Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Már voltak ezek. Szerintem tipikus példája az agyatlan fikázásnak. A vak vezet világtalant legjobb esete.

Így van, elég sokszor volt már szó ezekről itt korábban.

A szokásos csontig lerágott prequel-gyűlölő sablonokon kívül olyan finomságok kaptak helyet benne, mint hogy Grievous robot vagy hogy egy Natalie Portman mit keres egy SW filmben... Szóval eszetlen, értelmetlen fröcsögés. Vagy már mindenki által ismert közhelyeket pufogtat, vagy teljesen nonszensz baromságokkal próbál újat mutatni.

Egyébként láttam pár másik videóját a srácnak és nem egy rossz arc, de itt szerintem nagyon mellényúlt a dolgoknak. Azt érzem, hogy az idősebb, sznob filmkritikusok körében divat utálni a prequel-t, CGI-t, stb., ezért ő is beállt a sorba, hogy így keményebbnek és szakmaibbnak tűnjön.

 

Engem egyébként nagyon érdekelne csak pár igazsága a sok közül? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak mostanában, kezdettől fogva nem bírom a srác stílusát. Nálam rettenetesen tenyérbe mászó. Tipikusan az az alak, aki ha megiszik egy kávét fénysebességre kapcsol, hisz alap járaton is olyan, mint aki már 20 kávét benyomott. De ez még csak a kisebb gondom vele. Az a néhány dolog, amivel egyet tudok érteni nem kompenzálja a negatív dolgait.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak mostanában, kezdettől fogva nem bírom a srác stílusát. Nálam rettenetesen tenyérbe mászó. Tipikusan az az alak, aki ha megiszik egy kávét fénysebességre kapcsol, hisz alap járaton is olyan, mint aki már 20 kávét benyomott. De ez még csak a kisebb gondom vele. Az a néhány dolog, amivel egyet tudok érteni nem kompenzálja a negatív dolgait.

 

 

Mintha én írtam volna. Nagyon irritáló a gyerek, és tökmindegy miről beszél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon bírom Szirmai Gergőt, a magyar videóblogosok közül a legjobb a srác. És én se értek egyet minden kritikájával (pl: SW), de baromi jól adja elő magát. Az meg, hogy Puzsérral (akit minden harsánysága ellenére szintén bírok) lesz egy darab közös beszélgetése, szerintem nem jelent semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ez a baj. A szomorú dolog az, hogy a 3 youtube-os prequel kritikánál a like dislike arány kb 90-10%. :(

Tehát a nagy többség így látja oké..

 

De még szerencse hogy erre a fórumra átlagon felüli emberek járnak és formálnak véleményt ;) Riddick már elcsodálkozott a Hobbit topikban, hogy mennyire más véleményeket lehet itt olvasni, mint más helyen, de csak ismételni tudom. Ide a normálisabbja ír, és sajnos.. abból van nagyon kevés manapság.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég vegyes gondolataim vannak a srácról...

Főleg a filmkritikái előtt lévő néhány perces "filozások" tetszenek, ahol az adott film kapcsán felmerülő témákat boncolgatja (pl.: rasszizmus, emberiség, humanizmus, rabszolgaság, stb.), ezeknél rendszerint nagyon jól megragadja, és kifejti az én gondolataimat is. Szubjektivitása ellenére kritikus szemszögből szintén tud jó munkát végezni: kiemeli az adott film gyengeségeit és erősségeit, próbálva minél több objektivitást csempészni a mondandójába, majd levonja a konklúziót. Ezekkel általában egyet tudok érteni. A stílusa pedig olyan dolog, amit személye válogatja, kinek tetszik, kinek nem. Bármennyire is tűnik egy öntelt, arrogáns tagnak, mint fentebb írtam, sokszor helyez jó megvilágításba dolgokat.

