Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

Itt tartanak most... :?

Az 7. rész előtt 3 évvel is kb. alig álltak valahogy. Meglátjuk. Én mondjuk jelenleg úgy látom a helyzetet, hogy a 2022 -es premier vagy marad - és jön Rian - vagy eltörlik és 2024 -ben fog RJ berobbanni újra a mozikba. :) 3 helyett 5 év szerintem nem a világ vége, pláne, hogy a sorozatok valszeg tömkelegével érkezni fognak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Naná, hogy maradjanak ebben a galaxisban. Minden sci-fi franchise akkor pistul meg, amikor egy másik galaxisba akar átmenni, mert ugye egy galaxis olyan kicsi játszótér, hogy abban nem lehet elférni. Az SW már kipróbálta, sz*r volt, köszönjük. Ráadásul, ez még csak nem is a Tejútrendszer, vagy az Andromeda, egy fantázia galaxis, ha ebben nem férnek el, nem tudnak itt semmit kitalálni, akkor jobb, ha angolosan távoznak, minthogy előálljanak egy másik galaxissal. Az olyan, mintha felcserélnék a problémát ugyanarra a problémára. 

Abszolút így van. Han Solo keresztül-kasul bejárta már a galaxist, de az új kánon még egyáltalán nem, és amit bejárt azt is csak ebben a 67 éves időszakban tette.

 

6 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Az 7. rész előtt 3 évvel is kb. alig álltak valahogy. Meglátjuk. Én mondjuk jelenleg úgy látom a helyzetet, hogy a 2022 -es premier vagy marad - és jön Rian - vagy eltörlik és 2024 -ben fog RJ berobbanni újra a mozikba. :) 3 helyett 5 év szerintem nem a világ vége, pláne, hogy a sorozatok valszeg tömkelegével érkezni fognak.

Igazából itt most nem is az új rendező hiányán csodálkozom, hanem, hogy még azt sem döntötték el, hogy az új saga mikor és hol játszódjon.

Márpedig a közel jövőben 'minden' más Star Warsnak terméknek ezt kellene már építenie. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ezeken mit értesz pontosan?

Úgy értettem, hogy a belátható jövőben a képregényeknek, regényeknek stb. szinten az új filmes sagát kellene már megalapoznia, vagy legalább az első filmmel párhuzamosan el kellene kezdeni ezt is tervezni.

Nem sok értelmét látnám, hogy vmi új készül, új helyen, új korszakban, új szereplőkkel, ezzel párhuzamosan meg nyomatnák a 96. Darth Vader képregényt, meg Luke Skywalker és Han Solo kalandjait,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Brodie írta:

Úgy értettem, hogy a belátható jövőben a képregényeknek, regényeknek stb. szinten az új filmes sagát kellene már megalapoznia, vagy legalább az első filmmel párhuzamosan el kellene kezdeni ezt is tervezni.

Nem sok értelmét látnám, hogy vmi új készül, új helyen, új korszakban, új szereplőkkel, ezzel párhuzamosan meg nyomatnák a 96. Darth Vader képregényt, meg Luke Skywalker és Han Solo kalandjait,

Jön az új éra ezen a fronton, ott már lehet, hogy tényleg elszakadunk az EU szintjén is a Skywalker korszaktól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért hivatkozom erre a hírre, mert a Hollywood Reporter azért elég megbízható hírforrásnak szokott számítani az esetek többségében.

Nem lepne meg, ha valóban nem maradna Kennedy a szerződése lejárta (2021) utána és az sem, ha nem Rian Johnson filmje lenne a 2022-es, de az jó hír, hogy még mindig erre a dátumra készülnek.

Annál jobb hírt meg nem is tudnék elképzelni, minthogy olyan emberek vannak megnevezve az új mitológia megalkotására, mint Jon Favreau és Dave Filoni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Eddig is úgy volt hogy az új korszak alapjait először egy mozifilm tette le. Azzal csak a leendő film készitőit korlátoznák be ha olyan regényekhez/képregényekhez kellene nekik igazodni amiket alig pár ember olvas.

Valamilyen szinten egy jelentős korlátozás már van. A Százéves Sötétség idején szakadt ketté a Jedi Rend és jött létre a Sith Rend. Ezt már lefektették. Tehát, ha jön egy rendező és mondjuk azt akarja, hogy a Sithek legyenek előbb és később a Jedik, akkor már be is van korlátozva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Brodie írta:

Úgy értettem, hogy a belátható jövőben a képregényeknek, regényeknek stb. szinten az új filmes sagát kellene már megalapoznia, vagy legalább az első filmmel párhuzamosan el kellene kezdeni ezt is tervezni.

