Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Shaun of the Dead ne lenne vicces??? Ezt sürgősen vondd vissza! :chainsaw::D

 

Nem vonom mert tényleg nem az :) Nagy barátja vagyok a brit humornak, de szerintem a Cockneys vs Zombies mérföldekkel jobb ami szintén brit. Shaun of the Deadnél körülbelül egyszer felröhögtem az első 10 percben és ennyi. Másnak attól még tetszhet, de szerintem nem vicces. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a Shaun of the Dead olyan vigjáték, ami nagyon tiszteli a műfajt amit górcső alá vesz, ezért is számtalan utalgatás van benne a régi klasszikusokra (néhány ebből csak sokadik nézésre szúrható ki, mint a "Fulci étterem"), másrészt mivel az egész film egyfajta főhajtás is, maga is amolyan fél-komoly zombifilmmé válik menetközben. Bájos film. A Cockneys vs Zombies-nál pedig szerintem sokkal jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Shaun of the Dead nem is akar harsányan röhögtetős film lenni, aki ezt várja tőle, annak tényleg nem lehet vicces.

 

 

Igen, a Shaun of the Dead olyan vigjáték, ami nagyon tiszteli a műfajt amit górcső alá vesz, ezért is számtalan utalgatás van benne a régi klasszikusokra (néhány ebből csak sokadik nézésre szúrható ki, mint a "Fulci étterem"), másrészt mivel az egész film egyfajta főhajtás is, maga is amolyan fél-komoly zombifilmmé válik menetközben. Bájos film. A Cockneys vs Zombies-nál pedig szerintem sokkal jobb.

 

Én ezeket értem, meg a film nézése folyamán is feltűntek, de nekem akkor is értékelhetetlen. Nem sok filmen untam szét magam de ez egy közülük, nem tehetek róla :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem a Thor 2őt és atyám de jó film volt. Sokkal több ilyen kéne. Néha fullra azt éreztem mintha a SW világában játszódna. :D

Poén, látvány, akció, remek ellenség és még sztorija is volt. 9/10 - De csak azért mert a közepén lévő akció sokkal komolyabb volt mint a végén lévő.

Van már belőle magyar vagy csak külföldi HD?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak angolul szól (szerintem érdemesebb úgy megnézni). Elméletileg február 25-én jön ki BD-n, de hogy magyar honban mikor érkezik, azt nem t'om, pedig várom.

Amúgy mi ez, hogy egy rahedli film megjelent a BD megjelenés előtt teljesen jó minőségű HD-ben? Hunger Games: Catching Fire, Thor: The Dark World, Gravity, Ender"s Game, stb. ezek közül egyik-másik még hetekre vagy hónapokra van BD-megjelenésben, mégis HD-ben tölthetőek, és semmivel sem maradnak el egy BD Riptől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak angolul szól (szerintem érdemesebb úgy megnézni). Elméletileg február 25-én jön ki BD-n, de hogy magyar honban mikor érkezik, azt nem t'om, pedig várom.

 

 

Elvileg 03.19 - ha ez az adat igaz. Gondolom, pár nap, és hivatalosan is bejelenetik. :)

 

http://www.dvdbluray.hu/mufaj/3d/thor-sotet-vilag-3d-blu-ray.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvtolvaj

 

Csodálatos, szívmelengető film a háborúról, az emberségről, a könyvek szeretetéről egy kislány szemével nézve. Olyan, mint egy szépen elmesélt történet, ártatlan és bájos, miközben a háttérben zajlik a háború, a zsidóüldözés, a feljelentősdi. Nem is tudom, mit írjak róla ezen felül, hacsak azt nem, hogy régen sírtam el magam egy film végén, de most potyogtak a könnyeim, no meg hogy minden szereplő telitalálat, és még a zene is mesés (John Williams). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak angolul szól (szerintem érdemesebb úgy megnézni). Elméletileg február 25-én jön ki BD-n, de hogy magyar honban mikor érkezik, azt nem t'om, pedig várom.

Amúgy mi ez, hogy egy rahedli film megjelent a BD megjelenés előtt teljesen jó minőségű HD-ben? Hunger Games: Catching Fire, Thor: The Dark World, Gravity, Ender"s Game, stb. ezek közül egyik-másik még hetekre vagy hónapokra van BD-megjelenésben, mégis HD-ben tölthetőek, és semmivel sem maradnak el egy BD Riptől.

 

Az oroszokat sejtem mögötte. Én is észrevettem.

 

A könyvtolvaj

 

Csodálatos, szívmelengető film a háborúról, az emberségről, a könyvek szeretetéről egy kislány szemével nézve. Olyan, mint egy szépen elmesélt történet, ártatlan és bájos, miközben a háttérben zajlik a háború, a zsidóüldözés, a feljelentősdi. Nem is tudom, mit írjak róla ezen felül, hacsak azt nem, hogy régen sírtam el magam egy film végén, de most potyogtak a könnyeim, no meg hogy minden szereplő telitalálat, és még a zene is mesés (John Williams). :)

 

 

Akkor ez nekem kötelező darab.

