Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

2019. 07. 28. - 17:23, Bomarr írta:

Érdekesség: anno 2017 márciusában tehát még bőven az ep.8 bemutatója előtt megjelent egy SWNN cikk, ami már akkor azt mondta hogy az ep.9 után pár évig szünet lesz.

Mindez jóval a Solo előtt. Érdekes.

Noha minden porcikám utálja az előttünk álló több éves hiátust, és ugyanannyira mérges vagyok ma is, mint amikor kvázi hivatalosan bejelentették, de legalább azt jó tudni, hogy nem a Solo gyenge szereplése miatt hozták meg ezt a (szerintem) rossz döntést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a 2017-es SWNN cikkes kommentet az utána íródottakkal együtt a bekerülésének másnapján én is olvastam. Még tegnap is elolvastam őket mielőtt azt a vackot írni kezdtem. Sajna nem mozdítottak meg bennem semmit ami arra késztetett volna hogy hagyjam azt a  Marvel-es dolgot.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én nem zárnám ki a Rog által felvázolt lehetőséget sem. Tény, hogy mostanában bármit versenyezetetni egy Marvel filmmel kész öngyilkosság. A Disney féle SW filmeknél is egy csökkenő tendencia az, ami leginkább megfigyelhető (főleg a külön vizsgáljuk a Story filmeket a fősodor filmejitől). Igaz a mintaszám kicsi, és a sorozat záróakkordja még hátra van, de én nem tartom kizártnak, hogy a Disney direkt időzítette így a filmjeit.

Próbálja meglovagolni a szuperhős filmeket, amíg azok ki nem pukkadnak (hisz azok jelen pillanatban kelendőek függetlenül attól, hogy hány filmet kapunk évente). Emellett meg éhezteti az embereket a SW-ra, ahol talán a látszólagos csökkenő tendencia betudható annak is, hogy az emberek telítődnek velük.

Azonban ebből leszűrni, hogy melyik franchise az "erősebb" viszont nem érdemes, hisz maguk a filmek is más jellegűek, más a múltjuk, más a jelenük, a nézők másképp állnak hozzájuk.

Egy SW film mindig erős lesz, hisz aranybánya volt a 80 években, aranybánya volt a 2000-es években,  aranybánya most, és aranybánya lesz 20 év múlva is. A kéregényfilmeket nehéz így jellemezni, hisz alig 20 éve robbantak be igazán a köztudatba, és ez az egész közös univerzum is 10 év építkezés után is csak most ért be igazán. Ezeket figyelembevéve nem lenne meglepő, hogyha a "Nagy Egér" úgy döntene, hogy amíg lehet, addig meglovagolja az MCU hullámját, a SW-t meg kicsit pihenteti, haogy az embereket kiéheztesse, és hogy az esetleges ínséges idők bekövetkeztekor is uralhassa a box office bevételeket

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Rog írta:

Akkor jó nagy marhaságba szaladtam bele. Kár. Pedig úgy szerettem volna valami érdekes és reális dolgot berakni.

Rakjad nyugodtan őket, sokszor jókat teszel be. 

1 órával ezelőtt, Brodie írta:

Noha minden porcikám utálja az előttünk álló több éves hiátust, és ugyanannyira mérges vagyok ma is, mint amikor kvázi hivatalosan bejelentették, de legalább azt jó tudni, hogy nem a Solo gyenge szereplése miatt hozták meg ezt a (szerintem) rossz döntést.

TV-ben hasítani fog. Egyelőre nekem ennyi elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos én úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy a rajongói énem természetesen azt akarja, hogy legyen SW film minden évben, de ugyanakkor ott van a másik, logikus természetem, amely mindig mondatja velem, hogy az SW jövője termékeny. Most én nem akarom a Marvelt belerakni az irományomba, így a nélkül beszélek.

