Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Erről Bomarr 1-2 éve írt hosszabban. Minden ilyen termék eladása esik, szóval ez nem SW specifikus. Sőt, az SW még így is szépen hoz.

Igen, kerestem is a fórumon ezt, de nem találtam. Ha valaki tudja merre van, akkor mutassa :) vagy Bomarr írhat róla újra is :D meg hogy a Galaxy's Edge sem hozza a számokat, amiket várt Bob Iger.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Brodie írta:

legutóbbi mozifilm megbukott a moziban, ahogy a legújabb animációs sorozatot is abbahagyják a 2. évaddal, pedig ez célzottan az ifjabb generációnak készült.

Még mindig nem sikerült túltennie magát az embereknek a Solo ,,bukásán". Igaz hogy nem a legerősebb mozis bevételt produkálta, 1mrd hekyet 380millió, de az egyéb merchandise, és a BD bevvételek főleg, nagyon sok pénzt hoztak. Star Wars filmet BD-n még nem vásároltak ilyen sokan. Az Ellenállást pedig nem is lehetett volna tovább húzni, mivel a 8.rész és a 9.rész között csak 1 év telik el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Iqvi írta:

Még mindig nem sikerült túltennie magát az embereknek a Solo ,,bukásán". Igaz hogy nem a legerősebb mozis bevételt produkálta, 1mrd hekyet 380millió, de az egyéb merchandise, és a BD bevvételek főleg, nagyon sok pénzt hoztak. Star Wars filmet BD-n még nem vásároltak ilyen sokan. Az Ellenállást pedig nem is lehetett volna tovább húzni, mivel a 8.rész és a 9.rész között csak 1 év telik el.

Én azon az oldalon vagyok, mint az itt fórumozók többsége, de ha picit a rajongói szemüveget letoljuk az orrunkon:

Ha egy Star Wars film világszinten 393 milliót hoz, az bukás, (ez természetesen független a minőségtől!) a Disney is elismerte, Bob Iger vállalta is a felelősséget, tehát gondolom, hogy akkor ő is kudarcnak tartja. Ha egy számomra nem szimpatikus nagy franchise filmje hozna ekkora bevételt, kárörvendően nevetnék. Abba meg ne is menjünk be, hogy maga a film milyen drága lett a végére. Én úgy tudom, hogy a BD már elég jól fogyott, de legutóbbi ismereteim szerint azért közel sem annyira jól, mint a a többi Disney Star Wars film. Persze az is tény, hogy ahogy telnek az évek, egyre kevesebben vásárolnak fizikai adathordozón filmet, éppen ezért nem hiszem, hogy Star Wars filmet BD-n valóban ne vásároltak volna ilyen sokan.

A 2. és a 3. rész között meg 3 év, és jövőre jön A klónok háborúja 7. évada, és eredetileg még több történetet is terveztek, és akkora siker, hogy már másodjára hozzák vissza a sorozatot a sírból! 1 évre nem lehet persze 7-8 évadot zsúfolni, de kicsi rá az esély, hogy úgy indult a sorozat tervezése, hogy "na, ez csak 2 évados legyen!".

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Iqvi írta:

Star Wars filmet BD-n még nem vásároltak ilyen sokan.

A Solora gondolsz? Mert arra látatlanban mondom, hogy nem helytálló. :)

 

3 perccel korábban, Brodie írta:

de kicsi rá az esély, hogy úgy indult a sorozat tervezése, hogy "na, ez csak 2 évados legyen!".

Pedig szinte biztos hogy így történt. Filoni anno mondta is, hogy sorozatot csak úgy lehet írni ha tudod a végét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Brodie írta:

Az Ellenállást pedig nem is lehetett volna tovább húzni, mivel a 8.rész és a 9.rész között csak 1 év telik el.

Ha valami hozza pénzt, és van rá igény, akkor megoldják, hogy tovább tartson ;) ahogy fentebb is írták, a legjobb példa erre a TCW.

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig szinte biztos hogy így történt. Filoni anno mondta is, hogy sorozatot csak úgy lehet írni ha tudod a végét.