Nem sok értelmét látnám, hogy vmi új készül, új helyen, új korszakban, új szereplőkkel, ezzel párhuzamosan meg nyomatnák a 96. Darth Vader képregényt, meg Luke Skywalker és Han Solo kalandjait,

Én is úgy gondolom ahogy Bomarr, a film hívatott bemutatni az új érát először, ha már korábban elkezdenék más médiákban bemutatni az új korszakot az sok mindent lelőne a film előtt, pl. azt hogy mikor játszódik, politikai berendezkedést stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most így 2 dologról szeretnék mondani pár szót:

 

1. Rian helyzete a SW jövőjében: Szegény fickó, még mindig kapja a sarat. Sajnos pont egy olyan filmet rendezett, amelyben a legendák útját kellett egyengetnie és ugye tudjuk jól, hogy a fanok hogyan viszonyulnak, ha az OT "nagyjairól" van szó. Kicsi változtatás és rögtön halálra kívánnak téged. Viszont. Rian -nek ott van a második esély. Egy második esély, hogy ezeknek az embereknek bebizonyítsa, hogy igenis ő is tud jó SW filme(ke)t készíteni. Hiszen a trilógiája teljesen elkülönül majd a Skywalkerektől. Én úgy gondolom, hogy az embereknek - már persze azoknak, akiknek nem tetszett a TLJ - adniuk kell ennek a fiatalembernek egy második esélyt. Ha a trilógia nyitánya se nyűgözi le őket, akkor rendben van, a fickó stílusa/története nem illik a "szférájukba". De egy esélyt szerintem mindenképpen megér. Azoknak meg, akiknek tetszett a TLJ - vagy nem volt vele semmi bajuk - igazán felüdülés lenne, ha Rian új irányba vinné a Star Warst. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi is a terve. :)

 

2. A 2022 -es premierdátum és a Favreau/Filoni feltörekvés: Ezt így egyberakom, mert valamennyire összefügg. A 2022 -es premierdátum állapota jelen pillanatban kérdéses, de talán Kennedy talált rá megoldást. Nevezetesen Jon Favreaut. Ez az ember - miközben felügyelte a Mandaloriant - megcsinálta a Lion Kinget. Igaz, nagyon sok dolga nem volt, hiszen a képernyő mögött volt végig - lévén digitális volt az egész film. Ő szerintem egy jó megoldás lenne egy esetleges 2022 -es film elkészítésére. Ha megvalósulna, akkor jöhet a kérdés: mi lesz ekkor a Mandi sorsa? Egyszerű: Favreau megmaradna, mint showrunner, de egy esetleges 3. évadnál megint nem forgat - csak forgatókönyvet ír - de az is az eszembe jutott, hogy esetleg Filoni átvenné a helyét, mint showrunner. Ha ez az egész így összejönne. Filoni többek között tanul is Favreau -tól. És Kennedy nyilatkozatai - és a többi rendező/Jon interjúi is sejtetik - hogy Filoninak nagy jövője van a SW jövőjében. Nem mondom, hogy Filoni legyen a Lucasfilm elnöke. Ez nagyon rossz ötlet lenne. Filoni inkább a kreatív részbe tudna besegíteni, vagy akár egy élőszereplős sorozat showrunnereként is megállhatja a helyét, hogyha Jon Favreau alaposan kiképzi őt. A mozifilm is elérhető lehet Filoninak, bár az még odébb van számára, szvsz.

 

Ti mit gondoltok? Kíváncsi vagyok a véleményetekre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ti mit gondoltok? Kíváncsi vagyok a véleményetekre. :)

Inkább azt írom le, hogy mi az ami szerintem lesz, nem feltétlenül azt, amit én szeretnék. :) 

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

1. Rian helyzete a SW jövőjében: Szegény fickó, még mindig kapja a sarat. Sajnos pont egy olyan filmet rendezett, amelyben a legendák útját kellett egyengetnie és ugye tudjuk jól, hogy a fanok hogyan viszonyulnak, ha az OT "nagyjairól" van szó. Kicsi változtatás és rögtön halálra kívánnak téged. Viszont. Rian -nek ott van a második esély. Egy második esély, hogy ezeknek az embereknek bebizonyítsa, hogy igenis ő is tud jó SW filme(ke)t készíteni. Hiszen a trilógiája teljesen elkülönül majd a Skywalkerektől. Én úgy gondolom, hogy az embereknek - már persze azoknak, akiknek nem tetszett a TLJ - adniuk kell ennek a fiatalembernek egy második esélyt. Ha a trilógia nyitánya se nyűgözi le őket, akkor rendben van, a fickó stílusa/története nem illik a "szférájukba". De egy esélyt szerintem mindenképpen megér. Azoknak meg, akiknek tetszett a TLJ - vagy nem volt vele semmi bajuk - igazán felüdülés lenne, ha Rian új irányba vinné a Star Warst. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi is a terve. :)

Szerintem ő már nem fog Star Wars filmet készíteni. Abban sem vagyok biztos, hogy amikor bejelentették az ep8 előtt, akkor nem csak egy ügyes marketing fogás volt. Ha Kennedy 2021-ben valóban lelép, akkor meg végképp nincs rá esély. Bob Iger szerintem még soha nem beszélt a RJ-trilógiáról, csak a Benioffék féle filmekről, amiknek azóta már ismerjük a sorsát.