 

Az SW - amióta megvette a Disney Lucastól a cégét - virágzik. Persze még mondhatjuk úgy, hogy az utóbbi években még kezdeti stádiumokban voltak, és az igazi kaland csak jövőre kezdődik, amikor már magunk mögött hagyjuk a Skywalker famíliát. A megvétel után volt káosz rendesen a cégen belül - emberek mentek-jöttek - és mondhatjuk úgy, hogy kellett 1-1,5 év, míg letisztázódtak a helyzetek.

De a letisztázódás után, 2014 közepétől már az SW újra felemelkedőben volt. A következő SW film már forgott, új kánon lépett érvénybe, a küszöbön volt a Rebels és a BF is készülődött - meg még egyéb érdekes projekt - szóval remekül álltunk. Aztán jöttek az újbóli kavarások, filmek érkeztek (TFA, RO, TLJ, Solo), lezárult egy új animációs sorozat, elkezdődött egy új, lassan pedig nem csak, hogy véget ér a Skywalker Saga, de végre kapunk új SW játékot, az elsőt, amely full story lesz, no multival. Ja és az első élőszereplős sorozat is debütálni fog. Az év vége maga lesz a kánaán.

Node a jövő ami érdekelne minket, ugye? Nos, a jövő SW szempontból 2022 decemberéig igenis meg van telve, bár nem annyira, mint eddig.

2020 valószínűleg a TCW éve lesz, továbbá ekkor fogják könyvekben/képregényekben kiterjeszteni az OT-ST közti teret. A TCW -ét már megéri várni, hihetetlen újnak érződik számomra, éppen tegnap néztem újra hosszú idő után először a Celebration -ös TCW panelt, amely gyönyörű volt.

Node élőszereplős is van: 2021 -re érkezik a Cassian és én nem lepődnék meg, ha 2021 elején jönne a sorozat -hiszen már idén forgatnak- és a Mandi 2. évadja is fog érkezni, ha tippelnem kéne, akkor az is 2021 -re és érzésem szerint 2 évvel az első évad premierje után debütál. A Resistance is ott van még - és ha igazak a hírek, miszerint Filoni és Favreau egy nagyszabású animációs sorozaton dolgoznak, akkor még jobban áll a széna.

 

Egy szó mint száz, én teljesen elégedett vagyok a mostani tempóval és amely majd következni fog. A TV utat tör magának és majd 2022 -től a moziba is visszatér újult erővel az SW. Bizakodva várom, és érzésem szerint ez még nem minden. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, nincs ezzel gond. Akik szeretik a somlói galuskát, a rétest és a palacsintát is, ők kevésbé sínylik meg ha azt mondják, hogy évekig nem lesz palacsinta, mert a több is hasonlóan jó.

De lesz legalább addig gofri, ami eddig még nem volt, az is valami. :) 

A hasonlatban én vagyok a palacsintás, de a valóságban jöhet bármelyik. :P

De elnézve, hogy több filmes franchise milyen irányba megy mostanában... hát van annál rosszabb is, mint amikor nem készül új film. :D 

49 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

és aranybánya lesz 20 év múlva is

Ez azért biztosra nem tudhatjuk, csak remélhetjük. 

A képregényfilmek viszont valóban nem bizonyítottak még más korszakban, volt 1-2 nagy siker régebben is (a Tim Burton-ös Batman pl.) de akár az is lehet, hogy most tarolnak és utána el is tűnnek, mint pl. a western.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész "MCU miatt nincs SW" dolgot az buktatja meg, hogy az elméletet egyetlen dologra húzták fel: 2021-ben véget ér a 4. fázis. És aztán? 2022-ben meg jön az 5. fázis. Egyrészt, azt, hogy 2021-ig lesznek MCU filmek, azt már 2013 óta tudjuk, ebben semmi újdonság nincs. Persze ettől még lehet, hogy útközben elnapolták a dolgot, de szerintem, ha már 2013-ban tudták, hogyan jönnek az MCU filmek, akkor eleve így tervezik meg az SW-k menetrendjét, amennyiben a kettőt nem akarják egymás ellen fordítani - a Solót mégis beküldték az Infinity War mellé.

