Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Én is elvagyok az X-szárnyúakkal. A többi fajtát nem is csípem igazán. Azok közül a Bé-seket bírom a legjobban.

 

-------------------------------------------------------------------------

 

Egy kis eredettörténet:

 

Apokalipszis most

 

PeyvQhy.jpg

 

 

A hét szamuráj

 

nK9h8KI.jpg

 

 

Észak-északnyugat

 

ELsAzkX.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy érdekesség Pablo Hidalgótól, aki tagja a Lucasfilm sztori csapatának: Az ébredő Erő címe sokáig Shadow of the Empire (A Birodalom árnyéka) lett volna. De mivel ilyen címmel már létezett SW történet, ezt a verziót végül elvetették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az se lett volna rossz cím, de szerintem jobb így. Persze ez függ attól is, hogy a 8-9 merre és hogyan szövi tovább a szálakat, de egyelőre valószínű, hogy az Ébredő Erő jobb választás volt.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szőrszálhasogatás, de az említett alkotás Shadows of the Empire (A Birodalom árnyai). :)

 

Egyébként szerintem is jobb cím Az ébredő Erő. A rész sokkal inkább a Rey-ben ébredő Erőről szól, mint az Első Rendről. Bár kétlem, hogy a cím csak a lányra utalna. Igaz, az kétségtelen, hogy Rey által bolydult meg az Erő (Világos- és Sötét Oldal egyaránt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobb ez a pozitív cím. Az Erő ébredése több mindent is jelenthet. Akár szimplán annyit, hogy a világos Erő felébredt valakiben, akiben erős az Erő, és nem valami nagyobb, emelt szintű ébredést jelent, bár inkább utóbbira tippelnék. Luke eltűnésével olyan, mintha valójában egy Jedi sem létezni, de az Erő Reyben ébredésével jól bekavar az eddigi, bár nem túl régóta fennálló, állapotokba. Igazából sokkal valószínűbb, hogy ennél jóval többről van szó, de többsíkú is lehet a cím jelentése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

J.J. Abrams a saját irodalomtanáráról mintázta Maz Kanatát

 

https://www.palipost.com/star-wars-character-based-on-late-pali-high-english-teacher-abrams-tells-palisadian-post/

J.J. Abrmas egy igen érdekes interjút adott a napokban a Palisadian Postnak. Kiderült, hogy a kicsi Maz Kanatát

középiskolája, a Palisades Charter High School irodalomtanáráról, Rose Gilbertről mintázta!

A palisadesi tanárnő 95 éves koráig a tanított az iskolában, és minden tanítványa imádta, szinte második anyjukként tekintettek rá, és Mama G-nek nevezték. Rose Gilbert végül 2013-ban nyugdíjba ment, majd ugyanabban az évben decemberben meghalt a helyi kórházban.

10705745_694872967752fac939975e11d3ce664a_wm.png

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom volt-e már, de a utolsó jeleneten, amikor előszőr megpillantjuk Luke-ot, egy egyszínű, világos köppenyt látunk rajta, ahogy háttal áll. A legutlsó képkockán a "DIRECTED BY J: J: ABRAMS" előtt, pedig szintén háttal látjuk és a köppenyen van hosszában két barna csík... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom volt-e már, de a utolsó jeleneten, amikor előszőr megpillantjuk Luke-ot, egy egyszínű, világos köppenyt látunk rajta, ahogy háttal áll. A legutlsó képkockán a "DIRECTED BY J: J: ABRAMS" előtt, pedig szintén háttal látjuk és a köppenyen van hosszában két barna csík... :facepalm:

A kalózverzión visszanéztem, nekem inkább csak gyűrődésnek tűnnek ilyen minőségben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Poe kabátjáról jut eszembe egy másik jelenet, ami azt bizonyítja mennyire figyeltek a részletekre.