Egy Star Wars mozifilm túlságosan nagy dolog ahhoz, hogy "második esélyt" osztogasson a stúdió. Az elmúlt években több filmesnek a Lucasfilm azt az egy esélyt sem adta meg. (Trevorrow, Lord, Miller, stb...)

A Disney (Kathleen Kennedy nélkül meg pláne) nem fog 250-300 millió dollárt adni valakinek, akiről évekig minden cikkben tudnak az újságok öblögetni, hogy a "korábban már megosztó ep8 rendezője'.

Egy átlagos mozinéző számára hihetetlenül manipulatívak voltak ezek. Az egyik barátom (nem fan, átlag mozinéző) azt mondta a TLJ a premier után, hogy ez volt az eddigi legjobb Star Wars film. Azóta volt 500 cikk, és legutóbb amikor a Star Wars szóba jött, azt mondta, hogy "az ep9-et nem is várja már igazán azután, amit az ep8-al műveltek".

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

2. A 2022 -es premierdátum és a Favreau/Filoni feltörekvés: Ezt így egyberakom, mert valamennyire összefügg. A 2022 -es premierdátum állapota jelen pillanatban kérdéses, de talán Kennedy talált rá megoldást. Nevezetesen Jon Favreaut. Ez az ember - miközben felügyelte a Mandaloriant - megcsinálta a Lion Kinget. Igaz, nagyon sok dolga nem volt, hiszen a képernyő mögött volt végig - lévén digitális volt az egész film. Ő szerintem egy jó megoldás lenne egy esetleges 2022 -es film elkészítésére. Ha megvalósulna, akkor jöhet a kérdés: mi lesz ekkor a Mandi sorsa? Egyszerű: Favreau megmaradna, mint showrunner, de egy esetleges 3. évadnál megint nem forgat - csak forgatókönyvet ír - de az is az eszembe jutott, hogy esetleg Filoni átvenné a helyét, mint showrunner. Ha ez az egész így összejönne. Filoni többek között tanul is Favreau -tól. És Kennedy nyilatkozatai - és a többi rendező/Jon interjúi is sejtetik - hogy Filoninak nagy jövője van a SW jövőjében. Nem mondom, hogy Filoni legyen a Lucasfilm elnöke. Ez nagyon rossz ötlet lenne. Filoni inkább a kreatív részbe tudna besegíteni, vagy akár egy élőszereplős sorozat showrunnereként is megállhatja a helyét, hogyha Jon Favreau alaposan kiképzi őt. A mozifilm is elérhető lehet Filoninak, bár az még odébb van számára, szvsz.

A Hollywood Reporter forrása szerint a 2022-es premierdátum nem kérdéses, ha januárban tényleg lesz bejelentés, akkor simán összehozható.

Hát én nekem eszembe sem jutott az, hogy lesz mandalori 3. évad. A második is meglep. De ha olyan lesz, mint az első 2 rész, akkor jöhet bármennyi. Általában nem vagyok sorozatnéző, de már 3szor láttam mindkét részt. :) 

Filoni szerintem sem lenne alkalmas a Lucasfilm elnöki pozíciójára. Azért ez kőkemény üzlet.

Viszont... a kreatív részét Favreaunak és Filoninak kellene csinálnia az élőszereplős műveknél. Együtt, mivel úgy látom, hogy baromi jól kiegészítik egymást.

Ezért tetszik nagyon ez a HR pletyka, hogy a Rejwan-Favreau-Filoni hármas együtt dolgozna az új Star Warson. Szinte már túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. :D 

 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Most így 2 dologról szeretnék mondani pár szót:

 

1. Rian helyzete a SW jövőjében: Szegény fickó, még mindig kapja a sarat. Sajnos pont egy olyan filmet rendezett, amelyben a legendák útját kellett egyengetnie és ugye tudjuk jól, hogy a fanok hogyan viszonyulnak, ha az OT "nagyjairól" van szó. Kicsi változtatás és rögtön halálra kívánnak téged. Viszont. Rian -nek ott van a második esély. Egy második esély, hogy ezeknek az embereknek bebizonyítsa, hogy igenis ő is tud jó SW filme(ke)t készíteni. Hiszen a trilógiája teljesen elkülönül majd a Skywalkerektől. Én úgy gondolom, hogy az embereknek - már persze azoknak, akiknek nem tetszett a TLJ - adniuk kell ennek a fiatalembernek egy második esélyt. Ha a trilógia nyitánya se nyűgözi le őket, akkor rendben van, a fickó stílusa/története nem illik a "szférájukba". De egy esélyt szerintem mindenképpen megér. Azoknak meg, akiknek tetszett a TLJ - vagy nem volt vele semmi bajuk - igazán felüdülés lenne, ha Rian új irányba vinné a Star Warst. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi is a terve. :)