De miért lenne az egyik a másik konkurenciája? Az MCU filmek tavasszal és nyáron futnak, az SW-k a Solón kívül mind télen voltak, és mind jól el is volt abban a sávban. A Solo az egyetlen, amit beküldtek a nyári dömpingre, de ha ilyen ordas nagy baromságot többé nem csinálnak, ezzel nem lenne gond. Megjegyzem, elég valószínűtlen, hogy újabb Infinity Warral kéne szembeszállnia, mert 10 éven át futó produkció konklúziója nincs túl sűrűn. Az IW ezért ütött nagyot (na meg mert marha jó film), ezért volt nagyobb az érdeklődés arra, mint Han Solóra. A többi film meg nem Disney volt, így azoknak nyilván nincs ehhez köze.

Szóval, ha az SW megmarad télre, az MCU meg tavaszra és nyárra, akkor nem ellenfelei egymásnak, éppen ellenkezőleg, a Disney lefedi a megaprodukcióival az egész évet.

És mindezen túl, ami abszolút cáfolja, hogy a Disney az MCU miatt halasztaná az SW-t, az az a tény, hogy a 4. fázissal nem lesz vége az MCU-nak. 2022-ben töretlenül folytatódik, jön az 5. fázis olyan filmekkel, mint a Guardians of the Galaxy vol. 3., a Captain Marvel 2, a Black Panther 2, a Blade és a Fantastic Four (és a Spider-Man: Far from Home sikere után a Spider-Man 3 is esélyes, amivel a Sony-val kötött szerződés miatt egy ideig nem kalkulálhattak, és még egy harmadik Ant-Manre is van esély), és ez a fázis bizony már elhúzódik 2024-ig a jelenlegi tervek szerint. Ezt Kevin "MCU Atyaúristen" Feige mondta el a Colidernek.

Szóval hol itt a logika, kérem alásan? Elhalasztják az SW-t a 4. fázis miatt, de simán futtatják az 5. fázissal párhuzamban? Ráadásul érzésem szerint az 5. fázisban vannak az igazi húzócímek, legalábbis ha a bevételt nézzük: Captain Marvel, Black Panther és GotG.

 

A fentiek után én jóval több értelmét látom annak, hogy tényleg a sorozatok miatt döntöttek a szünet mellett, mert az egy új médium az SW számára, és jobb arra fókuszálni a nézők figyelmét, pláne amellett, hogy a Disney+-t is el kell adniuk az embereknek, és ebben nagy szerepet szántak az SW brandnek. Nagyobbat, mint az MCU-nak, hiszen az első új MCU sorozat a Disney+-ra csak 2020 augusztusában érkezik meg, amikor már túl leszünk a The Mandalorian első évadán, meg az új TCW-n is, és ki tudja, talán már a Mandi 2. évadára és a Cassian sorozatra készülünk.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, pb69 írta:

Hát igen, csak úgy meg nem igazán ér sokat a dolog. Nyilván sok SW tartalom lesz még addig, de jelenleg ugye 8 film és 2 animációs sorozat is a PT és OT érájában mozog. Meg ugye a TFA elég langyos élményt nyújt az OT ismerete nélkül, pont azért, mert erősen annak a farvizét lovagolja meg. Ha valakinek Leia, Luke, Han, Chewie, a Falcon, Vader stb. nem mond semmit, akkor rengeteget veszít a fényéből az alkotás.

 

Pont azért necces a SW helyzete, mert az OT van a Skywalker Saga közepén. A NH meg mégiscsak egy 40+ éves film, és valljuk meg, akármennyire jól állta az idő vasfogát, azért ma már erősen avittnak hat jó pár jelenet. A felújított változatok szerencsére segítettek az ügyleten, de még így is az a helyzet, hogy mai szemmel, pláne fiatal, teljesen "új" szemmel a régi trilógiánál erősen rezeg a léc.

