Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

17 perccel korábban, Donát írta:

Azért Boba Fett látványilag itt erősen bejátszik. A főhős kinézete már önmagában egyfajta nosztalgia húrokat pedzeget.

Boba Fett igazán a fanoknak mond valamit. Szerintem az átlagnéző ezt a nevet nem is ismeri. Pláne hogy a régi trilógiában nincs nagyon kihangsúlyozva, a neve meg egy alkalommal hangzik el az is azelőtt hogy nevetségesen meghal. Őt az EU magasztalta fel. A sisak gondolom ismerős a nagyközönségnek és ebből a szempontból ez visszacsatolás de szerintem ennyi. Nehezen hiszem hogy nagyobb tömegek komoly nosztalgiát éreznének Boba Fett kapcsán. Ráadásul a sorozatban egyelőre nem szerepel. Pedig akár ezt is meghúzhatták volna (remélem nem fogják).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mandalori 1. évadában egész pontosan így váltják egymást az írók és a rendezők:

 

Chapter 1 - Directed: Dave Filoni, Written: Jon Favreau
Chapter 2 - Directed: Rick Famuyiwa, Written: Jon Favreau
Chapter 3 - Directed: Deborah Chow, Written: Jon Favreau
Chapter 4 - Directed: Bryce Dallas Howard, Written: Jon Favreau
Chapter 5 - Directed: Dave Filoni, Written: Dave Filoni    
Chapter 6 - Directed: Rick Famuyiwa, Story: Christopher Yost, Teleplay: Christopher Yost & Rick Famuyiwa
Chapter 7 - Directed: Deborah Chow, Written: Jon Favreau
Chapter 8 - Directed: Taika Waititi, Written: Jon Favreau

 

Azért Jon Favreaut sem szabad leírni, elvégre az (egyik) legsikeresebb filmes franchiset ő indította el. Sőt, nekem még mindig az első Vasember az egyik kedvenc filmem abból az univerzumból. 

Filoni meg már elképesztően merész dolgokat húzott eddig is a Star Warsban: Mortis, Yoda története, Darth Maul feltámasztása, "időutazás" a Rebelsben, stb. Ezek egyáltalán nem a nosztalgiára építenek.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A sisak gondolom ismerős a nagyközönségnek és ebből a szempontból ez visszacsatolás de szerintem ennyi.

Erre céloztam. Boba elég komoly pop kulturális ikon lett, ennek a nosztalgia farvizén azért tud hajózni a Mandalore-i is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy valami ismerős meg hogy nosztalgikus az két elég különböző dolog. A sisak lehet sokaknak ismerős de komoly nosztalgiát azért aligha vált ki. Nagyon nincs mire nosztalgiázni hisz Boba szinte alig csinált valamit a régi filmekben, ez a sorozat meg nem is róla szól. Abban én is biztos vagyok hogy a sisak jobban eladhatóvá teszi a sorozatot mert ez egy olyan vizuális elem, amit az emberek össze tudnak kötni a Star Warssal, de hogy ebben az összekötésben bármi szerepe lenne a nosztalgiának azt nem hiszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez milyen jópofa már. Két olyan ember vitázik a mandalore-i sisakról, akiknek az avatárján ott virít a sisak, és egyik esetben sem Boba Fetté. :) Ha a nosztalgia mellett nem is, de amellett, hogy a sisak mennyire erős jelenléttel bír a Star Wars franchise-ban, szerintem ez önmagában döntő érv. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Azért Boba Fett látványilag itt erősen bejátszik. A főhős kinézete már önmagában egyfajta nosztalgia húrokat pedzeget.

Ez annyira így van hogy a minap két kollégám és a sógorom(ő is nálunk dolgozik) odajött hozzám hogy van valami Mandalori sorozat, és a sisakos fazon nem Boba Fett-e véletlenül? Egyikük sem rajongó, látták a filmeket(főleg az OT-t), halvány lila gőzük sincs a mandaloriakról, meg hogy mikor játszódik a sorozat. A sisakról meg az öltözetről mégis Boba Fett jutott eszükbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Frenkie írta:

Ez annyira így van hogy a minap két kollégám és a sógorom(ő is nálunk dolgozik) odajött hozzám hogy van valami Mandalori sorozat, és a sisakos fazon nem Boba Fett-e véletlenül? Egyikük sem rajongó, látták a filmeket(főleg az OT-t), halvány lila gőzük sincs a mandaloriakról, meg hogy mikor játszódik a sorozat. A sisakról meg az öltözetről mégis Boba Fett jutott eszükbe.

