Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ajánlott hozzászólás

Hozzászólás ideje:

Violaine Vanoyeke: A fáraó titka

Az Alexandrosz-trilógia első kötete a Kr. e. 270-es évekbe kalauzolja el az olvasókat, II. Ptolemaiosz uralkodásának idejébe. Annak idején ezt a könyvet még bő 18 olvastam először. Akkoriban egy kicsit jobban lenyűgözött, mivel még fiatalabb voltam. Persze nem rossz könyv, csak bizonyos dolgok miatt már nem tudnék rá csuklóból ötöst adni.

Az írónő, Violaine Vanoyeke stílusa nagyon egyszerű és letisztult. A regényeiben nem híve a túlságosan bő lére eresztett leírásoknak. A párbeszédeken sokkal nagyobb a hangsúly. A cselekményt gyorsan pörgeti, e mellett természetesen a korszak jellemzőiről, kultúrájáról is elég informatívan ír. Olyan ismeretterjesztő stílusban. Jobban belegondolva A fáraó titka és egyéb könyvei inkább 10-14 éveseknek szóló ifjúsági regények. Ebben a kategóriában szerintem nagyon jó, a rövid fejeztek és leírások miatt gyorsan lehet vele haladni. És szerintem az ilyen könyvek megszerettetik az olvasást a fiatalokkal. No, meg persze rengeteg plusz adalék információt is kapnak.

A helyszín Alexandria, mely a Kr. e. 3. században a kultúra egyik legfontosabb központja volt a világon. Elegendő a legendás könyvtárra gondolni. A hellenizmus szétterjedt a világban, a görög kultúra olyan jelentős szerepet játszott ebben az időben, mint manapság az amerikai kultúra a mi életünkben. Az egyiptomi és a görög világ egyaránt megjelenik. Az egyiptomiak igyekeznek még őrizni ősi szokásaik közül annyit, amennyit csak lehet, mégis e hagyományok többsége már gyengül. De azért érdemes megjegyezni, hogy ez az a korszak, amikor a macska is szent állat lett. Illetve ebben az időben kezdte meg Manethón II. Ptolemaiosz megbízásából összefoglalni és megírni az ókori Egyiptom történelmét görög nyelven. Sajnos e mű nem maradt meg, csak átiratok. Mégis az egyik legfontosabb forrás eme ország történetében.

Vanoyeke egy krimi-kalandot tár az olvasó elé. Titkok, rejtélyek és szerelem egyaránt megtalálhatók a könyv lapjain.

  Spoileres tartalom megtekintése

Újraolvasva most is jó élményt nyújtott, bár el tudtam volna viselni bővebb leírásokat is. Mivel szeretem Egyiptomot, és csavar nagyszerű lett a végén, ezért megadom rá a négyest.

  • 2 héttel később...
Hozzászólás ideje:
  2020. 11. 26. - 12:28, HeirToGrievous írta:

@Darth Revan9:

Nemrég belefutottam a Witcher Omnibus digitális kiadásába, és felmerült bennem néhány kérdés.

Lehet tudni, hogy a magyar Witcher Omnibusból miért maradtak ki:

- a füzetek borítói

- az extrák (alternatív borítók, skiccek stb-k)

- és az interjú a készítőkkel?

Teljes nézet  

Sajnos nem tudom. Semmilyen szinten nem dolgoztam ezen a kiadványon.

Hozzászólás ideje:
  2020. 11. 28. - 15:20, HeirToGrievous írta:

Értem, és köszi a választ.

Azért remélem a Vérvörös Birodalomból semmi sem marad ki.

Teljes nézet  

Ott megkaptam az eredetit is. Azt tudom elmondani, hogy nem kéne, hogy kimaradjon semmi. Ha mégis, akkor az a szerkesztésnél csúszott be. De az extrák anyagaiban is felfedeztem hibát. Azt is javítottam.