A PT szerencséje, hogy ott talán inkább a 2. rész lóg ki technikailag, az 1 szerintem a mai napig totál vállalható, a 3 pedig úgyszintén. Persze az nem is olyan régi. Viszont sorban nézve a filmeket iszonyatos a kontraszt a két trilógia között. Sőt, már az OT és ST közt is. És a 4-nek nagyon nincs könnyű dolga, mert akár a 3, akár a RO után is nézzük, megüt a különbség. De az meg esélytelen, hogy valaki egy sorozat középső részeit kihagyja.

A TFA-t csak az újrafeldolgozásra hoztam fel példaként, tehát arra gondoltam, hogy simán létre lehet hozni egy olyan filmet ami hasonló, mint az AHN, igaz a TFA esetében vannak kapcsolódó dolgok, de 20-30 év múlva újraalkothatják a storyt anélkül, hogy bármi kapcsolódás lenne, pl. pár ezer évvel elugranak valamelyik irányba. És az akkori fiataloknak az lesz a Star Wars.

Sőt, mi több lehet, hogy azok a fiatalok konkréten nem is a Skywalker Sagát fogják az alapműnek értékelni, mert most tételezzük fel, hogy 10 év múlva megcsinálnak egy nagyon jó Revan trilógiát amit egy akkor született gyerek, mondjuk megnéz 10 évesen elvarázsolja az akkor már 10 éves "eposz", tudja, hogy voltak régebbi filmek is a témában, bele néz az akkor már 50+ éves ANH-ba és azt mondja, hogy meh... kösz ebből nem kérek.

Például anno én megpróbálkoztam a Star Trek befogadásával, rendesen az elejétől, ahogy illik, de nem sokáig bírtam nézni az első részt és ott abba is maradt az ismerkedésem az univerzummal egészen az új filmekig, amikkel el vagyok, tehát nekem azok jelentik a Star Treket és tudom, hogy voltak előző részek storyk, de nem visz rá a lélek, hogy megnézzem őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fúj, de nagy marhaságot olvastam az előbb. Az állították egy cikkben, hogy azért ölték meg Han és Luke-ot, illetve azért halnak, meg a klasszikus filmek szereplői, hogy minél kevesebbet tejelhessenek Lucasnak, ugyanis "állítólag" Lucast megilleti egy bizonyos % minden általa kitalált karakter szerepeltetéséért.

A cikk címe valami olyasmi volt, hogy ezért rombolja le a Disney a Star Wars. Ki volt az a retardált hülye, aki ilyeneket ír?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Fúj, de nagy marhaságot olvastam az előbb. Az állították egy cikkben, hogy azért

  Spoiler elrejtése

ölték meg Han és Luke-ot, illetve azért halnak, meg a klasszikus filmek szereplői,

hogy minél kevesebbet tejelhessenek Lucasnak, ugyanis

  Spoiler elrejtése

"állítólag" Lucast megilleti egy bizonyos % minden általa kitalált karakter szerepeltetéséért.

A cikk címe valami olyasmi volt, hogy ezért rombolja le a Disney a Star Wars. Ki volt az a retardált hülye, aki ilyeneket ír?

Akinek ott áll meg a star wars hogy Nagy Trió, és hogy minden körülöttük forog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is kell. Le vannak írva a szabályzatban a spoiler kritériumok. Amúgy meg nyilvánvalóan nem is igaz ez a marhaság, ráadásul értelme sincs egy deka se. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

ugyanis "állítólag" Lucast megilleti egy bizonyos % minden általa kitalált karakter szerepeltetéséért.