Ezzel nem igazán lehet mit kezdeni sajnos. Igeren is sok múlik majd, akinek tetszett az EPVIII. Ami lényegében minden szakmabelinek és a rajongók jó részének is bejött, de persze ott van a másik fele... Rian csak beugrott egy megkezdett projektbe, kíváncsi lennék milyen lenne a saját SAGA-ja. Sajnos a sok agyhalott netes sipákolása miatt valószínű most már, hogy belátható időn belül nem fog SW filmet csinálni. :( 

12 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

2. A 2022 -es premierdátum és a Favreau/Filoni feltörekvés: Ezt így egyberakom, mert valamennyire összefügg. A 2022 -es premierdátum állapota jelen pillanatban kérdéses, de talán Kennedy talált rá megoldást. Nevezetesen Jon Favreaut. Ez az ember - miközben felügyelte a Mandaloriant - megcsinálta a Lion Kinget. Igaz, nagyon sok dolga nem volt, hiszen a képernyő mögött volt végig - lévén digitális volt az egész film. Ő szerintem egy jó megoldás lenne egy esetleges 2022 -es film elkészítésére. Ha megvalósulna, akkor jöhet a kérdés: mi lesz ekkor a Mandi sorsa? Egyszerű: Favreau megmaradna, mint showrunner, de egy esetleges 3. évadnál megint nem forgat - csak forgatókönyvet ír - de az is az eszembe jutott, hogy esetleg Filoni átvenné a helyét, mint showrunner. Ha ez az egész így összejönne. Filoni többek között tanul is Favreau -tól. És Kennedy nyilatkozatai - és a többi rendező/Jon interjúi is sejtetik - hogy Filoninak nagy jövője van a SW jövőjében. Nem mondom, hogy Filoni legyen a Lucasfilm elnöke. Ez nagyon rossz ötlet lenne. Filoni inkább a kreatív részbe tudna besegíteni, vagy akár egy élőszereplős sorozat showrunnereként is megállhatja a helyét, hogyha Jon Favreau alaposan kiképzi őt. A mozifilm is elérhető lehet Filoninak, bár az még odébb van számára, szvsz.

 

Ti mit gondoltok? Kíváncsi vagyok a véleményetekre. :)

Filoni már Lucas bevallása szerint is az ő legjobb tanítványa, szinte szellemi örököse. Való igaz, fantasztikusan indult a sorozatuk, de az TV és mint annyi mindent, a nosztalgia vastagon hajtja. Elég megnézni a véleményeket, mely szerint ez az igazi SW. Korábban is leírtam már, hogy szerintem ha a fanservice szintjén marad a Star Wars, akkor hosszú távon lőttek a franchise-nak. Filoni és Favreau nagyon ügyes a korábbi hangulatok, dolgok megidézésben, viszont egy új SAGA felhúzásához ennél jóval több kell. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lennének képesek rá, csak azt, hogy kicsit érthetetlen, hogy csupán két bemutatott TV sorozat epizód után már őket látják az SW jövőjének zálogaként. Egyelőre úgy látom, hogy a Star Wars-t fogva tartják a 4-5-6 részek és az azon felnőtt rajongók. Ez a megállapítás gyakorlatilag igaz volt már a PT trilógia idején is. Csak akkor Lucas sz*rt rájuk mert tudta, hogy az akkori nemzedéket kell megnyernie. Most annyiban másabb a helyzet, hogy nincs egy Lucas szerű alak aki menne a saját feje után, inkább azt akarják kitalálni mi lehet jó a nézőknek. Persze ez is fontos, de ha csak ez a szempont akkor gáz van!

 

I have spoken. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyelőre azaz érzésem, hogy a Mandalori kevésbé épit a nosztalgiára mint mondjuk az ep.7 vagy egyelőre úgy általában a sequel trilógia. Más a tematikája, a zenéje, a hangulata. Nincsenek fénykardok (egyelőre), nincs egy nagy legyőzendő galaktikus diktatúra, akiket be kell darálni a szabadság nevében. És mig az ep.7 és az ep.8 többször egy az egyben idézi meg a régi trilógiát (a Starkiller elleni csata a Halálcsillag elleni csatát, Snoke trónterme Palpatine tróntermét, a lépegetők craiti vonulása a hothi csatát) addig itt a visszacsatolások elegánsabbak. Vannak itt is bőven de úgy érzem mindig újszerű megvilágitásban. És itt tényleg egy másik világra nyitottak ajtót. Megcsinálták ami a Solonak nem sikerült és úgy helyezték központba az SW alvilágát hogy az a nagybani közönséget is érdekli.