 

A film végén Finn és Rey másznak egy lépcsőn felfelé, abba a részlegben ahol Han és Kylo is vannak. A kinti jeleneteken látszik, hogy Rey -en van Poe kabátja, tehát Finn ráadta, hogy ne fázzon. Amikor belépnek a csarnokba akkor viszont már Finn -en van megint aki igazgatja kicsit tehát akkor vette vissza Rey -től. Gondolom forgatásban igen távoli lehet a dolog de, hogy erre is figyeltek dramaturgiailag az nagyon jó dolog. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első nézéskor erre azt hittem, hogy egy szokásos vágásnál beütött hiba. Rey-en volt a kabát, majd Finnen, de a köztes jeleneteket biztos kivágták, ezért teleportált a dzseki. A második megtekintéskor vettem észre, hogy Finn igazgatja, vagyis tényleg akkor vette újra fel. :)

Megjegyzem, ahhoz képest, hogy hol nőtt fel, Rey baromi jól bírja a hideget. Anakin már a naboo-i űrhajón is fázott, pedig gyanítom, hogy ott a hőmérséklet egy kellemes 20-25 fok lehetett. Ezzel kapcsolatban amúgy pont tegnap előtt jutott eszembe a film alatt egy jófajta párhuzam: amikor Anakin elhagyja a Tatooine-t, kijut a csillagok közé, ahová vágyódott, az első érzés, ami úgy igazán tudatosul benne és velünk is megosztja, hogy fázik. Egyáltalán nem kellemes érzés ez, mondhatni, egyből lecsapott rá az űr ridegsége, a "sötét oldal" éle.

Ellenben Rey első érzése, amit átérez és megoszt a nézőkkel, az a rácsodálkozás Takodana zöldjére. Rey örömét leli abban, hogy elhagyta az otthonát, hogy belépett egy olyan világba, amire vágyott.

Az is érdekes, hogy Anakin el akar menni Tatooine-ról, de nem mehet, amíg Qui-Gon meg nem érkezik, Rey viszont elmehetne Jakkuról, de nem akar elmenni, amíg Finn meg nem érkezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lapozgatom az Art of ep7 könyvet, és a Luke-kal foglalkozó oldalon azt írják, hogy a látomásban látható sötétebb köpeny és a film végi világos között 15 év telik el (nem akarták, hogy a film végén is a 15 évvel ezelőtti sötétbarna köpenyét viselje, ezért egy újabbat terveztek neki). Vagyis ennyi időre tűnt el Luke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

amikor Anakin elhagyja a Tatooine-t, kijut a csillagok közé, ahová vágyódott, az első érzés, ami úgy igazán tudatosul benne és velünk is megosztja, hogy fázik. Egyáltalán nem kellemes érzés ez, mondhatni, egyből lecsapott rá az űr ridegsége, a "sötét oldal" éle.

Ellenben Rey első érzése, amit átérez és megoszt a nézőkkel, az a rácsodálkozás Takodana zöldjére. Rey örömét leli abban, hogy elhagyta az otthonát, hogy belépett egy olyan világba, amire vágyott.

Az is érdekes, hogy Anakin el akar menni Tatooine-ról, de nem mehet, amíg Qui-Gon meg nem érkezik, Rey viszont elmehetne Jakkuról, de nem akar elmenni, amíg Finn meg nem érkezik.

Szép párhuzamok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem ez az egyetlen... Pl. azt írja a Rantharokról, hogy emberi füllel nem lehet érzékelni a hangjukat. Ehhez képest a filmben úgy ordítanak mint a sakál. :D

Még nem szereztem be a kiadványt, de január végén érkezik egy komoly mennyiségű "SW packkal". :D

Viszont nem lehet, hogy a következőre gondoltak? Az ordításon túl, az emberi fül számára észrevétlen hangokat is képes kiadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem szereztem be a kiadványt, de január végén érkezik egy komoly mennyiségű "SW packkal". :D

Viszont nem lehet, hogy a következőre gondoltak? Az ordításon túl, az emberi fül számára észrevétlen hangokat is képes kiadni.

Az is lehet, hogy a fordításba csúszott félre valami.

Például a francia kiadványba FN-2003-at átnevezték FN-2199-re, és szerintem a mi kiadásunk se hibamentes. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket olyan gyorsan fordítják manapság, hogy biztos, hogy 1-2 hiba benne marad.

 

Egyébként tévedtem, a filmben mégsem szerepel ithori, csak egy ahhoz nagyon hasonló faj, amely valószínűleg távolabbi rokona lehet a pörölyfejűeknek. (hasonlóan a neimoidi - duros rokonsághoz)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.