  • 3 héttel később...
Hozzászólás ideje:

Csikász Lajos: A félhold alkonya 2. könyv: A kuruc király

Folytatódik Csikász Lajos nagyszabású és epikus A félhold alkonya című sorozata. Mikor még az első részt, a Vörös-kék lobogók című kötetet olvastam, tévesen úgy tudtam, hogy ez egy trilógia lesz. Aztán megnéztem egy interjút a szerzővel és akkor esett le, hogy bizony egy nagyon sok kötetes eposz van készülőben. Végül is itt tényleg rengeteg potenciál van és nagyon sok minden történt. A kuruc király egy nagyon drámai, véres és harcokban gazdag eseményt, Fülek ostromát dolgozza fel. Eleinte volt hiányérzetem.

  Spoileres tartalom megtekintése

Párhuzamot kell vonnom az Egri csillagokkal is. Pontosabban az említett regény végével, az egri vár ostromával. Nos, ebben a kötetben bizonyos szemszögből hasonló élmény vár ránk, mégis nagyon eltérő volt az ábrázolás mód. Míg az Egri csillagokban egyértelműen fekete és fehér volt minden, addig itt sokkal összetettebb a helyzet. Ezt a szürkeséget kifejezetten élvezem a történelmi regényekben. Nincsenek itt jók, vagy rosszak, csak emberek és egyéni sorsok, melyeket a hatalmasok befolyásolnak. Ezt az összetettséget hatalmas élvezet volt olvasni.

  Spoileres tartalom megtekintése

Epikus, óriási csatákban itt nincs hiány. A csataleírások fantasztikusan szemléletesek. A drámai feszültség szinte szikrázik a könyv lapjain. Hihetetlenül fantasztikus olvasmány volt. (Egy kicsit sokáig tartott kiolvasni, de ez elsősorban azért volt, mert épp lelki válságba kerültem és ilyenkor nagyon lassan megy az olvasás.) A könyv végén megint azt éreztem, hogy a folytatást szeretném minél hamarabb elolvasni. Mivel az 1699-es eseményekkel zárulna a sorozat és finoman szólva is messze vagyunk még a karlócai békétől, nyilvánvaló, hogy az Arany és vér nem az utolsó rész lesz. Szóval, jövőre szeretném utolérni magam ebben a sorozatban, hogy aztán tűkön ülve várjam a negyedik, ötödik…stb. köteteket.

A kuruc király egy zseniális kötet lett, az egyik legjobb regény, amit olvastam. Ugyanígy az egész A félhold alkonya sorozat is fenomenális. Ötös.

  • 3 héttel később...
Hozzászólás ideje:

Sarah J. Maas: Éjkorona

Az Üvegtrón második kötete nem kevés meglepetéssel, csavarral, fordulattal és sok-sok érzelemmel szolgált. Sarah J. Maas a folytatásban még mindig alapozott, de azt kitűnően tette. A szereplőket még közelebb hozta az olvasókhoz, elmélyítette a drámát, szépen adagolta folyamatosan a titkokat. Tempóját tekintve az első részt juttatta eszembe. Felmerülhet a kérdés, hogy szükséges-e két kötet az alapozáshoz. Nos, ahogy a végére értem, egyértelműen úgy éreztem, hogy igenis kellett.

Apró negatívumként a magyar kiadással kapcsolatban megjegyezném. Nem ártott volna egy függelék bizonyos személyekről és jelenségekről, melyek e világhoz kötődnek. Egy olyanra gondolom, mint amilyen az Idő Kereke könyvek végén is található. Bár Sarah igyekszik leírni jól a háttérdolgokat, de a sok drámai és érzelmekben gazdag vonal közepette elsikkad az ember figyelme a múlt eseményei, személyei és utalásai között. Volt olyan, amikor hátra kellett lapoznom egy korábbi leíráshoz, mert kiment a fejemből, hogy ki-kinek az őse, vagy éppen kicsoda is ez a múltbéli személy, akire épp utalnak. A fordításban is változások következtek be. Negatívumként éltem meg, hogy több beszélő tulajdonnév megmaradt eredetiben, még olyanok is, melyek az előző részben lefordításra kerültek. (Pl.: Grave – Sír) Az ilyenek zavarnak és tikkelni szokott a szemem. Illetve egy kissé zavaró számomra a magyar kiadásban, hogy a magyar cím ilyen pici betűkkel van csak jelen a borítón, míg az eredeti angol cím kb. ötször akkora betűkkel jelen van. Szerintem a borítóra ki se kéne írni az angol címet. Magyar kiadásra csak magyar cím kéne. Egyébként szétnéztem a nemzetközi kiadásoknál és láttam, hogy a lengyel, cseh, román, francia, bolgár, spanyol, török, portugál, orosz kiadásoknál csak az adott nyelven van jelen nagyon helyesen a cím, vagy az eredeti csak kis betűkkel van jelen Szerencsére viszont a regény nagyszerű cselekményvezetése el tudta felejtetni velem ezeket az apró bosszúságokat.