 

Ezzel nem mondom, hogy a Mandalori jobb lenne mint a sequelek. Mert az ep.8 az erős karaktervezetése miatt egyértelműen jobban tetszett. Klassz hogy a mandalorin állandóan sisak van viszont emiatt nem tudok úgy azonosulni vele mint a nagyfilmek szereplőivel. Viszont szerintem a Mandalori ha világépitésről van szó épp a jó irányba mutat. Kár hogy itt hiányzik a pénz ahhoz hogy mondjuk egy Nar Shaddaa-t bemutassanak és tele vagyunk megint sivatag bolygókkal, de talán épp ezért érdekes lenne megnézni mit tud ez a gárda egy nagyobb büdzsével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jövő szempontjából vizsgáltam őket. Amit látunk egy nosztalgia show, gyakorlatilag zéró új elemmel. :) Gondolom egy új érában játszódó hatalmas sztorit felhúzni nem annyiból fog állni, hogy más a zene. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

tele vagyunk megint sivatag bolygókkal

Érdekes, hogy ettől nem tudnak elszabadulni. Mondhatnám, hogy a Disney a nosztalgia miatt nem engedi el, de Lucas sem tudott lekattanni a sivatagról. A hat lucasi filmben ötben ott a Tatooine, plusz tőle kaptuk meg a Geonosist is. Azért remélem, hogy a Mandi nem fog egyik sivatag után a másikba vándorolni, mert már így is unalmas (tudom, a trailerben láttunk más világokat is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A jövő szempontjából vizsgáltam őket. Amit látunk egy nosztalgia show, gyakorlatilag zéró új elemmel. :)

Szerintem ez inkább igaz a sequel trilógiára mint a Mandalorira. Önmagában ez hogy van fejvadász céh meg a mandaloriak mint saját kultúrával biró csoport jelenik meg nekem sokkal újszerűbb, mint az hogy a sequelekben van a lázadásnak meg a birodalomnak egy új verziója, ami annyira hasonló hogy még az űrhajók is alig változtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Brodie írta:

Szerintem ő már nem fog Star Wars filmet készíteni. Abban sem vagyok biztos, hogy amikor bejelentették az ep8 előtt, akkor nem csak egy ügyes marketing fogás volt. Ha Kennedy 2021-ben valóban lelép, akkor meg végképp nincs rá esély. Bob Iger szerintem még soha nem beszélt a RJ-trilógiáról, csak a Benioffék féle filmekről, amiknek azóta már ismerjük a sorsát.

Egy Star Wars mozifilm túlságosan nagy dolog ahhoz, hogy "második esélyt" osztogasson a stúdió. Az elmúlt években több filmesnek a Lucasfilm azt az egy esélyt sem adta meg. (Trevorrow, Lord, Miller, stb...)

A Disney (Kathleen Kennedy nélkül meg pláne) nem fog 250-300 millió dollárt adni valakinek, akiről évekig minden cikkben tudnak az újságok öblögetni, hogy a "korábban már megosztó ep8 rendezője'.

Egy átlagos mozinéző számára hihetetlenül manipulatívak voltak ezek. Az egyik barátom (nem fan, átlag mozinéző) azt mondta a TLJ a premier után, hogy ez volt az eddigi legjobb Star Wars film. Azóta volt 500 cikk, és legutóbb amikor a Star Wars szóba jött, azt mondta, hogy "az ep9-et nem is várja már igazán azután, amit az ep8-al műveltek".

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezzel nem igazán lehet mit kezdeni sajnos. Igeren is sok múlik majd, akinek tetszett az EPVIII. Ami lényegében minden szakmabelinek és a rajongók jó részének is bejött, de persze ott van a másik fele... Rian csak beugrott egy megkezdett projektbe, kíváncsi lennék milyen lenne a saját SAGA-ja. Sajnos a sok agyhalott netes sipákolása miatt valószínű most már, hogy belátható időn belül nem fog SW filmet csinálni. :( 

Érdekes, mert a minap olvastam, hogy egyrészt Rian járt a Mandi forgatásán és látta

Spoiler

Baby Yodát

továbbá a Knives Out c. filmjét bemutatta a Lucasfilmnél.