 

Viszont, amit Star Wars-prequel "kritika" néven művelt, az valóban kritikán aluli. Érződik, hogy a prequel iránti személyes csalódottsága vezérli (valószínűleg egy újabb Ep4-5-6-ra számított, ugyanabban a stílusban), melyet megpróbál az Ep1-2-3 és Lucas iránti gyűlölet formájában kivetíteni. Aki olyanokba köt bele, hogy "Miért engedik, hogy egy tinédzser uralkodjon egy bolygó felett? Miért nem érzik meg a Jedik, hogy Palpatine Sith Nagyúr?" stb., azt nem igazán tudom komolyan venni ezen a téren, főleg annak fényében, hogy ilyen "hibák" vagy "lyukak" az Ep4-5-6-ban is akadnak szép számmal. A másik, a Lucas iránti személyes gyűlölete, ami baromi inkorrekt tőle, főleg a fentebb leírt, szerintem pozitív tulajdonságai után. Bármennyire ellenszenves számomra egy rendező, még nem fogom azt kívánni, hogy égen bent egy lakástűzben... főleg, ha arról az emberről beszélek, aki nélkül az általam magasztalt 3 másik film se létezne. :pfff:

 

Lényeg a lényeg, hogy számos téren egyet tudok érteni vele, de a Star Wars messze nem tartozik ezek közé. Ami engem illet, '99-ben ismerkedtem meg ezzel az univerzummal, az Ep1 debütálásakor, így ez az egyik legjelentősebb filmélményem SW terén, még ha közel sem a kedvenc epizódom. Ezzel együtt a prequel-trilógia is közelebb áll a szívemhez. Tudom, hogy rajtam kívül, sokan akadnak, akik számára az Ep1 jelenti az SW-vel való megismerkedést, így hasonlóan éreznek. Ez szerintem elég bizonyíték arra, hogy az előzmény-trilógia nem olyan kudarc, ahogy egyesek lefestik, sőt, bőven megállja a helyét az SW-filmek közt, és sokakat ez tett rajongóvá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ez a baj. A szomorú dolog az, hogy a 3 youtube-os prequel kritikánál a like dislike arány kb 90-10%. :(

Tehát a nagy többség így látja oké..

Azért ez nem feltétlenül van így. Tipikusan kik nézik meg a videóit? A rendszeres nézői, akik pedig szeretik, tisztelik valamilyen szinten. Ők pedig már csak rutinból is felpontozzák a srácot, mert kedvelik. Ritka az olyan objektív értékelés, hogy "én ugyan csípem XY-t, de most mellényúlt, ezért erre a produkciójára megy a mínusz". Általában ha szeretnek egy embert, akkor ha embert öl is megtapsolják. Ez sajnos egy általános jelenség.

----------------

Én egyébként bírom ezt az arcot, annak ellenére, hogy a magánéletben ki nem állhatom az ilyen mentalitású és stílusú embert. Nem ismerem személyesen, de mint médiaszemélyiség (nem celebparádéra kell gondolni, de neten filmes körökben mégis ismert) tisztelem azért, hogy kinyilatkoztatja a véleményét és igyekszik is alátámasztani azt. Sokszor azért elég jól látja a dolgokat és érvekkel is előhozakodik.

Bár tény és való, hogy többször (pl. SW esetben is) nagyon elviszi a hév idióta irányba. Látszik, hogy mik azok a filmek, amikhez különleges személyes (akár negatív, akár pozitív) érzelmek kötik, mert azoknál nagyon elgurul a bogyója. Ilyenkor sokszor a stílusával, impulzív viselkedésével akarja lenyomni a torunkon a hülyeségeit.

Pontosan ezen hibáiból adódóan, én sokkal jobban kedvelem Dancsó Petit. Ő emberileg is közelebb áll hozzám és róla el tudom képzelni, hogy a videóiban is teljesen magát adja. Eleinte kicsit sznobnak tűnt, de aztán felvettem a ritmusát. Vele csak az a gond, hogy eleve csak fos filmekhez nyúl. Azokat nagyon jól ki tudja elemezni, de kíváncsi lennék egy olyan kritikájára, amit mondjuk egy neki tetsző filmről alkot. Szerintem ugyanis a jó kritikus mivolta ott mutatkozik, amikor egy minőségi darabot is tud reálisan és viszonylag objektíven értékelni.

Nagyon csípem még FreddyD-t, de ő inkább játékok terén alkotott maradandót, bár van néhány igencsak jó filmes anyaga is. Bár nála inkább az "olcsó és hatékony" szórakoztatás a szempont. Volt legalábbis régen. Aztán manapság már órákat dumálgatnak egy-egy filmről, nekem az már mondjuk sok.

 

Tudom, hogy rajtam kívül, sokan akadnak, akik számára az Ep1 jelenti az SW-vel való megismerkedést, így hasonlóan éreznek.

Bizony-bizony. Egy malomban őrlünk. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy rajtam kívül, sokan akadnak, akik számára az Ep1 jelenti az SW-vel való megismerkedést, így hasonlóan éreznek. Ez szerintem elég bizonyíték arra, hogy az előzmény-trilógia nem olyan kudarc, ahogy egyesek lefestik, sőt, bőven megállja a helyét az SW-filmek közt, és sokakat ez tett rajongóvá.