A cselekmény még az elején lassan indul be. Apró lépésenként haladunk a megoldás felé. Összetettebbek lesznek a szereplők, a köztük lévő viszonyok. Apránként derülnek ki a titkok. A feszültség és a dráma fokozatosan erősödik. A fordulatoknál nagyszerűek a drámai csúcspontok és izgalmak a könyv végére a tetőfokára hágnak. Amikor akciójelenetre kerül sor, csodásan kidolgozott harci jeleneteket láthatunk peregni a szemünk előtt. Se nem hosszúak, se nem túl rövidek, pont jók. A feszültséget is szépen tudják keverni. Az érzelmes jelentek csodásak, és magával ragadóak. Szépen belelátunk a szereplők fejébe, lelki világába, érzelmeibe. Ezek is megfelelő arányban vannak adagolva. Olvasóként együtt tudtam érezni a szereplőkkel, tudtam velük örülni, félni, át tudtam érezni a fájdalmukat, bánatukat, szeretetüket egyaránt.

  Spoileres tartalom megtekintése

Nagyon izgalmas, érzelemdús, fordulatos lett a második rész. Érezhető, hogy most már Sarah megágyazott valami grandiózusnak. A folytatás egyértelműen várós. Ötös.

Hozzászólás ideje:

Juliette Benzoni: A firenzei lány

Mikor befejeztem ezt a könyvet, a következő kérdés fogalmazódott meg bennem: Hogy a túróba kerülte el a figyelmemet ez a szerző eddig? Miért nem tudtam eddig Juliette Benzoniról? Te jó ég, ha tavaly ősszel nem láttam volna meg egy leárazóban A firenzei lány negyedik részét, és nem határoztam volna el, hogy kikölcsönzöm és elolvasom az első részt, hogy kipróbáljam az írónő könyveit, akkor életem egyik legnagyobb olvasmányélményéről maradok le. (Ugyebár a leárazóban csak a negyedik rész volt ott és így nem akartam egy zárókötetet venni úgy, hogy nem tudom beszerezhető-e egyáltalán az első három rész.) Életem egyik legjobb döntését hoztam azzal, hogy kikölcsönöztem és elolvastam A firenzei lányt. Juliette Benzoni már egy regénnyel teljesen meggyőzött engem. Bekerült a kedvenceim közé és elhatároztam, hogy az összes magyarul megjelent művét el akarom olvasni. Több mint 40 regénye jelent kis hazánkban eme zseniális szerzőnek. És ha a többi könyve csak megközelíti A firenzei lány színvonalát, akkor még rengeteg óriási olvasmányélményben lesz részem.

Nos, milyen élmény volt A firenzei lányt olvasni? Egyszerűen varázslatos, meghökkentő, megbabonázó…. Sokszor nem találtam a szavakat Benzoni zsenialitására. Azon a napon, mikor elkezdtem a könyvet már késő éjszaka volt. Gondoltam, hogy csak pár oldalt olvasok belőle, mert mindenféleképpen el akarom kezdeni. És mi lett a vége? Az elég hosszú prológust teljes egészében elolvastam, pedig már hullafáradt voltam és aludni akartam. De nem ment, az oldalak csak úgy jöttek. A firenzei lány indítása egyszerűen kolosszális. A legjobb példája annak, hogyan kell egy lebilincselő regényt indítani méghozzá úgy, hogy ne akard letenni, még akkor sem ha már bőven elmúlt éjfél és leragad a szemed. Nálam biztos, hogy a legjobb regényindítások között van.