Ez igaz. De mint fentebb is írtam, ha lett volna a sorozatra igény, akkor megoldották volna, hogy ezt az egy évet több epizóddal/évaddal kitöltsék. Mert ha valami hozza a pénzt, akkor felesleges abbahagyni. A TCW-t sem azért kaszálták anno, mert rossz számokat hozott, hanem annak inkább jogi okai voltak. (A vetítési jogok a CN-nél maradtak, a Disney meg nyilván nem fog egy konkurens csatornára sorozatot gyártani)

 

Amit az alkotók mondanak, azt mindig érdemes a helyén kezelni. Nyilván nem fogja azt mondani a saját kölykére, hogy bukás, vagy hogy nem ért el akkora sikereket, mint szerette volna, ezért abba kell hagyni.

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván nem a Resistance a financiális csúcs az SW-ben, de azért bőven nézhető. Pl. a második évadtól nagyon sokat várok. 

 

A Solo-ból meg sorozat folytatás lesz a pletykák szerint. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Solora gondolsz? Mert arra látatlanban mondom, hogy nem helytálló. :)

 

Nem? Na akkor tévedtem, vállalom a felelősséget a Solos tévinformációkért, de ami az ellenállást illeti, amellett kitartok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nyilván nem a Resistance a financiális csúcs az SW-ben, de azért bőven nézhető. Pl. a második évadtól nagyon sokat várok. 

Én sem szerettem volna bántani, csak vélhetően nem volt sikeres, ezért jutunk el már a 2. évadban, ahhoz a befejezéshez, amit a tervezéskor kitaláltak.

A Solo sem volt sikeres a jegypénztáraknál, ettől függetlenül még k***a jó film! :rock:

És remélem, hogy tényleg igaz lesz a pletyka a Vörös Hajnal sorozatról! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Resistance a TROS-ba fut bele. Most azt mondom így tervezték. :)

Ahhoz persze tényleg az kell, amit már korábban írtál, hogy az ep9 előtt véget érjen a sorozat.

A Tartakovsky-s Clone Wars-nál annak idején mesterien jött ki, hogy az ep3 előtt véget ért, és pont ott, ahol a film kezdődik, ilyen legyen most is. :bb8flame:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pablo amúgy egy twitteres kérdésre válaszolt, amelyben feltették neki, hogy vajon a marketing és a az elmúlt "botrányok" miatt "kaszálták" a Resistance sorozatot. Hidalgo válasza az volt, hogy az utolsó évadon már 17 nyarán elkezdtek dolgozni, amikor még a Rebels utolsó évadja se volt kint, a TLJ marketingje még csak pislákoló lángokból állt és a Solo is még forgott.

 

No persze akkor tudjuk csak meg igazán, ha a Resistance véget ér. Ha nagyon nyitott lesz a karakterek sorsa - a TROS -tól függetlenül - akkor a sorozat népszerűsége miatt kaszálták, ha viszont tényleg semmi nyitott dolog nem lesz a végén, akkor valszeg tényleg így csinálták meg. :)

 

A cikkről pedig a véleményem az, hogy a bolhából elefántot csinál. Ha a Resistance sorozatot nem is figyeljük - aminek a magyar részeire még mindig várunk ;) - a Galaxy's Edge park igenis pénzt termel. Ha nem is akkorát, mint amekkorát a Disney elképzelt, de nagyon szépet hoz. Kaliforniában van? Oké, akik a környéken vannak, azoknak egyszerűbb a dolog, azok akik meg Amerika keleti részén élnek és szeretnének eljutni oda, lehet később mennek. Meg a park folyamatos újításon van, hamarosan jön a Rise of Resistance. A java csak most jön.