Ezt csak alátámasztani tudom, velem is így volt, ha nem is egyből '99-ben. Én a prequelt láttam előbb, és az hozott rajongói lázba. Szirmai prequel kritikáiról még most sem tudom elhinni, hogy komolyan gondolja, bár az egyéb filmes kritikái, mint például az Into Darkness-é fején találták a szöget. Viszont ez a három videó annyira túl van töltve a szubjektív, predesztinált haterkedéssel, hogy az már vérlázító egy olyan embernek, aki eme nagyszerű filmtrilógiával ismerte meg a SW univerzumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem érdekesek a videói (és ebben a műfajban ez a lényeg), a megállapításaival pedig nem kötelező egyetérteni (én pl. elfogadom, hogy van akinek nem tetszik a prequel, ezek lerágott csontok).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már megrögzött SW fan voltam, mikor jött a Prequel, de számomra is vérlázító!

A Te és hozzád hasonló SW rajongók példája azért nagyon fontos, mert bizonyítja azt, hogy a prequel nem egy általánosan emészthetetlen, szenzációhajhász fos az "igazi" fanok számára, mint ahogyan azt sokan állítják. Hiszen Sky-t, Merr-t vagy engem simán lepattintanak, hogy "nem tudjuk mi mi is a SW igazi lényege, hisz még csak nem is a klasszikussal kezdődött a rajongásunk, hiteltelenek vagyunk, divatrajongók". Aztán magyarázzuk el nekik, hogy mekkora sületlenségeket hordanak össze, csak épp minimális sikerrel értik meg. :)

 

Szerintem érdekesek a videói (és ebben a műfajban ez a lényeg), a megállapításaival pedig nem kötelező egyetérteni (én pl. elfogadom, hogy van akinek nem tetszik a prequel, ezek lerágott csontok).

Azt azért erős túlzásnak gondolom, hogy az lenne a lényeg, hogy érdekesek legyenek a videók. Azért kritikát írni komolyabb szellemi tevékenység (ill. annak kéne lennie). Ha egy macska játszik egy gomolyaggal, az is érdekes, de egy filmkritikától azért joggal várhat többet az ember. ;) Persze abban tökéletesen igazad van, hogy a túl sznob, érdektelenségbe fulladó szakbarbár fejtágítás se a megfelelő vonal.

 

Egyébként pedig nem az a baj, hogy vkinek nem tetszik egy film (jelen esetben a prequel részei). Az viszont már baj, hogyha megpróbálja eljátszani a hozzáértőt és érveknek álcázott baromságokkal indokolni az igazát. Mondja azt, hogy neki egyszerűen nem tetszik és kész, mindenki megérti, hisz szubjektív műfaj. De egy kritikus (még ha hobbiból csinálja is) lépjen túl a saját árnyékán és ne legyen ennyire kicsinyes. Pláne, hogy lerí róla az érdektelenség a kritikájának bázisával kapcsolatban. Egyszerűen a gyűlölet miatt meg se próbálta megérteni azokat, amikbe habzó szájjal beleköt.

Puzsérnak is volt egyébként állítólag vmi Batman kritikája, ahol hasonló cipőben járt. Nevezetesen tök egyértelmű volt, hogy vagy nem is látta a filmet, vagy egy árva szót nem értett az egészből, mert össze-vissza hadovált róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Na így lesz a film után hiszti, ha már a forgatás előtt kisköcsögök szabályokat fektetnek le. Volt egy komment alatta, HATALMAS igazsággal:

 

"Or, you could just let JJ Abrams direct the movie the way he wants, because he's JJ Goddam Abrams and you're some schmuck with a YouTube channel with less than 1K subscribers. I think the guy who made Lost, Super 8 and Star Trek knows more about directing a movie than an ad agency"

 

Momentán nem az, h bízom JJ-ben, hanem a legalkalmasabb Lucas utódnak tartom :)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

zalus megint talált ürügyet, hogy fikázza az SW -t. Félévente előjön nála ez a rögeszme. Nem találta meg a kapcsolatot az előzmény filmekkel, és azóta meg van sértődve Lucasra. Szerintem ebből a szempontból klinikai eset. Főleg lassan tíz év távlatából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

zalus megint talált ürügyet, hogy fikázza az SW -t. Félévente előjön nála ez a rögeszme. Nem találta meg a kapcsolatot az előzmény filmekkel, és azóta meg van sértődve Lucasra. Szerintem ebből a szempontból klinikai eset. Főleg lassan tíz év távlatából.