És az összhatás milyen volt? Nem találok rá megfelelő szavakat, mert a magával ragadó, talán nagyon enyhe kifejezés. Annyi érzelem, fordulat, zseniális leírás található a könyvben, hogy ezt egyszerűen nem tudtam elhinni. Talán a katarzis a legjobb kifejezés a könyvre. Voltak olyan szereplők, akiket szerettem, voltak, akiket gyűlöltem. A karakterek ábrázolása fantasztikus, olyan megelevenedő figurákról van szó, akik lejönnek a könyv lapjairól és előtted eljátsszák a csodálatos és drámai jeleneteket. Árnyalt érzelmek széles skáláját tapasztalhatja az olvasó. Minden szereplőt, aki kap reflektorfényt felfedezünk, látjuk, érezzük a gondolataikat.

A 15. században járunk, Fiora Beltrami a főszereplő, Francesco Beltrami lánya Firenzében éli csodálatos életét, mely tele van boldogsággal, szerelmi vágyódással és gondtalansággal. Ám, ez hamar megváltozik és Fiora egy olyan konfliktus kellős közepén találja magát, mely túlmutat származása valódi, sötét titkán és egy nagyszabású, politikai, hatalmi konfliktust látunk kibontakozni. Juliette Benzoni kiválóan lefesti az olvasó elé a reneszánsz Itáliát, kiváló történelmi ismeretekről tesz tanúbizonyságot. A regény izgalmainak fokozása közepette nem feledkezik el a háttérinformációk megosztásáról sem, így az egyik legjobb történelmi regényt nyújtja az olvasónak. Azt olvastam az írónőről, hogy sokszor évekig kutatott, mielőtt megírta a regényeit. Nos, ez abszolút érzékelhető már ezen az egy könyvön is.

  Spoileres tartalom megtekintése

Egy fantasztikusan összetett történetet kaptam. Láthatjuk Firenze minden oldalát. A pompát és a mocskot egyaránt. Tökéletes a kontraszt. Mind a cselekményvezetés, mind a szereplők miatt letehetetlen a könyv (bár sajnos muszáj letenni néha, mert mást is kell csinálni az életben sajnos). Az oldalakat csak úgy habzsolni lehet. És mikor a végére értem, szomorú lettem, hogy nincs nálam a folytatás. Juliette Benzoni egy zseni. Méltán tudom emlegetni a legnagyobb írók között. Nem hittem volna, hogy ennyire tetszeni fog ez a regény. Csillagos ötös, abszolút kedvenc.

Hozzászólás ideje:
  2021. 01. 13. - 15:28, Iqvi írta:

Az epstein fúziós? Kopik ki a memóriám.:D Csak nehogy találjanak valami furcsaságot a Phoboson.:D

Teljes nézet  

 

Fúziós igen, csak némi módosítással hogy hatékonyabb legyen :D Nem véletlen dobálják ki a reaktormagokat ha úgy adódik.

 

Na ha tényleg találnak valamit akkor elgondolkozok, hogy nem e a regényben élünk :shocked:

Hozzászólás ideje:

Szeretnék Spawn-képregényeket olvasni, de nem tudom, hol kezdjem, mert nulla előismeretem van a karaktert illetően. Szerintetek ha az alábbi linken lévő 6 számmal kezdek, az jó? 

 

https://fumax.hu/termek/spawn_1-6_todd_mcfarlane_greg_capullo_2016_a_magyar_fuzetek.html

 

Láttam, hogy vannak keménytáblás kiadások is. Talán érdemesebb lenne azokkal kezdeni? Illetve mi a helyzet a '90-es évekbeli képregényekkel? Olyat is találtam, igaz, csak a Vaterán, használtan. 

Hozzászólás ideje:
  2021. 01. 16. - 20:12, caseyjones írta:

Szeretnék Spawn-képregényeket olvasni, de nem tudom, hol kezdjem, mert nulla előismeretem van a karaktert illetően. Szerintetek ha az alábbi linken lévő 6 számmal kezdek, az jó? 

 

https://fumax.hu/termek/spawn_1-6_todd_mcfarlane_greg_capullo_2016_a_magyar_fuzetek.html

 

Láttam, hogy vannak keménytáblás kiadások is. Talán érdemesebb lenne azokkal kezdeni? Illetve mi a helyzet a '90-es évekbeli képregényekkel? Olyat is találtam, igaz, csak a Vaterán, használtan. 

