Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Wonder Woman: :clap:

 

Nekem nagyon bejött, bár kezdetben féltem tőle. Az eddigi legjobb DCEU film, és igen, a film azért egy-két Marvel filmet maga mögé utasított. A film lassan indul be, de amikor beindul, onnantól nagyon jó a film. A szereplők egytől-egyig nagyszerűek, bár egy-két karaktert nem sikerült rendesen kibontani. A történet remek, nagyon jó volt az első világháború idejében járni - ezt mostanában hiányolom, hiszen eddig rendre csak a II. vh. korszakában jártunk.

 

Ares & Diana harca látványos volt, bár megmondva őszintén, én Arest hagytam volna a fenébe, csak arra volt jó, hogy legyen egy nagyon nagy boss fight a főhősnő és a big bad között. De Lupin professzor remek volt a szerepben. :evil:

Trevort sajnáltam, nagyon jó párost nyújtottak Dianaval, a kettejük kapcsolata a film egyik nagy erőssége.

 

 

Várom a JL -t, remélem hogy sikerül egy ilyen irányt folytatni, és ehhez hasonló, vagy ennél jobb filmeket fognak majd készíteni a jövőben. ( Bár azért a JL filmnél ott van az a negatív szempont, hogy egy Zack Snyder film lesz, hiába vette át az utómunkát Whedon )

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon kevesen ültek be itthon a magyar mozikba a Wonder Womanre..

Origo meg is jegyzi, hogy itthon a magyarokat hidegen hagyja, ha nő a szuperhős.

Ez komoly? Mert akkor szomorú..

Vagy csak egyszerűen az új DC-éra eddig szinte értékelhetetlen filmjeitől csömörlöttek meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon kevesen ültek be itthon a magyar mozikba a Wonder Womanre..

Origo meg is jegyzi, hogy itthon a magyarokat hidegen hagyja, ha nő a szuperhős.

Ez komoly? Mert akkor szomorú..

Magyarországon nem túl ismert és népszerű szuperhős de igazából csak Amerikában népszerű leginkább, ami látszik is a worldwide bevételeken. Nincs ezzel baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A WW vetítésekor 6 -an voltunk bent a teremben! A szüleimmel voltunk 3 -an, előttünk ült egy csaj, illetve a terem közepén volt kettő, olyan kb. 13 évesnek kinéző fiú. A karibra viszont valóban sokkal többen jöttek el, bár azt nem láttam, mert csak a lefoglaltakat csekkoltam meg reggel a neten. Viszont igen, a Karib sokkal népszerűbb itthon, mint WW.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt inkább annak tulajdonítanám, hogy "Johnny Depp majomkodása" itthon bejáratottabb franchise, mint a Csodanő, ami max a Justice League rajzfilmből lehet ismerős az embereknek. Az már csak mellékes, hogy a DCEU eddig szar felemás teljesítményt ért el minőség terén, hisz a tömegeket nem ez vonzza be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt is a Karib tenger kalózaira sokkal-sokkal többen mentek aznap, kb ugyanabban az időpontban. Pedig a Wonder woman a jobb film.

+ 1

 

A WW vetítésekor 6 -an voltunk bent a teremben! A szüleimmel voltunk 3 -an, előttünk ült egy csaj, illetve a terem közepén volt kettő, olyan kb. 13 évesnek kinéző fiú. A karibra viszont valóban sokkal többen jöttek el, bár azt nem láttam, mert csak a lefoglaltakat csekkoltam meg reggel a neten. Viszont igen, a Karib sokkal népszerűbb itthon, mint WW.

Engem jobban foglalkoztat a világszintű megítélése, mint a hazai. A korábbi DCEU filmek minősége miatt (amik a Suicide Squad kivételével messze nem olyan rosszak, mint a "kritikák" szerint) nem beülni rá kb. annyira "értelmes", mint egy The Incredible Hulk vagy egy Iron Man 2 után nem beülni egy jobb féle Marvel filmre.

 

Egyébként nálunk se volt "teltház", de a pozitív kritikai visszhangok talán több ember csábítanak be rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszik a 3. része. :D Persze az első rész nálam az etalon, a 4. rész pedig az eddigi leggyengébb, bár még az is élvezhető. Az 5. re kíváncsi vagyok, bár sajna az elmúlt napokba belefutottam egy spoilerbe a film kapcsán. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A harmadikat én is szeretem, de csak részleteiben. Vannak részek, amik tetszenek, ugyanakkor van néhány igazán rettenetes szakasza, amiket tanítani kéne, hogy mit nem szabad megcsinálni egy filmben.

 

- A túlvilági szakasz szinte végig. A Jackek jelenetétől falra tudnék mászni, de a rákokkal való ökörködés is durva.

- Amikor a boszi megnő, az konkrétan számomra egy WTF momentum. Ennél jobbat nem tudtak kitalálni? A poén az egészben, hogy még a rátekeredett madzagok is megnőttek? Újfent: WTF? :o

- Bármelyik jelenet, amiben Jackből egynél több van.

