jelenetben a ketté vágott rohamoszi mellett az ütött meg, hogy az egykori Jedi lovag élő pajzsnak használta Frecket. Ugyan szükségszerű volt, de ez is jelzi, hogy Kenobi mennyire nem követi már a Jedik útját. Ilyet azért annak idején nem nagyon csinált volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy egy kis érdekesség: a falra írt szövegek között nem csak Quinlan idézete lehet ismerős. Ott virít egy bizonyos Caleb Dume neve is, akit ugye nem kell bemutatni. Illetve olvasható még Valin Halcyon meve, ami a Legendákban megismert corelliai Jedi lovag, Hal Horn születési neve. Továbbá olvashattuk egy másik Legendákbeli karakter nevét is, Roganda Ismarenét, aki alderaani volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.