Teljes nézet  

Ha Spawn-nal akarsz ismerkedni, akkor érdemes az elejétől indítani.

https://moly.hu/konyvek/todd-mcfarlane-spawn-kezdetek-1

A gyűjteményes kiadások feldolgozzák a teljes Spawn sorozatot majd (már ha eljutunk addig). A fentebbi füzetek a második füzetes Spawn próbálkozás volt, ha jól emlékszem a 86. számtól vette fel a fonalat.

Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

Rendeltem a Szukitsnál, és kaptam 1000 Ft-os kupont. Ezeket több rendelésnél is fel lehet használni, vagy csak egy alkalommal? Illetve egyszerre több felhasználó is igénybe veheti ugyanazt az egy kódot? 

Szerkesztve: - caseyjones
Hozzászólás ideje:

Andy Weir Artemis-e, egy baromi jó könyv.:rock: Sok helyen találkoztam kevésbé pozitív kritikával, ahol csak egy közepesre értékelték a könyvet, de engem beszippantott. Az se untatott volna, hogyha a teljes könyv csak arról szól, hogy Jazz Bashara, a hétköznapjait tölti Artemisen, de így még jobb volt.:D Az első felében a hangulat, Artemis város működésének a felrajzolása volt a hangulatban, plusz a levelezések építgették Jazz és

  Spoileres tartalom megtekintése

Na de a második rész, ott elszabadul minden, mérgesgázok, brazil kartellek, egy pénzmosoda, Artemis megmentése, emberölések, van minden. Egy nagyszerű könyv, aminek a történetét még simán lehetne folytatni, hisz a történetnek még maradt egy aspektusa amit nem zártak le teljesen. 5/5 Mindenkinek bátran ajánlom, van olyan jó mint a Marsi, nem egy poén megmosolyogtatott és megnevettetett és voltak pillanatok amikor igen csak hajszálon múlt a szereplők sorsa. Már alig várom, hogy a harmadik Weir könyvet is elolvashassam, csak sajnos az még odébb lesz egy kicsit.

Hozzászólás ideje:

Csak szerintem kezdi kicsit túltolni a Szukits Kiadó a marketinget? Szomorú, mert én már kb. 10 éve rendelek tőlük, és eddig mindig csak tökéletes minőségű, jó kiadványokat kaptam tőlük. A marketingjük ezzel szemben olyan agresszív, mintha egy MLM ügynök próbálná rámsózni a portékáját. Az e-mail fiókomat napi szinten elárasztja a HIHETETLEN AKCIÓ!!!! meg a VÉGSŐ LEÁRAZÁS!!!!! és hasonló üzenetek. A weblapjukon is folyamatosan felugrálnak ezek. Egy ilyen jó nevű kiadónak tényleg szüksége van erre? A kiadványaikkal továbbra is maximálisan elégedett vagyok, de ezzel a fajta marketinggel csorbul a professzionalitás látszata.

Hozzászólás ideje:
  2021. 02. 06. - 11:47, Ody Mandrell írta:

Van egy jó mód ennek kivédésére. Mondd le a hírlevelet. :P Bár engem csak az SW repertoár érdekel, így az újdonságokról innen is értesülök, nem kell ehhez hírlevél. :) 

Teljes nézet  

Le is mondtam, ami azért baj, mert ha mondjuk lenne heti egy, amiben össze vannak foglalva az újdonságok, az még érdekelne is. De így, hogy reggel megnézem az üzeneteimet, és már ott vigyorog rám 5 különböző HIHETETLEN LEÁRAZÁS!!!!!!!!!!eléggé zavaró.

Hozzászólás ideje:
  2021. 02. 06. - 11:43, Whill írta:

Egy ilyen jó nevű kiadónak tényleg szüksége van erre?

Teljes nézet  

Magyarországon ezekben az időkben? El sem tudod képzelni, mennyire szükség van erre. A könyvpiac akkorát zuhant idehaza tavaly, hogy rossz volt nézni. A kiadók 60-70 százalékánál drasztikusan csökkent a bevétel és ezzel együtt, főleg az év vége felé már 2019-hez (és a 2020 elejei tervekhez) képest kevesebb könyvet voltak kénytelenek kiadni. Összességében pedig mindegyik kiadó pocsékul zárta az évet. Mindennek tetejében, elmaradt a két legnagyobb könyves rendezvény is. Ez nem túl jó egy olyan iparnál, ami hazánkban a járvány nélkül sem szárnyalt.