Ezek olvasatára én azért még úgy érzem, hogy Rian trilógiája ott van a tervek között, csak sajna a Knives Out készítése elég sok munkával járt Rian számára és nem haladtak vele annyira gyorsan. Véleményem szerint maximum az alapok vannak meg - karakterek, karakterívek, esetleg néhány helyszín alapötlete, és a történet nagyon kezdetleges vázlata. Viszont nem hinném, hogy a korszak még megvan - sőt, Kennedy legújabb információi szerint nincs is még meghatározva korszak. Lehet karaktereket kitalálni úgy is, hogy nem tudja az ember, hol fognak majd ténykedni. Teszem fel egy jedi a főszereplő, node hol van? A Skywalkerek kora előtt vagy után? :)

Abban igazat adok, hogy a sok "marha" miatt lehet nem lesz belőle valami, vagy csak nagyon sokára lesz Rian trilógiájából valami. :| Benne van a pakliban. Igazából nem tudni semmit a jövőről és ez engem aggaszt. Sorozatok vannak, de a filmek egyelőre nem állnak sehogy.

És én most úgy érzem, hogy ez a 2022 -es dátum korai. Fellehet venni egy fickót/hölgyet, hogy rendezzen gyorsan valamit arra az évre, de lehet ezzel megint buknának - mint a Solonál. Egy új éra megteremtése azért nem 1-ről a 2 -re megy. A ST más tészta: ott már megvoltak az alapok: régi karakterek, a korszak annyira nem változott, nem volt nehéz egy OT -hoz hasonlító trilógiát készíteni. Itt viszont nagyon el kell különülni a Skywalkerektől, mégis meghagyni azt, ami SW -nek hat. Régen ugye a TOR ott volt, de azt se 2-3 év alatt találták ki az EU -ban. :)

7 órával ezelőtt, Brodie írta:

A Hollywood Reporter forrása szerint a 2022-es premierdátum nem kérdéses, ha januárban tényleg lesz bejelentés, akkor simán összehozható.

Hát én nekem eszembe sem jutott az, hogy lesz mandalori 3. évad. A második is meglep. De ha olyan lesz, mint az első 2 rész, akkor jöhet bármennyi. Általában nem vagyok sorozatnéző, de már 3szor láttam mindkét részt. :) 

Filoni szerintem sem lenne alkalmas a Lucasfilm elnöki pozíciójára. Azért ez kőkemény üzlet.

Viszont... a kreatív részét Favreaunak és Filoninak kellene csinálnia az élőszereplős műveknél. Együtt, mivel úgy látom, hogy baromi jól kiegészítik egymást.

Ezért tetszik nagyon ez a HR pletyka, hogy a Rejwan-Favreau-Filoni hármas együtt dolgozna az új Star Warson. Szinte már túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. :D 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Filoni már Lucas bevallása szerint is az ő legjobb tanítványa, szinte szellemi örököse. Való igaz, fantasztikusan indult a sorozatuk, de az TV és mint annyi mindent, a nosztalgia vastagon hajtja. Elég megnézni a véleményeket, mely szerint ez az igazi SW. Korábban is leírtam már, hogy szerintem ha a fanservice szintjén marad a Star Wars, akkor hosszú távon lőttek a franchise-nak. Filoni és Favreau nagyon ügyes a korábbi hangulatok, dolgok megidézésben, viszont egy új SAGA felhúzásához ennél jóval több kell. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lennének képesek rá, csak azt, hogy kicsit érthetetlen, hogy csupán két bemutatott TV sorozat epizód után már őket látják az SW jövőjének zálogaként. Egyelőre úgy látom, hogy a Star Wars-t fogva tartják a 4-5-6 részek és az azon felnőtt rajongók. Ez a megállapítás gyakorlatilag igaz volt már a PT trilógia idején is. Csak akkor Lucas sz*rt rájuk mert tudta, hogy az akkori nemzedéket kell megnyernie. Most annyiban másabb a helyzet, hogy nincs egy Lucas szerű alak aki menne a saját feje után, inkább azt akarják kitalálni mi lehet jó a nézőknek. Persze ez is fontos, de ha csak ez a szempont akkor gáz van!

1. Brodie: Szerintem legalább 3 évada lesz a Mandinak. Nem fogják a végtelenségig húzni, de ha a történet megengedi, egy 3-4 évados sorozat kijöhet belőle. Tippre majd meglátjuk, hogy az első évad milyen és a 2. mit akar elmondani.

Az aláhúzott érdekes felvetés. Szerintem is jó lenne, ha a kreatív részét őrájuk bíznák. Bár őszintén szólva Favreau nekem a kakukktojás. Az első két rész nem rossz, és majd meglátjuk, hogy az első évad hogyan ér véget, de szerintem itt Filoni az, aki nagyon érti a SW világát. Favreau inkább az old school SW híve, de egy remek rendező.

