Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Eddig nagyon gyengék az olaszok.

Southgate egyelőre lemeccseli Mancinit. Az elején jól láthatóan felkészületlenül érte Sterling helye és elmozgásai, így kaphatta meg Trippier kétszer is a támadó harmadban a labdát viszonylag üresen, ebből egyszer gól is lett. 

 

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ennyi alibi passzot 20 éve nem láttam. Most komolyan...mit akarnak az olaszok?

Southgate nem véletlenül állt át a mai meccsre is 3 védős felállásra. Így az olaszok baloldali szárnyvédőjét könnyebben tudja levenni a Walker Trippier kettős. Emellett a dupla szűrővel nagyon kompaktan tömörülnek a kapujuk előtt. Jelen állás szerint az átmenetek jelenthetik a legjobb esélyt az olaszoknak, de egyre kevesebbet fognak támadni az angolok ha így maradnak. Mancininak bele kellene nyúlnia minél előbb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért nem szabad csak a büntetőkre becserélni játékosokat. Egyet nem rúgtak a labdába előtte.  Éreztem hogy ki fogják hagyni. Amennyi szerepet kapott Rahsford, akár Milner papa is bekerülhetett volna az EB keretbe. Ő talán még játék nélkül is betalál, és a fiatalokkal ellentétben nem is jött volna zavarba a közönségtől.

 

Olaszország összességébe megérdemelte, de így Spinazzola nélkül mind a két utolsó meccsen gyengébbek voltak ellenfelüknél. Chiesa volt náluk még jó.

Az angoloknál Grealish tetszett  ma, csak sajnálhatja hogy nem vállalta el többször a kapura lövést, hanem túljátszotta.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végeredmény:

1. misafeco - 47 
2. Adrián - 38

Donát - 38

4. Ody - 35

5. Whill - 33

tomcsi - 33
7. Norbilordi - 31

8. Bence - 29
9. MissKarrde - 28
10. Nute - 27
Wilde - 27
12. Yoda - 26
13. Fulcrum - 19
14. Fives - 15

 

Az összesített Eb tabella: (ennél szorosabb nehezen lehetne)

1    MissKarrde    115
2    Donát    115
3    Ody    114
4    Nute Gunray    76
5    Wilde    71
6    Yoda József    67
7    Fulcrum    62
8    Nabopolasszar    54
9    Rog    47
   misafeco    47
11    Rajmesz   46
12    Adrián    38
13    Dei    37
14    Darth Krande    36
15    Luke19    34
16    Tomcsi    34
17    Whill    33
18    Lokatelli    31
19    Norbilordi    31
20    Bence    29
21    barnez    26
22    Bomarr    21
23    Csoli    21
24    Frenkie    21
25    Danityu    20
26    Pildi    18
27    Flóribá    16
28    Fives    15
29    Coce    12
30    Lada    11
31    Darth Cupsy    1
 

Ez pedig az összesített VB/EB tabella. @Fives a 40. játékos, aki pontott szerzett a tippjátékban.

image.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csúnyán elbánt Southgate a fiatalokkal. Az EB előtt mindenki azt várta, hogy Rashford és Sancho mit fog alkotni, erre az egész EB-n öt percet se kaptak, helyettük a gyenge teljesítményt nyújtó "sztár" játékosokat (Kane, Sterling) erőltette. Majd amikor eljött a sorsdöntő pillanat, beállította őket tizenegyest lőni, miután teljesen kinyírta az önbizalmukat. Az pedig, hogy egy totál tapasztalatlan 19 éves gyerekkel löveti az utolsó, mindent eldöntő büntetőt, súlyos szakmai hiba. Még egy 30-as veteránnak sem könnyű ilyen nyomás alatt büntetőt lőni, Saka meg rögtön a karrierje legelején kapott egy ilyet. Az angoloknak a zsebében volt az EB győzelem, a menedzser az olasz kiegyenlítés után eldobta a meccset. Kár, hogy ez az egyébként jó EB ilyen rossz szájízű véget ért.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát Köszi a lebonyolítást! @misafeco Gratulálok!

 

Az olaszoknak is jár a gratuláció, az egész torna során nagyon jól építették fel a menetelésüket. Amikor kellett és lehetett, akkor remekül játszottak és sok tekintetben levetkőzték a régi catenaccio-s sztereotípiákat, de amikor úgy hozta a helyzet, akkor tudták a játékot is úgy menedzselni, ahogy a klasszikus olasz erényeket domborította ki, hogy egy nagyon stabil védekezéssel tartják az eredményt és taktikailag képesek megfojtani a másik csapat támadójátékát. A döntőben is amikor kellett, akkor Mancini nagyon jól tudott belenyúlni a meccsbe és kihozta ebből a keretből, ami benne volt. Az angoloknak is van egy nagyon jó fiatal generációjuk, akik akár a jövő évi világbajnokságon is nagyot alkothatnak, de az olasz talent pool is nagyon rendben van fiatal tehetségekkel (Chiesa, Locatelli, Barella, Pessina, Raspadori és akik most nem voltak itt, de jövőre ott lehetnek, Pellegrini, Zaniolo, Tonali) és Mancini kezében nagyon jó helyen van ez a csapat.