Hozzászólás ideje:

Ez érdekes, mivel a videojáték ipar és a streaming  fellendült a karantén miatt. Ami természetes, hisz nem nagyon lehet menni sehová. Azt gondoltam, mivel az emberek otthon vannak, nemcsak többet játszanak és filmeznek, hanem többet is olvasnak.

Hozzászólás ideje:
  2021. 02. 06. - 13:31, ati írta:

Ez érdekes, mivel a videojáték ipar és a streaming  fellendült a karantén miatt. Ami természetes, hisz nem nagyon lehet menni sehová. Azt gondoltam, mivel az emberek otthon vannak, nemcsak többet játszanak és filmeznek, hanem többet is olvasnak.

Teljes nézet  

Én aki rendszeres olvasó vagyok, 8 kötet térség, 7 Anjouk, majd minden Kánon regény és képregény, most azt tudom csak mondani, hogy még a friss magyar megjelenésekig nem tudtam magam beérnj SW terén, illetve szos olyan könyv van, amit most nem olvastam el, mert épp nem arra kell a pénz. A megemelt árak és az ingyenes postaköltség eltörlése miatt, ami viszont kell a kiadók életben maradásához, már kevesebb embert vonz. Hatalmas anyagi vonzata van annak hogyha valaki rendszeres olvasó, most a legújabb SW könyvek már 4500 körül mozognak alsóhangon, plusz a képregények is megdrágultak, a Birodalmi Kadét például majdnem 5600 forint. És ezek nem OHC-k, vagy Fumax kötetek, szimpla keményfedeles TPB-k, a Vérvörös Birodalom már 12ezer forint. Még kedvezményekkel is húzós tud lenni, és egy válság közepén, jobban meg gondolja az ember hogy mire költ. Főleg ha nahyon rossz helyzetben van. Ezzel szemben egy streaming, kb 3500 forint közt mozog havonta, de lehet más az ár, aki jártas kijavít, és ezért cserébe hatalmas mennyiségű tartalom közül tud válogatni az ember, a videó játékokat meg warezolni is lehet, vagy épp ingyen is beszerezni például az epicből. De ezzel kapcsolatban majd @Dzséjt mond valamj biztosabbat. Ebből már azért látható, hogy a három közül az olvasás a legnagyobb költségvonzattal rendelkező hobbi. Sajnos.:(

Hozzászólás ideje:

Az otthoni sporteszközök, például futópadok, szobabiciklik piaca is nagyon megugrott tavaly pedig azok nem két fillérbe kerülnek. Ahogy én látom a tanulság igazából az hogy az emberek egyrészt könyvesboltban szeretnek könyvet vásárolni, ami most csak korlátozottan volt lehetséges, másrészt sok vevő inkább nyaraláson, vagy utazás közben (például tömegközlekedésen) bújja a könyveket. Az otthoni szórakozásra járvány idején nem könyvet vesznek. Ehhez vegyük hozzá hogy nálunk általában egyre kevesebben olvasnak szórakozásból. Itt egy decemberi felmérés a vg.hu-ról:

 

"Az idén a Tárki felmérte a magyarok olvasási, könyvvásárlási szokásait. A közvélemény-kutató adatai szerint a felnőttek több mint fele soha nem vásárol könyvet, csak 13 százalékuk olvas rendszeresen, legalább hetente, egyharmaduk alkalomszerűen. A 2005-ös eredményekhez viszonyítva 12 százalékponttal esett a bármilyen rendszerességgel könyvet olvasó felnőttek aránya, s a vizsgált időszak egészét tekintve 2020-ban a legalacsonyabb mind a rendszeresen, mind az alkalomszerűen olvasóké. A lakosság negyede évente néhány alkalommal, 9 százaléka legalább félévente, 7 százaléka pedig legalább negyedévente vásárol könyvet, százból egy ember pedig minden hónapban költ könyvre."

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.