 

2. Ody: Az aláhúzott résszel nagyon egyetértek! Az a nagy b*dös helyzet most, hogy jelenleg azok készítenek SW műveket/dolgoznak rajtuk, akik az OT -n nőttek fel. És mindent ahhoz hasonlítanak. Egyszer olvastam itt a fórumon - talán Dzséjt írta - hogy ez valamennyire a mi hibánk, hogy nem tudunk elvonatkoztatni a Birodalom vs. Lázadók vonaltól és az Eredeti trilógiától. Épp az újítás lenne a lényege a Disney érának. Most oké, hogy a TFA/RO kettőssel megidézték újra a régi fanok fanservice nosztalgiáját, de a TLJ -vel viszont pont hogy újítani akartak - és sokak szemében itt hibázott a Disney/LF kettős. Mert hogy az emberek nem akarnak újat látni, hanem a régit. Nosztalgia kell a számukra, hogy újra gyermekként élvezzék a SW univerzumát. Ha ezt nem kapják meg, vagy éppen "tönkreteszik a gyermekkorukat", akkor jönnek a toxikus viselkedések. És ez nagyon nagy probléma.

A Mandalore  szerintem jól építkezik, kiszolgál minket, de ugyanakkor újat akar elmesélni. No persze a sorozaton erősen érződik, hogy itt újra nosztalgikus hangulat van, de meglátjuk, hogy milyen lesz a sorozat az évad végén.

 

Amúgy meg: Iger már a végét járja - itt szerződésügyileg mondom - és 68 éves. Kennedy szintúgy öreg és a szerződése hamarosan lejár. Mindkettő helyére valszeg egy fiatalabb embert raknak. Kennedy megteheti azt is, hogy kijelöl valakit, aki a bizalmasa és fiatal. Szerintem ez jó lenne. Sőt, Kennedy most megcsinálta az ST -t, antológia filmeket készített, elindította az élőszereplős sorozatok vonalát, továbbá most lerakják a jövő filmjeinek alapjait. Ezekkel Kennedy valószínűleg már nem fog annyira foglalkozni, mint a Lucasfilm elnöke. Producerként még dolgozhat rajtuk, bár kitudja. Kathleen lefekteti a jövőt és az utóda majd véghezviszi a ténykedéseit - de benne van a pakliban az is, hogy más irányba viszik tovább a Star Warst. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ezek olvasatára én azért még úgy érzem, hogy Rian trilógiája ott van a tervek között, csak sajna a Knives Out készítése elég sok munkával járt Rian számára és nem haladtak vele annyira gyorsan.

Rian már azt is bedobta, hogy lehet hogy belevág egy újabb saját projektbe közben a THR lehozta, hogy a 2022-es film nem az ővé lesz. Itt szerintem egyértelműen többről van szó. Nekem úgy tűnik hogy egyelőre azért nem jelentik be a távozását mert az rossz fényt vetne az ep.9-re. Hisz úgy tűnne hogy a Disney nem elégedett az előző résszel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem ez inkább igaz a sequel trilógiára mint a Mandalorira.

A kettő ugyanazon elv mentén készült, hisz a korszak behatárolta milyennek is kell lennie. Továbbra is az a kérdés, hogy egy gyökerek nélküli új érát ki lenne képes megalkotni.  

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Önmagában ez hogy van fejvadász céh meg a mandaloriak mint saját kultúrával biró csoport jelenik meg nekem sokkal újszerűbb,

Miért újszerűbb? A TCW és a Rebels elég nagy teret szentelt ezeknek a dolgoknak. A fejvadászoknak már akkor is voltak csoportjai, max. nem nevezték őket céheknek. A Mandaloriakról pedig kis túlzással azt is tudjuk mikor járnak WC-re, annyi szál volt róluk. Ebben én semmi újszerűt nem látok, max. a meglévő elemek továbbgondolását. Imádom a Mandalorit, de szerintem legyünk reálisak. A filmeket elővenni ebben az esetben negatív példaként, nem túl elegáns. 

4 perccel korábban, Bomarr írta:

mint az hogy a sequelekben van a lázadásnak meg a birodalomnak egy új verziója, ami annyira hasonló hogy még az űrhajók is alig változtak.

Amennyiben Palpatine befolyására épül az egész sequel, márpedig úgy tűnik rá épül, akkor ezzel semmi baj nincs. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Miért újszerűbb? A TCW és a Rebels elég nagy teret szentelt ezeknek a dolgoknak.