 

 

Ha már itt szóba került a BD. Én sem vagyok ám normális. Full HD-s led-es monitorral(aminek gyönyörü képe van), szuper géppel, kb 1 hónappal ezelőttig a BD-rippeket néztem. Meg voltam róla győződve hogy ez milyen jó minőség. A HD-kkal nem is foglalkoztam, láttam 20 Gb a franc fog annyit letölteni. Aztán valamelyik filmből csak HD volt(1080P). Mikor megláttam a képét azt hittem magam alá csokizok. Olyan szintü volt a különbség hogy ezután a BD-Rip agyonmásolt vhs-szalagnak tünt.

Szóval bő egy évig(2012 decemberében vettem a gépet és a monitort), néztem rosszabb minőségben magamnak. Úgyhogy nekem most jár pár.. :facepalm: :facepalm: .

Persze dilemma van mert alig van helyem, kéne új winchester is. Azóta csak HD-t szedek, sőt ami volt vinyón film és meg akartam nézni letöröltem és újra leszedtem.

Különben a HD-ban 3-félét láttam. Az eredeti BD-t(azok a 25 Gb-osak), a HD-t és a BD-rippet. Mi a különbség a HD és a BD-rip között? Mert maga a HD is valamilyen szinten rip az eredeti BD-ből, de 10-szer akkora méret mint a BD-rip. Ja és kiemelném még a hangot a 20 GB-s HD-ből. Sokkal jobban szól mint a BR-rip hangja minden hang kijön az 5.1-es hangrendszeren. Mintha moziban ülnék olyan kristálytiszta a hang.

 

 

Múlt héten megnéztem én is a Haláli Hullák Hajnalát és a Világ Végét. A Vaskabátokat már láttam pár éve. Mindkét film nagyon tetszett, annyira abszurd volt mint ahogy az egy angol humorú filmnél kell. :D A zombisnál tetszett pl hogy mikor Pegg ment dolgozni ott is úgy sejtették hogy zombik vannak már, de közben csak egyfajta társadalom bemutatás volt hogy amúgy is holt zombik vagyunk, szinte mindig ugyanúgy viselkedünk. Viszont a Világ Vége jobban tetszett, mégpedig Simon Pegg színészi játéka miatt. Hihetetlen jól alakította a 30-as évei vége felé járó az életét totál elcsesző , soha fel nem növő alkoholista rockert.

 

 

Láttam még az Escape Plant is. Nem rossz de ha a két "öreg" nem lenne benne nem érne 20 fillért sem. Tipikus AXN-en leadható zs-film. Egyszer nézhető, de a forgatókönyv egy kalap nulla. Ilyen rossz és következetlen, életszerütlen párbeszédeket rég hallottam már

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben a HD-ban 3-félét láttam. Az eredeti BD-t(azok a 25 Gb-osak), a HD-t és a BD-rippet. Mi a különbség a HD és a BD-rip között? Mert maga a HD is valamilyen szinten rip az eredeti BD-ből, de 10-szer akkora méret mint a BD-rip.

A különbség leginkább a kép és a hanganyag tömörítésében rejlik, illetve az extra anyag meglétében. A BD50 az érintetlen anyag, ezek általában 50 GB körüliek és benne van a filmtől kezdve a menün át az extrákig minden. A BD25 egy tömörített változata az eredeti lemeznek, itt is sokszor megvannak az extrák, de általában kispórolnak belőle elemeket (például más nyelvű szinkronokat), illetve tömörítik a hang és videó anyagot. Az 1080p Blu-ray ugyanúgy "érintetlen" (sajnos a Ripelésnél azért van minimális minőségromlás), mint a BD25, de az csak a filmet tartalmazza, a 720p Blu-ray pedig a film tömörített változata. A HDRip pedig egy TV-ben HD minőségben adott változat (pl. a Star Warsból a BD-k megjelenéséig csak ilyen volt), általában elég gyenge minőségű még a rosszabb Blu-ray ripekhez képest is. Illetve van még két változat, ami már nem HD, de a BD lemez a forrás. A BDRip.x264 és a sima BDRip, ezek DVD-re kiírható méretűvé letömörített BD-filmek. Utóbbi adja a rosszabb képet, bár egy DVDRiphez képest még az is baromi jól fest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg 03.19 - ha ez az adat igaz. Gondolom, pár nap, és hivatalosan is bejelenetik. :)

 

http://www.dvdbluray.hu/mufaj/3d/thor-sotet-vilag-3d-blu-ray.html

Köszi!