 

Az meg hogy a fiatalság nem vevő a Star Warsra? Hát khm... ezekben az években azért az SW mellett látszólag felértékelődtek másfajta dolgok is a fiatalok körében, gondoljunk csak a szuperhősökre, vagy éppen a fantasy sorozatokra. De régen is ez volt, nem? Volt Mátrix, LOTR, HP stb. Az SW mégis még ma is a köztudatban él. A többi is, csak az SW szerteágazóbb jelenleg. És azért a fiatalok igenis vevők rá. Miazhogy. Az elmúlt két hét során láttam én olyan gyereket az egyetemen, akinek a laptopján Ahsoka Tano volt a Rebelsből. Amikor pedig a Póki legújabb részét néztem meg nyáron a moziban, a moziterem előtt várakozva két lány volt és beszélgettek. Én meg ültem. És ugye szoktak menni az előzetesek a váróban. Na a SW 9 teaserének elkezdésekor az egyik kiscsaj - aki tippre akkor kezdhette a középsulit - nagyon megörült. A moziteremben pedig újból ott volt a teaser, a kiscsaj szerintem ott is maga alá élvezett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csökkenő merch bevételek megértéséhez jó az alábbi, a Játékok a polcról blogról származó cikk is, amely a figurák eladásainak csökkenését elemzi. Nem csak SW-specifikus a jelenség, de ezen keresztül világít rá bizonyos dolgokra.

 

https://jatekokapolcrol.blog.hu/2019/09/03/tenyleg_eltunnek_a_3_75_-es_star_wars_figurak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát egyelőre a mennyiség nem olyan nagy. Sok minden van bejelentve, de egyetlen mozifilm készítése sincs előrehaladott fázisban. Rian konkrétan bemondta hogy ő még csinál egy saját filmet, mire belevetné magát az SW-be. Csak emlékeztetőül: 2016 végén miközben vártuk a Rogue One bemutatóját már tudtuk, hogy: Rian kifejezetten jól halad az ep.7-el. Tudtuk hogy 2018-ban jön a Solo film (sőt a stáb is elkezdett körvonalazódni: Emilia Clarke, Alden és Glover akkor 2016-ban már be voltak jelentve) és tudtuk, hogy az ep.9 előmunkálatai megkezdődtek Trevorrow-al.

Tehát miközben vártunk egy SW filmet, azt is tudtuk, hogy mikor jön a következő három film és kik dolgoznak rajta.

 

Most annyit tudunk, hogy a következő két évben egyetlen SW mozifilm se jön. Aztán Benioffék jelentkeznek 2022-ben a saját projektjükkel. És ennyi. Ezen kivül egy filmnek sincs bemutatási dátuma. Rian mozijai annyira messze vannak, hogy egyelőre nem is foglalkozik az SW-vel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is hasonlóan érzek. A Marvel filmek nagyon távol állnak az érdeklődési körömtől. Viszont annyi biztos, hogy Feige az MCU filmekkel jól ki tudta szolgálni azokat, akiket ez a téma -vagyis a szuperhősök- érdekelnek. Ha hasonlóan rátud hangolódni az SW-re akkor abból valami kifejezetten jó is kisülhet. De mivel semmi olyat nem láttam tőle eddig ami különösebben lázba hozna ezért én is sokkal jobban várom a többi bejelentett projektet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Most annyit tudunk, hogy a következő két évben egyetlen SW mozifilm se jön. Aztán Benioffék jelentkeznek 2022-ben a saját projektjükkel. És ennyi. Ezen kivül egy filmnek sincs bemutatási dátuma. Rian mozijai annyira messze vannak, hogy egyelőre nem is foglalkozik az SW-vel.

Igazából ennél rosszabb a helyzet.

A következő három filmnek van már hivatalos bemutatási dátuma:

2022. december 16.
2024. december 20.
2026. december 18.

 

Ehhez képest beszélnek Rian Johnson trilógiáról, Benioffék "filmsorozatáról" (bár mostanában olyan infó is volt, hogy lehet, hogy csak egyet csinálnak) és most már Feige SW-film is van.

Mindeközben tudjuk, hogy csak 2 évente jön film és a Disney +-ra sem fog készülni film. 

Nagyon zavaros most az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen igy pontosabb! Arra gondoltam, hogy egy filmről tudjuk hogy mikor jön: Iger szerint a 2022-es film Beniofféké lesz. Hogy mi lesz azután az egyelőre homály. És valóban az egész csak még zavarosabb attól hogy bejelentettek két olyan dátumot, amiről nem tudni hogy milyen filmeket takarnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Személy szerint én már kicsit soknak érzem ezeket a "nagy" bejelentéseket. Nyilván sw-rajongóként örülök ha sok mű születik, de már egy folyamnak érzem az egészet ami elönt.

