Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Hivatalos: Messi nem folytatja a Barcelonában, mert ugyan sikerült megegyezniük a klubbal, a csapat pénzügyi helyzete nem teszi lehetővé a maradását: https://www.fcbarcelona.com/en/football/first-team/news/2207655/leo-messi-not-staying-at-fc-barcelona

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Yoda József írta:

Hivatalos: Messi nem folytatja a Barcelonában, mert ugyan sikerült megegyezniük a klubbal, a csapat pénzügyi helyzete nem teszi lehetővé a maradását: https://www.fcbarcelona.com/en/football/first-team/news/2207655/leo-messi-not-staying-at-fc-barcelona

Hogy érzel ezzel kapcsolatban, Yoda?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vagyok vele, hogy belátható időn belül úgyis visszavonult volna, tehát a közeljövőben mindenképpen el kellett volna kezdeni a Messi nélküli csapat felépítését. Így ez a pillanat most jött el, és azt gondolom, minél hamarabb látnak hozzá, annál jobb lesz hosszútávon. Amiért engem elszomorít a dolog, hogy a klub valaha volt legnagyobb játékosa rendes búcsúmeccs nélkül távozik. Ugyanakkor érdekes lesz őt látni egy másik topligában is focizni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Amiért engem elszomorít a dolog, hogy a klub valaha volt legnagyobb játékosa rendes búcsúmeccs nélkül távozik.

Igen. Ezt a helyzetet elcseszte a Barca rendesen. Kezdve a kidobott 100 milliókkal Dembelére, meg túlárazott Coutinho és társai...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Igen. Ezt a helyzetet elcseszte a Barca rendesen. Kezdve a kidobott 100 milliókkal Dembelére, meg túlárazott Coutinho és társai...

+ Griezmann

 

Messi se a régi már, nem biztos, hogy a Barca olyan rettenetesen visszaesik nélküle, csak meg kellene találni a megfelelő taktikát a megfelelő emberekkel. BL-re vele sem volt esély az utóbbi 2 szezonban, lehet építkezni nyomás nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy derülnek ki a részletek az ügyről, meg az, hogy Messi a jövőhéten már lehet a PSG játékosa lesz (kibérelték augusztus 10-re az Eiffel tornyot, utoljára Neymar bemutatásához csináltak ilyet), egyre jobban bűzlik az egész sztori amit Laporta kommunikál. Ha ez az igazolás megtörténik pár nappal a közlemény után, akkor biztos vagyok benne, hogy már hetek/hónapok óta eldőlt, hogy nem tudtak olyan szerződésben megegyezni, ami a Liga szabályaiba belefér. Ez esetben felmerül a kérdés, hogyha Messi tényleg maradni akart, akkor ennyi év és pénz után miért nem mondta azt, hogy a következő évre ingyen, vagy egy jelképes összegért (mondjuk 1000 euró) marad, majd utólag kifizetik normálisan, ha stabilizálódott a gazdasági helyzet? Nem halt volna éhen, a szponzori szerződésekből, reklámbevételekből így is rengeteg bevétele van, de az se lepne meg, ha befektetései is lennének cégekben.

 

Jó cikk amúgy, a számokból azért látszik, hogy a Covid jobban benne van a helyzetben, mint Barto (ugye Laporta szerint ez fordítva van), persze azért az is, hogy a Barcát jobban érintette a válság, ami meg nyilván Barto felelőssége:

 

https://telex.hu/sport/2021/08/06/barcelona-lionel-messi-szakitas-spanyol-bajnoksag-koltsegplafon

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ez esetben felmerül a kérdés, hogyha Messi tényleg maradni akart, akkor ennyi év és pénz után miért nem mondta azt, hogy a következő évre ingyen, vagy egy jelképes összegért (mondjuk 1000 euró) marad, majd utólag kifizetik normálisan, ha stabilizálódott a gazdasági helyzet?

 