Már megint ez az egy hónapos csúszás, az agyam eldobom... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A különbség leginkább a kép és a hanganyag tömörítésében rejlik, illetve az extra anyag meglétében. A BD50 az érintetlen anyag, ezek általában 50 GB körüliek és benne van a filmtől kezdve a menün át az extrákig minden. A BD25 egy tömörített változata az eredeti lemeznek, itt is sokszor megvannak az extrák, de általában kispórolnak belőle elemeket (például más nyelvű szinkronokat), illetve tömörítik a hang és videó anyagot. Az 1080p Blu-ray ugyanúgy "érintetlen" (sajnos a Ripelésnél azért van minimális minőségromlás), mint a BD25, de az csak a filmet tartalmazza, a 720p Blu-ray pedig a film tömörített változata. A HDRip pedig egy TV-ben HD minőségben adott változat (pl. a Star Warsból a BD-k megjelenéséig csak ilyen volt), általában elég gyenge minőségű még a rosszabb Blu-ray ripekhez képest is. Illetve van még két változat, ami már nem HD, de a BD lemez a forrás. A BDRip.x264 és a sima BDRip, ezek DVD-re kiírható méretűvé letömörített BD-filmek. Utóbbi adja a rosszabb képet, bár egy DVDRiphez képest még az is baromi jól fest.

 

 

Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak angolul szól (szerintem érdemesebb úgy megnézni). Elméletileg február 25-én jön ki BD-n, de hogy magyar honban mikor érkezik, azt nem t'om, pedig várom.

Amúgy mi ez, hogy egy rahedli film megjelent a BD megjelenés előtt teljesen jó minőségű HD-ben? Hunger Games: Catching Fire, Thor: The Dark World, Gravity, Ender"s Game, stb. ezek közül egyik-másik még hetekre vagy hónapokra van BD-megjelenésben, mégis HD-ben tölthetőek, és semmivel sem maradnak el egy BD Riptől.

Nekem pedig magyar felirat kellene az angol hanghoz, mostanában ezek sem éppen a hamar beszerezhető kellékek. A felsoroltak közül egyet-kettőt már meg tudtam nézni, 720p-ben, abszolút jól néztek ki a monitoromon. Nem is agyaltam azon, vajon honnan/miről származnak.

 

A könyvtolvaj

Már előjegyeztem itthoni megnézésre, csak éppen még mindig a régebbi filmeket igyekszem pótolni... de hamarosan sort kerítek rá. Most minden napra jutna egy film, ha közben nem lenne sok más is.

 

Korábban ígértem TOP2013-listát, íme az enyém. Az előre bocsátom, hogy még jó pár filmet nem néztem meg a tavalyi kínálatból, amit szerettem volna (pl. Adele élete, ha valaki lát hozzá magyar feliratot, szóljon, bár gondolom, rajtam kívül nem sok mindenkit érdekel innen), de már nem húzom, mert akkor húzhatnám tovább még pár hónapig. Nem volt olyan egyszerű csak néhány filmet kiválasztani, mivel a tavalyi egy remek mozis év volt, mindenféle filmből volt jó is, rossz is. Nüanszok döntöttek egy-egy film mellett az egyébként változatos nyúlfarknyi listámban (mivel nem sok filmet láttam, így a top-listának is illik rövidnek lenni, plusz szigorú voltam). Valamint sorrend nélkül.

 

Rush

Időről időre

Transz

Szemfényvesztők

A nő (Her)

+a ráadás: A hobbit 2, mert mégis csak Tolkien, mint tavaly is :)

A Her kilóg a sorból, mert ha jól emlékszem, nálunk még nem mutatták be, de ilyenkor év végén folyton zavarban vagyok, hogy akkor melyik filmet melyik évhez is kell sorolni.

 

Időközben láttam Az éhezők viadala 2-t, ami tetszett, de én nem vagyok a sorozat nagy rajongója (azt hiszem, nem várom ki a mozis folytatást, elolvasom mindegyiket addig), A végjátékot, ami egy közepes film, de leginkább azért, mert hűen másolták a könyvet, ez esetben nagy hiba volt nem bátran nyúlni az alapanyaghoz, A nagy szépség című olasz filmet, ami sokszor olyan, mint egy költemény, és egy fél paraszthajszállal maradt le a fenti listáról (mert valami zavar benne, de még nem jöttem rá, hogy mi az), A nő egy csodás "kamaradarab" nagyon szép pillanatokkal és egy rém érdekes alapszituációval: szomorú, magányos pasi plusz a Scarlett Johansson hangján megszólaló MI operációs rendszer (szerintem idén minden forgatókönyves díjat el fog vinni), a Phillips kapitány is tetszett a modernkori kalózkodásról, de nem péntek este álmos fejjel kellett volna megnézni.

Aztán majd jönnek a többiek, csak győzzem nézni őket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki vevő egy kis társadalomkritikára ami arcul csap az nézze meg ezt a filmet:

 

http://www.youtube.com/watch?v=GEFj0Pngu_E

 

Olyan témákat hozott fel amibe én bele se gondoltam eddig, de már csak a monológokért is érdemes megnézni szerintem. Sok helyen direkt túlzásba viszik a negatívumokat de pont ezért jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.