Jelnlegi sw-projektek amiről én tudok:

1. Benioff-ék trilógiája(Most nézem a Trónok Harcát, nagyon jól visznek többszálas történeteket).

2. Rian Johnson trilógiája( Az EP8 zsenialitása miatt nálam ez a trilógia a favorit várós).

3. Mandalorian(nem rossz)

4. Resistance 2. évad(várós)

5. Cassian Andor sorozat(Nagyon várós, az RO-ban ő az abszolút kedvenc)

6. Kenobi sorozat(Khmmm, igen várom).

7. The Clone Wars 7. évad(Most azonnal).

 

Szóval ezek így nyakon öntve nekem sok. Nem beszélve a regényekről, képregényekről. Úgy érzem hogy a nyolcvanas évek végi, kilencvenes éveki pangás után átestünk a ló túloldarára. Nyilván a Disney pénzt akar keresni, addig ütik a vasat amig meleg, de félek hogy daráló lesz az egész. Nem lesz idő megemészteni semmit. 

Csak gondoljunk bele abba hogy idén ősszel egyszerre fog menni szinte a Resistance 2. évada és a Mandalorian első évada. Közben készülni kéne az EP IX premierjére, de ez a két sorozat el fogja vonni a figyelmet a filmtől.

Én baromira nem örülök ennek. Idén ősszel szerintem nem kellett volna semmilyen sorozatot kezdeni ,illetve folytatni, hanem teljes mellszélességgel az EP IX-re koncentrálni.

 

 

Személy szerint én baromira örülök, hogy csak 2022-ben lesz új film, mert lesz idő feldolgozni a sorozatokat, könyveket, képregényeket. Kicsit pihenni nem árt lsd  Solo.

 

Feige meg szerintem elképsezstően tehetséges abban hogy éveken át fentart érdeklődést úgy hogy olyan filmeket hozott be ami minden porcikájában koherens egymással.

Án örülök hogy az sw házatáján sertepertél.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte biztos vagyok benne, hogy ez így mind úgysem fog megvalósulni. Mégis mikor? Eleve több éves hiátus után is csak 2 évente fog egy film jönni. Majd ezek a filmesek mind addig várnak, vagy pont rá fognak érni? Nem is olyan régen a Hang nélküli írói mondták, hogy megkereste őket a Lucasfilm. Remélem, hogy nem csak úgy egymás után akarják dobálni a filmeket, kapcsolódás nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Brodie írta:

Majd ezek a filmesek mind addig várnak, vagy pont rá fognak érni?

Erra vannak a szerződések. ;) 

Engem nem aggaszt ez a sok SW, sőt, ötülök neki. A Star Trek és az MCU már évetizedekkel ezelőtt hozzászoktatott ahhoz, hogy egyszerre több dolog fut egy kedvenc témámban. Ha jó tempóban adagolják, nem lesz ebből gond. Szvsz. az ep9-be nem fog bezavarni se a Mandi, és pláne nem a Resistance, ami úgy tűnik, abba fog torkolni. Az épp, hogy erősíti a hype-ot. Ha van valaminek félnivalója, hogy nem kap figyelmet, az a Mandi. De továbbra is úgy vélem, hogy a tévé és a mozi nem egy súlycsoport, és az MCU és Trekes tapasztalataim mondatják velem, hogy nem veszi el egyik a másiktól a figyelmet. Éppen ellenkezőleg, erősíthetik egymást. Erre a legjobb példa a már sokszor említett SHIELD-Winter Soldier összefonódás.

