Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Döntetlenre senki sem tippelt, így maradt a tabella. Ezzel az is eldőlt, hogy idén @misafeco nyert, gratulálok! :clap: 

 

Tabella

1. misafeco - 43
2. Adrián - 38

Donát - 38

4. Ody - 35
5. Norbilordi - 31
6. Whill - 30

7. Bence - 29

tomcsi - 29
9. MissKarrde - 28
10. Nute - 27
Wilde - 27
12. Yoda - 26
13. Fulcrum - 19
14. Fives - 12

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt ez a tegnapi meccs, nehezen lehetne amellett érvelni, hogy az Angolok ne érdemelték volna meg a továbbjutást. Sokkal gólratörőbben játszottak és összességében is többet tettek a győzelemért, mint a dánok, akik a mérkőzés vége felé már egyértelműen a hosszabbításra és a tizenegyesekre játszottak. Damsgaard lehozatalával nem csak a gólszerzőt, hanem a leginkább veszélyes és kreatív játékosát vette le a pályáról a dán edző (nem tudom, hogy fáradás, vagy sérülés közrejátszott e ebben a döntésben) és amit utána csináltak, az lehet, hogy hatékony volt egy darabig (a görögök kb. ilyen játékkal nyertek eb-t 2004-ben), de nem lettem volna boldog, ha továbbjutnak. Most jön azonban egy nagy DE, az a tizenegyes szerintem hatalmas kamu volt és kifejezetten frusztráló volt számomra azt látni, hogy az angolok így jutnak tovább. Örültem neki és meg is érdemelték ezt a döntőt, de nem így! Még a drága jó Kassai Viktorral esett meg néhány éve, hogy lefújta tizenegyesnek, mikor Sterling belerúgott a földbe és elesett... ez nem volt olyan egyértelmű eset, mégis én kifejezetten negatívan éltem ezt meg. Egyedül talán azt tudnám felhozni a játékvezetői testület védelmében, hogy miután a vezetőbíró befújta, onnantól kezdve valami olyan bizonyíték kellett volna, hogy semmilyen kontakt nem volt, mert végülis kontakt az volt, csak azután, hogy Sterling már feldobta magát. Talán hasonlóan a leshelyzetekhet, a büntetőket sem kellene előre megadni, hanem ugyanazt az irányvonalat szem előtt tartani, hogy inkább elengedem, megnézik és majd ha szólnak akkor úgy ítélem meg a helyzetet. Ha ezt visszanézik szerintem biztos, hogy nem adják meg, fordítva viszont nagyon kockázatos lett volna elvenni, mégis az lett volna a jó döntés szerintem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Wilde írta:

Érdekes volt ez a tegnapi meccs, nehezen lehetne amellett érvelni, hogy az Angolok ne érdemelték volna meg a továbbjutást. Sokkal gólratörőbben játszottak és összességében is többet tettek a győzelemért, mint a dánok, akik a mérkőzés vége felé már egyértelműen a hosszabbításra és a tizenegyesekre játszottak. Damsgaard lehozatalával nem csak a gólszerzőt, hanem a leginkább veszélyes és kreatív játékosát vette le a pályáról a dán edző (nem tudom, hogy fáradás, vagy sérülés közrejátszott e ebben a döntésben) és amit utána csináltak, az lehet, hogy hatékony volt egy darabig (a görögök kb. ilyen játékkal nyertek eb-t 2004-ben), de nem lettem volna boldog, ha továbbjutnak. Most jön azonban egy nagy DE, az a tizenegyes szerintem hatalmas kamu volt és kifejezetten frusztráló volt számomra azt látni, hogy az angolok így jutnak tovább. Örültem neki és meg is érdemelték ezt a döntőt, de nem így! Még a drága jó Kassai Viktorral esett meg néhány éve, hogy lefújta tizenegyesnek, mikor Sterling belerúgott a földbe és elesett... ez nem volt olyan egyértelmű eset, mégis én kifejezetten negatívan éltem ezt meg. Egyedül talán azt tudnám felhozni a játékvezetői testület védelmében, hogy miután a vezetőbíró befújta, onnantól kezdve valami olyan bizonyíték kellett volna, hogy semmilyen kontakt nem volt, mert végülis kontakt az volt, csak azután, hogy Sterling már feldobta magát. Talán hasonlóan a leshelyzetekhet, a büntetőket sem kellene előre megadni, hanem ugyanazt az irányvonalat szem előtt tartani, hogy inkább elengedem, megnézik és majd ha szólnak akkor úgy ítélem meg a helyzetet. Ha ezt visszanézik szerintem biztos, hogy nem adják meg, fordítva viszont nagyon kockázatos lett volna elvenni, mégis az lett volna a jó döntés szerintem. 