Ez nem csak állítólag, ez az alapvető szerzői joggal jár. Lucas találta ki őket, így valóban fizetni kell utána, amennyiben nem mondott le eme jogokról (szerintem nem mondott le). Azonban, józan paraszti ésszel rá lehet jönni, hogy ez a cikk kalapos baromság, mert MINDENT Lucas talált ki. Nem csak Han, Leia, Luke, Chewie és Lando után kéne fizetni, de kell fizetni az Erő, a fénykard, a Jedi, a Sith, a Falcon, a TIE vadász, és minden után, ami a Star Wars cím alatt van, beleértve magát a címet is, mert ez az egész Lucas fejéből pattant ki. Ha a Star Wars-ban csak egy ceruzát arrébb tesznek, azért is százalék jár Lucasnak.

Valószínűleg éppen ezért egyeztek meg úgy az üzletkötéskor, hogy Lucas nem csak pénzt kap, de Disney részvényt is. Szerintem azok a részvények állják az alapvető szerzői jogból származó honoráliumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 11. - 16:21, Dzséjt írta:

Ez nem csak állítólag, ez az alapvető szerzői joggal jár. Lucas találta ki őket, így valóban fizetni kell utána, amennyiben nem mondott le eme jogokról (szerintem nem mondott le). Azonban, józan paraszti ésszel rá lehet jönni, hogy ez a cikk kalapos baromság, mert MINDENT Lucas talált ki. Nem csak Han, Leia, Luke, Chewie és Lando után kéne fizetni, de kell fizetni az Erő, a fénykard, a Jedi, a Sith, a Falcon, a TIE vadász, és minden után, ami a Star Wars cím alatt van, beleértve magát a címet is, mert ez az egész Lucas fejéből pattant ki. Ha a Star Wars-ban csak egy ceruzát arrébb tesznek, azért is százalék jár Lucasnak.

Valószínűleg éppen ezért egyeztek meg úgy az üzletkötéskor, hogy Lucas nem csak pénzt kap, de Disney részvényt is. Szerintem azok a részvények állják az alapvető szerzői jogból származó honoráliumot.

Sejtettem, hogy jó nagy hülyeség a cikk.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lenne. Megnéznék egy SW filmet tőlük. Az MCU legjobb filmjeit készítették, így nálam bizonyítottak, hogy egy SW film rendezésére is alkalmasak lehetnek. De ha esetleg a Cassian sorozat egyik részét rendezik - khm... Winter Soldier kém-thriller típusú film volt - az ellen se lenne kifogásom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na még az csak az kéne. Az MCU az MCU az sw meg w, Ne keverjük. A Russo brotherst a kutya nem ismerte eddig, csak az MCU jó bevételében vettek részt az utóbbi időben. Ne legyen az már divat hogy valamiben rohadt sok pénzt hoz valaki aztán automatán mehet sw-t rendezni.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 11. - 14:15, Darth Revan9 írta:

Fúj, de nagy marhaságot olvastam az előbb. Az állították egy cikkben, hogy azért ölték meg Han és Luke-ot, illetve azért halnak, meg a klasszikus filmek szereplői, hogy minél kevesebbet tejelhessenek Lucasnak, ugyanis "állítólag" Lucast megilleti egy bizonyos % minden általa kitalált karakter szerepeltetéséért.

A cikk címe valami olyasmi volt, hogy ezért rombolja le a Disney a Star Wars. Ki volt az a retardált hülye, aki ilyeneket ír?

A Disneynek két célja van,hogy ha azt mondod Star Wars akkor ne Lucas,hanem ők jussanak eszedbe (ezt bizonyítja a folytatásuk,mindent eltörölnek és semmibe vesznek,csak azért hogy ne is tudjon a következő generáció visszafűzni a Lucas féle SW-re.) + hogy mindent ellehessen adni ami megjelenik a filmben.( a piros ruhás katonák már-már a kreativitás teljes halálát mutatják be,de nem baj mert bábunak jók lesznek a happy meal menühöz.) :)

 

   
Szerkesztve: - miro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.