Igen, én is hasonlót tapasztalatok a hétköznapokban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Brodie írta:

Azért Jon Favreaut sem szabad leírni, elvégre az (egyik) legsikeresebb filmes franchiset ő indította el. Sőt, nekem még mindig az első Vasember az egyik kedvenc filmem abból az univerzumból. 

Filoni meg már elképesztően merész dolgokat húzott eddig is a Star Warsban: Mortis, Yoda története, Darth Maul feltámasztása, "időutazás" a Rebelsben, stb. Ezek egyáltalán nem a nosztalgiára építenek.

Annyit azért pontosítanék, hogy a TCW évadok témái mindig nagy meetingeken dőltek el, ahol Lucas is jelen volt. Szerintem akkor még ő is benne volt. Viszont a Rebels-es WBW sztori nagyon ígéretes és ügyes volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Donát írta:

Erre céloztam. Boba elég komoly pop kulturális ikon lett, ennek a nosztalgia farvizén azért tud hajózni a Mandalore-i is. 

Ezen én mindig álmélkodom. A 80-as években még az OT idején nem tapasztaltam semmi ilyesmit, Boba Fett egy sokadrangú mellékszereplő volt számomra, akit lehetett utálni, mert levadászta Hanékat. Itt a fórumon tapasztaltam először majd 25 évvel később, hogy Boba Fettnek mekkora nagy kultusza van (honnan? miért? :?), ami azóta is érthetetlen a számomra. Jól néz ki a páncélja, meg nagyon titokzatos, de ennyi. Komolyan, ennyi elég a kultuszhoz? 

Ráadásul az Ep2 óta már nincs is körülötte annyi titok. Jango sokkal menőbb nála, ha már ragaszkodunk a Fett családhoz a páncéljuk miatt. :cool:

 

Ja, és nekem is nagyon tetszik a Mandalori, és bizton állíthatom, hogy ehhez Boba Fettnek vagy a mandalori páncélnak elég kevés köze van. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Bomarr írta korábban, Bobát az EU magasztalta fel. Több képregényben is központi szerepet kapott, és könyvek is foglalkoztak vele eleget, ugye még fel is támadt, így az ep6 után is rengeteg történet szólt róla. Valószínűleg csupán ennek köszönheti, hogy felemelkedett a csillaga, mert önmagukban a filmekben csak az ep2 óta ér egy kicsivel többet, mint egy sokadik mellékszereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már mandalori, akkor nekem egy mandalóriai sokkal inkább Satine hercegnő, vagy Sabine, mint Boba Fett. Nekem Ahogy Pildi is írja, annyira huszadrangú szereplő, aki pont úgy halt meg, ahogy ezek a huszadragúak szoktak. 

Nem ismerem a régi EU-t, ahogy az újat sem (ha van egyáltalán) és nem biztos, hogy sajnálom, hogy így van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, cyrano írta:

újat sem (ha van egyáltalán) és nem biztos, hogy sajnálom, hogy így van.

Az utóbbi egy egységes expanded universe egy csomó remek könyvvel és képregénnyel, úgyhogy ha gondolod szívesen ajánlunk pár művet, amit érdemes lenne bepróbálnod, hátha mégis érdekel a dolog. Annyit tudni kell, hogy az új kánon rendszerben minden könyv, képregény, videójáték, stb. egyenrangú módon alakítja az SW galaxis történelmét, szóval amit egy könyvben olvasol, azt nem fogja felülírni pl. a Mandalori vagy az EpIX.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, cyrano írta:

Ha már mandalori, akkor nekem egy mandalóriai sokkal inkább Satine hercegnő, vagy Sabine, mint Boba Fett. Nekem Ahogy Pildi is írja, annyira huszadrangú szereplő, aki pont úgy halt meg, ahogy ezek a huszadragúak szoktak. 

Ezzel pontosan így vagyok én is. :)

 

56 perccel korábban, cyrano írta:

Nem ismerem a régi EU-t, ahogy az újat sem (ha van egyáltalán) és nem biztos, hogy sajnálom, hogy így van. 

Donáthoz csatlakozva, egyrészt a 2000 utáni de Disney korszak előtti, ma már nem kánon EU művek között is van jó pár kiemelkedő, amit érdemes elolvasni, másrészt az új kánon könyvek között is akad pár gyöngyszem, ráadásul ezek száma most folyamatosan bővül.