Ahogy én láttam eddig, elég megosztó a tizi, de nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy rossz döntés volt. Volt aki mellette érvelt, volt aki ellene (és nemcsak a nemzetiség volt a perdöntő itt, tehát hogy az angolok mellette és mindenki más ellene :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Ahogy én láttam eddig, elég megosztó a tizi, de nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy rossz döntés volt. Volt aki mellette érvelt, volt aki ellene (és nemcsak a nemzetiség volt a perdöntő itt, tehát hogy az angolok mellette és mindenki más ellene :D).

 

Azt én is üdítőnek vélem, hogy a sokszor elfogult angol sportsajtó itt nem volt részrehajló. Most egy kis gyors keresés után a médiában dolgozó prominensebb nevek, mint Lineker, Shearer, Wright, Neville, Keane, Wenger leginkább mind azon az állásponton voltak, hogy ez nagyon necces volt így, talán Wright volt az, aki azzal próbálta árnyalni a helyzetet, hogy egész évben lefújtak hasonló eseteket, egyedül Jermaine Jenas volt aki inkább megadta volna és mentette a játékvezetőt. Azt szinte kitvétel nélkül kiemelték - ezt egyébként én is írtam a hozzászólásomban - hogy azután, hogy megadta a játékvezető, ezt nehéz lett volna visszavenni. 

Amiért én egyértelműen kijelenteném, hogy szerintem rossz döntés született, hogy egy ilyen szituációban, amikor egy potenciálisan mérkőzést eldöntő eseményt kell megítélni, ráadásul úgy, hogy a büntető nem volt teljesen egyértelmű, ezt így nem lett volna szabad megadni, hogy legalább minimum nem nézi vissza (akkor kiderült volna, hogy Sterling már a kontakt előtt dobta magát). A nemrégiben elhunyt Puhl Sándor mondta azt a játékvezetéssel kapcsolatban, hogy a bírónak mérlegelnie kell a helyzetet, hogy milyen hatással van a döntése a mérkőzésre. Második sárgalapnál csak az olyan szituációban adjon lapot, amiben teljesen biztos. Itt a büntetővel egy olyan gólhelyzetbe hozta az egyik csapatot a bíró (azt most kihagyom a képletből, hogy a hazaiakat, mert szerintem ilyen jellegű részrehajlás nem történt), ami az üres kapus ziccer után talán a második legnagyobb gólszerzési lehetőség, úgy hogy a büntető legitimitása minimum kétes, egyértelműnek biztosan nem nevezném. Egy ilyen szituációban, ha nem mond semmit, hanem rábízza a VAR-ra, hogy úgyis szólnak neki, ha meg kell néznie... az lett volna a jó döntés. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, tomcsi80 írta:

Novak Djokovic megszerezte a 20-ik grand slam győzelmét, miután megnyerte a wimbledoni tornát. Ezzel a győzelemmel beérte Federert és Nadalt.

Tükörsimán nyerte a tornát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olaszország - Anglia 1-1 (Európa bajnok: Anglia)

 

Szerintem ha Anglia szerez vezetést, akkor Olaszország egyenlít és megtartja a kiharcolt x-et. Ha Olaszország szerez vezetést akkor az angolokról nehezebben tudom elképzelni hogy visszajönnek a meccsbe. De ha bejön a tippem, akkor szerintem Anglia kihasználja a hazai pálya előnyét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.