 

Az angolokat illetően, ez most nagyon nagy csalódás lehet, hazai pályán, ráadásul igazán "angolosan" az örök mumus tizenegyespárbajban elveszíteni a döntőt. Mégis azt mondom, hogy ez a csapat büszke lehet magára és összességében emelt fővel távozhat a tornáról, úgy, hogy jövőre vb és ott most már nem csak az angol lapok fogják esélyesnek tartani őket, hanem itt megmutatták, hogy képesek akár egy nagy torna döntőjéig is menetelni és ha még egy kis rutint is szereznek ezek a fiatalok, akkor abszolút számolni kell velük a következő vb-n. Az elmúlt években fokozatosan fejlődött a válogatott, korábban csak egyszer fordult elő velük, hogy két nagy tornán egymás után is a négy közé jutottak és önmagában a csapatnak az identitása is megváltozni látszik. Sokkal pragmatikusabban játszanak ők is levetkőzték a régi sablonokat és egyre több fiatal kreatív játékos villantja meg magát, akikből akár világsztárok is lehetnek.

 

Southgatreről sem venném le a keresztvizet, mert ahogy haladtak előre a tornán, úgy vált egyre magabiztosabbá és dominánsabbá a válogatott. Mentálisan nagyon erősek voltak, amiben szintén nagy szerepe van az edzőnek, ilyen összetartó, közösen lélegző angol válogatottra az elmúlt 20 évből, amióta én nézem a focit nem emlékszem. Lehetett volna kicsit bátrabb a döntőben, nem mondom, hogy nem hibázott, de olyan kis dolgokon múlt a végén, hogy ha fordítva van, akkor most őt ünnepelnék. A büntetőrúgásnál egyedül Saka jelölése, ami hiba volt (Sancho és Rashford, Kane után a legjobb tizenegyeslövők a keretben), látszott, hogy odament Grealishhez is, de végül Saka mellett döntött, ezt felvállalta, a felelősséggel együtt és Sakat nagyon sajnálom, mert bátor volt, bevállalta minden terhével azt rugást és végül fájdalmasan hibázott. Ezzel együtt az edzéseken mutatott eredmények alapján Southgatenek meglehetett az oka rá, hogy ezt a döntést hozza, úgyhogy én olyannyire nem húznám le emiatt. Büntetőkkel bárkinek bárhol ki lehet kapni, ez nem jelenti a tényleges különbséget két csapat között, egyszerűen egy pillanatnyi koncentrációt és némi szerencsét mutat az adott pillanatban a párharcban és valahogyan el kellett dönteni ezt a meccset. 
Ez az angol válogatott el tudja hinni magáról, hogy képes nyerni és képes nagy dolgokat elérni, megvannak hozzá a tehetségeik, Southgatenek edzőként még sokat kell fejlődnie, de az eddig látottak alapján szerintem ő egy olyan karakter, aki képes erre a fejlődésre és tanulásra.

 

Maga az eb lebonyolítása nekem mondjuk annyira nem tetszett. Ez a formula egyszer így érdekes volt, de én a magam részéről üdvözlöm az UEFA azon döntését, hogy inkább vissza kívánnak térni a régi formához és egy, maximum két helyszínen rendezni a tornát. Itt így mi is, meg más olyan helyszínek is lehetőséget kaptak rendezőként, amelyek nem biztos, hogy egy egész tornát meg tudnának rendezni, de az egésznek a hangulata, a "hazai csapat" szereplése miatti plusz pikantéria megoszlott és kicsit nekem értékét veszítette. Az angol szurkolók viselkedése kapcsán, meg talán nem is baj, ha a Wembley egy ideig nem ad helyet nagyobb válogatott döntőnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, misafeco írta:

@Donát A döntővel szereztem még 4 pontot. :)

Updateltem, sorry!