Nem vártam kevésvbé a Winter Soldiert, csak mert közben futott a SHIELD, éppen ellenkezőleg, a SHIELD miatt még inkább kíváncsi voltam a Winter Soldierre, majd a filmben történtek miatt még jobban rákattantam a sorozatra. De ugyanez a Treknél is. Csak mert futott a sorozat - ráadásul ott a sorozat az alapmédium -, nem vártam kevésbé filmet. És milyen jó volt, amikor a 7. film után a DS9-ban feltűnt Worf, vagy a 8. filmben szerepelt a DS9-os űrhajó, vagy a 10. filmben a Voyager kapitánya. Kis meglepetések, de itt is erősíti egyik médium a másikat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Dzséjt írta:

Erra vannak a szerződések. ;) 

Engem nem aggaszt ez a sok SW, sőt, ötülök neki. A Star Trek és az MCU már évetizedekkel ezelőtt hozzászoktatott ahhoz, hogy egyszerre több dolog fut egy kedvenc témámban. Ha jó tempóban adagolják, nem lesz ebből gond. Szvsz. az ep9-be nem fog bezavarni se a Mandi, és pláne nem a Resistance, ami úgy tűnik, abba fog torkolni. Az épp, hogy erősíti a hype-ot. Ha van valaminek félnivalója, hogy nem kap figyelmet, az a Mandi. De továbbra is úgy vélem, hogy a tévé és a mozi nem egy súlycsoport, és az MCU és Trekes tapasztalataim mondatják velem, hogy nem veszi el egyik a másiktól a figyelmet. Éppen ellenkezőleg, erősíthetik egymást. Erre a legjobb példa a már sokszor említett SHIELD-Winter Soldier összefonódás.

Nem vártam kevésvbé a Winter Soldiert, csak mert közben futott a SHIELD, éppen ellenkezőleg, a SHIELD miatt még inkább kíváncsi voltam a Winter Soldierre, majd a filmben történtek miatt még jobban rákattantam a sorozatra. De ugyanez a Treknél is. Csak mert futott a sorozat - ráadásul ott a sorozat az alapmédium -, nem vártam kevésbé filmet. És milyen jó volt, amikor a 7. film után a DS9-ban feltűnt Worf, vagy a 8. filmben szerepelt a DS9-os űrhajó, vagy a 10. filmben a Voyager kapitánya. Kis meglepetések, de itt is erősíti egyik médium a másikat.

Szerintem ez inkább csak "foglaló", mint tény, hogy meg is valósul. Simon Kinberg tudna erről mesélni.

A többivel pedig maximálisan egyetértek. Részemről jöhetne még több is. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Brodie írta:

Szerintem ez inkább csak "foglaló", mint tény, hogy meg is valósul. Simon Kinberg tudna erről mesélni.

A többivel pedig maximálisan egyetértek. Részemről jöhetne még több is. :D 

Az a baj, hogy kevés lesz a tárolókapacitás a pc-men. :D Foglalja a helyet a tcw és a rebels. A mandi még biztosan ráfér, na de a kenobi és a casian már bajosan. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, M.Laci írta:

Az a baj, hogy kevés lesz a tárolókapacitás a pc-men. :D Foglalja a helyet a tcw és a rebels. A mandi még biztosan ráfér, na de a kenobi és a casian már bajosan. :D

A TCW, Rebels és Resistance részeit én csak egyszer láttam, utána törlöm.

Az élőszereplős sorozatoknál mindenképpen meg fogom venni a BD kiadást, csak félek, hogy ez jelentős csúsztatással fog megtörténni még az amcsiknál is, addig pedig a vinyót fogják terhelni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Brodie írta:

A TCW, Rebels és Resistance részeit én csak egyszer láttam, utána törlöm.

Az élőszereplős sorozatoknál mindenképpen meg fogom venni a BD kiadást, csak félek, hogy ez jelentős csúsztatással fog megtörténni még az amcsiknál is, addig pedig a vinyót fogják terhelni. :) 

A resistance nálam helyet nem foglal. Megnéztem az első 5-6 epizódot, majd pedig töröltem, mert valahogy nem érdekelt a dolog. A másik kettő fent van, nem törlöm őket, mert imádom és vannak történetek, amik újra és újra le tudnak nyűgözni. Mind a tcw-ben, mind a rebelsben vannak olyan részek, amik képesek sokadik nézésre is katartzist okozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.