- Másfél óra ármánykodás, robbantgatás és lövöldözés után végre összejön a kalóztanács. Lemegy a nagy kalózszavazás. Feláll két flotta. 100-100 hajó mindkét oldalon. Elhangzik Elizabeth-től a nagy lelkesítő szöveg. Minden zászló fent, minden kalóz harcra kész. Aztán megindul a Fekete Gyöngy és szembe vele a Bolygóhollandi. A többi hajó meg... Nos, ők lehorgonyoztak. Statiszták, elvannak ők a háttérben. Biztos iszogattak, kártyáztak, meg jót röhögtek, hogy azok ketten az örvényben pofozkodnak. Most komolyan! Egy másodperc alatt kivágták a kukába a fél filmet, mert minden, de szó szerint minden, amit azért tettek, hogy az a nyamvadt kalózbanda összefogjon, semmissé lett téve. Senkinek nem volt rá szüksége. Ennél elcseszettebb írói és rendezői húzást nehezen lehetne találni. Az már csak külön poén, hogy a Keletindiai Társaság flottája simán végignézi, amint a Fekete Gyöngy és a Bolygóhollandi forgáccsá zúzza a vezérhajójukat, a Törekvést, rajta a vezért. :facepalm:

- Off screen kinyírták a Krakent. :pfff:

 

A végső csatát viszont szeretem, akárcsak Jack és Barbossa közös jeleneteit, meg még néhány szakaszt. De összességében nálam a leggyengébb rész a négyesből. Természetesen a legjobb az első, aztán a második, negyedik és végül a harmadik. Erre az ötödik részre azért kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ez a sorrend - eddig:

 

1.

2.

3.

4.

:D

 

Persze a 3. és a 4. rész között nagyon kicsi a különbség, és megmondom miért: bár élvezhető az Ismeretlen vizeken, azért mégis valamiért hiányolom belőle Willt, merthát számomra Jack, mint humorforrás tökéletes, de amikor a 4. részben kvázi fő-főszereplő volt, ott azért éreztem egy kis visszaesést a korábbi filmekhez képest. De attól még a rész vicces pillanatai, és még 1-2 akció nagyon jól sikerült, és engemet még a sellős románc sem idegesített, szerintem jól volt tálalva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is a negyedik a leggyengébb, leginkább azért, mert hiányzott belőle Will és az ő apukája, meg az egész kavarás az átokkal. Azt olyan szépen bontották ki a második részben, hogy ihaj, plusz a 2. rész befejezése is nagyon frappáns. A trilógiát egyébként nagyon szép egységes történetnek gondolom, a harmadik rész hibái ellenére (Jack szenvedése valóban borzalmas), és a történet lezárása is tetszett.

Ehhez képest a negyedik rész már szerintem teljesen feleslegesen készült el, Jack nem tudott újat felmutatni karakterfejlődésben vagy akárhogy, kicsit untam is. Azért most ez az ötödik részt is megnézzük majd a gyerekekkel, hátha.... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ha már a karibnál tartunk, akkor átugranék egy másik témára is: ki várja az új Majmok bolygóját?

 

Én nagyon. Már az előző két rész is szuper volt, és bár az első előzetes nem győzött meg a 3. film kapcsán, azért a következő előzetesek már annál inkább.

Igaz, hogy idén leszek 20 éves, de kiskoromban (4-5 éves lehettem) láttam a régi részeket, azt nem tudom, hogy mindegyiket láttam-e, de az első 3 részt biztosra veszem. :) Nekem már akkor nagyon tetszett ez a majmos dolog, remélem, hogy az új film is hasonló élményt fog nyújtani. Bízok a rendezőben, az eddig két film ugyanis számomra nagy kedvencek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ha már a karibnál tartunk, akkor átugranék egy másik témára is: ki várja az új Majmok bolygóját?

Én is nagyon. Az egyik kedvenc filmsorozatom. Nemrég néztem újra az összes régi részt.

Ami nagy kár, hogy a tv sorozathoz máig nincs se szinkron se magyar felirat. Egyszer régen az RTL Klub leadott belőle 2 részt, összevágva Majmok bolygója 6. néven, leszinkronizálva, de az változat sincs sehol.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről is várós. A régi részeket nem igazán ismerem, soha nem is érdekeltek különösebben, ezért az új filmeket is csak tavaly néztem meg. Viszont ez utóbbiak szerintem meglepően jól sikerültek, így kíváncsi vagyok a trilógia utolsó darabjára. Remélem, a sztori is kellően érdekes lesz, és többet nyújt majd a cím alapján várható csihi-puhinál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap letudtam a Wonder Womant. Egész jó muvit hoztak össze a csodanőcinek. Én is a legjobb DCEUs műnek tartom. Úgy tudom lesz folytatása. Az is nézős lesz.

Remélem az igazságligás muvi is jól kezeli majd a csajt.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Wonder Woman. Patty Jenkins a filmet rendezőnő beszélt Gal Gadot castingjáról.

"Emlékszem, amikor olvastam a hírekben, hogy megtalálták a színésznőt Wonder Woman szerepére, és nagyon csalódott voltam. Sokáig tárgyaltam a stúdióval arról, hogy majd én megtalálom a megfelelő embert, aztán úgy voltam vele, hogy 'akkor erről ennyit.' Biztos vagyok benne, hogy nem így döntöttem volna.

 

Aztán elkezdtem figyelni rá, és ahogy néztem, nem akartam hinni a szememnek. Őszintén mondom, hogy jobban döntöttek, mint én tettem volna, mert én biztosan nem szántottam volna fel a világot érte, csak szimplán kerestem volna egy amerikai lányt. Az, hogy megtalálták őt, a legcsodálatosabb ajándék számomra."

 

Van benne egy csípetni rasszizmus. :D

Amúgy Zack Snyder érdeme a casting. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.