 

59 perccel korábban, Wilde írta:

Maga az eb lebonyolítása nekem mondjuk annyira nem tetszett. Ez a formula egyszer így érdekes volt, de én a magam részéről üdvözlöm az UEFA azon döntését, hogy inkább vissza kívánnak térni a régi formához és egy, maximum két helyszínen rendezni a tornát. Itt így mi is, meg más olyan helyszínek is lehetőséget kaptak rendezőként, amelyek nem biztos, hogy egy egész tornát meg tudnának rendezni, de az egésznek a hangulata, a "hazai csapat" szereplése miatti plusz pikantéria megoszlott és kicsit nekem értékét veszítette. Az angol szurkolók viselkedése kapcsán, meg talán nem is baj, ha a Wembley egy ideig nem ad helyet nagyobb válogatott döntőnek.

Egyetértek.

24 csapatos Eb: király

Pán-európai rendezés: botrányos elképzelés volt már akkor is, mikor bejelentették.

 

Szóval boldog vagyok, hogy 2024-ben megint egy ország, ezúttal Németország ad otthont a rendezésnek (mondjuk úgy illett volna, hogy akkor a németek most nem kapnak meccset...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 07. 12. - 19:37, Wilde írta:

Maga az eb lebonyolítása nekem mondjuk annyira nem tetszett. Ez a formula egyszer így érdekes volt, de én a magam részéről üdvözlöm az UEFA azon döntését, hogy inkább vissza kívánnak térni a régi formához és egy, maximum két helyszínen rendezni a tornát. 

Ezt a lebonyolítást még Platini találta ki. Az ötletet az Európa-bajnokság 60-ik évfordulója szolgáltatta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jó kis kezdeményezés volt, bár olyan sok értelmét még most sem látom. Az eddigi lebonyolítás működött, itt meg csak annyi van, hogy x körön keresztül körözgetnek, aztán másnap meg megy az éles bevetés ennek a végeredménye alapján. Látszódott, hogy annyira senki sem erőltette meg magát, egyedül Alonso volt az, akinek a lágy gumija miatt sikerült egy pár helyet javítania, de a többiek csak vonatoztak 17 körön keresztül, a rajtnál eldőlt aminek el kellett, de kb. ennyi.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Szerintem is jó kis kezdeményezés volt, bár olyan sok értelmét még most sem látom. Az eddigi lebonyolítás működött, itt meg csak annyi van, hogy x körön keresztül körözgetnek, aztán másnap meg megy az éles bevetés ennek a végeredménye alapján. Látszódott, hogy annyira senki sem erőltette meg magát, egyedül Alonso volt az, akinek a lágy gumija miatt sikerült egy pár helyet javítania, de a többiek csak vonatoztak 17 körön keresztül, a rajtnál eldőlt aminek el kellett, de kb. ennyi.

Néha nem értem mit néznek az emberek, meg mit várnak az F1-től... :roll: 

Mi több kéne annál, hogy péntekre, szombatra és vasárnapra is jut izgulnivaló? A sprint futamon meg volt egy csomó előzés, 17 kör tömény izgalom. Ha nálad ez a "senki sem erőltette meg magát" kategória, akkor inkább nézz sakkot.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem voltak fenntartásaim, de kellemesen csalódtam. Arra számítottam, hogy első pár kanyarban lesznek előzések aztán onnantól vonatozás. De mivel nem nagyon kellett taktikázniuk ezért aki tudta/akarta az nyomta neki, és elég sok szép előzést láttunk :D Felőlem mondjuk ilyen évente 2-3 alkalomra megtarthatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Nekem voltak fenntartásaim, de kellemesen csalódtam. Arra számítottam, hogy első pár kanyarban lesznek előzések aztán onnantól vonatozás. De mivel nem nagyon kellett taktikázniuk ezért aki tudta/akarta az nyomta neki, és elég sok szép előzést láttunk :D Felőlem mondjuk ilyen évente 2-3 alkalomra megtarthatják.

Pontosan. Minden pályán nyilván nem pálya (sorry), de tök izgalmas volt ahhoz, hogy bevessék párszor. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Hát igen, egy Monacoban mondjuk nem sok értelme lenne :D 

Múltkor a Chain Bear videó csatornán láttam néhány egész formabontó ötletet Monacora, érdemes megnézni. Meg úgy általában is, akit érdekel az F1 annak nagyon ajánlom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Szerintem is jó kis kezdeményezés volt, bár olyan sok értelmét még most sem látom. Az eddigi lebonyolítás működött, itt meg csak annyi van, hogy x körön keresztül körözgetnek, aztán másnap meg megy az éles bevetés ennek a végeredménye alapján. Látszódott, hogy annyira senki sem erőltette meg magát, egyedül Alonso volt az, akinek a lágy gumija miatt sikerült egy pár helyet javítania, de a többiek csak vonatoztak 17 körön keresztül, a rajtnál eldőlt aminek el kellett, de kb. ennyi.

Talán, ha nem ezen dőlne el a vasárnapi rajtrács, akkor többet kockáztatnának. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.