Amennyire én össze tudtam rakni Fabrizio Romano tweetjeiből az egészet, abból az derül ki, hogy Messi és a Barcelona tényleg megegyeztek. Messi így is belement egy jelentős kb. 50%-os fizetés csökkentésbe és emellé még a 2 évre szóló bérét 5 évre leosztva kapta volna meg 2026-ig. Szerintem mind a részéről, mind a klub részéről messzemenőkig megvolt az igény a közös folytatásra. Ez már egy jelentős különbség a tavalyi nyárhoz képest, egy éve ilyenkor Messi kifejezetten el akart menni a Barcelonából. Azóta történtek változások a klub körül és Messi elkötelezte magát a Barca mellett. Laporta kezdettől fogva azt képviselte, hogy Messit meg kell tartani. Amit nem jól mértek fel szerintem, hogy mekkora gödörben vannak, illetve, hogy Tebas és a liga mennyire nem lesz flexibilis az irányukba. Végig arra számítottak, hogy majd valahogy kivételt tesznek és át tudják verni a szövetségen valahogy az akaratukat, de ebben hatalmas akadályt jelentett a Szuperliga, illetve a CVC bekerülése a képbe. Én nem gondolom, hogy akár Laportát, akár Messit igazán hibáztatni lehetne. Nem nagyon tudtak olyan konstrukciót létrehozni, amelynek a keretén belül meg tudták volna tartani Messit (még ha 50% alá mennek állítólag akkor is a plafon felett lett volna a payroll), azt pedig komolytalannak és totál életszerűtlennek tartom (nem csak a Messi - Barca relációban, hanem úgy en bloc), hogy Messi ingyen aláírjon csak azért, hogy beférjenek a keretbe. Egyébként minél hamarabb jött el ez a korszakváltás a katalánoknál annál jobb a csapatnak, persze még jobb lett volna tavaly nyáron eladni, mondjuk 100 millióért a City-nek, mint így ingyen elengedni, de évek óta túlságosan Messi függővé vált a Barcelona és egy kényszerpályán mozgott... most el lehet kezdeni építkezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 08. 07. - 17:05, Wilde írta:

 

Amennyire én össze tudtam rakni Fabrizio Romano tweetjeiből az egészet, abból az derül ki, hogy Messi és a Barcelona tényleg megegyeztek. Messi így is belement egy jelentős kb. 50%-os fizetés csökkentésbe és emellé még a 2 évre szóló bérét 5 évre leosztva kapta volna meg 2026-ig. Szerintem mind a részéről, mind a klub részéről messzemenőkig megvolt az igény a közös folytatásra. Ez már egy jelentős különbség a tavalyi nyárhoz képest, egy éve ilyenkor Messi kifejezetten el akart menni a Barcelonából. Azóta történtek változások a klub körül és Messi elkötelezte magát a Barca mellett. Laporta kezdettől fogva azt képviselte, hogy Messit meg kell tartani. Amit nem jól mértek fel szerintem, hogy mekkora gödörben vannak, illetve, hogy Tebas és a liga mennyire nem lesz flexibilis az irányukba. Végig arra számítottak, hogy majd valahogy kivételt tesznek és át tudják verni a szövetségen valahogy az akaratukat, de ebben hatalmas akadályt jelentett a Szuperliga, illetve a CVC bekerülése a képbe. Én nem gondolom, hogy akár Laportát, akár Messit igazán hibáztatni lehetne. Nem nagyon tudtak olyan konstrukciót létrehozni, amelynek a keretén belül meg tudták volna tartani Messit (még ha 50% alá mennek állítólag akkor is a plafon felett lett volna a payroll), azt pedig komolytalannak és totál életszerűtlennek tartom (nem csak a Messi - Barca relációban, hanem úgy en bloc), hogy Messi ingyen aláírjon csak azért, hogy beférjenek a keretbe. Egyébként minél hamarabb jött el ez a korszakváltás a katalánoknál annál jobb a csapatnak, persze még jobb lett volna tavaly nyáron eladni, mondjuk 100 millióért a City-nek, mint így ingyen elengedni, de évek óta túlságosan Messi függővé vált a Barcelona és egy kényszerpályán mozgott... most el lehet kezdeni építkezni.

Én is így látom.

Plusz azt olvastam, hogy egyrészt van egy minimum fizetés a LaLigában, az alá semmiképp sem mehettek volna, másrészt Messin kívül is már az engedélyezett bértömeg felett vannak, tehát jelenleg 0 euró fizetéssel se tudták volna regisztrálni. Azt hiszem, ezt az előző vezetés szúrta el, de nem kicsit... hanem nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

HAJRÁÁÁÁÁ FRADI! Idén is meglehet a csoportkör! Hihetetlen! @Donát láttad ezt a kátánáccsót? :D Ez a Slavia eddig a legerősebb csapat akit kivertünk.

Nem gondoltam volna, hogy a tavalyi Celtic-Dinamo Zágráb kombó elleni eredményt felül lehet múlni, de ha a következő ellenfelet is megcsapják, az igen impresszív menetelés lenne a főtáblára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hosszas keresés után találtam 2 db Olimpiai baseball meccs részletet. 

Dominikai köztársaság vs Korea ezt a 7. szettig közvetitették, utána lelőtték. Meg a bronzmeccs nagy részét, a 8. szettig. 

Ezt is úgy találtam, hogy nem mindegy hogy irom be a keresőbe. 

 

Elmehet a jó ......................... a Birodalmi TV.  A baseball döntőt sem közvetitette. 