 

 

Egyetértek. Néha már kínos, amit e téren művel. A követőivel együtt.... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A videó készítője egyértelműen az úgynevezett "fetisizálók" csoportjába tartozik. Egészen pontosan a klasszikus trilógia bizonyos rész elemeit fetisizálók csoportjába. Ez az a csoport, melynek tagjaiba túlságosan berögzültek a klasszikus trilógia bizonyos elemei, karakterei, és a berögzülés már annyira erős, hogy a fetisizálás állapotába lépett. Tehát egy ilyen illető nem tud elszakadni Luke Skywalker-től Han Solo-tól, az elhagyatott világoktól, a Victory osztályú csillagrombolóktól, Millenium Fancon-tól, Vadertől,... Számukra eretnekség, ha nem a Lázadás harcol a Birodalom ellen. Tehát elvetnek minden olyan SW művet, mely nem a klasszikus trilógia. Számukra nemcsak a prequel trilógia eretnekség, hanem eretnekség a Régi Köztársaság kora, az Új Jedi Rend kora, éppúgy utálhatják a legnépszerűbb EU szerzők műveit (PL. Zahn, Luceno, Karpyshyn, Stackpole...stb), hiszen számtalan a fentebbi videóban felsorakoztatott pont számos népszerű EU műnek is a szerves részét képezi.

Úgy gondolom, hogy videó készítője nem ért ehhez az univerzumhoz, hiszen csak bizonyos részeit tudta befogadni.

Én azt kívánom, hogy J.J. ne az ilyen alakokra hallgasson, hanem az új trilógiában az eddigi 6 film egységes szellemét adja át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A videó készítője egyértelműen az úgynevezett "fetisizálók" csoportjába tartozik.

Elég nagy publicitást kapott a videó, a youtube is kirakta főoldalra, meg legnépszerűbb topikban van, majd fél milliós nézettséggel, és 90% like kontra 10% dislike arány :facepalm:

Ilyen kevesen lennénk mi, az egységes SW kedvelő emberkék? :( :(

 

Ja és az illető saját bevallása szerint éveket töltött azzal, hogy rájöjjön, miért olyan jó a régi trilógia, és miért olyan rossz az új.

I’ve spent most of my recent years wondering why the original ‘Star Wars’ trilogy was so awesome, and the new movies were so terrible

:lol: :lol: :facepalm:

 

 

Én azt kívánom, hogy J.J. ne az ilyen alakokra hallgasson, hanem az új trilógiában az eddigi 6 film egységes szellemét adja át.

Remélem így lesz.

 

De jó is lenne, ha az új SW trilógiát majd mindenki elfogadná, és nem lenne szakadás megint.

OT+ PT+TCW+EU+ Új trilógia kedvelők +spinoff filmek+ Rebels fanklub (remélem ezek leszünk mi :D )

csak OT kedvelők fanklubja (csakazértis )

Nincs George Lucas, az új dolgok nem jönnek be/tiltólistára teszem meg se nézem fanklub

stb stb..

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múltkor haverom átdobta ezt az animált ajánlást, hogy nézzem meg. Mondtam neki, hogy minek, úgy is prequel anyázás lesz. Mondta, hogy igen, és azóta sem láttam. Szerintem ez a követendő.

+1 Nekem is van jobb dolgom annál, mint hogy ilyeneket nézzek/olvassak.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt várom hogy nekem tetszedjen az új film. Ami ezt a videót illeti: az animáció alapján meglepően sok meló lett belerakva. A pontok viszont nehezen értelmezhetőek. Komoly hogy valaki szerint az SW lényege, hogy kopár bolygókon játszódik és nem városokban? Ez tipikusan olyan ami csak költségvetési okokból volt igy már a régi trilógiában is, hisz ott eredetileg már a Birodalom visszavágban rájákon repkedtek volna az emberek a bespini felhőkarcolók között, a Jedibe meg már Coruscant elődjét az Imperial City-t akarták. Elképzelem ahogy feltűnik mondjuk '83-ban a Jediben egy cseszett nagy Császári város a film végén, mire a videó készitője duzzogva kimegy a moziból mert ez igy már nem Star Wars. Nekem azaz érzésem hogy túl agyalta a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.