 

Szóval egyértelműen érdemes egy-két próbát tenned. :) Első körben ezen fórum adott szekcióiban is számos lelkesítő ajánlót vagy véleményt olvashatsz, abból lehet szemezgetni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, cyrano írta:

Akkor szavatokon foglak titeket. Adjatok néhány jó könyv címet a 2000-es évek eus felhozatalából. Teszek velük egy próbát. :)

OFF

Most érák függvényében mondok párat:

 

1. Ha a Prequel éra (EpI környéke) vonz, akkor Claudia Gray - Mester és tanítványa a javaslatom.

2. Ha a klasszikus éra (EpIV-V-VI) érdekel, akkor Claudia Gray - Elveszett csillagok, Timothy Zahn - Thrawn, James Luceno - Tarkin mind jó könyvek.

3. Ha konkrétan a Rogue One a kedvenced, akkor James Luceno - Katalizátor vagy Beth Revis - A lázadás hajnala szerintem fognak tetszeni.

4. Ha az ST éra érdekel, akkor Claudia Gray - Vérvonal című könyvét javaslom.

 

A képregények közül a Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith képregényt javaslom illetve volt egy Landos képregény is, annak már nem emlékszem a nevére, de itt a többiek szívesen adnak hozzá szerintem linket (angolul), ahol el lehet olvasgatni. Ha ezek tetszenek, nyugodtan tehetsz egy próbát a Poe Dameron képregénnyel is, csak az elején kell túllendülni, utána beindul a buli. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, cyrano írta:

Akkor szavatokon foglak titeket. Adjatok néhány jó könyv címet a 2000-es évek eus felhozatalából. Teszek velük egy próbát. :)

 

Donát ajánlásaival teljesen egyetértek, és azt egészítem ki a klasszikus érára vonatkozóan: A Tatuin szelleme, Kenobi (ezek már nem számítanak kánonnak, de mindkettő remek regény, és csak apróságokon múlik, hogy nem lehetnek kánon).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon pletyka, de egy Doctor Aphra tv sorozat is érkezhet a Disney+ -ra. Mondjuk mivel a csajszi áprilisban megkapja a kövi képregényét - amely az 5-6 között fog játszódni - elképzelhető, hogy egy Post-ROTJ sorozatot kapunk vele, amolyan SW-sített Indiana Jones stílusban. Azt adnám.

http://starwarsunity.net/2019/11/23/rumor-doctor-aphra-might-be-getting-a-tv-series/

 

Egyesek Chloe Bennettet simán elképzelnék a lánynak. Én is. :)

Post image

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Egyesek Chloe Bennettet simán elképzelnék a lánynak. Én is. :)

Chloe Bennett felőlem egy gombostűt is játszhat a Star Warsban, akkor is megtagadom Aaylát érte. :D :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 22. - 22:32, cyrano írta:

Akkor szavatokon foglak titeket. Adjatok néhány jó könyv címet a 2000-es évek eus felhozatalából. Teszek velük egy próbát. :)

Bár a többiek jól felsorolták a Kánon legjavát de egy kicsit még én is hozzátennék. 

 

Ha mondjuk érdekel a TCW időszaka akkor olvasd el a Mace Windu: A Köztársaság Védelmezője képregényt, és Christie Golden Sötét Tanítvány című regényét. 

 

Ha pedig bele akarsz kóstolni mind a PT OT és az ST korszakába, de nem akarsz egyenlőre horribilis összegeket költeni akkor ott a Marvel Age of sorozata ami a fentebb felsorolt érák szereplőinek egy-egy kalandját meséli el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Bár a többiek jól felsorolták a Kánon legjavát de egy kicsit még én is hozzátennék. 

 

Ha mondjuk érdekel a TCW időszaka akkor olvasd el a Mace Windu: A Köztársaság Védelmezője képregényt, és Christie Golden Sötét Tanítvány című regényét. 

 

Ha pedig bele akarsz kóstolni mind a PT OT és az ST korszakába, de nem akarsz egyenlőre horribilis összegeket költeni akkor ott a Marvel Age of sorozata ami a fentebb felsorolt érák szereplőinek egy-egy kalandját meséli el.

Imádom a tcw-t. Etalonnak számít nálam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, ati írta:

Szerintem Maul és Qi'ra történetét kéne befejezni, mert a Solo vége nagyon lóg a levegőben.

Bob Iger elmondása alapján még 3 sorozat van előkészületi fázisban az egyik biztos hogy ehhez fog kapcsolódni és volt már pletyka egy Qi’Ra és Lando sorozatról korábban.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.