 

Még nem adtam fel, hogy legalább a döntőt valahogy megnézzem, de eddig még nem jártam sikerrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Red Bull és a Honda megerősítette, hogy Verstappen és Perez már a 3. motorjukat használják majd, mivel Max Silverstone-i motorját nem sikerült megmenteni, Perez motorja pedig a magyar nagydíjon elszenvedett balesetet követően már nem volt menthető.

 

Több, mint 10 futam van még hátra idén, a szabályzat szerint pedig maximum 3 motort használhatnak a csapatok, utána rajtbüntetések jönnek. 11-12 futamot pedig egyszerűen nem fognak bírni a Red Bullnál, szóval szinte garantálható, hogy a két Red Bullos valamikor a szezon maradék részében hátulról fognak indulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula Russelnek! :clap: Micsoda időt ment. A 2. hely tökéletes eredmény, igaz, ehhez kellett a kaotikus időjárás és az ezzel változó körülmények, de most már nagyon itt lenne az ideje a Mercibe ülnie. Komolyan, ha most is Bottas mellett döntenek, akkor ezzel keresztet is vethetnek, hiszen akkor szinte garantálható, hogy jövőre valamelyik nagy csapat lecsaphat rá. Toto, pls! :clap2:

 

Norris balesetét sajnálom, mindenképpen pole-esélyes lett volna. Voltak meglepetések - pl. Vettel és Ricciardo kitűnő eredményei, bár előbbinél ez már a sokadik, kezd visszatérni a régi Seb, aminek örülök, Ricciardo pedig remélem az év második felére ráérez a kocsira, mert rossz nézni a szenvedését a McLarennél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Russel előtt le a kalappal, csodálatosan tartotta egész futam alatt a 2. helyet.

Az év nagydíja volt. :D

 

Amúgy valami borzalmasak a mai kocsik. Mondjuk igaz, ilyen körülmények között lehetetlen vezetni, de ilyen kocsikkal nem csoda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BRÉKING: Kimi Räikkönen nem indul a Holland Nagydíjon!

Az Alfa Romeo versenyzőjének, Kimi Räikkönennek pozitív lett a koronavírus-tesztje, és bár a csapat közleménye szerint szerencsére jól van, nem vehet részt a Holland Nagydíjon – helyette Robert Kubica fog rajthoz állni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bottas aláírt az Alfa Romeoval, jövő évtől kezdve az olasz istálló berkein belül fog versenyezni. :)

 

 

Bejött hát a francia sajtó tippje, ezek szerint holnap számíthatunk a Russel-Mercedes bejelentésre.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Bence1997 írta:

Bottas aláírt az Alfa Romeoval, jövő évtől kezdve az olasz istálló berkein belül fog versenyezni. :)

 

 

Bejött hát a francia sajtó tippje, ezek szerint holnap számíthatunk a Russel-Mercedes bejelentésre.

 

Nagyon helyes, a Holland Nagydíjon konkrétan telibesz*rta a csapatutasítást, úgyhogy tudni lehetett, hogy váltás lesz. Az majd szép baleset lesz jövőre, Hamilton meg Russel egy csapatban :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Nagyon helyes, a Holland Nagydíjon konkrétan telibesz*rta a csapatutasítást, úgyhogy tudni lehetett, hogy váltás lesz. Az majd szép baleset lesz jövőre, Hamilton meg Russel egy csapatban :D 

Bottas már év eleje óta olyan arcot vágott, ami már jelzésértékű volt. Russell meg néhány futamja olyan vidáman mosolyog, hogy szinte több kilométerről is lehetett látni azt a szerződést. :D

 

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz jövőre a Mercinél. Én mindenképpen Russellt támogatnám, szerintem Ham már így is bezsebelt minden rekordot. Legyen csak hátvéd. Hadd tapasztalja csak meg hogy milyen a kettes számúak élete. :D

Nopersze lehet, hogy jövőre sehol se lesz a Merci... bár hogy ez történjen, ahhoz csoda kellene. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Bence1997 írta:

Bottas már év eleje óta olyan arcot vágott, ami már jelzésértékű volt. Russell meg néhány futamja olyan vidáman mosolyog, hogy szinte több kilométerről is lehetett látni azt a szerződést. :D

 

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz jövőre a Mercinél. Én mindenképpen Russellt támogatnám, szerintem Ham már így is bezsebelt minden rekordot. Legyen csak hátvéd. Hadd tapasztalja csak meg hogy milyen a kettes számúak élete. :D

Nopersze lehet, hogy jövőre sehol se lesz a Merci... bár hogy ez történjen, ahhoz csoda kellene. :D

 

Ha megint egy kb. veretlen autót építenek, akkor felőlem annyi VB címet nyerhet Hamilton amennyit akar :D De én inkább szabad versenyt néznék meg köztük, az is egy izzasztó idény lenne mindkettőjüknek 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.