Ami miatt újszerűbb nekem:

-Egyrészt nem olyasmikra épit ami iránt a nagyközönség nosztalgiát érez. A mandaloriakról az átlag semmit nem tud. Azt pedig hogy mi lett velük a Birodalom bukása után mi sem tudjuk. Ez jó esetben ebből a sorozatból fog kiderülni. Mig a sequel inkább szinvonalasan újrameséli a régi trilógiát, addig ez inkább tovább meséli a kánon egyik mellékszálát, a jelek szerint saját utakon járva. Hisz egyáltalán nem érzem azt hogy a TCW-s vagy a Rebels-es mandalori sztorikat kapnánk meg újracsomagolva.

-Másrészt a sztori szakít a bevett Star Warsos toposzokkal. Az ep.7-nél ahogy feltűnik a Starkiller egyértelmű, hogy az újfajta lázadók fel fogják robbantani. Ahogy bejelentették Palpatine visszatérését egyértelmű lett hogy akkor az ürgét újra le fogják győzni. Tudjuk mi hova vezet mert mindezt másképp, de láttuk már. Ugyanezt nem lehet elmondani a Mandalori sztorielemeiről. Itt nem tudjuk mi hova vezet. Ez pedig részben az eredetiségéből fakad.

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amennyiben Palpatine befolyására épül az egész sequel, márpedig úgy tűnik rá épül, akkor ezzel semmi baj nincs. 

Palpatine befolyásáról szólt a prequel is, mégis egészen más volt mint az OT. Az ő személye szerintem önmagában nem magyarázza a nagyfokú hasonlóságokat az OT és az ST között.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra se jutottunk közelebb a kérdés megválaszolásához. Ki lenne képes egy új, gyökerektől mentes SAGA-t létrehozni? Nekem ha a Favreau/Filoni páros és Rian közül kellene választani, Rian-ra szavaznék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riant érzésem szerint jobban érdeklik a karakterek, mint a világépités. A bemutató előtt reménykedtem, hogy becsatornázza majd a galaxis maradék részét. Hogy valahogy a több milliárdos Coruscant vagy bármelyik magvilági bolygó előkerül. Helyette a film igazi erénye az volt, ahogy a főszereplőket kidomboritotta.

Filoni a TCW-s múltja alapján sokkal merészebben mer nyúlni az SW világához. Ő a sztorijait jobban igyekszik becsatornázni az SW univerzumba. A legjobb lenne ha ők hárman együtt dolgoznának a következő filmeken :D Az új korszak alapjait, a galaxis helyzetét felvázolhatná Filoni esetleg Favreau segítségével (bár egyelőre még nem látom át utóbbinak mekkora szerepe van a sztorik szövésénél). A karakterek útját meg kidolgozhatná Rian aki ha már ott van meg is rendezhetné az egészet :) Mert rendezőként szerintem messze felülmúlja a másik kettőt.

 

Viszont a THR beszámoló alapján, aminek igazi realitása van azaz, hogy Favreau-ra fogják bizni a dolgot. Legalábbis ők azt irják, hogy Favreaunak valószínűleg komoly beleszólása lesz az SW jövőjébe. A segítői pedig állítólag Filoni és az ep.7-nél és az ep.9-nél producerkedő Michelle Rejwan lennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Továbbra se jutottunk közelebb a kérdés megválaszolásához. Ki lenne képes egy új, gyökerektől mentes SAGA-t létrehozni? Nekem ha a Favreau/Filoni páros és Rian közül kellene választani, Rian-ra szavaznék.

Szeintem ők hárman remekül kiegészítenék egymást. Bár itt tényleg Favreau lenne a kakukktojás, mert nem tudom, hogy őt hova lehetne betenni, ha egy filmet ők hárman készítenének. Rian mindenképpen rendezés-ügyileg lenne alkalmas. A TLJ valami piszok erős volt fényképészetileg. Továbbá a karakterekkel is remekül bánik. A karakterek kitalálása/egyengetése/filmrendezés lehet Rian feladata. A világépítés/írás kettőst pedig Filoni remekül elintézhetné. Favreau sokkal inkább produceri státuszban lenne alkalmas, meg persze rendezni is tud, de kettejük közül inkább Rian kapja a feladatot.

 

A két opció közüli választás nekem nem megy. Mindkettőnél vannak prok és kontrák. Az, hogy ki lenne alkalmas egy új SAGA létrehozására? Ők hárman szerintem alkalmasak. Más lehetőség egyelőre nincsen. JJ a Warnerrel kötött szerződést, a GoT srácok elmentek a Netflixhez. Feige került még elő, mint lehetséges opció. De most, hogy a Marvel ultra-mega királya lett, nem hiszem, hogy köze lesz a közeljövőben a SW -hoz. :)

Éppen most , Ody Mandrell írta:

A Mandalore első évadából asszem hatot írt Favreau.

Az első négy részt tuti, hogy ő írta. Filoni is besegített neki, az egyiket vagy közösen írták, vagy csak maga a kalapos barátunk. A többi valszeg Favreau irománya. :)

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.